Jump to content

Konflikt w Korei

Daydream.

Recommended Posts

Posted

Jakie są wasze opinie na zagadnienie w temacie? Popieracie Północ czy Południe? Jaki przewidujecie koniec tego sporu? I najważniejsze - czy warto?

Guest Anonymous
Posted

Kim jak zwykle chce udowodnić, że cokolwiek znaczy, ale w otwartej wojnie zostałby zmiażdżony w kilka dni. Wbrew opiniom wątpię, aby jakikolwiek "sojusznik" chciał wesprzeć chorego psychicznie dyktatora. Żadnego konfliktu nie będzie.

Posted

Obyś miał rację... ajgrsze jest to że jeden maniak może zapoczątkować większa wojnę.

Posted

Chciałbym wojny na półwyspie Koreańskim. Przemawia przeze mnie egoizm w tym momencie bo jestem tu w Polsce i mamy względne bezpieczeństwo, wiele nam nie grozi bo jesteśmy daleko i wybuch bomby atomowej też nam jakoś by bardzo nie zagrażał (nie sądzę aby Północ miała coś konkretnego). Wybuchłaby wojna, zrobiono by porządek z tą Koreą, zrównano by to z ziemią i koniec babrania się z Kim-ami. Jedynie wojna jest w stanie coś tam zdziałać, bez zbrojnego konfliktu Korea Północna będzie wiecznie żywa i zawsze co jakiś czas będzie machać szabelką co by im Hameryka trochę jedzenia podesłała bo się totalnie wykończą z głodu. Szkoda że Obama jest aktualnie prezydentem, jakiś Bush i by było kilka stopni goręcej dzisiaj przy półwyspie.

Posted

Północ bije Południe. Wkraczają Stany. Wkraczają Chiny. Wkracza NATO. Wkracza cała reszta bo jak to, napieprzają się to i nas tam trzeba. I tak mamy piękny konflikt światowy.

Naciągane? Cóż, kiedyś i na III WŚ przyjdzie czas.

Posted

Ciekawi mnie w sumie sprawa, jak wyglądałaby walka KRLD z Koreą Południową bez ingerencji jakiegokolwiek mocarstwa. Dzisiaj jest to w sumie prawie niemożliwe, bo w razie wojny Koreę Płd wspomoże USA, a może nawet NATO. W ogóle jeżeli ma dojść do konfliktu to pierwsza zaatakuje KRLD, którą ewentualnie może wspomóc Rosja(?) i Chiny (?). Tutaj pies pogrzebany, bo niektóre elity w tychże państwach mają już dość zmiennej i w sumie nieobliczalnej polityki "sojusznika". Koniec sporu? KRLD pręży muskuły, ale czy dojdzie do czegoś więcej? Raczej nie. Jeżeli stawiałbym na wynik w razie wojny to zwycięstwo Południa :)

Strangelove
Posted

Między Północą a Południem są takie różnice, że nawet jeśli by wybuchła między nimi wojna (a wątpię panie Kim Dzong Straszę Straszę) to nic by to nie zmieniło. Granica była i będzie w tym samym miejscu co dziś. A mnie siedzącego w niewybuchowej Europie gościa ich konflikt parzy mniej niż śnieg za oknem.

Posted

Południe boi się wojny jak diabeł święconej wody. Nie dlatego, że by ją przegrali. Przeciwnie - z pomocą sojuszu wygraliby między wschodem a zachodem Słońca. Siła Północy opiera się na sprzęcie pamiętającym czasy Chruszczowa, a wymuszona determinacja głodnych żołnierzy wiele nie pomoże. USA pełni rolę straszaka, by Kim się przypadkiem nie odważył na coś więcej. Południe boi się zniszczenia solidnej granicy pomiędzy krajami, gdyż nie poradziliby sobie z napływem ludzi z Północy, którzy ruszyliby w poszukiwaniu perspektyw, ba, godnego życia. Sam Seul sparaliżowaliby w moment. Południe chce być od tego odcięte, gdyż żywienie dwóch państw zrujnowałoby ich gospodarkę.

Posted

Tuves trochę oderwane to od rzeczywistości, przewidywania odnośnie czasu operacji w Afganistanie i Iraku też nie wyszły ;p No chyba, że Amerykanie pójdą na całość, ale to wątpliwe.

Militarnie zresztą Północ może być groźna choćby dla samego Seulu który znajduje się wystarczająco blisko granicy by mógł dosłownie w ciągu godziny stanąć w ogniu.

Fuzja była by dużym wyzwaniem dla Południa, ale gospodarczo dałoby radę - zapewne z zagranicznym wsparciem - większym problemem wynikał by z tego, że do kraju demokratycznego, bogatego i nowoczesnego dołączyłby drugi duży i ludny, ale od dawna zamknięty, zacofany, i biedny.

