Jump to content

pokochasz kalafiora? bo kalafior kocha wszystkich.

fruwający kalafior

Recommended Posts

fruwający kalafior
Posted

Fruwający kalafior ma zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych!

Powszechnie jestem znana pod innym, mniej szlachetnym mianem - i każdy, kto zwróci się do mnie imieniem zdrobnionym tak, jak nie lubię, może powoli zamawiać sobie trumnę. Czemuż powoli? Bo czeka go śmierć powolna i bolesna, chyba że ten ktoś jest brokułem, moim dalekim krewniakiem - wówczas zadam mu cios jeden, szybki i bezbolesny, świeżo naostrzonym toporem Gimlego.

Mieszkam sobie w domku głębokim lesie, chociaż ojczyzną moją jest miękka ziemia w ogródku przed domem. Jednak rodzice moi, z gatunku homo sapiens sapiens, stwierdzili, że nie pozwolą mi na realizację tak ekscentrycznego pomysłu i zatrzymali mnie w domu. Chociaż Radomsko liczy sobie około pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców, i tak jest za duże dla mnie, warzywka wychowanego z dala od miejskiego zgiełku, warzywka, któremu za niemowlaka śpiewano nie "Aaa, kopry dwa, tak zielone obydwaaa", tylko "Evil in league with satan", aż wreszcie - warzywka, które wcale warzywkiem nie jest.

Mimo szczerej chęci przynależności do rodziny kapustowatych, moja budowa zewnętrzna i wewnętrzna mówi sama za siebie - podobnie jak moim mało postępowi rodzice, należę do gatunku homo sapiens sapiens, a przynajmniej tak mogę przypuszczać.

Jak wpiszecie sobie w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej, potocznie zwanej "góglem", "goglami" (i innymi wariacjami od oficjalnej nazwy), hasło "kalafior", na pewno nie dowiecie się, że osoba, która takowym warzywkiem chce obecnie zostać (chociaż kiedyś jej ambicją było zostanie masłem, które ktoś rozsmaruje na pełnoziarnistym chlebie; krokietem bez kapusty i bez grzybów, bo tego nie lubi albo marmoladą truskawkowo-morelowo-wiśniowo-jabłkowo-gruszkową), odznacza się między innymi:

• dość dziwnym poczuciem humoru - przynajmniej tak mówią mi ludzie, nie wiem, czym jest to spowodowane;
  • długością ciała oscylującą między 1,70m a 1,73m; każda miarka pokazuje inaczej;
  • specyficznym usposobieniem, które porównać można z nieniszczącą się bombą wybuchającą raz po raz pod wpływem: potrząsania/upływu czasu/niepotrząsania/dotyku/braku kontaktu z ciepłem/posmarowania pseudo-masłem/naoliwienia oliwą;
  • lubowaniem się w ironizowaniu;
  • nienawiścią skierowaną do wszystkich nastolatków, przez których dzieciaki w wieku 13-16 lat, chodzące do szkoły oddzielającą podstawówkę od liceum, a potocznie zwanej "gimbazą", są z góry uważane za ograniczone umysłowo, psotne w złym tego słowa znaczeniu, nieodpowiedzialne, dzikie, niewychowane; a to prawda tylko w większości przypadków, zaś większość nie czyni całości;
  • wieloma innymi cechami, które za chwilę dogłębnie zgłębimy - głębia tego stwierdzenia dogłębnie mnie poruszyła.

Odchodząc nieco od rozważań na temat tego, jak bardzo Natura skrzywdziła mnie faktem, iż nie urodziłam się kalafiorem, stwierdzam, iż czas na dywagacje nad sensem życia. Nie, jednak nie. Kalafiory z wyboru nie są urodzonymi filozofami.

Podzielę się z Wami jednak, jak wiele pewnie osób, listą wykonawców, którzy zajmują najwięcej miejsca na półkach z płytami, listą filmów, które według mnie warto obejrzeć, spisem pisarzy, których wielbię z całego kalafiorowatego serduszka, listą pojęć, które dla mnie oznaczają coś niesamowicie pasjonującego. Zaczynajmy więc.

