Sign in to follow this  
Followers0
radio

Teatr a geje

Recommended Posts

Wydaje mi się, że teatr to nie ma nic wspólnego z tym. Jeśli ktoś chce się udzielać w tych tematach i w końcu coś osiągnąć, to niech pcha się do polityki, bo tak to dużo osób potrafi mówić, że popiera homoseksualistów i ich walkę o prawa, ale na gadaniu się kończy.

Share this post


Link to post

Artysta to artysta. Nie robi mi różnicy, czy jest hetero, homo, czy chce się ożenić z kamieniem tak długo, dopóki pozostaje człowiekiem na poziomie i znawcą tematu. Idąc do teatru nie nastawiam się w końcu na ocenianie postępowania aktora czy reżysera, ale na zapoznanie się z warsztatem artystycznym, jaki proponuje.

Dopóki nie próbuje "gwiazdorzyć" i tworzyć swojego wizerunku publicznego na swoich ekscentryzmach czy prywatnych upodobaniach, nie przeszkadza mi.

Share this post


Link to post

Trzeba patrzeć z dystansem na tego typu doniesienia. Wiadomo nie od dziś, że słabi aktorzy, piosenkarze muszą szokować swoją osobą bo media o nich zapominają. Gadają co mogą, aby tylko o nich prasa mówiła. Nie przypadkiem w naszych mediach coraz mniej różnicy miedzy aktorem, a politykiem.

Share this post


Link to post
Czytam o tym wszystkim dookoła tego lobby homoseksualnego (np. to: http://natemat.pl/56001,daniel-olbrychski-nie-zgadza-sie-ze-szczepkowska-i-wyznaje-jestem-psychicznym-gejem) i zastanawiam się czy teatr to rzeczywiście miejsce na tego typu rozmowy?

Po tym co szkoły nam serwują rzeczywiście można odnieść wrażenie, że każde zetknięcie z kulturą musi być nudnym jak flaki z olejem apelem o wzniosłych sprawach, czymś w rodzaju świeckiego kazania, którego nikt nie słucha. Abstrahując już od gejów, ale teatr jest idealnym i naturalnym miejscem na nieskrępowane dyskusje o wszystkim.

Share this post


Link to post

zgadzam się z przedmówcą. z resztą każde miejsce kulturalne powinno być dobrym miejscem do takich rozmów. dlaczego nie??

Share this post


Link to post

To dla świadomych i inteligentnych odbiorców nie ma znaczenia, czy jakiś aktor daje się kłuć w dupę, czy nie. Spektaklu to ani nie ulepszy, ani nie pogorszy. 

 

Share this post


Link to post
Godzinę temu, Tosca napisał:

nie ma znaczenia, czy jakiś aktor daje się kłuć w dupę, czy nie.

Albo mniejsza z tym, edytowałem wiadomość. Widocznie nawet rzekomo tolerancyjnym ludziom należałoby wyjaśnić to i owo na temat mniej lub bardziej świadomego używania języka w formie przemocy symbolicznej. Ale przecież nie czas i nie miejsce na to.

Edited by Mr.November

Share this post


Link to post

Nie jestem rzekomo tolerancyjna i dobrze o tym wiesz. Wyraziłam swoje stanowisko i język nie ma tu nic do rzeczy. Obojętnie jak prymitywnie to nie brzmi, nie miałam nic złego na myśli.

Share this post


Link to post

Homoseksualne lobby! Nie ma znaczenia to dla mnie żadnego, zwłaszcza gdzie taka rozmowa ma miejsce(odnosząc się do pierwszego postu).

Share this post


Link to post

Niedługo nie będzie gejów w teatrach. Niedługo w ogóle nie będzie teatrów.

(nie ma dla mnie znaczenia czy aktor, muzyk, artysta, sąsiad jest gejem czy hetero).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Chris1991
  • Sandra998
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Pozycja z rodzaju "fraszki-igraszki", ale skoro już zgłębiać jakąś dziedzinę to kompleksowo - nawet takie tytuły znajdują swoje miejsce na jednej z moich ulubionych [ostatnimi czasy zdecydowanie najulubieńszej] półek tematycznych.
  • Martusiaaaaaa92
   Witam
   Cześć, Sandra Oby Twoja przygoda z tym forum była długa i udana
  • Kalafior_Grozy
   O czym teraz myślisz?
   Miałem ze znajomym niezły ubaw ostatnio gdy jego Hyundaiem i20 powolutku jeździliśmy około godziny 21-22 po osiedlowych dróżkach
  • obrona1
   oficjalny program UE
   Zaznaczam, tutaj jest mowa nie o jakichś tekstach, których przywoływanie stoi w sprzeczności z prawem, ale o oficjalnie zatwierdzonych i obowiązujących deklaracjach Unii Europejskiej. W marcu 2017 została opublikowana Biała księga w sprawie przyszłości Europy, która następnie została zatwierdzona przez głowy państw UE (Polskę reprezentowała Beata Szydło) w Deklaracji Rzymskiej. Jedynym wskazanym w Białej księdze dokumentem programowym jest "Manifest z Ventotene" napisany w 1941 roku przez w
  • Shady-Lane90
   za czym tęsknisz?
   za szczęściem.