Sądzę jednak, że do wojny jako takiej raczej nie dojdzie, jakiś incydent być może. Koreańczykom z północy konflikt militarny to koniec reżimu czego są świadomi, a z drugiej strony USA, ani południe raczej nie zrobią ruchu jako pierwsze.

Posted
przewidywania odnośnie czasu operacji w Afganistanie i Iraku też nie wyszły ;p

Czy Ameryce nie było odrobinę na rękę zostać w tych rejonach nieco dłużej niż ogłaszali przed? :P

większym problemem wynikał by z tego, że do kraju demokratycznego, bogatego i nowoczesnego dołączyłby drugi duży i ludny, ale od dawna zamknięty, zacofany, i biedny.

Ano właśnie. A Ci biedni jednak ową gospodarkę nieco by spowolnili :P

Posted
Ano właśnie. A Ci biedni jednak ową gospodarkę nieco by spowolnili

Z drugiej strony zaś mogli by też być tanią siłą roboczą, takiemu Koreańczykowi z Północy zapewnienie choć minimum godziwego życia i pewnie z 1/10 pensji tego z Południa byłoby ogromnym postępem. Mogliby ich wykwalifikować, umieścić tam fabryki, tak jak w Chinach, dyscyplinę czują. Doprowadzanie Północy do porządku niosło by za sobą duże koszty, ale jednocześnie napędzałoby gospodarkę poprzez inwestycje, tak jak Polski w pierwszej fazie kryzysu, czy aktualnie USA.

Posted

Pojawiają się groźby w stronę Stanów Zjednoczonych.

Oficjalna północnokoreańska agencja KCNA opublikowała oświadczenie Sztabu Generalnego Koreańskiej Armii Ludowej. Armia oświadczyła, iż formalnie informuje USA, że lekkomyślne groźby pod adresem Korei Północnej spotkają się z miażdżącą odpowiedzią, m.in. z wykorzystaniem "nowoczesnej i lżejszej" broni nuklearnej. "Bezlitosna operacja wojsk rewolucyjnych w tym względzie została przeanalizowana i zaaprobowana" - głosi oświadczenie.

wprost.pl

Nie wiem, mi to wszystko śmierdzi. Osobiście się boję. Kim to głupek. A głupki zawsze wywołują wojnę.

Posted
Kim to głupek.

Ludzie na wysokich stanowiskach nie są głupcami, z jakiego by to kraju nie pochodzili.

Posted

Arsen, niby dlaczego? Pozycja nie zawsze świadczy o stanie umysłu. A on z pewnością nie jest człowiekiem o trzeźwym i racjonalnym umyśle.

Posted

Daydream., nie wiesz tego co ma w głowie, powiedz mi skąd Twoja pewność?

Posted
Popieracie Północ czy Południe?

Uważam, że racja ideologiczna leży po stronie Północy, ale poziom życia jest znacznie lepszy na Południu. Ciężko mi decydować.

Jaki przewidujecie koniec tego sporu?

Wszystko zależy jak na ewentualną wojnę zareagują Chiny, czy wybiorą dalszy rozwój gospodarki, czy komunistyczną ideologię. Północ bez Chin nie ma najmniejszych szans bo za Południem stoi USA i ich pomoc jest wręcz oczywista. Chiny równoważą szalę i mógłby z tego wyniknąć konflikt światowy.

Ciekawi mnie w sumie sprawa, jak wyglądałaby walka KRLD z Koreą Południową bez ingerencji jakiegokolwiek mocarstwa.

Mnie też to ciekawi, Południe ma armię nowoczesną, lecz mniejszą, a Północ armię starą, lecz ogromną. Taki pojedynek ilości z jakością.

jeden maniak
chorego psychicznie dyktatora.
Kim to głupek

No tak, wszyscy są zadziwieni jaka to propaganda panuje w KRLD, a nawet nie zauważają, że również myślą w jedyny, słuszny sposób.

Choroba psychiczna od trzech pokoleń to chyba światowa anomalia :lol: . Kim doskonale wie co robi i obstawiam, że jest mądrzejszy od wszystkich na tym forum.

A szanse na wojnę są nikłe z prostego powodu. Gdy chce się wywołać z kimś konflikt to nie krzyczy się przez tydzień o wojnie ponieważ to daje przeciwnikowi czas na przygotowanie się.

Posted

Kim tylko grozi im paluszkiem. Jedyne, co może zrobić. Zazwyczaj kończy się na słowach. KRLD została by zmieciona jeśli nie przez samych południowców, to przez ich sojuszników, czyt. USA for example.

Koniec sporu będzie taki: na kilka lat samo się uciszy, za kilka lat znowu. I tak się będzie ciągnąć, dopóki nie będzie tam prawdziwej wojny.

Popieram oczywiście Koreę Południową, bo gdzież komuchów.

Posted
Uważam, że racja ideologiczna leży po stronie Północy

???

Możesz rozwinąć myśl? Bo ciekawi mnie, co to za głupstwa ludzie jeszcze wymyślą.

Wszystko zależy jak na ewentualną wojnę zareagują Chiny, czy wybiorą dalszy rozwój gospodarki, czy komunistyczną ideologię.

Oni raczej coraz bardziej odchodzą od komunistycznej ideologi i należy postawić pytanie - ile jeszcze zostało myśli komunistycznej w Chinach?

Kim doskonale wie co robi i obstawiam, że jest mądrzejszy od wszystkich na tym forum.

Może być nawet mądrzejszy, ale po jego postępowaniu wnioskuję, że taki nie jest. Brak mu odpowiedzialności.

Posted
Uważam, że racja ideologiczna leży po stronie Północy,

Komunista namierzony. Przygotować sierp i młot!

Choroba psychiczna od trzech pokoleń to chyba światowa anomalia

Idiota namierzony! Przygotować książki w celu douczenia osła odnośnie dziedziczności sporej części chorób psychicznych!

Guest Anonymous
Posted
Kim doskonale wie co robi i obstawiam, że jest mądrzejszy od wszystkich na tym forum.

Próba wymuszenia pomocy przez grożenie paluszkiem jest Twoim zdaniem mądra? Co do Korei sprawdza się słynne powiedzenie "najmniejsze psy najgłośniej szczekają".

Posted
???

Możesz rozwinąć myśl? Bo ciekawi mnie, co to za głupstwa ludzie jeszcze wymyślą.

Przede wszystkim stwierdzenie, że czyjeś poglądy to głupstwo uważam za co najmniej niegrzeczne.

Korea od 1905 roku była okupowana przez Japonię, nie był to dobry okres dla Koreańczyków, kobiety były gwałcone, mężczyzn brano do wojska itd. Największym ruchem oporu była właśnie partyzantka komunistyczna. Późniejsze władze Korei Południowej siedziały sobie na uchodźstwie i czekały na to aż ktoś ich wyzwoli. Korea Południowa powstała głównie dlatego, że chciały tego Stany Zjednoczone, a Korea została podzielona tylko dlatego, że nastąpił konflikt interesów ZSRR i USA.

Przy okazji chciałbym zauważyć, że Korea Południowa również posiadała dyktatorów, pierwszego prezydenta i generała który go obalił. Do końca lat 70tych Południe szło "jedyną słuszną drogą demokracji", a wszelkie ruchy opozycyjne były tłumione. Jako ciekawostkę dodam, że obecna pani prezydent jest córką tego generała.

Oni raczej coraz bardziej odchodzą od komunistycznej ideologi i należy postawić pytanie - ile jeszcze zostało myśli komunistycznej w Chinach?

Ale czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać, wolnych, uczciwych, demokratycznych wyborów w Chinach? Moim zdaniem odejście od twardej polityki ma związek z napływem kapitału zachodnich firm do Chin, co znacznie pomaga w rozwoju tamtejszej gospodarki. Gdyby zaczęły się jednak jakieś działania niepodległościowe to obstawiałbym, że zostaną one stłumione.

Komunista namierzony. Przygotować sierp i młot!

Człowieku, ogarnij się. Uważasz, że jestem czerwony tylko dlatego, że nie krzyczę jak reszta?

Idiota namierzony! Przygotować książki w celu douczenia osła odnośnie dziedziczności sporej części chorób psychicznych!

Nie jestem wszechwiedzący i nie znam się na każdej dziedzinie. Jestem też tylko człowiekiem i mogę się mylić, ale z tego co wiem to dzieci osób z chorobami psychicznymi mają tylko większe predyspozycje do zachorowania na chorobę psychiczną, co nie jest jednoznaczne z tym, że dziecko osoby chorej psychicznie będzie chore psychicznie. Poza tym szanse, że żaden generał nie zechciałby odebrać władzy takiej rodzinie są niewielkie.

Ale w tym wszystkim nie chodziło o to.

Próba wymuszenia pomocy przez grożenie paluszkiem jest Twoim zdaniem mądra?

Nie będę oceniał czy to mądre, czy nie, ważne, że tak banalna metoda jest skuteczna. Dlaczego Stany nie "zaprowadziły demokracji" w czasie od upadku Bloku Wschodniego do opracowania broni jądrowej? Bo jak to określił Pizzaro, Korea cały czas prężyła muskuły.

Posted
Z drugiej strony zaś mogli by też być tanią siłą roboczą, takiemu Koreańczykowi z Północy zapewnienie choć minimum godziwego życia i pewnie z 1/10 pensji tego z Południa byłoby ogromnym postępem. Mogliby ich wykwalifikować, umieścić tam fabryki, tak jak w Chinach, dyscyplinę czują. Doprowadzanie Północy do porządku niosło by za sobą duże koszty, ale jednocześnie napędzałoby gospodarkę poprzez inwestycje, tak jak Polski w pierwszej fazie kryzysu, czy aktualnie USA.

Za duża przepaść, totalnie nieopłacalne. Jak spawanie Malucha z Mercedesem.

Kim to głupek.

Kim nie ma atomu, jest niegroźny. Efekt Chihuahua. Malutki a głośno szczeka.

Posted
Uważasz, że jestem czerwony tylko dlatego, że nie krzyczę jak reszta?

Uważam, że twoja ignorancja jest groźna skoro w uważasz, że ideologiczna słuszność ma ustrój totalitarny ograniczający swobodę obywatelską w tak dużym stopniu.

Nie jestem wszechwiedzący i nie znam się na każdej dziedzinie.

To po co zabierasz głos na temat, na którym się nie znasz?

z tego co wiem to dzieci osób z chorobami psychicznymi mają tylko większe predyspozycje do zachorowania na chorobę psychiczną, co nie jest jednoznaczne z tym, że dziecko osoby chorej psychicznie będzie chore psychicznie.

Nie, ale historia choroby w rodzinie nawet w 5 pokoleniach z rzędu (przy rodzinach wielodzietnych) to nie żaden ewenement. Poza tym z tą chorobą to był kolokwializm w wypowiedzi Cmb, ja to tak zrozumiałem.

Posted
Korea od 1905 roku była okupowana przez Japonię, nie był to dobry okres dla Koreańczyków, kobiety były gwałcone, mężczyzn brano do wojska itd. Największym ruchem oporu była właśnie partyzantka komunistyczna. Późniejsze władze Korei Południowej siedziały sobie na uchodźstwie i czekały na to aż ktoś ich wyzwoli. Korea Południowa powstała głównie dlatego, że chciały tego Stany Zjednoczone, a Korea została podzielona tylko dlatego, że nastąpił konflikt interesów ZSRR i USA.

Przy okazji chciałbym zauważyć, że Korea Południowa również posiadała dyktatorów, pierwszego prezydenta i generała który go obalił. Do końca lat 70tych Południe szło "jedyną słuszną drogą demokracji", a wszelkie ruchy opozycyjne były tłumione. Jako ciekawostkę dodam, że obecna pani prezydent jest córką tego generała.

Zacznę od końca - po wojnie koreańskiej prawie, że nieprzerwanie do 1987 sprawowano tam władzę dyktatorską. Po tym roku mamy jednak zauważalny rozwój demokracji w tym kraju i o żadnej dyktaturze nie możemy mówić. Przyrównując tym bardziej to do ustroju Korei Północnej - wolałbym żyć w czasie dyktatury na Południu niż kiedykolwiek na Północy. To, że jest córką nic nie znaczy wszak ;] Wybrano ją w wyborach.

Co do pierwszego - powstał Tymczasowy Rząd zwolenników dzisiejszego południa, który działał dyplomatycznie. Poza tym fałszem jest, że Korea Płd powstała tylko i wyłącznie na skutek zachcianek USA. To samo można powiedzieć o KRLD, że ZSRR chciało to powstało. Widoczny jest podział, dlatego że spotkały się odmienne racje ZSRR i USA właśnie. Poza tym w Korei była tylko komunistyczna partyzantka, a władzę sprawowali Ci, których dzisiaj można by określić, jako "ludzie południa".

Ale czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać, wolnych, uczciwych, demokratycznych wyborów w Chinach? Moim zdaniem odejście od twardej polityki ma związek z napływem kapitału zachodnich firm do Chin, co znacznie pomaga w rozwoju tamtejszej gospodarki. Gdyby zaczęły się jednak jakieś działania niepodległościowe to obstawiałbym, że zostaną one stłumione.

Nie aż tak wybiegłem z tym odejściem od komunizmu, ale jak chcesz... porównując Chiny z czasów Mao do czasów dzisiejszych to sam sobie odpowiedz...

Posted

Moim zdaniem, jeśli przejmuje się pełnie władzy w wieku dwudziestu kilku lat w takim kraju jak Korea Północna to odbija. Kim jest idiotą jeśli faktycznie ma zamiar zaatakować jakikolwiek kraj. To nie są lata zimnej wojny, teraz nawet Rosja i Chiny są po stronie USA i Korei Płd. Jeśli wojna wybuchnie to komuniści w KRLD upadną. Tylko szkoda tych milionów(?) ofiar cywilnych.