Jak możecie wywnioskować, już w dzieciństwie wpajano mi, że Venom to jeden z najlepszych zespołów, jakie istnieją. Cóż, do tej pory mam jakąś wrodzoną słabość do ich piosenek. Niezaprzeczalnym guru jednak pozostaje dla mnie wciąż Brian Warner aka Marilyn Manson, którego uwielbiam całym kalafiorowatym jestestwem. Czasami jednak wydaje mi się, że niepotrzebnie zdziera sobie gardło, ma przecież taki niesamowity wokal, że bez darcia się osiągnąłby dużo lepszy efekt. Clan of Xymox podbił moje serce utworem "Eternally", który nucę na zmianę z mansonowym "This is the new shit". XIII. století i "Elizabeth" zajmują też wiele miejsca w moim małym serduszku, głównie dzięki mojej mamie. Trzeba jednak przyznać, że nie są mi obce największe przeboje Paktofoniki, Grubsona, Eminema, Black Eyed Peas, Depeche Mode... Podejrzewam, że jeszcze wielu wykonawców przyszłoby mi do głowy. Jednocześnie, chociaż to trochę absurdalnym wydać się może komuś, kto nie jest mną, jestem zafascynowana Beethovenem i Mozartem, uwielbiam też dwóch Czesiów - Niemena i Mozila. O, teraz jeszcze przypomniała mi się esencja letniego remontu, czyli Püdelsi, których "Politykę kulturalną" zdarza mi się podśpiewywać zdecydowanie za często.

Jestem wielką fanką filmów grozy i animowanych produkcji też. Oprócz tego przejdą dramaty obyczajowe, psychologiczne, filmy sensacyjne, thrillery, kryminały, a czasem i komedie; nawet romantyczne! W mojej czołówce znajdują się bez wątpienia "Nietykalni", "Biały oleander", "Galerianki", "Piła", "Oszukać przeznaczenie", "Ptaki", "Sierociniec", "Wyspa tajemnic" oraz "Pokój 1409". Z filmów animowanych gorąco polecić mogę "9", "Film o pszczołach", "Odlot", "Szeregowiec Dolot" i zapewne wszystkim znane produkcje, jak "Shrek" i "Madagaskar", "Koralina i tajemnicze drzwi", a przede wszystkim starego, dobrego "Herkulesa" i "Atlantydę: zaginiony ląd". Coś innego? Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby mojej ukochanej trylogii "Władca Pierścieni" albo adaptacji "Harry'ego Pottera". "Hobbit" też jest wart polecenia i obecnie czekam z wytęsknieniem na kolejną część. "Maska", "Kłamca, kłamca" to jedne z najfajniejszych komedii, ale trzeba pamiętać o polskim filmie. W moim mniemaniu nic nie pobije "Seksmisji", "Vinci", "Lejdis", "Testosteronu", "Jak się pozbyć cellulitu" i "Pokaż, kotku, co masz w środku". Z poważniejszych polskich filmów na moje szczególne uznanie zasłużyły "Wymyk", "Sala Samobójców" i "Lincz".

Jeśli chodzi o książki i autorów, przeczytałam dobrych powieści za dużo, by wymienić wszystkie. Zdecydowanie najlepiej zawsze wspominać będę serię o Ani Shirley (L. M. Montgomery, jakby ktoś nie kojarzył) oraz Harrym Potterze (J. K. Rowling). "Kod Leonarda da Vinci" (Dan Brown) też jest świetną książką, choć mocno pokręconą i trzeba się wczytać, by wszystko połączyć w całość. "I nie było już nikogo" Agathy Christie to moja ulubiona lektura szkolna, ale zasługują na pochwałę także inne książki tej autorki, jak na przykład "Wigilia Wszystkich Świętych" albo "Morderstwo w orient Expressie". Dobrą książką jest też "Ono" Doroty Terakowskiej. Seria "GONE: Zniknęli" Michaela Granta też podbiła moje serce. Nie muszę chyba wspominać o "Hobbicie" i "Władcy Pierścieni" (J. R. R. Tolkien). A może i muszę? W końcu nie każdy to lubi, ale każdy chyba zna. "To", "Cmętarz Zwieżąt" oraz "Cujo" Stephena Kinga to też doskonałe książki, do których chętnie wracam, jednak powieść Mistrza Kinga, którą cenię najbardziej, to "Lśnienie". Neil Gaiman i "Nigdziebądź" to też ważna część mojej książkowej diety. "Eragon" Paoliniego, tak szczerze, też do mnie przemówił, chociaż bardziej pod względem książki przygodowej, niż takiego kanonicznego fantasy. Chociaż, przyznam się, fanfiki się pisało... Lubię też książki przygodowo-historyczne, np. "Jarek i Marek na tropie szpiega" i inne książki Cezarego Leżeńskiego o wojennych perypetiach dzielnych bliźniaków. Ostatnio przekonałam się do trylogii "Kruczy Dwór" Geoffreya Huntingtona oraz "Serii niefortunnych zdarzeń" Lemony'ego Snicketa. Przyznam też kilka punktów Szymborskiej za jej piękne wiersze, które czytam raz po raz, odkrywając za każdym razem na nowo ich znaczenie. Oprócz tej jednej poetki nikt inny nie zagrzał sobie długo miejsca na moich półkach z poezją.

A co mnie raduje najbardziej na świecie?

• możliwość dyskutowania godzinami o przewadze miecza półtoraręcznego nad jednoręcznym z moim BieFeFem, najlepszym przyjacielem tudzież bratnią duszą o zapędach pisarskich, jak kto woli;
  • widok mojego kalafiorowego pobratymca na talerzu, ewentualnie zadowolę się spaghetti bolognese;
  • czytanie pod kołdrą w czasie długich nocnych godzin z kromką chleba w ramach przekąski i butelką wody pomarańczowej w zanadrzu;
  • piątka z biologii, czwórka z chemii albo trójka z fizyki;
  • to uczucie, kiedy zrozumiem jakieś dziwne zagadnienie z matematyki;
  • chwile, kiedy okazuje się, że z dawna oczekiwana przeze mnie książka jest już dostępna w bibliotece!
  • dyskusje z przyjaciółką na temat tego, jaki napis na koszulce jest lepszy;
  • widok min ludzi, kiedy przechodzę obok nich w jednym ze swoich ekscentrycznych strojów;
  • "wena", kiedy przyjdzie na dłużej i pozwala mi pisać, pisać, pisać...
  • świadomość, że mam z kim się powygłupiać, ale mam się też komu wyspowiadać i wypłakać w ramię;
  • konstruktywna krytyka, dzięki której wiem, co zmienić;
  • robienie planów na najbliższe lata - między innymi planowanie wielkiej wycieczki z plecakiem po świecie;

Dotarliście aż tutaj? Jestem dumna. Zatem teraz mogę Was oświecić pod pewnym względem, chociaż możliwe, że wywnioskowaliście to już wcześniej, ostatecznie przecież pisałam nie jak zdrowy kalafior, tylko sztuczny, plastikowy i nie wydzielający oparów siarki podczas gotowania, co nie? Otóż jestem od paru tygodni zaledwie piętnastoletnim kalafiorkiem, który ma nierówno pod sufitem. I dlatego denerwuje mnie przeświadczenie, że synonimem gimnazjalisty jest "gimbus", a synonimem gimnazjum - "gimbaza". Ale to jest temat na inną dyskusję. Teraz troszkę filozofii i poglądów.

Jestem stuprocentowo tolerancyjna - no, może w osiemdziesięciu procentach, bo nie potrafię tolerować osób, które przekonują innych do swoich twierdzeń i wartości. Irytują mnie "moherki", zaglądające ludziom do sypialni, irytują mnie księża, którzy tyle mówią o tym, że powinno się być zgodnym małżeństwem, chociaż sami, tak naprawdę, nie wiedzą (a raczej nie powinni, bo kto ich tam wie...), na czym życie z drugim człowiekiem polega. Denerwuje mnie opinia, że homo- i biseksualiści są chorzy psychicznie i powinni się leczyć. Wkurza mnie orędzie wygłaszane przez osoby pokroju mojej babci, mówiące o tym, że alkoholików trzeba potępiać, że trzeba ich usunąć ze społeczeństwa, bo wyniszczają je jak rak.

Od razu mówię - przestałam wierzyć w takiego Boga, jakiego przedstawia Kościół katolicki. Nie jestem osobą wierzącą w tego Jedynego i Wszechmocnego, bo to, co dzieje się na świecie i to, co twierdzą katolicy, zupełnie się wyklucza. Poza tym jeśli księża (i nie tylko, wszyscy zapalczywie głoszący Słowo Boże w takiej formie, jak dziś, lub minimalnie innej) od zawsze są tacy, jak teraz, jak przed wiekami, to ja nie wiem, czy wiara w ich słowa jest mądrym posunięciem. A skoro ludzie Kościoła są niezrównani w kłamaniu i oszustwach, skąd mam wiedzieć, że nie oszukują mnie w przypadku Boga?

Owszem, ktoś/coś tam może być, ktoś/coś, co sprawuje władzę nad nami i nad nami czuwa, ale się nie wpierdziela. Może to Różowy Jednorożec, może Latający Potwór Spaghetti, a może Allah lub Zeus i jego ekipa bogów czy tytanów. I tak się tego nie dowiemy, a jednak łatwo jest móc wytłumaczyć wszystkie niewytłumaczalne zjawiska istnieniem "kogoś/czegoś". Prawda?

Dobra, dość tego przynudzania, bo z posta, który miał być krótki i treściwy, zrobiła się prawdziwa biografia i moja charakterystyka, i jeszcze strona z jakiejś książki o poglądach na religię czy coś takiego... Koniec zatem!

Niech kalafior będzie z Wami!

Posted

Konstruktywnie powiem: lol.

Mam mieszane uczucia co do ciebie, zobaczymy jak się wdrożysz - albo cię polubię albo będę jeździł albo po prostu się wypalisz, póki co jesteś na stosunkowo dobrej (czy słusznej?) drodze.

Seriale oglądasz? W gry grasz?

Pierwsze co zrób, to podziel się pisarstwem. Pisarstwo ja lubię, najlepiej krótkie. I wejdź na chat, polecam.

Witaj.

Posted

Cześć!

A będziesz pisać coś więcej niż powitanie? Proszę pisz! Wiele osób się wita i znika, ale tym razem byłaby to prawdziwa strata!

Posted
A będziesz pisać coś więcej niż powitanie? Proszę pisz! Wiele osób się wita i znika, ale tym razem byłaby to prawdziwa strata

Nie oceniaj dnia póki nie przeskoczysz ; P

Posted

No taka już jestem pochopna. I oceniam.

Posted
A będziesz pisać coś więcej niż powitanie? Proszę pisz! Wiele osób się wita i znika, ale tym razem byłaby to prawdziwa strata

Tekst, który masz nad sobą, zajmuje pięć ekranów mojego telefonu, na jego podstawie można chyba powiedzieć dość dużo ;)

Nie mam o co pytać. Cześć.

fruwający kalafior
Posted

Kicek, dżem dobry, bardzo konstruktywnie :)

Seriale, a i ooowszem. "Detektyw Monk" na przykład, to jest coś, co kalafiory lubią najbardziej. "Grimm", też dobre. "Magia kłamstwa" i "Mentalista" też, oczywiście. A z polskich? Wszystko tvnowskie oprócz tego tego jak mu tam, "Ukrytej prawdy", "Szpitala" i "Kocham. Delete", bo to są bzdety totalne...

W gry... Nie, raczej nie, ewentualnie od czasu do czasu Fifa wskoczy, ale to rzadko, rzadko... Teraz już prawie wcale.

Podzielę się, a jakże, ale jak stworzę coś nowego. Starsze moje "dzieła" już tyle przecierpiały, tyle czasu leżą na dysku i tak mnie wkurzają moim dawnym stylem, że muszę, no doprawdy muszę doprowadzić do końca jeden z rozpoczętych projektów.

alooohaa, witaj, postaram się!

Kerosine; oczywiście! Rozwlekłe wypowiedzi są dla mnie raczej normalne, oprócz tych tu i teraz, w tym poście :D No i a propos mojej mamy, ona słucha wszystkiego, ale gotycki rock to chyba jej konik... I teraz mój też . No i dzięki za powitanie. ;)

Absurdalny Widelec, nick zdecydowanie uwielbiam. Hej :)

Posted
Tekst, który masz nad sobą, zajmuje pięć ekranów mojego telefonu, na jego podstawie można chyba powiedzieć dość dużo

Są ludzie, którzy napisali na tym forum kilka tysięcy postów i ciągle mnie zaskakują są i tacy, którzy napisali kilka tysięcy z czego jeden dobry i są nijacy ; )

Nie ilość lecz jakoś mówi o człowieku, że tak filozoficznie rzucę.

johanneskate
Posted

fruwający kalafior, jak chcesz komuś odpowiedzieć, to naciskasz na nick przy poście i się on automatycznie pojawia w polu odpowiedzi. Odpowiednio to go formatuje. ładny kolor daje. Nie trzeba używać pogrubienia i takie tam. Spróbuj, polecam.

Witam serdecznie. Pisz na forum, nie zostań tylko w tym temacie.

Posted

O ja:D. U nas jest taki fajny dział Nasz twórczość, więc tam też zapraszam, bo masz fajny styl pisania, więc jakieś ciekawe opowiadanie by wyszło spod twojej klawiatury.

Jakie utwory Mozarta i Bethovena wielbisz?

Posted

fruwający kalafior, dlaczego akurat to forum?

Posted
Są ludzie, którzy napisali na tym forum kilka tysięcy postów i ciągle mnie zaskakują są i tacy, którzy napisali kilka tysięcy z czego jeden dobry i są nijacy ; )

Nie ilość lecz jakoś mówi o człowieku, że tak filozoficznie rzucę.

Wiadomo, ale ów tekst wydaje się byc dosyć treściwym :> Choć pojawia się pytanie, ile prawdy w sobie zawiera.

fruwający kalafiorze, a czy z klasycznej muzyki słuchasz tylko dwóch wymienionych panów? Bo ja lubię klasyczną, ale współczesną.

I jeszcze, czy Twój nick wiąże się z upodobaniami kulinarnymi, czy może jedynie z silną więzią psychiczną z tym warzywem?

fruwający kalafior
Posted

johanneskate, a spróbuję. Takie przyzwyczajenie z innych for. Będę pisać, obiecuję ze skrzyżowanymi różyczkami! Tylko muszę troszkę ogarnąć umysłem, bo forum jednak rozrośnięte ładnie, a na takich bywam rzadko. Spróbuję się nie poddać ;D

NYC, dziękuję i postaram się zajrzeć, jak tylko coś nowego spod mej klawiaturki faktycznie wyjdzie. :) Beethovena - jest to głównie znane powszechnie "Dla Elizy", które po prostu uwielbiam, kocham całym sercem. Mozartowska "Lacrimosa" też mnie porusza :D Ogólnie po tytułach zbyt wiele tego nie wymienię, jednak kiedy np. na muzyce nauczyciel puści nam coś jednego z tych dwóch kompozytorów, to nawet nie podaje nazwy utworu - to zwyczajnie nikogo nie interesuje. Oprócz nielicznych osób, w sumie dwóch - chłopaka, który uczy się gry na pianinie, i mnie. :< Stąd moje wielkie uwielbienie i... Mała wiedza, niestety. Zresztą u mnie w domu muzyka klasyczna jest traktowana jak w większości domów metal :D

Ylx, szczerze? Udzielam się na forach literackich, a chciałam znaleźć coś ogólnotematycznego. Wujek Gógl mi pomógł, bo po wpisaniu hasła "forum młodzieżowe" sprawdziłam kilkanaście i tylko to mnie zainteresowało ;)

Absurdalny Widelec, raczej tylko tych dwóch wyżej wymienionych, jeśli zdarzą się inni, to sporadycznie. A co do kalafiora, to raczej są to upodobania kulinarne, natomiast silna więź psychiczna została nie do końca upozorowana, acz mocno podkolorowana. Reszta mojego pierwszego posta nie jest fikcją literacką ;)

Posted

Mamy jakiś konkurs na najbardziej pretensjonalne powitanie, który przeoczyłem? Jeśli tak, to jesteś moją faworytką <3

Posted

fruwający kalafior, Lacriimosse również uwielbiam <3

Polecę Ci Bethoven Moonlight sonata, Mozart Eine kleine nachmusik, Marsz Turecki. Znasz je na pewno wszystkie.

Guest Anonymous
Posted

Cześć. Nie daj się ugotować.

fruwający kalafior
Posted

Legend, pretensjonalny? Aż tak źle ze mną? Nie przesadzajmy ;)

NYC, znam, oczywiście. Jak mogłam zapomnieć o "Eine kleine Nachtmusik"?!

Siembi, cześć. Postaram się!

Posted
raczej są to upodobania kulinarne

Na to liczyłam, bo też lubię kalafiory. Szczególnie z bułką tartą, chociaż z sosem czosnkowym nie są tak kaloryczne.

została nie do końca upozorowana, acz mocno podkolorowana

Okej, okej, domyśliłam się, nie zarzucam Ci aż tak poważnych schiz… choć psychiczne przywiązanie do jedzenia jest mi bardzo bliskie. :D

Już kończę, Bór z Tobą.

fruwający kalafior
Posted

Absurdalny Widelec,

Na to liczyłam, bo też lubię kalafiory. Szczególnie z bułką tartą, chociaż z sosem czosnkowym nie są tak kaloryczne.
kalafiory z bułką tartą zdecydowanie wymiatają <3 z sosem czosnkowym nigdy nie jadłam : o
Okej, okej, domyśliłam się, nie zarzucam Ci aż tak poważnych schiz… choć psychiczne przywiązanie do jedzenia jest mi bardzo bliskie. :D
Uff, dzięki. Bo już myślałam, że mnie posądzisz o psychiczne pokrewieństwo z tym warzywkiem... Ale przywiązywanie się do jedzenia mentalnie jest fajne. :D

Ave roślinki kapustowate.

Posted
A skoro ludzie Kościoła są niezrównani w kłamaniu i oszustwach, skąd mam wiedzieć, że nie oszukują mnie w przypadku Boga?
Dlatego,że ludzie i Kościół (oni nie zawsze są chorzy na umyśle),a wiara w Boga to co innego. Wiara w ludzi cienka sprawa,trzeba użyć własnego umysłu zamiast wielu innych.

Nie mam kalafiora w lodówce...

fruwający kalafior
Posted

tennes, "im bliżej Kościoła tym dalej od Boga", co? :) Wiem, wiem, że to coś zupełnie innego, ale po prostu zwątpiłam w ludzi. I w ich Boga też.

Ja też nie, nie przejmuj się ;)

Posted

Tak,ta zasada oddaje sytuację Kościoła.

High five zatem i witaj na forum!

fruwający kalafior
Posted

Niestety.

hajfajf i dzięki za powitanie, niechaj moc będzie z Tobą. ;)

Posted

Cześć. :)

fruwający kalafior
Posted

slow, a cześć ;)