Jump to content

Polskie pochodzenie Angeli Merkel


Savayron

Recommended Posts

Posted

Od wczoraj zarówno polskie jak i niemieckie portale huczą na temat może dość błahy, ale z perspektywy historii obu krajów wywołujący zainteresowanie.

Okazuje się, że kanclerz Niemiec Angela Merkel, najważniejsza postać niemieckiej polityki ma polskie pochodzenie. Jej dziadkiem był Ludwig Kazmierczak i pochodził z Poznania. Szczegóły na ten temat łatwo znajdziecie na dowolnym portalu czy stronie, np. tu: http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5jNvIzuSQLW6CA9m0DLCuOIYHio5Q?docId=13395849

Co by nie mówić Merkel to potężna postać zarówno w polityce niemieckiej jak i ogólnie europejskiej (Niemcy to przecież machina gospodarcza), a tu okazuje się, że w jej żyłach płynie polska krew.

Ciekawe jak zareagowali nasi sąsiedzi

Link to comment
Posted

Ciekawostka, ale jak sam napisałeś temat raczej błahy i bez większego znaczenia.

Link to comment
Posted

Sama już kiedyś mówiła o tym że ma polskie korzenie więc nie rozumiem trochę tego że teraz ktoś nagle z tym tak wyskoczył i zrobili halo. Ciekawostka i to tyle. Na nic to nie wpływa żeby jej Polska jakoś bliżej sercu była.

Link to comment
Posted

W ramach porozumienia ponad podziałami proponuję unię personalną.

Link to comment
Posted

Spodobał mi się jeden komentarz z gazeta.pl. Szło to mniej-więcej tak:

"Nareszcie jakaś zakamuflowana opcja polska w Niemczech. J-23 w spódnicy" : ]

Pokazuje to jednak pewną różnicę klas. U nas nadal dla niektórych jest problemem kariera wojskowa dziadka premiera. Tam jakoś narodowość już nim nie jest.

Link to comment
Posted

O ile kariera wojskowa dziadka premiera mogła/może być/powinna być (wybierz opcję zależnie od przekonań) nikłym elementem rozgrywki politycznej, o tyle stawianie znaku równości między przeszłością w Wehrmachcie a polskim pochodzeniem jest, no, co tu dużo mówić, raczej karkołomne.

Link to comment
Strangelove
Posted

no big deal zarówno polskie korzenie niemieckiej kanclerz jak i ten słynny dziadek z Wermachtu

Link to comment
Posted
o tyle stawianie znaku równości między przeszłością w Wehrmachcie a polskim pochodzeniem jest, no, co tu dużo mówić, raczej karkołomne.

Żaden znak równości - tylko czepianie się drzewa genealogicznego. Toć ani w polskim pochodzeniu, ani w służbie w Wehrmachcie nie ma nic hańbiącego. ; ]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Nathaneczek
   Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  456 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up