Jump to content

O czym teraz myślisz?

dynasty

Recommended Posts

Markiz

A propos synchronizacji drogowych inwestycji, to u mnie w mieście jest po prostu mistrzostwo świata z tą synchronizacją. Kiedy remontują jakąś ulicę, natychmiast zaczynają się też modernizacje wszystkich ulic równoległych które mogłyby potencjalnie służyć do objazdów. Geniusze organizacji.

yiliyane

Pięć godzin zajęć za mną, przede mną jeszcze pięć :rolleyes: Ratunku!

Kalafior_Grozy

Niech to krew jaśnista tętnicza (lekko spieniona) zaleje z tym pieprzonym remontem przejazdu na Żeromskiego. Ja rozumiem, że potem będzie lepiej i wygodniej, ale czy nie dało się tego zrobić ze 2 miesiące wcześniej? Mam teraz dwie opcje dojazdu na działkę. Pierwsza opcja to objazd tego remontu ale drogą, po której by się chyba nawet koń bał przejść. Druga opcja to nadrabianie jakichś 2,5 kilometra drogi przez wąskie gardło czyli wiadukt, który się wręcz kurewsko korkuje a co jeszcze lepsze - jest w remoncie :D Byle do końca miesiąca.

WszyscyZginiemy

Jako że robi się chłodniej chyba już czas zacząć nosić rękawiczki, przynajmniej na rower, i zaopatrzyć się w krem do rąk. Chłód i żel do dezynfekcji są bardzo nieprzychylnym combo dla skóry na dłoniach.

Kerosine

@WszyscyZginiemy, jeśli równie ważna, co ochrona przed chłodem jest dla Ciebie swoboda ruchów koniecznie wypróbuj mitenki [np. takie jak te - kupowałam i jak najbardziej polecam, są zarówno ciepłe, jak i komfortowo elastyczne] ;) Osobiście nie noszę już innych rękawiczek, a w chłodniejszej połowie roku nie rozstaję się z nimi często nawet w domu [poza nim to już wiadomo, że stanowią mus].

WszyscyZginiemy

Dzięki @Kerosine ale posiadam  bezpalczaste rękawiczki typowo na rower, a tak to wolę jednak te z palcami (dostałam/wyłudziłan trochę retro skórzanych i zamszowych? z "puszkiem" na nadgarstkach po mamie, więc mam co nosić). Te długie mitenki wyglądają przeuroczo :wub: jednak kiedyś takie miałam i właśnie długość była dla mnie niewygodą. :sad:

yiliyane

Już nie mogę na tę naukę patrzeć :x Ale jak się pospieszę, to może niedziela (albo chociaż jej część) będzie wolna.

WszyscyZginiemy

Jestem po pierwszym sezonie Legendy Korry i... jest to całkiem niezłe show, nie umywa się do Legendy Aanga ale to jest niemożliwe chyba dla jakiegokolwiek serialu, kreskówki czy anime, więc nie ma co porównywać(choć to ciężkie). Jednak co mnie irytuje to to, że znam spoilery i wiem że Korra będzie oh hey I'm gay i wiem z kim ale... w tym sezonie ona ze swoją przyszłą gdyby mogły to by się zadrapały o faceta i obie go crushują, obie są w związku ewentualnie z nim, oczywiście nie jednocześnie, i i i...

Nie czaję tego. Co nie tak z Mako, że obie Panie stwierdziły fuck boys I'm going for girls now. Nie mam nic do par jednopłciowych, świetnie to było ukazane w Dragon Prince również show kierowanym do młodszej publiczności. Jednak tam kreowanie postaci było takie, że to działało i tyle. A tu nie potrafię sobie tego wyobrazić gdy postać przedstawiona mi jest jako hetero chłopczyca, a druga jako silna również jednak sugerując się związkami hetero babka, nagle mają być razem. Szczególnie, że wyjdzie na to że w nowym Team Avatar każdy będzie z każdym. Pierw było Asami x Mako, potem Korra x Mako, a teraz ma być Asami x Korra?! Jeśli zdjęli za coś tą kreskówkę z Netflixa i Nickelodeona to chyba za rozwiązłość głównej paczki bohaterów...

Dobrze, że jest jeszcze Bolin, tylko on podtrzymuje morale tego show. 

Kalafior_Grozy

Pierwszą zainstalowaną aplikacją na nowym telefonie będzie "VHS Camcorder".

michaelowax3

@Kalafior_Grozy a jaki model telefonu? Może przekonałeś się do smarta? ^^

Też będę po wypłacie kupować nowe cudeńko 

michaelowax3

Zdecydowanie to nie był mój dzień w pracy. W końcu jedyne co mogłam zrobić to roześmiać się aby nie dostać na łeb :D

yiliyane

Nic nie rozumiem :( Facet tak prowadził ćwiczenia, że nic nie dało się ogarnąć i jak mnie zapytał, to wyszłam na idiotkę -.- 

Shady-Lane90

Odkąd poznałam mojego współpracownika, to wiedziałam, że to idiota. Jego dzisiejsze zachowanie jeszcze bardziej utwierdziło mnie w moim przekonaniu. Skąd na tym świecie biorą się tacy kretyni... ;D 

Kerosine

Jedno z zaleceń dla pacjenta przed przystąpieniem do pobierania krwi [zaledwie pierwsze z tych, które mnie irytują] mówi, że w poprzedzającym je okresie należy zachować dotychczasową dietę i ani nie głodzić się, ani nie spożywać obfitych posiłków. Wszystko spoko, tylko co w sytuacji gdy to niskokaloryczna dieta jest tą stosowaną na co dzień? :rolleyes:

Trzniam to, w moim przypadku paradoksalnie właśnie przestrzeganie wszystkich wytycznych dałoby najprawdopodobniej fałszywy obraz kondycji organizmu.

Cwaniaczek
4 minuty temu, Kerosine napisał:

Jedno z zaleceń dla pacjenta przed przystąpieniem do pobierania krwi [zaledwie pierwsze z tych, które mnie irytują] mówi, że w poprzedzającym je okresie należy zachować dotychczasową dietę i ani nie głodzić się, ani nie spożywać obfitych posiłków. Wszystko spoko, tylko co w sytuacji gdy to niskokaloryczna dieta jest tą stosowaną na co dzień? :rolleyes:

Trzniam to, w moim przypadku paradoksalnie właśnie przestrzeganie wszystkich wytycznych dałoby najprawdopodobniej fałszywy obraz kondycji organizmu.

No, nie. Chyba, że przeszłaś na dietę przedwczoraj. Deficyt kcal jest zawsze stresem dla organizmu ale nie oszukujmy się, jeżeli ucinasz racjonalnie to w podstawowych badaniach nie wyjdzie tragedia. Duże odchylenia od normy będą sugerować coś więcej niż tylko wynik diety. Tutaj przydałyby się badania porównawcze po powrocie do diety zrównoważonej. I nie siedź na deficycie niewiadomo jak długo.

Kerosine
15 godzin temu, Cwaniaczek napisał:

Deficyt kcal jest zawsze stresem dla organizmu ale nie oszukujmy się, jeżeli ucinasz racjonalnie to w podstawowych badaniach nie wyjdzie tragedia.

No właśnie obawiam się, że jednak racjonalnie nie ucinam... :lol:

15 godzin temu, Cwaniaczek napisał:

Tutaj przydałyby się badania porównawcze po powrocie do diety zrównoważonej.

Kij z tym, przede wszystkim potrzebna mi jest okejka w temacie ostatecznej kwalifikacji do narkozy, reszta zdecydowanie może poczekać (;

michaelowax3

Niektórzy ludzie naprawdę mają kij w dupie. O ile na co dzień omija się takich szerokim łukiem to w pracy zwyczajnie się nie da. No nie. 

Kalafior_Grozy

Szkoda. Ale przynajmniej coś grali. Nie było rozpaczliwego murowania bramki. Mimo porażki wstydu nie przynieśli. Oby w następnym meczu się udało.

Shady-Lane90

Kanał "Śledztwo Pisma" na YouTube to jeden z tych, który wydaje najlepsze podcasty kryminalne ♥ Czemuż ja to tak późno odkryłam? Z drugiej strony - bardzo dobrze. Mam wiele odcinków do odsłuchania! 

Kalafior_Grozy

Posunięcie stare jak świat - wrzucić na tapetę temat, który jest kontrowersyjny i o który ludzie będą się żreć. A jak już jedni z drugimi bedą uprawiali mniej lub bardziej skuteczną napierdalankę, można robić coś, co być może umknie uwadze w/w napierdalających się stron.

Odbywają się teraz masowe protesty. Czy się z nimi utożsamiam? Nie, bo nie jestem Kobietą. Czy przyznaję rację protestującym? W zasadzie tak bo niby jestem prawoskrętny, ale po pierwsze daleko mi do ekstremy a po drugie bliskie jest mi pojęcie "wolności". A człowiek, który nie może o sobie decydować nie może powiedzieć, że jest człowiekiem wolnym, więc przyjmijmy, że bliżej mi do przeciwników orzeczenia TK niż do jego zwolenników.

Jesteśmy w czerwonej strefie, niedawno dowalono nam kolejne obostrzenia. Jeszcze przed ich ogłoszeniem tęgie rządowe głowy mówiły, że jak to nie pomoże to będzie trzeba jeszcze bardziej dokręcić śrubę.

A na co najłatwiej będzie pisiorom zrzucić winę za wzrost liczby zakażeń? Na protesty.

Shady-Lane90
Godzinę temu, Kalafior_Grozy napisał:

A na co najłatwiej będzie pisiorom zrzucić winę za wzrost liczby zakażeń? Na protesty.

TVpis nie może, z racji tego, że wg ich relacji protestują grupki, w których uczestniczy po 100 osób ;D 

Markiz
Teraz, Shady-Lane90 napisał:

TVpis nie może, z racji tego, że wg ich relacji protestują grupki, w których uczestniczy po 100 osób ;D 

To przy założeniu, że odbiorca podchodzi analitycznie do informacji i opiera się na logice. Te informacje jednak przeznaczone są jak wiemy to od kilku lat dla innych ludzi, którzy bez zastanawiania przyjmuja przekazy dnia jako oczywistość. Ci którzy analizowali już wielbicielami guru z Żoliborza nie są. Ja też uważam, że to będzie kolejny argument "dlaczego z epidemią nie poradziliśmy sobie tak świetnie jak chcieliśmy".

Shady-Lane90
6 minut temu, Markiz napisał:

Ja też uważam, że to będzie kolejny argument "dlaczego z epidemią nie poradziliśmy sobie tak świetnie jak chcieliśmy".

Oczywiście, że będzie to kolejny argument. Ja po prostu śmieję się z tego cyrku. Cały kraj widzi, że w protestach w wielu miastach biorą tysiące osób, a mimo wszystko pisowska telewizja twierdzi, że ludzi jest znacznie mniej. To samo miało miejsce z marszem niepodległości, bodajże 2 lata temu. 

Markiz

Tak, cały kraj, ale poza twardym elektoratem, który niczego poza TVPIS nie ogląda "bo kłamią". Ale oczywiście masz rację, ta cała sytuacja jest po prostu żenująca.