Jump to content

Powabne cześć na powitanie.


herfairytale

Recommended Posts

herfairytale
Posted

"Cześć, mam na imię Agata, lat niespełna 20, nie piję od pięciu lat" - hmm tak się czuję, musząc zakładać specjalnie oddzielny temat do przedstawienia się. Ale cóż... jak trzeba to trzeba, w końcy wypada się przedstawić w nowym miejscu. :)

Jak napisałam wcześniej, tak właśnie mam na imię i tyle mam dokładnie lat za sobą. Wpadłam tu całkiem przypadkiem ale mam nadzieje, że zagrzeje tu ciepłe miejsce na dłuższy czas. Z tego co widzę niektóre tematy wygasają, inne wręcz przeciwnie. ;)

Nie lubię o sobie pisać, zresztą myślę, że nie takie jest przeznaczenie tej strony - żeby pisać swoją biografię w tym temacie.

Przesyłam pozdrowienia wszystkim stałym, starym, nowym i przypadkowym(jak ja) bywalcom i mam nadzieję - do usłyszenia/zobaczenia czy whatever!:))))

Link to comment
Posted

Masz jakieś zainteresowania?

Jak do nas trafiłaś, czego od tego forum oczekujesz?

Link to comment
herfairytale
Posted

Mam mnóstwo zainteresowań, dobrze że zapytałaś, jakoś nie wpadłam na to żeby o tym napisać.

Studiuję lingwistyke stosowaną, więc moją pasją są języki obce. Oprócz tego jestem miłośniczką historii, w szczególności historii starożytnej oraz II wojny światowej. Uwielbiam czytać wszystko co wpadnie mi w ręce, oraz słuchać wszystkiego co wpada mi w ucho. Oprócz tego zajmuję się na codzien fitnessem, jest to moje hobby w ramach odstresowania się na codzień. Taak, to byłoby na tyle jeśli chodzi o mnie i moje zainteresowania. :)

Link to comment
Posted
Studiuję lingwistyke stosowaną,

A!!! Też mam takie plany, ciężko jest? Jakie języki wybrałaś?

Link to comment
herfairytale
Posted

Czy ciężko... hm, zależy to od wielu kwestii moja droga :) Mogę ci nawet wypunktować jeśli chcesz :P

1.Zależy jak stoisz z językami które chciałabyś wybrać - jeśli są na dobrym poziomie-nie ma szans żebyś przetrwała rok, muszą być perfekcyjne na poziomie na którym jesteś obecnie.

2.Zależy jaką uczelnie wybierzesz - na jednej wymagają mniej, na drugiej więcej, norma.

3.Zależy na jakich wykładowców i ćwiczeniowców trafisz, jedni są wymagający ale wyrozumiali, inni nie potrafią niczego nauczyć za to próbują zniechęcić Cię do wszystkiego, ponieważ jesteś ich przyszłym konkurentem na rynku pracy tłumacza.

4.No i przede wszystkim - zależy ile masz w sobie samozaparcia, cierpliwości, jak bardzo pilna jesteś, ile czasu poświęcasz na codzienną naukę.

Jednym zdaniem - tak, te studia są ciężkie i na pewno wymagają codziennej pracy nad językiem. Na studia szłam z myślą - od sesji do sesji, jak moi starsi znajomi zwykli mi mówić. Jednak studia językowe to zupełnie inna bajka, trzeba codziennie ćwiczyć, trenować, tłumaczyć, czytać i rozwiązywać. To podstawa przetrwania :)

Mam nadzieje, że choć troche pomogłam.

Ps. Moja specjalizacja to tłumaczenie angielsko-rosyjskie;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  44 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  27 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up