Jump to content

Osiemnastka - tematyczna?

domincfc

Recommended Posts

Organizuję z koleżanką impreze 18-tkową. Ona uparła się żeby była tematyczna, ogólnie temat miałby być Rock and Roll albo Woodstock. Problem polega na tym że osób będzie wiele, nie wszyscy mogą gustowac w takich klimatach i będzie niefajnie. Chciałbym zaproponować gościom, żeby ubrali się tak jak im będzie wygodnie, ale żeby był jakiś element rockowy, ja np. zamierzam ubrać koszulkę ulubionego zespołu. bojówki i jakieś czarne buty. Muzyka mocniejsza, ale oczywiście nie metal, bardziej energetyczna muzyka gitarowa do tańca i śpiewana. Jaki temat zapodać gościom żeby chcieli coś w siebie włożyć związanego z rockiem? Osiemnastka "na czarno" raczej nie wypali, to by wyglądało jak msza żałobna... ale może warto pomyśleć o jakimś kolorze? Jakieś propozycje?

zadbajcie o roznorodnosc muzyczna :D przy Weekendzie kazdy sie bedzie bawil :D a chyba o to chodzi

fajnie ze tematycznie ale odradzilbym wmuszanie w kogokolwiek jakichkolwiek elementow. pare osob moze uznac ze nie ma pasujacych rzeczy i po prostu nie przyjdzie.

jeszcze lepiej jakby stroje byly dowolne a zaproszeni goscie mieli duzo humoru i dystansu do siebie :D

sam chcialem taka zorganizowac, niestety impreza osiemnastkowa musiala sie zakonczyc na planach

Kolor to dość nudny pomysł jak na moje oko. Nie lepiej byłoby wybrać konkretne lata? W tym wypadku mogą być '70 skoro przepadacie za muzyką rokendrolową. To jest o tyle dobry pomysł, że jest do wyboru wersja hipisowska, bardziej zadziorna, punkowa albo glam rockowa, a ci, którym klimaty rockowe zupełnie nie odpowiadają mają jeszcze do dyspozycji disco. Do tego możecie zaproponować ubiór wedle wzoru danego artysty z tamtych lat. Różnie można podejść do tematu.

Ciekawszy będzie efekt jeżeli ludzie różnorodnie się ubiorą - nie ma sensu tak narzucać swojego gustu muzycznego. Warto pozostawić większe pole do popisu, bo dużo osób zapewne pomyśli o schematycznych symbolach rocka, z czego wyjdą klony.

Ewentualnie możecie pomyśleć o jakimś kultowym musicalu/filmie czy zespole. Z drugiej strony, nawet jeżeli komuś nie odpowiada ten konkretny gatunek muzyczny, to myślę, że i tak podejdą do sprawy z przymrużeniem oka - przecież nie o indywidualne gusta się rozchodzi, a o zabawę.

Ludożerka
przy Weekendzie kazdy sie bedzie bawil

Byłam na imprezie kiedy popularność zdobywał "hit" Ona tańczy dla mnie. Po trzeciej piosence puszczonej w przeciągu godziny odechciało mi się bawić. :/

Warto zadbać żeby piosenki się nie powtarzały, a jak już to w dużych odstępach, a nie że ciągle ktoś będzie przychodzić i zamawiać tą samą piosenkę. No i musi być różnorodność- tak, żeby każdy usłyszał coś co zna.

Nie lepiej byłoby wybrać konkretne lata? W tym wypadku mogą być '70 skoro przepadacie za muzyką rokendrolową.

Dobry pomysł. To daje pole manewru. Ważne, żeby nie było zarzucone, że "strój obowiązkowy bo nie wejdziesz". Kto będzie chciał się przebierze, kto nie będzie miał ochoty przyjdzie ubrany normalnie- wiadomo, ludzie są różni.

Rock and Roll albo Woodstock

A ja uważam, że te ramy są tak rozległe, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rock and Roll to zarówno glany jaki i bardzo kobiece kokardy czy groszki. A na Woodstock każdy ubiera się tak jak lubi i jak chce. Jednym jest wygodnie w trampkach innym w japonkach. Jedne laski mają sukienki inne bojówki. Ani w jednym ani w drugim temacie nie panuje tylko rockowy styl. Dowolność wyboru ogromna. Pomysł świetny. A i witamy w gronie ludzi dorosłych:) najlepszego ; *

Daydream.

Według mnie w ogóle bez sensu robić tematyczną osiemnastkę... Impreza tego typu nadaje się przy melanżu bez okazji, tutaj tematem są wasze 18ste urodziny, a określony styl wprowadzi jedynie niepotrzebne zamieszanie.

• 2 weeks later...

Koleżanka jak widać zapalone 'rockmenka' i musi wszędzie motyw wklejać, żeby się pokazać...

Przetłumacz jej, że wszystko super, ale takie zabawy są dobre dla okreslonej grupy gustującej w podobnej muzyce, jesli ma być dużo osób z różnych kręgów - większość po prostu będzie się nudzić i wyjdzie wcześniej. Takie imprezy nie są tylko dla organizatorów, trzeba organizować je biorąc pod uwagę przede wszystkim gust gości. A jeśli gośc będzie zapalonym fanem techno, dubstepu czy discopolo nawet nie będzie miał się w co ubrać, pomijając już fakt, że będzie się czuł nieswojo w rockowych ciuchach i nie będzie umiał się bawić przy specyficznej muzyce. Ustalcie razem motyw bardziej uniwersalny, nie związany z gustem muzycznym. Może np tak jak mówi GoingInside? Albo lata 60te? Albo impreza pt. jestem sobą i wtedy każdy ubiera się tak jak podpowiada mu serce - znajdą się i prawdziwi goci i dżentelmeni w garniturach i panie w kusych spódniczkach? Chociaż dla mnie ogólnie impreza to impreza, takei ingerowanie w strój jest bardzo ryzykowne.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Najnowsze posty

• Kerosine
      ... a także smutna, chora i z wyrzutami sumienia, bo pewne chwile [a właściwie całe lata] na zawsze pozostaną już w czasie przeszłym niedokonanym. Prawda, mogłabym wiele złożyć po prostu na karb choroby, ale chyba jednak... nie wszystko? Hmm. W sumie największe jaja byłyby wtedy gdyby okazało się, że w tym pociągu od samego początku nie było maszynisty, a jedynie autopilot. Niezwykle zaawansowana sztuczna inteligencja...
    • Kerosine
      Zgodnie z sugestią @Gloria testowo modyfikujemy nieco zasady naszej zabawy - od tej pory wyznaczone do odpowiedzi zostają dwie osoby, a swoich następców i tematy dla nich wybiera ta z nich, która jako pierwsza udzieli odpowiedzi. Do pary @Celtowi dobieram @mw2, wątki pozostają bez zmiany 
    • Alechandro
      Cześć, a mogę prosić o pomóc? :) W internecie jest baardzo duży wybór farb "deco color", gdzie dokładnie zamawiasz i jaki rodzaj wśród wszystkich wybierasz? I czy trzeba podpalać farbę na samym końcu jak to robią malując na dworze, albo schną dość szybko? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi
    • Gloria
      Bardzo fajnie, że masz motywację, ponieważ to od twoich chęci zależy, czy w ogóle dojdzie do spotkania. Jeżeli chodzi o pokonanie lęku, stresu przed pierwszym spotkaniem to musiałabyś temat przedyskutować z jakąś osobą Może to być bliska osoba, a może to być także osoba zupełnie nieznana, z zewnątrz (np. psycholog lub psychoterapeuta). Miałem coś podobnego. Wszystko siedzi w naszej głowie. To przez to jak my postrzegamy rzeczywistość, tak ona jest przez nas postrzegana (ma to sens? ). Jeżeli zmienisz myślenie o danej rzeczy, to wiele się zmieni. Natomiast z takiego zwykłego, ludzkiego punktu widzenia, wszystkie te obawy są po prostu ludzkie, więc przeżywanie pewnych rzeczy jest nieuniknione i należałoby to po prostu zaakceptować. Być może łatwiej przyjdzie Ci oswoić się z tą sytuacją, jeżeli wyobrazisz sobie, że jeżeli się spotkasz, to przynajmniej wykorzystasz szansę na poznanie kogoś, na nawiązanie nowej relacji. Jeżeli to się nie uda - nic się nie stanie, bo spróbowałaś. Z drugiej strony, jeżeli nie pójdziesz na to spotkanie, to tak naprawdę nie dowiesz się, czy coś z tej relacji w ogóle by było, bo po prostu nie dałaś szansy tej relacji się rozwinąć.
    • Nieprzenikniona
      Zacznę od tego, że długo jestem sama a poprzednie dwa związki plus jedna luźniejsza relacja na tyle skopaly mi tylek, fundując gorycz i rozczarowanie, że przestałam starać się o nawiązywanie relacji i utrzymanie ich. Z zaufaniem było też kiepsko przez jakis czas. Dlugo byłam sama, bo nie chciałam niczego na siłę. Niedawno nawiązałam przez portal rozmowę z pewnym facetem i mamy się spotkać, bo on z tych, co od razu chcą się spotkać i pogadać na żywo. Ja też chce, ale od czasu tamtych porażek towarzyszy mi lęk. Boję się bliskości. Sam dotyk wydaje mi się czymś obcym. Tak długo byłam sama, że przywykłam do tego i nie umiem tego zmienić. Mam stres, że on mnie zobaczy i się zniechęci jak jakaś nastolatka. Czy ktoś tak kiedyś miał? Jak to zmienić?   Chcę spróbować, bo... mam dość mojej szarej egzystencji i widzenia się tylko z babkami z roboty. Chcę się otworzyć na ludzi.
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90

Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
      · 2 replies
    • NYC

NYC  »  Martusiaaaaaa92

Odpisałam;)
      · 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
      · 1 reply
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine
      Kerosine
      2
    2. 2
      WszyscyZginiemy
      WszyscyZginiemy
      1
  • Top użytkownicy (7 dni)

Kerosine