Jump to content

Podkład, fluid, puder w kremie - recenzje

Black Haze

Recommended Posts

Posted

Ponieważ nieustannie poszukuje tego idealnego, niestety bez skutku, postanowiłam założyć temat w którym recenzować będziemy podkłady, których używamy/używałyśmy. Pewnie niejednej z nas pomoże to w wyborze tego idealnego.

Tematów o podkładach wiele, próbowałam znaleźć coś, co by mi odpowiadało ale żaden z nich nie jest tematem z recenzjami, za to wiele konkretnych, typu "najlepszy podkład kryjący, matujący" itp. Celem założonego przeze mnie tematu ma być zebranie w jednym temacie wszystkich - od najlepsze, po najgorsze.

Pierwszym podkładem "z wyższej półki" na który się skusiłam był podkład Revlon Colorstay.

revloncsfoundation.jpg

Wybrałam wariant dla skóry suchej i normalnej, ponieważ z wypryskami problemu nie miałam, a mimo, że moja skóra lubi się błyszczeć w strefie T bardziej przeszkadzają mi suche skórki. Szukałam czegoś, co nawilży i przede wszystkim dobrze będzie kryć, jednocześnie było lato, a więc oczekiwałam czegoś mimo wszystko lekkiego.

PLUSY:

-płynna konsystencja sprawiała, że podkład łatwo się rozprowadzał

-w słońcu święcące się drobinki ładnie i delikatnie rozświetlały skórę

MINUSY:

-podkład nieestetycznie podkreślał moje rozszerzone pory

-zapach dla mnie dość specyficzny, raczej niezbyt przyjemny

-mimo tego, że konsystencja wydawała się dość tłusta nie nawilżał

-krycie bardzo średnie, musiałam dać dwie warstwy aby był kryjący, a wtedy zbierał się w okolicach nosa i innych zagłębieniach

OCENA: 3/10

Astor Lift me up

55841_250.jpg

Podkład z założenia liftingujący, ma dobrze kryć a złociste drobinki rozświetlać skórę przez co skóra powinna wyglądać na świeżą i wypoczętą

PLUSY:

-przyjemny zapach

-bardzo podobały mi się rozświetlające drobinki, jednak najbardziej widoczne były przy sztucznym świetle

-dość dobre krycie

-dobre nawilżenie

-jest bardzo trwały, był w stanie prawie nienaruszonym (nie licząc duuużego już wtedy błyszczenia) po 11 godzinach w pracy

MINUSY:

-już po 3-4 godzinach czoło błyszczało mi się bardzo, jednak nie była to duża cena za brak suchych skórek

-nie dopasowuje się do koloru skóry

-gęsta konsystencja sprawiała, że podkład rozprowadzał się trudno, dość szybko "zastygał" i tworzyły się nieestetyczne smugi

OCENA: 7/10

Maybelline Affinitone

Affinitonepodklad42137big1.jpg

Tego używam dopiero od 2 dni, a więc opinia może ulec zmianie. Póki co jednak:

PLUSY:

-płynna konsystencja ułatwia rozprowadzanie

-do koloru cery dopasowuje się na pewno lepiej niż wyżej wspomniany podkład firmy Astor

-matuje na dość długo

-krycie zaraz po nałożeniu jest bardzo dobre

MINUSY:

-uwydatnia suche miejsca

-zbiera się w zagłębieniach skóry, wokół ust i nosa

-ściera się dość szybko

OCENA: 4,5/10

Posted

Moim zdecydowanym numerem jeden jest podkład Pharmaceris z laktoflawiną. Mam cerę mieszaną i jest to jedyny podkład, który sprawdza się znakomicie.

images?q=tbn:ANd9GcR0QWs__8wE8NTWaahp2XbrulvjG3TPQxANgcfNYhdd6UcHSfOytw

Plusy:

+ doskonale pokrywa niedoskonałości

+ długotrwały efekt matujący

+ wydajny

+ bezzapachowy

+ pompka, która ułatwia aplikację

+ nie zatyka porów (dla mnie zdecydowanie jest to najważniejsze)

+ łatwo się rozprowadza

+ nie ściera się

+ nie tworzy efektu maski

Minusy:

+/- łatwo przesadzić z ilością. Jednak to zwiększa wydajność.

- dostępny tylko w aptekach

- cena mogłaby być niższa.

- uboga gama kolorów. Wprawdzie mi to nie przeszkadza, ponieważ idealnie pasuje mi 02 natural, jednak kilka moich koleżanek miało problem z dopasowaniem odcienia.

- mam duży problem z dostępnością 02 natural.

- zdarzyło mi się, że koniecznie musiałam użyć bibułek matujących. Nie wynikało to z tego, że błyszczała mi się cera, lecz czasem pozostawiał nieprzyjemne wrażenie 'tłustości'. Nie wiem jednak na ile nie był to skutek kremu, którego używam na zimę.

Do nakładania polecam gąbeczki silikonowe. Ogólnie stosują ten podkład od pół roku i z pewnością jestem zadowolona. :)

Ocena 7/10

Posted

KOBO.jpg

KOBO MATT MEAKE UP. Używam go od jakiegoś roku i jestem w 99% zadowolona.

PLUSY:

-dobrze kryje,

-ładnie pachnie,

-jest dość tani cena 22-25zł,

-wydajny, opakowanie dość spore,

-matuje i utrzymuje mat cały dzień bez używania pudru matującego,

-nie podrażnia skóry,

-nie tworzy efektu maski

MINUSY:

-jest trochę gęsty, więc trzeba odpowiednią dawkę wziąć, żeby nie przegiąć,

-średnio wyciska się z tubki i gdy zostaje 1/3 opakowania trzeba rozciąć, żeby dostać się do reszty,

-gdy ma się bardzo suchą skórę może uwydatnić przesuszone miejsca,

-uboga gama kolorystyczna.

Posted

523_01_6151.jpg

23871_popin_teint_zerodefaut.jpg

YVES ROCHER, podkład kremowy

używam go od wakacji i jestem bardzo zadowolona

PLUSY:

+ dwie palety kolorów - róż i beż, także myślę, że każdy może sobie idealnie dobrać pod swój odcień cery

+ ładny zapach,

+ bardzo naturalnie wygląda, nie ma efektu maski

+ tworzony na bazie naturalnych kosmetyków, co dla mnie jest dużym plusem

+ nawilża skórę (a przynajmniej ja odkąd go stosuję, nie zauważyłam, żebym ją miała przesuszoną, jak przy innych podkładach)

+ bardzo wydajny

PLUS/MINUS:

+/- nie mam problemów z pryszczami i według mnie ten podkład idealnie kryje moją cerę, aczkolwiek moja siostra twierdzi, że mógłby lepiej kryć

+/- bardzo wygodne opakowanie, które pozwala na wykorzystanie podkładu w całości, ale jest chyba dość niehigieniczne

+/- średnio matuje, aczkolwiek uważam połączenie tego podkładu plus pudru za lepsze od jakiegokolwiek podkładu matującego, bo takie zawsze bardzo wysuszały mi buzię

+/- cena, na promocji albo ze zniżkami można go kupić za jakieś 40 zł, co według mnie jest przyzwoitą ceną za taki fajny produkt

Dla mnie numer jeden, lepszy od wszystkich podkładów, jakie mialam do tej pory, na pewno kupię następny, jak tylko mi się skończy.

OCENA 9/10

Posted

Zacznę od tego co mnie zawsze interesuje w podkładach/kremach: ma wyrównać koloryt ale nie kryć mocno, ma nie być ciężki, oleisty, ma nawilżyć, najlepiej żeby chronił przed promieniami UV i najlepiej, żeby cenowo nie powalał z nóg.

Trochę tego było w mojej kosmetyczce bo rzadko do czegoś wracałam:

* Maybelline Affinitone 5/10

+ szeroka gama kolorów a ze znalezieniem czegoś w różowych tonacjach mam problem

+ mino upałów nie spływał z twarzy a miałam wrażenie, że świece się jak latarnia morska, tym czasem zupełnie nic nie było widać na twarzy (używałam go właśnie latem)

+ dość wydajny

+ ładnie krył ale też nie tworzył efektu maski

+ nie zapychał

- nienawidziłam w nim tej oleistej konsystencji, musiałam myć ręce zawsze dwa razy gdy nałożyłam go na twarz - to główny zarzut

- lubił podkreślić suche skórki

* Astor Mattitude 16h - chyba już niedostępny, zastąpiony wersją HD 6/10

ba3a7c4b9939d4c5med.jpg

+ lekki

+ dość ładnie trzymał się na twarzy

+ kolor 01 nadawał się dla mnie idealnie zimą (latem musiałam mieć ciemniejszy odcień a ten był już pomarańczowy:/)

+ ładnie pachniał

+ nawilżał, nie zatykał porów

- opakowanie było dość nieporęczne, pompka miała wężyk o długości może 2cm więc ciężko się go aplikowało a środek butelki był wyłożony folią co oznaczało złe wydobycie i dużo podkładu zmarnowanego

- mimo wszystko był też oleisty

- cena, kosztował chyba koło 40zł a za tą ilość to przesada

* Shiseido, Sun Protection, Liquid Foundation 3/10

1a036d735ca95b31.jpg

+ duży filtr UV

+ ładny zapach

+ delikatne krycie, idealnie na lato

- okropnie lejąca się konsystencja

- żółty kolor

- cena, kosztuje chyba koło 120zł, dobrze, że ja miałam tylko próbkę

* Max Factor, Smooth Effect Foundation 5/10

2dd7c476ec0c6c4f.jpg

Trudno mi go opisać, nie zapadł mi w pamięć (używałam go już kilka lat temu), nie wyróżnił się niczym, nie zaszkodził mi. Zużyłam go bez problemu.

Był po prostu zwykły.

* Podkład Miss Sporty So Matte Perfect Stay 5/10

8d8c78055d3e125a.jpg

Tu podobna sytuacja jak powyżej. Nie pamiętam dokładnie co robił a czego nie ale coś wydaje mi się, że miał znowu dość oleistą konsystencję. Nie przypominam sobie by dawał jakikolwiek mat. Miał intenstywny zapach. Był dość przyzwoity.

* Maybelline, Dream Fresh BB Cream 9/10

92cf14961428d4c8.jpg

Choć to nie jest krem BB z prawdziwego zdarzenia to dla mnie jest nr 1.

+ lekki, nawilżający, tonujący krem

+ dość wysoki filtr

+ idealny, najjaśniejszy kolor o odcieniu różowym

+ trzyma się długo na buzi, nie wymaga poprawiania

+ rozjaśnia cerę

+ wydajny

+ dość niska cena, koło 21zł

- jego rozświetlenie jest za mocne i trzeba przypudrować twarz, wtedy dopiero można nazwać to rozświetleniem

- jeśli mam gorszy czas i cera zaczyna mi sie gdzieś przetłuszczać to już sobie z tym ten krem nie radzi

- myślę, że nie poradzi sobie letnią porą ale to się dopiero okaże (myślę, że będę się jednak świeciła po nim mocno)

* Bioderma krem BB do skóry z problemami naczynkowymi Sensibio AR SPF 30 3/10

47a606ffd1adcd47med.jpg

+ wysoki filtr UV

+ kolor faktycznie dopasowuje się do skóry (mam odcienie różowe a ten krem jest brązowy i po nałożeniu się nie odznacza) - to dla mnie trochę magia :)

+ fajna i przyjemna konsystencja, podobnie zapach

+ ładnie nawilża

- niby jest z serii dla cery tłustej ale ja ze swoją mieszano-normalną świece się po nim okropnie, po 2-3h jest masakra

- cena - 60zł, dobrze, że poprosiłam o próbkę

- nie kryje - nie mam cery naczynkowej ale ładne rumiane policzki i wcale ich nie kryje, niby producent zapewnia, że krem będzie krył.

Pamiętam, że miałam coś z Avonu, teraz mam jakieś próbki nawet ale po użyciu zauważyłam zapchanie cery więc nawet nie będę wspominać. Używałam chyba kremu tonującego z tej firmy (to na pewno).

• 1 month later...
Posted

Miss Sporty, So Matte Perfect Stay 10/10

549463_l.jpg

Trafiłam na niego zupełnie przypadkiem. Po przetestowaniu kilku podkładów koleżanka po siłowni powiedziała "masz, użyj ten". Okazał się być świetny, i tak:

Plusy:

+ cena

+ matuje

+ utrzymuje się cały dzień

+ kryje wystarczająco dobrze

+ nie śmierdzi

+ wydajny

+ opakowanie z pompką, ale dół się podnosi, więc podkład wyciśniemy do końca

+ nie zatyka porów

+ nie ściera się

+ zawiera witaminy i to czuć, skóra nie jest przesuszona

+ fajna konsystencja

Minusy:

Nie znalazłam póki co : O

Chyba dobrałam idealny podkład, aż nie chce mi się oceniać wypróbowanych przez ostatnie 3 lata!