Jump to content

Przyjaciel mnie olewa.

takitam22

Recommended Posts

Posted

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Piszę pierwszy raz i mam problem, który mnie przerasta :(

Mianowicie, mam bardzo dobrego przyjaciela, poznaliśmy się w szkole średniej, więc nie bardzo dawno, aczkolwiek jest moim najlepszym kumplem, nie mam innych. Mam dużo znajomych, kolegów, koleżanki itp, itd. Ale to nie jest to samo, co prawdziwy kumpel.

Tak więc, od pewnego czasu (jakoś 2 tyg) relacje zaczęły się 'psuć'. Po prostu czuję się 'olewany' i odrzucany. Wygląda to tak, że np na lekcjach jak siedzimy nie jest już śmiesznie i wgl tylko dość sztywnie, a on usprawiedliwia się tym, że słucha nauczyciela, albo olewa mnie w ten sposób, że zabawia się telefonem komórkowym, lub śpi, leży itp.

Jeżeli chodzi o nasze rozmowy to też nie jest jak dawniej. Ja jestem osobą dość wrażliwą i można powiedzieć, że z "ciężkim" charakterem i mam tego świadomość. Ale często też mam gorsze dni i sam już nie wiem czy nie jestem po prostu przewrażliwiony i nie wyolbrzymiam. Potrafię się właściwie o wszystko obrażać, ale też nie do przesady.

Gdy mam złe dni, to jakoś nie mam ochoty na ogół na rozmowę. On się pierwszy nigdy nie odzywa. A teraz jest tak, że nie rozmawiamy normalnie tylko hasłowo, czasami może mnie tak olewać cały dzień, a jak wracamy ze szkoły to czasem nie rozmawiamy wgl podczas powrotu.

Hmm...też o pewnych rzeczach bardziej osobistych już mi nie opowiada, nie zwierzamy się itp. Niby rozmawiamy "normalnie", ale po prostu widzę, że jest coś nie tak, że nie jest jak dawniej. Jakiś wyjść też już nie ma jak dawniej, raczej rzadziej (nawet w większym gronie).

Taka cisza mnie dobija.

Czasami jak jest przerwa w szkole, to mogę sam na ławce czy gdzieś tam siedzieć, mam ostatnio sporo problemów i jest tak, że raczej do mnie nie podejdzie, tylko gdzieś tam siedzi w towarzystwie. Tak jak pisałem, lekcje sztywne. Rozmowy też wyjątkowo suche , te w realu jak i na komunikatorach (fb,gg) to już wgl odpowiedzi hasłowe.

Dla mnie jest to spory problem, bo czuję się po prostu odrzucony i nie wiem co robić :( Bardzo mi z tym przykro, gdyż kiedyś było super. Tylko tu stawiam sobie pytanie, czy ja nie jestem przewrażliwiony, czy nie wyolbrzymiam? On chyba uważa, że tak, że się obrażam, nie odzywam itp. Jestem w wielkiej kropce i nie wiem co mam zrobić? Jak postąpić? Co o tym myśleć :(

Proszę po prostu o jakieś rady? A może byliście w podobnej sytuacji? Kompletnie nie wiem co mam robić, a jest to dla mnie mega problem, który zabiera mi czas i radość z życia :(

Bardzo proszę o jakieś rady, pomoc.

Ps. Przepraszam, za tak obszerny 'esej' i błędy jbc, ale nie potrafię sobie poradzić , a nie ma mi kto pomóc .

Pozdrawiam :(

Nie wiem po co drugi raz zakładasz taki sam temat. Tamten Ci poprawiłam, bo miałaś niezgodne z Regulaminem określenia w tytule. Umieszczasz ten temat w dziale "Wasze problemy", wiec wiadomo czego oczekujesz od Użytkowników. Ten również poprawiam i proszę Cię, żebyś bez sensu się nie bawiła w kotka i myszkę. // Candy

Posted

Skoro sprawy przybrały taki obrót to według mnie powinieneś z nim szczerze porozmawiać na ten temat. Widocznie nad czymś się usilnie zastanawia bądź też twoje towarzystwo zaczęło mu nie odpowiadać.

Zacznij coś w stylu:

Stary ostatnio się jakoś dziwnie zachowujesz wszytko u ciebie w porządku - Przekształć to zdanie na swoje potrzeby bo nie wiem jak rozmawiasz z kumplem. Jeśli będzie się chciał przed tobą otworzyć to fajnie, a jak nie to będziesz musiał wymyślić coś innego.

Posted

Dobrze Cię rozumiem, też miałam niedawno taką sytuację. Moja najlepsza kumpela, z którą znałam się dobre kilka lat i miałyśmy bardzo dużo wspólnych wyjazdów, imprez, nocy, nie mówiąc o rozmowach za sobą, stopniowo zaczęła mnie olewać. Czułam, że coś nie gra, więc po jakimś czasie pytałam, co jest nie tak i prosiłam o szczerą rozmowę. No i... nic. Do tej pory nie wiem, o co chodziło i czemu nagle, po tylu latach przyjaźni nie mamy ze sobą żadnego kontaktu. Mnie to starsznie zabolało, czułam się przez długi czas jak bez ręki, nie mówiąc już o poczuciu winy, które na szczęście stopniowo zaczęło znikać, bo stwierdziłam, że przecież przyjaciel tak się nie zachowuje, że powinien powiedzieć szczerze, co było złe, bo nad tym złym przecież można jakoś popracować. I myślę, że nawet słowa "zmęczyłem się Tobą" są lepsze od takiej niepewności i szukania winy w sobie.

Piję do tego, że powinieneś się go zapytać, co jest nie tak i czemu Wasz kontakt wygląda teraz tak, jak wygląda (może nie skończy się tak, jak ze mną i moją przyjaciółką - bez odpowiedzi). Może jest tak, jak pisze Ardar, że Twoje towarzystwo przestało mu odpowiadać i wtedy nie ma co naciskać, trzeba to jakoś przyjąć. Ale to tylko nasze gdybanie. Dodam tylko, że dwa tygodnie to dość krótko, ale lepiej chyba działać wcześniej niż później ;)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Adam3344
      Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
    • Kerosine
      Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
    • nunca
      @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
    • Kerosine
      Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
    • Martusiaaaaaa92
      Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane