O czym teraz myślisz?

Recommended Posts

wardrum
Posted

co za życie,jadę na kolejne picie. 

Kalafior_Grozy
Posted

@Kerosine przegrałem zakład :D

A tak btw może w takiej odsłonie wreszcie przestanę patrzeć w lustro z odruchem wymiotnym :)

Kerosine
Posted

Deszczowe Myśli #1

Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.

Pizzaro
Posted

To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 

Kerosine
Posted

... to jednak prawda, że życie bez bliskich osób nie ma najmniejszego sensu.

Cranche
Posted

Trochę się boję, czy podołam, czy znalazłam się w odpowiednim miejscu. Jednak biorąc pod uwagę to, że wszędzie w życiu znajdowałam się przez przypadek i jakimś cudem wychodziłam obronną ręką, to... może i tym razem się uda.

Kerosine
Posted

... życie, dlaczego tak bardzo cię nienawidzę / nie chcę, byś było moim udziałem? Właściwie od samego początku...

• 2 weeks later...
Kerosine
Posted

...jak zostawić ból przeszłości za sobą? I czy w ogóle powinnam to zrobić [zasługuję na to] ...

Kalafior_Grozy
Posted

Koreanki imo są ładniejsze od Japonek.

• 2 weeks later...
Kerosine
Posted

... jednym z momentów, które najbardziej zapadły mi w pamięć podczas oglądanych od czasu do czasu słynnych Totalnych remontów Szelągowskiej był komentarz wyżej wymienionej dotyczący mającego właśnie zostać odnowione w pewnym odcinku mieszkań - że widać po nim, iż jest kochane.

I tak lubi do mnie od tamtej pory powracać refleksja, że po moim mieszkaniu widać od razu, iż zostało kiedyś przez swych nowych lokatorów [ze mną na czele] z miejsca odrzucone i nigdy nie stało się ich [moim] prawdziwym domem.

Kerosine
Posted

... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...

Kalafior_Grozy
Posted

Do jazdy rowerem górskim po mieście nie ma lepszej przerzutki niż 1-4. Niby nie jedziesz bardzo szybko, ale jednak jakaś prędkość jest, taki szybki spacerek. A jak trzeba pod górkę wjechać to bardzo szybko można zrzucić na 1-3 albo i na 1-2 na której wjedzie się chyba pod każdą górkę. Właściwie nie trzeba manipulować przy przedniej przekładni. A gdy jest fajny odcinek ścieżki i chcesz mocniej pocisnąć to z 1-4 szybkim ruchem przekładasz na 2-4 i zasuwasz czując ten fajny wiatr we włosach.

1-4 to najlepsza przerzutka w rowerze.

Posted

O tym, że homo sapiens to najbardziej inwazyjny, najgroźniejszy i najbardziej niepotrzebny gatunek na tej planecie. I o tym, że nie ma już nadziei ani dla ludzkości, ani dla całej planety. Ludzie, gdy akurat nie prowadzą wojen, to niszczą lasy, doprowadzają do zagłady wielu innych gatunków i zatruwają wodę i powietrze. Jako gatunek potrafią tylko niszczyć (mimo że na poziomie indywidualnym są jednostki, które robią wiele dobrego). Ich populacja za bardzo się rozrosła i rozrasta. Szowinizm gatunkowy to najgorsza postawa, jaka istnieje na świecie. I niestety chyba również najbardziej rozpowszechniona. To absurd, że najbardziej chronionym gatunkiem na świecie są właśnie ludzie. Bo przecież ludzie wcale nie są zagrożeni wyginięciem - przeciwnie, ich populacja stale się zwiększa. To absurd, że za zabicie osobnika z chronionego gatunku grozi mniejsza kara niż za zabicie człowieka. Szkoda, że o tym, które gatunki są chronione, a których populację należy regulować, nie decydują hipotetyczni kosmici, niemający żadnego sentymentu ani szacunku do ludzi jako gatunku. Wtedy już kilkaset lat temu, jeszcze przed rewolucją przemysłową, podjęliby decyzję o zredukowaniu ludzkiej populacji.

Żeby przestać stanowić zagrożenie dla innych gatunków, musiałaby spaść znacznie poniżej jednego miliarda - tak mniej więcej do poziomu mniej więcej z roku 1400. A na to się niestety nie zanosi. Rację miał agent Smith z "Matriksa", gdy porównał ludzkość do wirusów i do raka toczącego tę planetę. I rację miał kryminolog z "The Rocky Horror Picture Show", gdy porównał ludzkość do robactwa. I rację mieli twórcy "Planety Małp" z 1968. Rację mają też antynataliści. Gdyby ludzkość nagle przestała istnieć, reszta świata odetchnęłaby z ulgą. Ślad węglowy pozostawiany przez człowieków stał się zdecydowanie zbyt wielki i zbyt obciążający. Co z tego, że ja nie będę mieć dzieci, skoro mnóstwo innych ludzi ma/będzie mieć, i nadal będzie zwiększać ślad węglowy. Ludzkość najlepiej by zrobiła, gdyby popełniła zbiorowe samobójstwo. No ale to tylko pobożne życzenia i fantasmagorie.

Wiem, że powinienem popełnić samobójstwo - jednak tak samo jak miliardy innych ludzi. Moja śmierć nic by nie dała, bo nadal mnóstwo innych ludzi będzie niszczyć ten świat. Jedyny powód, z którego nie popełniłem samobójstwa, jest taki, że nie dałbym rady zabrać ze sobą miliardów innych ludzi. Gdybym mógł jednym gestem zgładzić całą ludzkość kosztem własnego życia, nie wahałbym się ani chwili. Gdybym dysponował mocą Kamieni Nieskończoności i Rękawicy Nieskończoności. No ale to też tylko fantasmagorie.

Sorry za tę filozofię za 5 złotych, ale takie rozkminy nachodzą mnie regularnie.

Kerosine
Posted

W głowie mam tyle historii o świecie, a odnoszę wrażenie, że zamiast przybliżać świadomą mnie do poznania wreszcie prawdy o nim jedynie zaciemniają mi jego obraz. Tęsknię za czasami gdy byłam bardziej [?] pewna tego, co podpowiadała mi intuicja i widziały oczy mojej duszy.

@Celt:ohmy:

Shady-Lane90
Posted

Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty.

Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥

• 2 weeks later...
Martusiaaaaaa92
Posted

Jak (i w ogóle czy i kiedy) to się skończy i gdzie mnie to doprowadzi.

Martusiaaaaaa92
Posted

O rozpoczęciu roku szkolnego! :biggrin:

supermati2009
Posted

o tym, że skoro przetrwałem 7 lat szkoły, to i 8 klasę przetrwam

Posted

O dalszym losie... Czasem za dużo. 

Posted

Kim ja w ogóle jestem?

• 1 month later...
Kerosine
Posted

Czy wódka i słodzone [słodzące] aromaty to dobry pomysł?

Posted

O przyszłości... O tym jak bardzo ogranicza mnie aktualne życie w moim domu rodzinnym...

Sibethesto
Posted

O zmianach, ale i rzeczach niezmiennych. Najbliższy czas będzie bardzo niezręczny, pewnie bolesny. Ale wciąż będę słyszeć muzykę, czuć wiatr na twarzy i widzieć kolor farb. To miejsce też wciąż trwa, hah.

Kerosine
Posted

Co za... awaryjny dzień.