Jump to content

Idealny/a Ja, czyli jacy chcielibyśmy być

Kerosine

Recommended Posts

Posted

No właśnie, jacy? Temat polegający na stworzeniu swej swoistej autocharakterystyki - jednak nie w odniesieniu do tego, kim aktualnie jesteśmy, lecz tego, kim pragnęlibyśmy się stać. Postarajcie się jak najdokładniej opisać tę lepszą (wymarzoną) wersję siebie - jej cechy charakteru, usposobienie, temperament, postawę wobec świata i ludzi, sposób bycia, umiejętności/uzdolnienia itp.

Oczywiście można w swych opisach uwzględnić również wygląd, wolałabym jednak aby skupić się przede wszystkim na wyżej wymienionych cechach.

Posted

Pisząc charakretystykę Widelca Perfekcyjnego, na szczycie wszystkich cech charakteru musiałabym napisać dwa słowa, najlepiej czcionką pogrubioną i podkreśloną pięciokrotnie. AMBICJA (łamane przez cierpliwość) i EGOIZM, jedno do drugiego w proporcjach 6:1. Bardzo bym chciała umieć żyć w zgodzie ze sobą, a ich brak lub ograniczenie stanowczo mi w tym przeszkadza.

Bardzo często nie dotrzymuję obietnic, które sama sobie złożyłam. Zakodowany gdzieś w genach perfekcjonizm nakazuje mi po raz trzeci w tym dniu wytrzeć z kurzu lampkę nocną, twardo trzymać się wyznaczonej granicy ilości kilogramów, jakie powinno ważyć moje ciało. A jednak, nie świadczy to o tym, że mam nad sobą jakąkolwiek kontrolę. Wręcz przeciwnie - chcąc ważyć więcej niż X kg, nie dałabym rady tego osiągnąć. Nie potrafię też w odpowiednim momencie i przez odpowiednią ilość czasu się uczyć, dosłownie odpływam i zajmuję się wszystkim innym, chociażby przesiadywaniem na m-forum.

A egoizm? Czemu zawsze muszę zaciskać zęby w momencie, kiedy moje usta powinny być szeroko otwarte, co umożliwiłoby mi wydobycie z nich dźwięku? Dlaczego nie decyduję się na trafne rozwiązania, mimo że z ich trafności doskonale zdaję sobie sprawę? Żeby nie urazić cudzych, cholernych uczuć, które nijak nie powinny mnie obchodzić. I już, a potem gryzę się, że to zrobiłam, czy też nie zrobiłam. Nie znoszę tego uczucia

Poza tym, mój charakter raczej mi odpowiada. Może podszlifowałabym trochę umiejętność mówienia o niczym, bo osobie, która tak lubi przebywać w towarzystwie ludzi (nie zawsze, co prawda, ale lubi), wypadałoby podtrzymywać nawet te najbardziej bezsensowne wymiany zdań, w końcu każda z nich może prowadzić do dyskusji, która będzie miała wpływ na moje przyszłe życie.

Zbytnia uczuciowość i przejmowanie się błahostkami to chyba też moje wady. Nie są specjalnie ważne, ale w idealnej autocharakterystyce starałabym się je pominąć.

Posted

Dwie rzeczy do wyjaśnienia od razu - przede wszystkim - IDEALNA, wg mojej miary, niekoniecznie chcę odwoływać się do jakichś ogólnie pożądanych cech.

Poza tym nie umiem stworzyć wizji Idealnej Mystery bez bazy- jaka jestem teraz.

Nie umiem, mimo bujnej wyobraźni, stworzyć kompletnie fikcyjnej postaci. Albo inaczej - wcale nie chce.

CHARAKTER:

Chciałabym być bardziej pewna siebie, bardziej siebie lubić i w związku z tym bardziej walczyć o swoje.

Póki co potrafię postawić się wszystkim, ale nie sobie ;) Chciałabym dotrzymywać swoich postanowień tak bardzo jak jestem słowna wobec innych.

Jakaś doza egoizmu, w zdrowej dawce, też się przyda, bo póki co jestem mięciutka okrutnie, takim jestem pomocnym i troskliwym misiem, że nawet nie zauważę jak mnie ktoś robi w jajo.

Chciałabym być trochę bardziej nieczuła, wyłączona z rzeczywistości. Wciąż rozglądam się na boki, wciąż analizuje, kwestionuje.

Wciąż myślę o uczuciach innych, oj, żeby tylko za dużo przestrzeni w kosmosie nie zabrać...

Czasem chciałabym mieć klapy na oczach, robić swoje i być szczęśliwą w swoim małym światku. Bardzo zazdroszczę niektórym osobom nieświadomości.

Przydałoby mi się też więcej konsekwencji i siły woli (tzn nawet tą drugą cechę miewam, nie powiem, ale niestety nie ujawnia się zawsze wtedy kiedy potrzeba ;) czasem mam dużo silnej woli żeby robić samej sobie krzywdę :P)

I więcej odwagi, przebojowości, jaj ;) tzn te cechy się we mnie zapalają co jakiś czas, najczęściej niespodziewanie, a potem nikną, kiedy mi tego potrzeba. Chciałbym, żeby były to cechy na które mogę liczyć ;) Że walę świat po mordzie i nie pytam czy boli, tylko patrze czy równo puchnie ;)

Resztę charakteru chciałabym zostawić. To samo poczucie humoru, spojrzenie na świat, nawet tego zwichrowania i dziecinności bym sobie nie chciała wymienić.

UMIEJĘTNOŚCI:

Jak pisałam - chciałabym więcej konsekwencji i siły woli. Potrzebowałabym tego do polepszenia i utrzymania tego co już gdzieś mam/miałam. Mam jakieś umiejętności wynikające z powiedzmy talentu artystycznego ale chciałabym mieć je lepiej "wypracowane"

To samo z językami. Tzn fajnie, że mam gdzieś smykałkę do paru rzeczy, ale Idealna ja UMIA

Posted

Chciałbym być taki jak Kerosine.

Posted

Idealna ja to po prostu ja za parę lat. Osoba, która jest przede wszystkim niezależna, kochająca i dbająca o bliskich, szczęśliwa i spełniająca marzenia i wciąż mająca czas na to, by marzyć; taka, której problemy codziennego życia zwyczajnie nie dotyczą, oddana zwierzętom i pomagająca im do granic możliwości; w dalszym ciągu szczupła i zadbana, zadowolona z siebie. To ja w przyszłości. Nie dopuszczam innej możliwości, to po prostu przedłużenie mnie, efekt tego, że się rozwijam i rozkręcam ;)

Posted

Chciałbym być wyższy, mieć gęstsze włosy, oczywiście dodatkowa masa by się przydała. Poza tym pragnąłbym być bardziej stanowczy, ambitny, cierpliwy i hmm... mądrzejszy? Do tego dodałbym więcej pewności siebie i w jakimś stopniu gram przebojowości. O karierze piłkarza, muzykowaniu już nawet nie wspominam ^^

Posted

Jeśli chodzi o usposobienie, sposób bycia i charakter to chciałabym być bardziej stabilna emocjonalnie, bo te nagłe i nieprzewidywane zmiany nastrojów od bycia pozytywnie nastawioną do ludzi i świata do dołków czy podejrzliwości wobec wszystkich o fałsz denerwują mnie. Chciałabym być nieco bardziej podobna do brata, który jest bardzo spokojny i nie jest porywczy, co mnie się zdarza. Chciałabym być także jeszcze odważniejsza, bo niby jestem, ale zdarza się, ze brakuje mi odwagi. Nie chciałbym mieć tych napadów podejrzliwości i niepewności co do ludzi z mojego otoczenia, chciałbym bardziej umieć się integrować z ludźmi, ale nie pozwalać sobie za mocno na zaufanie każdemu. Brakuje mi często motywacji i ciężko mi ruszyć dupę, więc i tutaj przydałaby się zmiana.

Umiejętności: Chciałabym być uzdolniona muzycznie, popylać na pianinie bądź fortepianie jak Chopin, chciałabym lepiej malować, umieć doskonale język niemiecki i angielski, mieć prawo jazdy i licencję pilota (umiejętność prowadzenia samochodu i latania) i nie wiem co atm jeszcze, o wiedza, przydałoby się jej więcej.

Posted

Zawsze chciałam być idealna i kiedyś nawet do tego dążyłam,ale ups, nie udało się. Gdybym mogła być idealna, to na pewno nie byłabym tak rozchwiana emocjonalnie - nienawidzę tego w sobie, ale to pamiątka po pewnym bagnie. Ambitna o, tego mi brakuje. Mniej nerwów, bo kiedyś mnie to wykończy. Pokochałabym siebie w końcu, a może chociaż troszkę polubiła, nie widziała w sobie tylko tych wad, byłoby miło no. Wiara w siebie, teraz moje myślenie to: I tak mi się nie uda, i tak nie zdam, nie nadaje się, nie umiem,bo jestem za głupia, nie nie nie. Teraz mam siebie za tumana,więc lepszy mózg przydałby się, oj tak. Czasami myślę,że brakuje mi piątej klepki, no chciałabym być bardziej ,ogarnięta', okrzesana.

Jedyne co w sobie lubię, to poczucie humoru i to,że stawiam na swoim.

Jeśli chodzi o wygląd, to zmieniłabym wszystko, zostawiłabym tylko oczy. Idealne wymiary modelki, nieskazitelna oliwkowa skóra, piękne dłuuuugie nogi, lekko zarysowane absy, śliczne włosy i jeszcze piękniejszy uśmiech. No i nowa twarz.

Nigdy taka nie będę,więc muszę się pogodzić z tą nieidealną wersją albo zacząć zmieniać siebie na lepsze.

Posted

Nie wiem czy jestem w stanie określić teraz wszystkie cechy, jakie chciałabym posiadać, ale na pewno wypiszę te najważniejsze.

Na pierwszy ogień idzie większa śmiałość. Tego chyba nie trzeba tłumaczyć, wiadomo, jestem strasznie nieśmiała i chciałabym to zmienić. Poza tym, chciałabym się nauczyć sprzeciwu. Znaczy, umiem się sprzeciwiać, ale znacznie częściej poddaję się 2 osobie, w końcu uznaję jej pomysł za lepszy, czy coś w ten deseń. Chciałabym też mniej patrzeć w przeszłość, ale i nie planować, czyli skupiać się na teraźniejszości.

Usunąć z mojego życia swój słomiany zapał, o tak. Przydałoby się też bardziej... ogłupieć, nie wiem, zniżyć się do poziomu gimbazy. Przynajmniej na jakiś czas, bo jak na swój wiek jestem chyba zbyt poważna, na czym nie raz sama siebie przyłapałam, zresztą z tego co widzę, nie tylko ja. Chciałabym też polepszyć swoją silną wolę, która niby jest silna, ale czasem poddaję się bez potrzeby.

Co do umiejętności, podobnie jak NYC, moim marzeniem jest popylanie na jakiejkolwiek klawiaturze. Uwielbiam instrumenty klawiszowe, lubię na nie patrzeć, lubię ich słuchać, ale nie mam za grosz talentu (albo zbyt mocny słomiany zapał), by zagrać coś prócz tego, co teraz umiem. Polepszyłabym umiejętność malowania farbami, zwiększyłabym też umiejętności fizyczne.

Jeśli chodzi o wygląd na pewno obcięłabym jedną trzecią nóg, aby były chudsze. Wyprostowałabym kręgosłup i zrobiła coś z włosami.

"Trochę" tego jest.

Posted

Długo zabierałam się za napisanie w tym temacie. Kilka prób skończyło się długim przytrzymaniem klawisza backspace.

Powód jest prosty, mam świadomość, że tworzę siebie w każdej chwili swojego życia i mam wpływ na swój wizerunek, charakter, wygląd i umiejętności. Jestem tylko plastyczną masą, którą można uformować dowolnie, za pomocą większego, lub mniejszego nakładu pracy.

Ideał bez skazy nie jest warty uwagi, więc nie chciałabym być nigdy idealna. A może jestem? Może jestem, bo jestem taka, jak chcę i ciągle nad sobą pracuję.

Do ideału brak mi długich włosów, to próżne, ale tylko tego.

• 3 weeks later...
invictus006
Posted

Bardziej pracowity i wysportowany. Po za tym bym nic nie zmienial.

Posted

Czytając ten temat uświadomiłam sobie, że nie mam idealnego wizerunku samej siebie. Oczywiście, że chciałabym być szczuplejsza, mieć długie lśniące włosy, mniej opadające powieki. I chciałabym umieć spać do południa. Błahe? Oczywiście, że tak. Nie pisałam także tego z pełną powagą. Po prostu nie wiem jak potraktować ten temat. Dla mnie naturalne jest wprowadzenie zmian, które pozwoliłyby mi stać się taką osobą, jaką zawsze chciałam być. Od kilku lat śmiało realizuję ten plan i odnoszę w tym sukces. Chciałam być niezależną, świadomą kobietą, odnoszącą sukcesy. I tak właśnie siebie postrzegam. Wiele lat pracowałam nad tym, by stać się systematyczna, świadoma własnych atutów, a tym samym bardziej pewna siebie.

Jeżeli mogłabym komukolwiek coś poradzić, to właśnie działanie, inwestowanie w siebie i unikanie stawiania sobie ograniczeń. Nie lubię słowa "idealne". Wolę postrzegać siebie w sposób, który sprawia mi wewnętrzną satysfakcję. Unikam także porównywania się do innych. Zbyt wiele czasu zajmowało mi kiedyś myślenie o tym jaka jestem, a jaka mogłabym być.

Posted

Szczerze mówiąc trudno mi określić jaka chciałabym być. Wszystkie jakieś myśli powstają na bazie mojego aktualnego ja, jedynie niektóre cechy moje charakteru bym nieco zmieniła. Nie chciałabym być jednak idealna, perfekcyjna w ogólnym tego słowa znaczenia, bo, jak dla mnie, taka idealność jest sztuczna, nieprawdziwa i nudna.

Nie będę pisać tu jaka jestem, co w sobie lubię, bo na dobrą sprawę większość cech, które posiadam mnie zadowalają, nie pozbyłabym się ich za wszelką cenę, bo one sprawiają, że to właśnie ja, tworzą moją osobę. Skupię się raczej na tym co chciałabym zmienić.

Na pewno (nie)idealna ja byłaby bardziej pewna siebie, miałaby więcej odwagi i samozaparcia. I przestałaby się całkowicie przejmować tym, co inni sobie pomyślą. Nie miałaby oporów przed chodzeniem w różne miejsca sama i nie musiałaby ciągle żałować, że czegoś nie zrobiła, bo zabrakło jej odwagi. I z większym zapałem dążyła by do tego czego pragnie.

Resztę bym zostawiła. Z wyglądu w sumie też nie mam parcia na to by cokolwiek zmieniać, jasne, może czasem nasuwa się myśl, że chciałabym np mieć inne włosy czy cokolwiek, ale to jest raczej puste gadanie.

Księżycowa
Posted

Ciężko określić taką osobowość, jaką chciałabym posiadać. Z pewnością wolałabym mniej przejmować się tym co ludzie mi mówią i tym co się wokół dzieje, bo zbytnio biorę wszystko do siebie. Chciałabym też być lepszym człowiekiem, skończyć z sarkazmem, niemiłymi uwagami. A ja jaką chciałabym być, to po prostu wolna, nieograniczona i szczęśliwa ja.

Posted

Chciałbym być taki jak Dr House, postać, w którą wcielił się Hugh Laurie.

Myślę, że każdemu ta postać jest świetnie znana.

Już teraz śmiało mogę stwierdzić, że posiadam niektóre cechy charakteru, które miał Dr House, ale nie wiem czy jest sens je tutaj wywlekać.

Nie chwaląc się, ani nic w tym stylu jestem dość mądrą osobą, ale chciałbym posiadać taką wiedzę jaką miał House.

BraveNewWorld
Posted

A ja szczerze mówiąc lubię siebie. :D Kiedyś miałam cholerne kompleksy, ale teraz się z nich wyleczyłam. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem idealna, ale nie przeszkadza mi to. Jeśli ludzie wokół lubią mnie pomimo moich wad, to czemu sama mam siebie nie lubić? :) Być może tak, jak większość dziewczyn, chciałabym być szczuplejsza. I może trochę wyższa, bo mam marne 1,60m. Oprócz tego... Chciałabym mieć talent wokalny! :D Cośtam sobie zaśpiewać umiem i ponoć nie fałszuję, słuch muzyczny mam, ale chciałabym tak serio umieć śpiewać. Może jeszcze się nauczę... :D O! Wiem co jeszcze! Mogłabym być mniej leniwa... :D

Posted

Najbardziej chciałabym się wyzbyć mojego lenistwa, wtedy z pewnością podciągnęłabym się na wielu polach w moim życiu. Kolejna wada, która zdecydowanie oddala mnie od ideału to moja nerwowość, zwykle jestem wesoła i nie przejmuje się większością rzeczy, ale niestety często zdarza mi się kłócić i naskakiwać na kogoś o byle co, najbardziej odbija się to na moich stosunkach z mamą, ponieważ sama posiada podobny charakter. Poza tym przydałoby mi się więcej motywacji do działania, bo wielkie plany i ambicje to ja oczywiście mam, gorzej niestety z ich zrealizowaniem. Zorganizowanie to następna rzecz, której mi brakuje, wszystko odkładam na ostatnią chwilę, a później ciułam lub się nie wyrabiam. Można by wymienić jeszcze mnóstwo cech, które chciałabym mieć, ale brak wyżej przeze mnie opisanych najbardziej mi doskwiera.

A co do zdolności to chciałabym umieć śpiewać, bo moje recitale pod prysznicem przyprawiają domowników o bóle głowy :mrgreen:

nuleczka2208
Posted

z wyglądem wiadomo jakieś 10kg mniej xD

a co do charakteru to chciałabym być bardziej stanowcza i pewna swego, a co najważniejsze mieć jakiś cel w życiu i umieć do niego dążyć..

Posted

Chciałabym bardzo stać się bardziej zdecydowana, by podejmować szybciej decyzje, bo mam z tym niestety problem. Nie jestem osobą zbyt cierpliwą i jest to poniekąd defekt, bo teraz muszę czekać na niektóre sprawy a tak tego nienawidzę. No i chciałabym być mniej leniwa, bo czasem strasznie daje to znać :mrgreen: Co jeszcze do tego? O właśnie chciałabym bardzo władać kilkoma językami perfect i być zwinnym jak akrobatka (;

• 1 month later...
Posted

Chciałabym być bardziej stanowcza, nie dawać sobą manipulować, być mniej naiwną, mniej przejmować się swoim wyglądem i tym co mówią o mnie inni. Poza tym lubię swój charakter, może jeszcze gdyby fazy nadambicji zdarzały mi się częściej to było by idealnie ;)

Z wyglądu chciałabym być niższa i chuda, mieć włosy do pasa, falowane na końcach <3

różowy pajacyk
Posted

Aa tam, ja siebie lubię. Do swojego wyglądu absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, natomiast chciałabym być niekiedy mniej naiwna, bardziej stanowcza i zdecydowanie mniej nerwowa. Mam to do siebie niestety, że ciężko mi opanować emocje. Jakby czasami diabeł się we mnie obudził. Ciężko mi niekiedy sobie z tym poradzić i czasami kończy się tym, że ze złości potrafię rozwalić jakąś szafkę, czy drzwi, bo nad tym nie panuje. Raz to nawet mój biedny facet musiał cierpieć, bo jak raz mnie wkurzył w kuchni, kiedy gotowałam obiad to pod wpływem emocji rozbiłam mu jajko na głowie. Hehehe.

Posted

Przede wszystkim, to ja chciałabym być pełnosprawna - tego nie mogłam pominąć.

Myślę, że w życiu bardzo pomogłoby mi otwarcie się na ludzi, obecnie raczej ich unikam, boję się. Moja własna - niska - samoocena kiedyś mnie zabije, to kolejny problem. Aktualnie to ja żyję z przeświadczeniem, że jestem najgorsza, najbrzydsza i że mnie nie da się lubić. Stąd właśnie moja nieufność w stosunku do ludzi, nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś mnie lubi i nie robi tego na pokaz, nie jest fałszywy. Głównie właśnie to bym chciała zmienić. Umiejętności gotowych nie chciałabym posiadać, lubię dochodzić do czegoś krok po kroku, starać się, obserwować własne postępy. A wygląd nie jest najważniejszy.

Guest Anonymous
Posted

Z wyglądu... to wiadomo, z 18 - 20kg mniej. Poza tym jestem chyba w miarę ładna...

Z charakteru to chciałabym nie być aż taka zawzięta, taka sztywna i negatywnie nastawiona do świata i ludzi. Gdybym mogła być bardziej towarzyska, wyluzowana, a co za tym idzie lubiana to podniosłoby mi to samoocenę. No i zdecydowanie mogłabym być po prostu mnie zarozumiała :)

Ale to tylko marzenia... Bo ja się nie zmienię :razz:

Posted

Powinnam być mniej ufna i nie przywiązywać się tak szybko i mocno do ludzi. Mogłabym być bardziej pewna siebie, bo ta pewność jest u mnie bardzo niepewna, jest jak sinusoida, zwykle przy dole w momentach, kiedy jest mi najbardziej potrzebna. Chciałabym też być ciut mniej empatyczna, bo zdarza się, że bardziej martwię się o to, jak ktoś się czuje niż zwracam uwagę na siebie. Przejmuję się cudzymi problemami.

Posted

Gdyby to było możliwe, wiele rzeczy można by zmienić w każdym z nas, ale tego zrobić się niestety już nie da. Ale gdybym miała taką okazję, mogłabym być np wyższa, z gęstą czupryną,lekko kręconą, być mniej naiwna, bardziej stanowcza i przebojowa, a nie takie coś niezdecydowanego jak jestem w tej chwili.Zawsze daję się robić w konia i każdy mnie wykorzystuje i to przede wszystkim chciałabym zmienić w sobie. Chciałabym umieć walczyć o swoje, ale ja umiem walczyć, ale tylko dla kogoś, dla siebie nie potrafię.