Jump to content

Zatracanie męskości we współczesnym świecie

Black Haze

Recommended Posts

Posted

Coraz więcej młodych chłopców w sklepie poszukuje rurek, najczęściej kolorowych. Mężczyźni depilują całe ciało, chadzają do solarium, używają prostownicy i spędzają przy lustrze tyle czasu, ile ich dziewczyny. Coraz bardziej interesują się modą. Co uważacie o tym drogie Panie i Panowie? Co jest powodem takich zachowań? Czy nie uważacie, że kobiety również przyczyniają się do tego, akceptując, a nawet wymagając od swoich mężczyzn takiego stanu rzeczy?

Ja uważam, że mężczyzna powinien być przede wszystkim męski. Męski - nie śmierdzący. Powinien myć się regularnie, pachnieć perfumami, mieć włosy na klacie, ramionach i nogach. Nie musi być codziennie idealnie ogolony na twarzy. Spodnie powinien nosić proste i w kolorach raczej neutralnych, podobnie z górą, chociaż tutaj dowolność większa, róż nie jest jednak mile widziany. Włosy na głowie krótkie. Ma o siebie dbać i jeśli ma problemy z cerą to może do kosmetyczki pójść, ale czułabym się nieswojo, gdyby miał półkę kremów w łazience większą, niż moja. Solarium - nie.

sweet-november
Posted

Wiadomo, że każda kobieta ma , że tak powiem swój typ. Ale według mnie jest różnica między facetem który dajmy na to chodzi w rurkach a takim który łazi do solarium czy prostuje włosy jak powiedziałaś. Bo jak rurki jeszcze toleruje, a nawet lubię to tego 2 w życiu. Facet ma być facetem a nie babą.

Posted
Co uważacie o tym drogie Panie i Panowie?

Tragedia. Facet powinien być tylko trochę ładniejszy od diabła, nie blokować mi łazienki, nie wyrywać mi z ręki prostownicy i podkradać podkładu. Źle czułabym się gdyby mój facet byłby bardziej wypackany niż ja, czułabym się przy nim jak kobieta z wąsem i mewą zamiast brwi, a on taki wyjęty z obrazka. Faceci,którzy chodzą na solarium myślą,że w ten sposób dbają o siebie a tak naprawdę wyglądają z tym jak banany, u niektórych osobników można zauważyć dzióbek, tak tak u facetów. To jest komiczne, a nie męskie. No i facet bez owłosienia to też taki pseudofacet, no ale jak kto lubi. Młode chłopaczki przeważnie uciskają jajka w tych śmiesznych rureczkach + Vansy obowiązkowo, ale to jeszcze dzieci.

Czy nie uważacie, że kobiety również przyczyniają się do tego, akceptując, a nawet wymagając od swoich mężczyzn takiego stanu rzeczy?

Zależy od kobiety,ale jeśli chce zmieniać swojego faceta, kupuje mu karnecik na solarium czy depilując mu nogi, to robi z niego babę. Ja od swojego faceta niczego nie wymagam, on wie że jak zarośnie jak dziad to idzie się potulnie ogolić, z bólem serca, ale idzie. Czasami mówi mi: muszę się ogolić, a tak mi się nie chce. A ja odpowiadam: Jutro się ogolisz, przeżyję ten zarost. Zawsze pięknie pachnie, jest czyściutki, schludny, jak najbardziej męski, solarium wybił mi z głowy, a w jego głowie nigdy nie zrodziła się taka szatańska myśl,żeby spalić sobie dupkę i się wygrzać. Jego zainteresowanie modą ogranicza się do zestawienia ze sobą kolorów,żeby wszystko do siebie pasowało.

Ostatnio wybrałam mu rurki,żeby przymierzył, bo chciałam podnieść mu ciśnienie i tak też się stało a ja miałam dobry ubaw, ale ani trochę nie stracił na męskości! Jestem złą kobietą, do czego ja go zmuszam!

Posted

Byłem akurat ostatnio na zakupach i przymierzałem spodnie, względnie mi się podobające, przez które pięta nie chciała mi przejść w nogawce - pierwsza myśl : ja p.....e :crazy: , dałem sobie od razu spokój z szukaniem innych podobnych. Widok co najmniej kilku "chłopaków", żeby nikogo tu nie nazywać częściami rowerowymi był przekomiczny...

Jak można coś takiego kupić za horrendalne pieniądze, ubrać i jeszcze się z tego cieszyć jak setki wyglądają tak samo, smutne... A taki widok jak jeden z drugim w bordowych lub zielonych rurkach idzie jest przygnębiający... Jeszcze okularki kujonki do tego i wełniany sweterek,markowe buty i w tym momencie moja tolerancja się kończy... W zasadzie to nic mi do tego jak się kto ubiera, no ale lustra chyba co niektórzy nie znają i to niestety bywa bardzo niesmaczne dla ogółu.

Black Haze, świetnie to ujęłaś :) Jako mężczyzna uważam podobnie i staram się tego trzymać. Facet ma być czysty, schludny, a nie ulizany i zniewieściały. Golenie i depilacja bywa całkiem rozumiała, może nie totalnie wszystkiego , no ale czasem trzeba tu i tam . Solarium - oj nie ... nawet kobietom się dziwie... Dziewczyny ! to widać czy opalenizna jest naturalna!

Mniej patrzenia na innych a więcej swojego zdania i gustu, tego chyba brakuje u młodzieży.

Może trochę za bardzo uogólnię tutaj, ale wykrywam pewną zależność pomiędzy tym co kobieta nosi na sobie a tym co nosi jej facet, im mniej kobiety w kobiecie, tym mniej faceta w facecie ;)

Posted

Hm, pierwszy akapit przeczytałem i towarzyszyły mi przy tym normalne odczucia, ale kiedy doszedłem do końca to uśmiechnąłem się i z ulgą stwierdziłem, że na szczęście nie wszystkie kobiety są takie, jak ty :) Narzucanie kolorów koszulek? Kroju spodni? Obowiązkowo włosy na klacie nawet jeżeli ich brak wiąże się ze zdrowotnymi problemami? A i jeszcze włosy - najlepiej łysy, ew jeżyk. No tak, bo Deep czy Heath wyglądali źle z dłuższymi włosami ; > Można stworzyć temat pt. "Zatracanie kobiecości we współczesnym świecie" i napisać, że kobiety powinny być kobietami, że nie mogą ubierać spodni, bo to męskie, że powinny mieć duże piersi, bo to kobiece, że tylko i wyłącznie długie włosy etc :crazy: Nie widzisz, jak to wygląda? Jednak prawdą jest, że w ostatnich latach wielu młodszych nastolatków zawzięcie ubiera się w bardzo wąskie spodnie (rurki), co wygląda tragicznie, ale nie u wszystkich. Dostrzegam u Ciebie pewne upośledzenie w myśleniu, bo skupiłaś się tylko na wyglądzie, ubiorze, a nic nie napisałaś o aspekcie zachowywania się, jak mężczyzna... Czy jeżeli np. ja mam dwie pary rurek i kilka par innych spodni w tym jeansy, swetry to od razu jestem gejem? Bo do tego zmierza taki tok rozumowania, jak ty BH przedstawiasz.

Guest Anonymous
Posted

Najlepiej to wróćmy do jaskiń, biegajmy na golasa i wtedy będzie widać kto co goli i gdzie kto ma włosy, wtedy będzie ci łatwo zweryfikować męskość BH. Nie wiem czemu służy ten temat, to twój protest? Jeśli ci się nie podobają chłopcy w rurkach, spotykaj się się z innymi, nie widzę problemu. Na twoim miejscu zamiast super ultra męskiego partnera, wolałbym szczerego, pomocnego, w którym zawsze będziesz miała oparcie, niezależnie czy nosi różowe t-shirty czy pomarańczowe rurki. Ludzie są ludźmi, szata ich nie czyni, pomimo, że może podkreślić zalety to i tak dobrze ubrany może okazać się chamem, debilem, a ten wg ciebie ubrany gorzej, może być złotym człowiekiem.

Posted

Rurki mi się podobają, dłuższe zadbane włosy też, owłosienie mnie nie interesuje, broda też. Nie widzę nic złego, po prostu wszystko idzie 'do przodu', poza tym Pizzaro ma rację.

Posted

Ja uważam, że każda kobieta ma po prostu swój ideał faceta i tyle.

Tak jak dla mnie nie do pomyślenia jest facet o długich włosach, z makijażem (widziałam ostatnio faceta z pomalowanymi paznokciami i w TUNICE (!) nałożonej na jeansy i bluzkę!), biżuterią (OK, jestem w stanie iść na kompromis i zdzierżyć kolczyk we brwi), chadzający w rurkach i obcisłych bluzeczkach, lubujący się w uczęszczaniu solarium etc - tak inną babkę może to kręcić. Mimo że mnie to obrzydza.

Posted
Spodnie powinien nosić proste i w kolorach raczej neutralnych, podobnie z górą, chociaż tutaj dowolność większa, róż nie jest jednak mile widziany.

Nie zgadzam się, skoro dziewczyny mogą wydziwiać i wymyślać coraz to nowe stroje, nosząc na sobie całą tęcze, to dlaczego chłopak ma się ograniczać do stonowanych kolorów? Pomińmy ten różowy kolor, ale nie bądźmy egoistyczne. Jeśli nasz facet chce założyć na siebie coś odmiennego do niebieskiej koszuli i czarnych spodni, to mu na to pozwólmy, ma się czuć dobrze i swobodnie.

Włosy na głowie krótkie.

W tym przypadku w grę wchodzi upodobanie. Ja wolę chłopców o dłuższych włosach, niż fryzura " na zapałkę". Oczywiście, prawie brak posiadania włosów jest wygodne, jednak jest to dla mnie mało atrakcyjne, i nie przeszkadzałoby mi, że mój facet używa odzywki do włosów...

Ma o siebie dbać i jeśli ma problemy z cerą to może do kosmetyczki pójść, ale czułabym się nieswojo, gdyby miał półkę kremów w łazience większą, niż moja.

Oczywiście, niech o siebie dba, jeśli musi i ma taką potrzebę to niech używa i setki kremów, ma być zadbany. Niech mu to jedynie nie zajmuje pół dnia.

Solarium - nie.

Sama jestem opalona jak kartka z bloku rysunkowego dla dzieci, więc opalony facet nie wchodzi w grę, nie pasowałby do mnie. Nie podoba mi się opalenizna i nie popieram niszczenia sobie skóry lampami i kremami brązującymi - obrzydlistwo. Ja blada, on blady.

Są różne gusta i każdy ma swoje wymagania, jednak nie można przesadzać i narzucać komuś coś odgórnie.

Posted

Szczerze mówiąc myślę, że takie opisy są wciąż zbyt skrajne, przerysowane. Na pewno zwracają uwagę, ale zdecydowanie nie tworzą żadnych zależności. Przynajmniej mi trudno jest odnieść ten opis do mężczyzn, których znam i z, którymi utrzymuję kontakt. Męskość to także zdecydowanie więcej niż współczesna moda męska.

Guest Anonymous
Posted

Nikt nie każe Wam się z takimi umawiać, ale z tego co wiem na powodzenie zazwyczaj nie narzekają, więc czyja to wina? :wink:

Posted
Nikt nie każe Wam się z takimi umawiać, ale z tego co wiem na powodzenie zazwyczaj nie narzekają, więc czyja to wina? :wink:

Dziewczyny nie potrafią zaakceptować, że ich potencjalny facet może przykładać większą uwagę do wyglądu niż one. Przecież to kobieta spędza godziny w łazience, a facet jedynie 15 minut. To takie niezrozumiałe. Strach przed tym, że ich mężczyzna może być bardziej zadbany niż one same...

Posted
Coraz więcej młodych chłopców w sklepie poszukuje rurek, najczęściej kolorowych

Fajnie, taka moda, za jakiś czas przejdzie.

mężczyzna powinien

Nie rozumiem. To Twoje zdanie, może nawet większość Cię popiera, ale nie mam prawa nikomu narzucać, co POWINIEN lubić, jak żyć i jak się ubierać :roll:

mieć włosy na klacie, ramionach i nogach.

Nie każdemu rosną, szczególnie na klacie.

Spodnie powinien nosić proste i w kolorach raczej neutralnych, podobnie z górą, chociaż tutaj dowolność większa, róż nie jest jednak mile widziany

Nie zgadzam się. Lubię kolory.

Włosy na głowie krótkie

Nie. Nie znoszę facetów, którzy mają zbyt krótko przycięte włosy. Nie mam, co prawda, określonej długości idealnej, ale - według mnie - lepiej zbyt długie niż zbyt krótkie.

czułabym się nieswojo, gdyby miał półkę kremów w łazience większą, niż moja

Ja też, szczególnie, że lubię kosmetyki i używam ich wiele. Niemniej jednak, nie każdy musi zwracać na to uwagę.

Co jest powodem takich zachowań?

Nie jestem pewna, czy zabrzmi to tak, jak powinno, ale… wolność słowa?

Solarium - nie

Należę do dość ciasnego grona zwolenników cery jasnej, bladej wręcz i nieopalonej - dlatego tutaj mogę się zgodzić. Zresztą, solarka to duży stopień plastikowatości, nawet w przypadku płci, która ma prawo nosić kolorowe ubrania. No i niszczy skórę, postarza, w ogóle jest zła.

Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Nie każdy facet jest zniewieściały, nie każdej kobiecie przeszkadza przesadna nawet dbałość o siebie.

Są różne gusta i każdy ma swoje wymagania, jednak nie można przesadzać i narzucać komuś coś odgórnie.

Amen.

Posted

Widzę, że sporo osób się zbulwersowało a w ogóle nie zrozumiało co mam na myśli :) W pierwszej części postu określiłam o co mi chodzi, zapytałam Was o zdanie a w drugiej wypowiedziałam SWOJE zdanie, o czym mogą świadczyć słowa:

Ja uważam

. Opisałam, jak wg mnie powinien wyglądać mężczyzna, który mi się podoba. Nikomu nie narzucam tego zdania, wypowiedziałam się co sądzę na ten temat, tak samo jak Wy możecie się wypowiedzieć i Wasze zdanie totalnie może się różnić od mojego i to jest ok.

Pizzaro,

Można stworzyć temat pt. "Zatracanie kobiecości we współczesnym świecie" i napisać, że kobiety powinny być kobietami, że nie mogą ubierać spodni, bo to męskie, że powinny mieć duże piersi, bo to kobiece, że tylko i wyłącznie długie włosy etc

Możesz taki temat założyć jeśli Ci to przeszkadza, że kobiety ubierają się coraz mniej kobieco i ścinają włosy na zapałkę i zapytać czy inni Twoje zdanie podzielają. Tak samo, jak zrobiłam to ja.

Dostrzegam u Ciebie pewne upośledzenie w myśleniu, bo skupiłaś się tylko na wyglądzie, ubiorze, a nic nie napisałaś o aspekcie zachowywania się, jak mężczyzna...

Ponieważ w tym temacie chodziło mi tylko i wyłącznie o wygląd. Chyba można to rozdzielić?

Czy jeżeli np. ja mam dwie pary rurek i kilka par innych spodni w tym jeansy, swetry to od razu jestem gejem?

Czy nazwałam kiedykolwiek niemęskiego faceta gejem? Ten temat w ogóle o gejach nie traktuje.

Siembi,

Nie wiem czemu służy ten temat, to twój protest?

Protest nie. Jestem po prostu zaskoczona tym, co widzę i zaciekawiona, czy kobietom naprawdę teraz zaczeli się podobać wydepilowani mężczyźni. Chciałam poznać Wasz punkt widzenia, po to zwykle pyta się o coś na forum.

Na twoim miejscu zamiast super ultra męskiego partnera, wolałbym szczerego, pomocnego, w którym zawsze będziesz miała oparcie, niezależnie czy nosi różowe t-shirty czy pomarańczowe rurki. Ludzie są ludźmi, szata ich nie czyni, pomimo, że może podkreślić zalety to i tak dobrze ubrany może okazać się chamem, debilem, a ten wg ciebie ubrany gorzej, może być złotym człowiekiem.

Jasne, że tak. Ale czy ja zabraniam Ci mieć ideał kobiety, bo ta która Ci się nie podoba może mieć dużo lepszy charakter? Czy już nie możemy mieć preferencji dotyczących wyglądu?

Absurdalny Widelec,

Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Nie każdy facet jest zniewieściały, nie każdej kobiecie przeszkadza przesadna nawet dbałość o siebie.

czy mogłabyś mi wskazać w którym miejscu wypowiedziałam się w imieniu wszystkich?

Posted
czy mogłabyś mi wskazać w którym miejscu wypowiedziałam się w imieniu wszystkich?

Temu służyło podanie cytatu "mężczyzna powinien".

. Opisałam, jak wg mnie powinien wyglądać mężczyzna, który mi się podoba. Nikomu nie narzucam tego zdania, wypowiedziałam się co sądzę na ten temat, tak samo jak Wy możecie się wypowiedzieć i Wasze zdanie totalnie może się różnić od mojego i to jest ok.

Hm… masz rację, dorzuciłaś gdzieś w połowie wypowiedzi "ja uważam". Jednak cały post napisany jest raczej w jednym tonie - pytasz bardziej o powód tego typu zachowań, o przyczynę, nie o nie same.

Może to dlatego większość użytkowników decyduje się pozostawić pierwszą wypowiedź jako zupełnie neutralne pytanie. ;)

Posted

Temu służyło podanie cytatu "mężczyzna powinien".

Hm… masz rację, dorzuciłaś gdzieś w połowie wypowiedzi "ja uważam". Jednak cały post napisany jest raczej w jednym tonie - pytasz bardziej o powód tego typu zachowań, o przyczynę, nie o nie same.

Może to dlatego większość użytkowników decyduje się pozostawić pierwszą wypowiedź jako zupełnie neutralne pytanie. ;)

Nie, na samym początku mojej wypowiedzi "dorzuciłam" "Ja uważam", aby nie było wątpliwości że to tylko moje prywatne zdanie.

Posted

Black Haze, nie wiem, czy to "na środku" miał jakiekolwiek znaczenie, ale skoro postanowiłaś skomentować właśnie tę część wypowiedzi - istntotnie, zamieściłaś te słowa "na środku" ;)

Dobrze, już kończę, bo tak na dobrą sprawę, czepianie się formy nie ma nic wspólnego z tematem.

Posted

Hmm temat zawiera wątpliwą tezę na dodatek (wybacz ale taki fakt) głupkowato uzasadnioną. Ten twój opis dotyczący strojenia się w ogólnie nie ma nic wspólnego z tezą którą postawiłaś, bo w ogóle nie świadczy o zanikaniu męskości, co najwyżej o odchodzeniu jednej z wizji, która widocznie się nie sprawdza.

Zaryzykowałbym nawet tezę, że akurat przytoczony przez Ciebie aspekt wręcz strojenia się to akurat powrót do bardziej pierwotnych męskich zachowań! Jakby nie patrzeć w wielu prymitywnych kulturach to mężczyźni częściej stroili się i malowali, a kobiety to niejako przejęły!

To co napisałaś o "męskości" to tylko jedna z możliwych definicji i zdaje się dość kiepska i powoli coraz bardziej anachroniczna. Może wbrew twym oburzeniom jest jednak tak, że łatwiej rywalizować o samice w taki sposób, albo po prostu odchodzi w niebyt przestarzała kultura która dość sztywno i w opresyjny sposób definiuje pojęcia męskości i kobiecości.

PS. Pewnie jakbym zaczął głosić analogiczne tezy odnośnie odkobiecenia świata to by mnie miejscowe feministki zjadły, i nie zdziwiłbym się gdyby to były te same osoby które podzielają sposób myślenia autorki tematu ;p

Posted
W zasadzie to nic mi do tego jak się kto ubiera, no ale lustra chyba co niektórzy nie znają i to niestety bywa bardzo niesmaczne dla ogółu.

Sam się wykluczasz.

Mniej patrzenia na innych a więcej swojego zdania i gustu, tego chyba brakuje u młodzieży.

Może właśnie na podstawie tej rady, dużo osób się tak ubiera. Jakby nie było, to większością nadal są faceci, którzy mają gdzieś swój wygląd, noszą szerokie ubrania, które jako pierwsze nawiną im się pod rękę w szafie i noszą krótkie włosy. Więc w tym wypadku - bardziej schludny wygląd zdaje się być bardziej oryginalnym i mniej powszechnym.

Just sayin'.

julian_urzeka
Posted

Facet to facet. Mam kolegów, którzy po nachyleniu się pokazują swoją wygoloną klatę.

Jestem facetem. Golę sobie twarz. Powinno wystarczyć. Jestem czysty, myję się, zmieniam ciuchy. Każdy ma swój ideał faceta, ale ja, jako facet, jestem obrzydzony moimi kolegami. Abstrahując już od golenia klaty, bardziej mam na myśli ubiór. Nie mam ochoty widzieć sutków kumpla, ponieważ on zakłada tak specyficznie beznadziejną koszulkę z H&M. Dla mnie to jest żenujące. I jeśli wspólnie pracujemy nad jakimś projektem, czuję się po prostu źle.

OK, Twoja sprawa czy golisz nogi, czy klatę. Ale nie musisz mi przede wszystkim tego pokazywać. Pokazuj to swojej dziewczynie, a nie wszystkim na ulicy. Ja osobiście nie lubię oglądać Twoich gaci (spodniami możesz je spokojnie zakryć), ani Twojej ogolonej klaty.

Dzięki

Posted

Podbijam post Pizzaro i Siembiego. Solarka - okej, przesada dla faceta, ale na przykład ceglane chinosy to co? Też oznaka zatracenia męskości? To samo z goleniem, chociażby pach. Depilacja to przede wszystkim kwestia poprawy komfortu, a nie "zniewieścienia", także skoro ktoś się czuje lepiej to czemu miałby tego nie robić?

Jestem po prostu zaskoczona tym, co widzę i zaciekawiona, czy kobietom naprawdę teraz zaczeli się podobać wydepilowani mężczyźni.
Nie wnikam w to co kto lubi, ale wydaje mi się, że jakbym był kobietą to nie chciałbym mieć włosów między zębami. :roll:
Posted

Uważam podobnie jak autorka tematu. W ogóle który mężczyzna, budowy mężczyzny, założy rurki? Jak sobie pomyślę, że mój tata czy narzeczony założyłby rurki, to komicznie by to wyglądało, a poza tym, nie zmieściliby się.

Wygolona klata? W życiu. Mój co prawda jest strasznie owłosiony, zresztą jak wszyscy faceci w mojej rodzinie i lubię to. Lubię jego owłosioną klatę i nie dałabym mu jej ogolić.

Mówi się, że dziewczyny wybierają partnerów na wzór ojca, często podświadomie. Mój tata jest wysokim, przystojnym, wysportowanym mężczyzną, który nic innego nie goli oprócz twarzy. I takiego samego mam narzeczonego. Zresztą żaden mój kolega nie nosi rurek. To raczej domena gimbusów, młodziutkich chłopaczków.

Czy nie uważacie, że kobiety również przyczyniają się do tego, akceptując, a nawet wymagając od swoich mężczyzn takiego stanu rzeczy?
Dziewczynki, nie kobiety. Dziewczynki lubią wygolonych, w rurkach i po solarium chłopców. Nie spotkałam jeszcze kobiety, która by to lubiła. W sumie to też kwestia mediów, bo na Zachodzie to modne itp. itd.

Na szczęście mnie to za bardzo nie dotyczy, takich chłopaczków to tylko na ulicy czasami zobaczę. Chyba nie ten przedział wiekowy.

Także facet powinien (specjalnie dla Absurdalnego Widelca) mieć owłosioną klatę i nie tylko, krótkie włosy, nosi normalne spodnie i używać tylko mydła, żelu pod prysznic, dezodorantu i wody toaletowej :P

Posted
Także facet powinien (specjalnie dla Absurdalnego Widelca) mieć owłosioną klatę i nie tylko, krótkie włosy, nosi normalne spodnie i używać tylko mydła, żelu pod prysznic, dezodorantu i wody toaletowej

Czuję się wywołana do posta.

Masz rację, to domena głównie młodych ludzi, większość osób po studiach dostosowuje swój styl do wymaganego w pracy i akceptowanego przez ogół. Tak samo jak większość kobiet nie spojrzałaby z zainteresowaniem na faceta lub chłopaka po solarium i w rurkach, łącznie ze mną. Co z tego?

Na szczęście mnie to za bardzo nie dotyczy, takich chłopaczków to tylko na ulicy czasami zobaczę. Chyba nie ten przedział wiekowy.

Co za szczęście! Strach pomyśleć, co by było, jakbyś spotykała ich częściej.

Posted

Jeszcze tego by brakowało, żebyśmy zaczęli dyktowac innym, jak maja wyglądać. Kanony piękna i wyznaczniki męskości zmieniają się wraz z cywilizacją.

Czemu kobiety od niedawna golą pachy, nogi i okolice intymne? Bo został do tego zmuszone przez wszechobecnie napływającą modę. Teraz niewyobrażamy sobie bez tego życia.

Faceci tez mają ogolić pachy, skoro im tak wygodniej i klatę, jeśli przeszkadzają im wlosy. Wygodniej im w rurkach? Niech je noszą. Niech chodza na solarium i nosza diamencik w uchu. Niech używaja żelu do włosów i noszą buty z czubem. Każdy ma prawo wyglądać tak, jak chce i nikomu nic do tego.

A każda kobieta znajdzie faceta, który jej odpowiada. Bardziej lub mniej męskiego - w jej mniemaniu.

Nie obrzucam swoich kolegów w rurkach słowami "jesteś niemęski", co zabawne, mimo rurek i dbania o własny wygląd sa oni męscy. Bo to przejawia się w zachowaniu, sposobie bycia, a nie okryciu wierzchnim.

Posted

A niby nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie... oto dowody,że jednak. Wytyczne co do męskości.

Ubrania inne niż proste i stonowane nie,depilacja nie,to nie,tamto nie... a może to strach przed tym,że mężczyzna będzie bardziej zadbany i będzie wyglądał lepiej od kobiety? Jak ktoś chce i przy tym dobrze (żadne szalone wybryki) wygląda to czemu nie? To zależy od formy też i chodzi po prostu o to żeby nie przesadzić. Poza tym to nie świadczy o męskości tak jak pisała wyżej Akszil. Ja bym się bardziej pochylił nad zachowaniem.