Jump to content

O czym teraz myślisz?

dynasty

Recommended Posts

Kalafior_Grozy

Wracam do domu, zaglądam do skrzynki na listy a tam ulotka od jednego z operatorów "kablowo-internetowych". I tam było napisane, że internet o przepustowości 300 Mbps to koszt 49 zł/mc. 

I tu mnie nachodzi refleksja. 14 lat temu montowałem pierwsze stałe łącze o prędkości 128 kbps czyli w przybliżeniu plik ściągał się z max. prędkością 128÷8=16 kB/s. Plik mp3 z bitrat'em 320 ważył ok 5MB a gdy ściągałem 700MB film to trzęsła się posadzka.

Teraz mam 800x szybszy internet niż wtedy. Ale ta technologia poszła do przodu...

Życie... drogie życie... po co żyjemy? Czy żylibyśmy inaczej wiedząc, że pozostał nam tylko miesiąc, rok, kilka lat życia? Dlaczego perspektywa śmierci w naszych planach jest tak odległa, a jednocześnie każdego dnia niemal ocieramy się o śmierć... Czego się boimy i co nas powstrzymuje od robienia tego, na co mamy ochotę? Może tak naprawdę nie wiemy sami, czego chcemy? 

Shady-Lane90

Nie mogę doczekać się soboty. Przyjeżdża tata ♥ 

Liczę też na to, że odpocznę po naprawdę ciężkim tygodniu w pracy. 

Kalafior_Grozy

Uwielbiam tą scenę tę w filmie "Golfiarze" jak ta mała wrzuca batona do basenu pełnego ludzi. Baton z wyglądu jest taki trochę jak "Lion" czyli jest podobny plus minus do gówna. W tym czasie przychodzi taka stara baba i wygania wszystkich, nieskutecznie ale wygania. I dopiero uciekają na widok "Liona". W następnym ujęciu na dnie pustego basenu pracuje czyściciel i obserwuje go m.in. ta baba. I gdy on podnosi tego "liona" i go ugryza to ona tak fajnie mdleje. Bawi mnie ta scena niemożebnie.

Shady-Lane90

Wiesz, że jesteś dobrym pracownikiem, kiedy Sędzia daje Ci w prezencie gwiazdkowym komplet biżuterii.  ♡ 

• 2 weeks later...
Kalafior_Grozy

Alternator podaje 14,4 V na odpalonym, więc napięcie jest prawidłowe. Gdzieś mi chyba spierdziela prąd z akumulatora. Trzeba będzie sprawdzić miernikiem.

Kalafior_Grozy

"Nie cieszcie się osły, że wam pensje wzrosły,

Ceny podwoję i wyjdę na swoje."

Co jest z nami nie tak? Tyle lat skrobania się z socjalistycznego gówna i znów w tym gównie lądujemy po szyję. Nosz kur.. mać.

Shady-Lane90

Nowy rok, ta sama rzeczywistość.

Życzę sobie, żeby mnie tak często łeb nie bolał. 

Kalafior_Grozy

Obejrzałem dwa odcinki "Chłopaków do Wzięcia". Jeśli mam tak skończyć to wolę się zastrzelić.

Kerosine

"Królestwo za --"

... odrobinę więcej miejsca w głowie na własne myśli.

Shady-Lane90

Jak dobrze, że przede mną 3 dni wolnego. Najbardziej cieszy mnie jednak to, że poniedziałkowy dyżur przepadnie i nie muszę kwitnąć w pracy przez 10,5 godziny ♥

Kalafior_Grozy

Raz na ruski rok potrzebujesz interwencji Straży Miejskiej i trafiają się takie cepy. Nosz ja pierd...

Shady-Lane90

Zastanawiam się, jak długo jeszcze dam radę działać na pełnych obrotach. Z dnia na dzień narasta we mnie frustracja. Czuję, że mogę w każdej chwili wybuchnąć. Dzisiejsze spotkanie  dało mi jednak nadzieję na to, że jeśli zacznę stosować nowy specyfik, to całe napięcie nerwowe zejdzie ze mnie w mgnieniu oka. Oby. 

Kalafior_Grozy

To będzie najbardziej optymalny wybór. Biorę.

ile jeszcze pracy przede mną i kiedy ja to zrobię, skoro dzień ma tylko 24 godziny. Ale ja nie dam rady ?? jasne, że dam bo kto jak nie ja. :)

• 2 weeks later...
Kalafior_Grozy

A gdyby zamiast tych desek zastosować płyty OSB? Płyta o grubości 25mm jest dość solidna a i sama konstrukcja będzie ładna gdy da się symetrycznie pionowe listewki maskujące. Muszę to dokładnie obliczyć bo od tego na co się zdecyduję zależeć będzie wymiar zamawianych kantówek.

• 2 weeks later...

O tym, że zdecydowanie muszę czytać posty przed ich wysłaniem

23 godzin temu, Vertigos napisał:

Przez lata miałem Sony Ericssona, potem Sony, dzisiaj jest cień. 

cieniem

21 godzin temu, Vertigos napisał:

Alien Ressurection

Resurrection

21 godzin temu, Vertigos napisał:

nie daje nam leniwego origin story za więcej dobrej akcji, jakąś głębię bohaterów a i żarty są lepsze.

za to

O 11.02.2020 at 20:00, Vertigos napisał:

Idk ja mam type imię

typowe

Shady-Lane90

Z głowy nie chce wyjść mi myśl o osobie, która straciła mamę. Mimo tych wszystkich wzniesień i upadków w naszej relacji - jestem z Tobą. Trzymaj się mała..

• 2 weeks later...
Shady-Lane90

Zdecydowałam. W sobotę jadę po tatę. Nie ma sensu, żeby tam siedział. Potrzebuje odpoczynku i opieki po wypadku. Udało mi się załatwić Suv'a od kolegi, więc podróż powinna być przyjemna. Boję się tylko, że 3.0 litrowy silnik tej bestii pochłonie całe moje oszczędności ;D 

• 2 weeks later...
Kalafior_Grozy

Ale bym sobie pojechał jutro do Siemianowic Śląskich na giełdę krótkofalarską. Może spontanik jakiś jutro z ranka ;)

Shady-Lane90

Ludzie sami nakręcają spiralę paniki. Śmieszy mnie to trochę. Dla większości osób nie ma prawie żadnego zagrożenia, a to co zaczyna się dziać jest wręcz żałosne. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Najnowsze posty

• Kerosine
      Żadnego z powyższych kubków już nie posiadam, ogólnie zresztą nieco odeszłam od zdobniczej finezji i pewnej ostentacyjności wzornictwa tychże naczynek. Moje aktualnie ulubione, w którym dwa razy dziennie piję kawę to zwykły, jednobarwny kubek w kolorze czerwieni [malowany nań także wewnątrz, co stanowi bardzo przyjemny szczegół] o klasycznym, lekko zwężającym się ku górze kształcie nie cierpię tych jakże modnych obecnie bez mała odwróconych piramidek / lejków i wygodnym, szerokim uchu - jego na dobrą sprawę jedyny minus to odrobinę za mała pojemność ["tylko" 320 ml, ale na bogów, uwielbiam wielkie kubasy]. Z tej samej serii dostępnych jest jeszcze parę innych ciekawych naczyń i kto wie, czy nie wejdę za jakiś czas w posiadanie również m. in. ogromnej, półlitrowej filiżanki.
    • Aśika
      Wstałam dziś wcześniej rano żeby poćwiczyć, a przed chwilą wymoczyłam moje obolałe mięśnie w wannie, jedząc równocześnie obiad. Praca z domu ma swoje zalety.
    • całuśna
      Wiesz, wiele razy słyszałam to pytanie i odpowiedź na nie. Moja katechetka powiedziała, że jeżeli sex wynika z miłości to nie jest grzechem. Ksiądz też tak mówił. Więc nie masz co się przejmować Jeśli sex wynika z miłości to nie ma grzechu. A jeśli nie ma grzechu to z czego się spowiadać?    
    • WszyscyZginiemy
      Ok, odpowiedź nr 3 w temacie bo @Martusiaaaaaa92 kazała XD Tu nic się nie zmieniło od poprzednich, nie tylko bym mogła ale też mam obecnie. Nieśmiałość może zaletą nie jest bo jednak znacznie życie ułatwia nie bycie nieśmiałym, niż bycie nieśmiałym. Jednak stricte wadą też nie jest, przynajmniej moim zdaniem. Zresztą nie jest tak, że osobom nieśmiałym brakuje śmiałości względem każdej jednej osoby i przez calutki czas... a jeśli gdzieś taka osoba jest to nie jest to jedynie (nawet chorobliwa) nieśmiałość a coś innego musi też wchodzić grę. Nie tyle rekompensatą, a warunkiem związku z nieśmiałą osóbką jest to czy będzie potrafiła być w stosunku do nas otwarta, otworzyć się przed nami. Kluczem do prawidłowego funkcjonowania w związku jest komunikacja więc jeśli nieśmiałość by taką zakłócała lub uniemożliwiała, taki związek albo a) długo by nie przetrwał lub b) nie byłby to "zdrowy"/"dobry" związek. Nie mam dużego doświadczenia w związkach z osobami nie nieśmiałymi (i w ogóle w związkach?), więc ciężko mi powiedzieć mi cokolwiek z praktyki. Na pewno wolę onieśmielać niż być onieśmieloną, więc bycie tą bardziej pewną siebie w parze works for me. Plus można powiedzieć o satysfakcji, że ta osoba dała Ci się poznać lepiej niż komukolwiek innemu. To może dotyczyć związku z każdym typem osoby śmiałej, nieśmiałej czy jakiejkolwiek innej, jednak w przypadku nieśmiałej wydaje się to jeszcze bardziej uwidocznione. Bo jednak osoby śmiałe i otwarte szybciej, łatwiej i często też znacznie bardziej dają się poznać niż te nieśmiałe.
    • WszyscyZginiemy
      Oh, ja jak coś mogę już odpowiedzieć, chyba że już mój czas ostatecznie minął.  . . .  Minutę później gdy ogarnęłam o, co cho... to ja zostałam wytypowana jako kolejna w editcie  Wybaczcie jeszcze jestem wczorajsza  Ok, już. Poleciała wypowiedź już nr 3 w temacie o nieśmiałych chłopcach XD  Jako kolejną osobę do wypowiedzi wyznaczam @Kalafior_Grozy.  Kalafiorku łap ostatnio popularne:   lub/i w temacie zdominowanym przez Panie    
  • Recent Status Updates

• Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
      · 1 reply
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

środa dzień mleka i mioda
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane