Jump to content

Romans z uczennicą


bigfishinalittlepond

Recommended Posts

bigfishinalittlepond
Posted

Oglądałam niedawno serial z takim wątkiem romansu nauczycielki z chłopakiem z jej klasy, troche o tym myślałam i postanowiłam się zapytać, co wy o tym sądzicie.

Przypadek pierwszy: szkoła, młody nauczyciel (np. zaraz po studiach) i dorosły uczeń liceum zakochują się w sobie. Stało się. Jak wy reagujecie na wieść o tym romansie z perspektywy kolegów z klasy? To dla was nienormalne? Może byliście kiedyś w podobnej sytuacji? Uważacie, że w takim przypadku oboje powinni usiłować wyprzeć to uczucie, które już się między nimi narodziło? Czy może czekać, aż uczeń skończy szkołe i ukrywać się do tego czasu? Coś innego? Potępilibyście taką parę czy ich wspierali? Nie chciałabym, żebyście brali pod uwagę ich różnicę wieku, powiedzmy, że nie jest bardzo duża, mówimy o dwojgu dorosłych ludzi z których jedno ma np. 18-19 lat, a drugie 24-26 (pedofilia nie zachodzi :P)

Przypadek drugi: historia taka sama, z tym wyjątkiem, że zachodzi poza szkołą, jednak tam, gdzie nadal obowiązuje to rozróżnienie nauczyciel-uczeń albo trener-uczeń, czyli mówimy na przykład o drużynie sportowej czy kursie językowym czy kursie rysunku (czy cokolwiek). Czyli przykładowo: wasza koleżanka z drużyny siatkówki zakochuje się w trenerze z wzajemnością. Nadal dwójka dorosłych ludzi. Jak reagujecie jako jej koledzy z drużyny? A może ktoś z was sam przeżył podobną sytuację?

Ciekawa jestem, jak bardzo inaczej odniesiecie się do tej samej sytuacji, kiedy jednak rzecz dzieje się poza szkołą w stosunku do tej w szkole ;) choć nadal w relacji nauczyciel-uczeń czyli często autorytet-uczeń, mistrz-uczeń

Link to comment
Posted

Dla mnie to nie jest nic nienormalnego. Skoro obie strony miałyby być dorosłe, to niech żyją w szczęściu i radości. Byleby tylko ich miłość nie objawiała się w faworyzowaniu uczennicy-kochanki, bo to już przesada.

Link to comment
Posted

Przypadek pierwszy:

Cóż, na pewno nie chwaliłabym się nikomu w szkole ani klasie, ani w ogóle nikomu. Gdyby rzeczywiście była to taka wielka miłość to uczennica powinna przenieść się do innej szkoły i dalej niczym się oczywiście nie chwalić.

Gdyby tylko ktoś się dowiedział to na 100% zrobiłaby się wielka zadyma z tego, plotki, oskarżenia, nauczyciel mógłby stracić pracę. Po co? Lepiej zamknąć gębę.

Przypadek drugi:

Postępowanie podobne jak powyżej. Nie ma co swojego życia uczuciowego rozdrapywać publicznie. Gdyby mojej koleżance coś takiego się przytrafiło to pewnie bym starała się to zrozumieć, ale wiem też, że przez tłum najpewniej byłaby obgadywana, wytykana palcami i milion teorii by do tego dorobili.

Link to comment
Posted

Skoro uczennica była by pełnoletnia to czemu nie. Przecież każdy powinien mieć prawo do miłości, choć nie powinni się z tym ujawniać, ponieważ mogłoby wyniknąć z tego sporo kontrowersji.

Link to comment
Posted

Dlaczego nie, tylko przydało by się, aby oddzielili życie prywatne od np. pracy gdzie się spotykają jako np. uczeń-nauczyciel..

Link to comment
 • 1 year later...
Posted

Przypadek pierwszy: scena z rozważań zakochanej licealistki, która nigdy nie powinna się ziścić. Poza tym wątpię, żeby jakikolwiek nauczyciel (a już w szczególności młody, który jest "na celowniku" dyrekcji i starszych kolegów) miałby aż tak mało rozsądku, żeby się w coś takiego pchać.

Sytuacja druga: już bardziej prawdopodobna. Ogromną rolę gra okoliczność, co innego trener szkolnej drużyny siatkówki, a co innego instruktor w klubie fitness. Choć i w takiej sytuacji byłaby lekka niezręczność jednak nie jest to nawet porównywalne do romansu nauczyciela z uczennicą.

Link to comment
Posted

Miałam koleżankę, która w liceum romansowała z nauczycielem od fizyki*. Głównym motorem tego związku był - z tego co wywnioskowałam - seks, i jakoś udawało im się ukrywać tę relację, choć mijali się często na korytarzach szkolnych. Nie wiem jak sytuacja potoczyła się dalej, bo kontakt się urwał, ale o ile brzmiało to wszystko nieco dziwnie, to tak naprawdę jeżeli różnica wieku jest w granicach normy, zakochani nie dzielą się tą informacją z innymi i potrafią w murach szkoły zachowywać się jak gdyby nigdy nic - mam to w nosie. W innym wypadku też bym pewnie miała, ale jednak patrząc z szerszej perspektywy, lepiej dla tych dwojga gdy reszta o niczym nie wie.

W drugiej sytuacji spostrzeżenia mam w zasadzie analogiczne.

*tutaj co poniektórzy mogliby się wzburzyć, bo o ile pamięć mnie nie myli, nie była ona wtedy chyba jeszcze pełnoletnia

Link to comment
Posted

Hmm trudno to oceniać. Spotkałam się z takim przypadkiem, starałam się nie oceniać, szczerze to nie robiłam z tego afery (choć niektórzy się tym bulwersowali), nie znałam sytuacji, nie wiedziałam i nie wiem, czy ten związek nie był jakiś patologiczny np. ktoś kogoś wykorzystywał itp. Na moje to w obu przypadkach taka para nie powinna za bardzo się afiszować ze swoja miłością ze względu na swoje dobro. Jednak w pierwszym przypadku sytuacja jest poważniejsza, więc najlepiej by było, gdyby postarali się jak najwięcej ukryć. Powinni tak zrobić, ponieważ z powodu takich romansów uczeń i nauczyciel mogą mieć spore kłopoty. Już nie chodzi o to, co ludzie gadają, ale o to, czy przez takie miłości nauczyciel zostanie zwolniony, a uczeń ukarany. Jeśli już coś miałoby w takim związku wywoływać oburzenie u mnie, to sytuacja, w której taki belfer faworyzuje swoją drugą połówkę. Niech się kochają, ale obiektywizm przy ocenie trzeba zachowywać nadal i miłości odłożyc na bok przy wystawianiu oceny.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Romans z uczennicą... Czemu tylko uczennicą? ; >

Fabuła w sam raz do jakiegoś filmu pornograficznego... To często taki podziw tym mentorem i przewodnikiem życiowym ciągnie "nas" do niego. Ta osoba wzbudza nas podziw, który w przypadkach o których jest temat może przerodzić się w formę fanatyzmu, kończącego się często nie happy endem.

Jednak jeśli to uczucie jest prawdziwe to teoretycznie wszystko jest w porządku, jeśli jedna ze stron(głównie uczeń) nie nadużywa tej zażyłości.

W przypadku poważnego związku lub więzi jedna z osób zdecydowanie musiałaby zmienić szkołę- tak po prostu dla bezpieczeństwa własnej prywatności.

Link to comment
Posted

Nawet znam jedna taką sytuację nauczyciel- uczennica. Po zakończeniu szkoły przez dziewczynę wzięli ślub, ale była z tego niezła zadyma.

Na pewno nie powinni się tym chwalić, najlepiej żeby jedno z nich zmieniło szkołę. No i po skończeniu szkoły dobrze by było żeby trochę odczekali z ujawnieniem się.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Generalnie nei widze nic złego ale uczen\uczennica musi zmienic szkole żeby chociażby uniknąć posądzen o faworyzowanie, itd.

Link to comment
 • 4 months later...
Martusiaaaaaa92
Posted

Mój kolega w wieku 16 lat przespał się z nauczycielką (34 lata). To było pod koniec gimnazjum. Chwalił się tym, bo właśnie kończył szkołę i było mu wszystko jedno. Ale rozeszło się to i nauczycielka musiała zmienić pracę.

Link to comment
 • 7 years later...
Posted

Generalna zasada powinna być taka - nie ma romansów uczniów z nauczycielami (w tym również studentów z wykładowcami), niezależnie od wieku ucznia. Jeżeli sobie wpadną w oko, niech poczekają aż uczeń skończy szkołę/student skończy studia. Koniec, kropka. Gdyby ktoś mi bliski był w takiej relacji, tak bym doradziła. Gdyby sytuacja dotyczyła ucznia, jak podano w przykładzie, wpierw poprosiłabym tego ucznia o zakończenie relacji, a jeśli nie byłoby efektów, czułabym się w obowiązku zgłosić to - wpierw może rodzicom tego dziecka, dopiero potem dyrekcji. W przypadku trenerów/nauczycieli pozaszkolnych powinno się rozróżniać wiek. Młodzież szkolna, w tym dorosła, powinna być szczególnie chroniona. W przypadku starszych dorosłych, powiedzmy koło 30-stki, już nie wypada bawić się w policjanta, aczkolwiek uważam, że taki romans jest niezręczny. W związku partnerzy powinni być na podobnych pozycjach. Jeżeli jeden z nich ma autorytet i władzę, jest starszy, pewnie zamożniejszy, to trudno o partnerstwo. Dlatego unikałabym związków z nauczycielami, trenerami czy szefami. Sami w ten sposób stawiamy się, jako podwładni, na gorszej pozycji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up