Jump to content

Zaborczy rodzice :/

uczen1996

Recommended Posts

Posted

Problem nie dotyczy mnie, ale mojej przyjaciółki

Wygląda to tak, moja przyjaciółka w tym roku kończy 17 lat, a jej rodzice ograniczają ją. Nie może wychodzić z domu ze znajomymi, chyba że to jakiś jej sąsiad którego znają. Na myśl o tym że Ona mogłaby mieć chłopaka robią jej awanturę, a na dodatek mówią wprost że będą ją ograniczać nawet po 18. Dzisiaj jej znajomy z miasta gdzie chodzi do liceum próbował wyciągnąć ją na deskę, a mi napisała takie coś: <<Kolega mi zaproponował wyjazd na deskę do ... dzisiaj. Zapytałam rodziców czy mogę . Odpowiedź : "nie i koniec". Zaczęłam rozmawiać, dawać argumenty . Oni nic. Zaczęli na mnie wrzeszczec "czym się różni jeżdżenie tu od tego w ...?!". Mówię spokojnie że tu nie chodzi tylko o deskę ale też o wyjazd. Znów wrzask że jak mi źle to mam do domu dziecka iść, może tam mi będzie lepiej. Ja już prawie rycząc mówię że młodsza siostra ma jakoś na wszystko pozwalane a ja nie, że całe dymie siedzę w domu. Mama na to że co ja się tak dzisiaj obudziłam, i że jakoś mi wcześniej pasowało że siedzę w domu przed kompem. No to mówię że nie było okazji, a teraz jest. Znów wrzaski. Mówię że nie jestem już dzieckiem i fajnie by było żeby to w końcu zobaczyli. Zaczęły się wrzaski jeszcze gorsze. Ja się poryczałam , poszłam do siebie i usłyszałam tylko "masz szlaban">> Jest wzorową uczennicą i mieszka w małym mieście. Ale ja już nie umiem jej pomóc, jak widać im nie zależy na odpowiednim towarzystwie dla córki tylko na jej ograniczaniu

Księżycowa
Posted
Jest wzorową uczennicą i mieszka w małym mieście.

Stąd też wiadomo, czemu rodzice ją ograniczają. Jest ich dumą, oczkiem w głowie, wręcz nie wyobrażają sobie, że mogłaby zacząć robić coś wbrew ich woli. Z pewnością zawsze była grzeczna i nigdy nie zrobiła nic głupiego? Prawdopodobnie rodzice chcą ją ochronić przed całym złem świata, tyle że ona musi zacząć żyć swoim życiem i popełniać swoje błędy, żeby w przyszłości mieć zdolność do samodzielności.

O ile nie próbowała z nimi porozmawiać to powinna, usiąść na spokojnie i powiedzieć rodzicom co ją boli. Najważniejze jest to aby nie doszło już na początku do kłótni, bo to nic nie da. Jednak jeśli to nie pomoże, no to niestety, ale będzie chyba musiała zastosować terapię szokową. I nie chodzi o to, żeby nagle zaczęła się buntować, tylko musi pokazać rodzicom, że ona umie sobie poradzić, że mogą jej ufać. Skoro rodzice mówią jej, że nie jest dzieckiem, to nie powinni jej tak traktować. Mam nadzieję, że uda się jej porozmawiać z rodzicami i dojść do jakiegoś kompromisu. ;)

Posted

Skoro rozmowy i argumenty niczego nie dają, to niech postawi ich przed faktem dokonanym. W końcu się nauczą.

Posted

No właśnie problem w tym, że nie da się z nimi rozmawiać, chcą dominować przez cały czas. Jak będzie cały czas się buntować to spotka ją najwyżej więcej kłótni.. Inny sposób na wyjście z tej sytuacji?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
    • Wulf
    • Wulf
      Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
    • wardrum
      Spotify. Brunetka czy blondynka? 
    • wardrum
      0/10
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane