Jump to content

MACADEMIAN GIRL - co o niej sądzicie?

jumisiek.

Recommended Posts

Posted

4f8ba105f1586b975933c0e1ca407338,641,0,0,0.jpg

źródło: www.macademiangirl.blogspot.com

Kolorowy ptak polskiej mody!

Taki nagłówek można było zobaczyć na jednej ze stron internetowych. O kim mowa? Tamara Gonzalez Perea, bardziej znana jako Macademian Girl, blogerka, szafiarka, według portalu Press - najlepsza w Polsce.

A Waszym zdania Tamara to dziewczyna, która zachwyca swoim stylem ubierania czy odrzuca?

Osobiście jestem nią zachwycona. Dziewczyna ma piękną urodę, a patrząc na jej stroje aż chce się żyć. Dla mnie jest objawieniem, ma świetny gust. Wiadomo, że nie wszystkie stroje są odpowiednie na to, aby wyjść tak ubranym na ulicę, bo człowiek bardziej czułby się przebrany niż ubrany, ale tu nawet nie o to chodzi - Macademian Girl szokuje i zachwyca, podbija serca. Kochaj mnie lub znienawidź mnie, inaczej się tego ująć nie da..

Posted

Nie potrafię ocenić jej stylu w skali podoba mi się/nie podoba mi się. Z reguły rzeczy, które mi się podobają, chętnie włożyłabym na siebie, a w tym przypadku... cóż, nie mogłabym ubrać się jak wypstrykany kurczak, czy tęczowa choinka. Z drugiej strony, kocham patrzeć na ludzi, którzy kolorują trochę szarą rzeczywistość za pomocą swojej osoby. Potrzebne są takie wyraziste jednostki, które rzucają się w oczy i wzbudzają kontrowersję ;)

Poza tym, większość z jej kreacji to całkiem fajnie dobrane ciuchy i kolory. Nie jest to robienie z siebie na siłę kiczowatej laleczki, czyli wkladanie czegokolwiek, co jest dziwne.

Ogólnie działa na mnie pozytywnie.

Posted

Bardzo lubię Tamarę, jest taka urocza i sodówa nie uderzyła jej do głowy.

Co do jej stylu, no cóż, nigdy bym się tak nie ubrała, jednak lubię oglądać jej stylizacje. Poza tym, jest śliczna i ma perfekcyjną figurę, wiec lubię oglądać zdjęcia z nią w roli głównej ;)

Posted
Błagam... dla mnie to dokładnie wkładanie na siebie czegokolwiek byle wyglądało papuzio.

Niekoniecznie :) Jest wiele przykładów ludzi, których styl na tym właśnie polega, ale ona do nich nie należy.

Jeśli jednak ktoś stroni od modowych eksperymentów, na pewno nie jest w stanie zobaczyć w niej niczego pozytywnego.

Posted

Uśmiechnęłam się widząc tyleeeee kolorów, jednak odrzuciły mnie jednak niektóre stylizacje, no i nie lubię okryć głowy, a ta dziewczyna widzę,że przepada za nimi. No na pewno jest niepowtarzalna i nie ma drugiej takiej szafiarki/blogerki. Obejrzałabym się za nią na ulicy, sama w życiu bym się tak nie wystroiła.

Czy podbiła moje serce? Nie. Pierwszy raz widzę dziewczynę i raczej na bloga już nie zajrzę, bo jak dla mnie za dużo kolorów,pomimo tego,że wcześniej wywołało to uśmiech na mojej twarzy, no i nie mój styl,to na pewno. Według mnie nie ma świetnego gustu, bo jest przekombinowane, a wolę stonowane kolory i klasykę a nie takie wymysły. Nogi ma świetne,o!

Posted

Lubię oglądać jej zestawienia. Co nie oznacza, że sama zdecydowałabym się na takie połączenie. Jednak umiejętność wyrażania siebie przez ubiór przy zachowaniu stylowości, jest dość rzadką umiejętności. Świetnie urozmaica rzeczywistość. Zresztą kreatywność i swego rodzaju innowacja, to z pewnością jedne z cech, które najbardziej cenię sobie u innych.

Posted

Śledzę ją od dawna. Niektóre stylizacje są odrobinę straszne i przesadzone, ale zazdroszczę jej odwagi. Ja jej aż tyle w modzie nie mam.

Część zestawów jest fenomenalna, jak na przykład ten:

1.jpg

wgląda kobieco, ładnie, geniusz!

A swoje stylistczne (moim zdaniem) faux pas to stylizacja z tegorocznego sezonu zimowego. Szkaradztwo...

LB.jpg

Nosi fantastyczne okulary przeciwsłoneczne i chciałabym je wszystkie *_* Buty też ma w większości przypadków prześliczne.

Posted

Pierwszy raz o niej słyszę, ale ze zdjęć przedstawionych tutaj, mogę powiedzieć, że mi się podoba.

Ma ktoś linka do jej bloga, podzieli się? PW czeka.

Posted
To żadna dyskusyjna sztuczka, serio jestem ciekawa w czymś dokładnie tkwi jej (rzekome) wysmakowanie i co odróżnia ją od "kiczowatych laleczek".

Okej, mogę odpowiedzieć, ale błagam, bez tej pogardy w tonie ;)

Podasz jakieś przykłady, wskażesz konkretne elementy stylu?

Kicz to trochę subiektywne określenie, więc powiem Ci, jak wygląda moje zdanie.

Odrzuca mnie nadmiar cekinowych, święcących, diamencikowych, złotych, a przy tym (zazwyczaj) plastikowych dodatków. Jej styl natomiast polega na ciekawych połączeniach kolorów i wzorach, najczęściej geometrycznych. Niektóre kreacje są przesadzone nawet dla mnie, jednak większość z nich do mnie przemawia, po prostu z przyjemnością na nie patrzę.

Daria., adres podała jumisiek. ;)

niepokolorowana
Posted

Śledzę różnego rodzaju blogi modowe, więc natknęłam się i na Tamarę. Jej stylizacje są pełne kolorów, życia, energii, ale jak dla mnie prezentują się dość komicznie. Za to rozkładając jej 'ubraniowe zestawienia' na pojedyncze części składowe.. wow, robi wrażenie! Za niektóre spódniczki dałabym się pokroić na kawałeczki! Cóż, jestem zwolenniczką minimalizmu, więc stanowię chyba całkowite przeciwieństwo MACADEMIAN GIRL. Nie neguję jednak takiego a nie innego gustu. Nie znam jej osobiście, ale jeżeli wygląd zewnętrzny jest uzewnętrznieniem jej kreatywności i ekspresyjności, to ta dziewczyna musi być niesamowicie pozytywną osobą ; )

0.jpg

Ten zestaw jest uroczy!

Posted

A może fenomen Tamary tkwi w jej charakterystycznej urodzie?

Posted

Bałbym się raczej zagadać, po tym jak człowiek się ubiera wnioskuje co ma w głowie. Tutaj nie spodziewam się nic co mi by się spodobało.

Posted
Bałbym się raczej zagadać, po tym jak człowiek się ubiera wnioskuje co ma w głowie. Tutaj nie spodziewam się nic co mi by się spodobało.

Ale spójrz na to z tej strony - Tamara zakłada ubrania, które są pełne koloru, życia. Czy uważasz, że mogłaby być osobą szaloną? Może to po prostu miłość do życia? To samo w sobie jest szaleństwem ;)

Czasami warto na modę spojrzeć z przymrużeniem oka.

Posted
Może to po prostu miłość do życia?

Może to właśnie mi przeszkadza ; )

Posted

No ładna dziewczyna, kolorowa. Fajnie podkreśla ubraniami swoją urodę. Widać, że potrafi się ubrać, bo komponuje ze sobą rzeczy, które trudno dobrać do wszystkiego, tak samo jak kolory. Nic więcej nie da się raczej o niej powiedzieć. Na pewno trzyma światowy poziom. Nawet ją polubiłam na fb, hehe

Posted

Nie słyszałam nigdy o niej.

Często gdy widzę gdzieś zdjęcia wszystkich tych dziewczyn od mody to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to tylko stylizacje do zdjęć. W sieci widzę pełno ubranych podobnie dziewczyn, w rzeczywistości żadnej.

Ma fajne elementy niektórych strojów ale dla mnie (z tego co na prędko zobaczyłam na jej blogu) żadna stylizacja nie jest odzwierciedleniem tego co bym założyła. W ocenie subiektywnej - to naprawdę dość kiczowate.

Trzeba jej jednak przyznać, że jest dziewczyną, która założy praktycznie cokolwiek i wygląda dobrze (może nie świetnie). Czasem zbyt przesadza ale jednak jej to chyba po prostu pasuje.

Posted

A mnie, większość jej stylizacji odrzuca- dla mnie jest to przebieranie, a nie ubieranie. Osobiście nie lubię wyglądać jak pajac, wolę klasykę.

Nie rozumiem jak w losowo wybranych ciuchach i dodatkach (jej stylizacje sprawiają takie wrażenie) można czuć się dobrze,a przede wszystkim wygodnie.

Między oryginalnością a śmiesznością jest cienka granica.

Posted

Pierwsze słyszę o niej. Widzę, ze jest to niesamowita i piękna kobieta. Umie połączyć tak dziwne i często uważane za szkaradztwo rzeczy w taki sposób, ze wygląda to gustownie i ładnie. Nie są to stroje do wychodzenia na ulicę, lecz bardziej na pokaz.

masochistka
Posted

Ma fajne ciuchy, ale nie do końca przemawiają do mnie w wydaniu jakim ona je prezentuje. I nawet nie chodzi o to, że jest zbyt kolorowo, bo co jak co, ale podoba mi się sposób w jaki Tamara łączy kolory. I do tego akurat nie mogę się przyczepić, bo większość jej stylizacji pod względem kolorystycznym jest okej. Co mi przeszkadza? Namieszanie różnorodnych fasonów, materiałów. Mam wrażenie, że w wielu jej stylizacjach jest o jeden szczegół za dużo. Ale bez przesady, nie są one AŻ TAK BARDZO dziwaczne (; Tak patrząc po zdjęciach, myślę, że czasem zdarzy jej się przesadzić, ale w tym właśnie tkwi jej urok :mrgreen: Mimo wszystko lubię ją, rzeczywiście, taki kolorowy ptak. Natomiast na bloga wchodzę rzadko, bo szczerze mówiąc unikam blogów o takiej tematyce...

Posted
Pierwsze słyszę o niej.

Też. Dla mnie zbyt pstrokata - za dużo kolorów, nie podoba mi się.

Posted

Też tu jak zajrzałam, nie wiedziała kto to w ogóle jest.

Nie podoba mi się. Wszystkiego jest po prostu za dużo.

Posted

Widzę ją pierwszy raz. Szału nie ma. Jak dla mnie, za dużo tego wszystkiego. Na ulicy pewnie od razu zwracają na nią uwagę, jeśli lubi coś takiego, ok, osobiście bym nie mogła w czymś takim chodzić.

Posted

Nie śledzę blogów związanych z tą tematyką ani żadnych innych podobnych stron, więc pierwszy raz spotykam się z tą dziewczyną. Czy jest takim fenomenem... każdy lubuje się w innych rzeczach, i wydaje mi się, że nie jest to kwestia odwagi, ale chęć zwrócenia na siebie uwagi. Patrząc na jej stylizacje, wiele rzeczy do siebie nie pasuje, mam wrażenie, że ubiera to co jej wpadnie pod rękę, i nawet nie zagląda w lustro przed wyjściem z domu. Na pewno nie jest dla mnie żadnym fenomenem. Przypomina mi mieszkankę Kapitolu - książka 'Igrzyska śmierci". Ubiera się bardzo barwnie to trzeba jej przyznać, jednak nie ma się czym zachwycać.

• 9 months later...
Księżycowa
Posted

Poszczególne ubrania ma bardzo ładne, ale według mnie w stylizacjach jakie tworzy wygląda jak choinka. Podziwiam ją za odwagę noszenia takich rzeczy na co dzień, ale to jednak nie mój gust.

Działaćlepiej
Posted

Siedziałam obok niej w samolocie, nieszczególnie urodziwa ale za to wydaje sie być sympatyczna.

Ma wiele świetnych ubrań , ale sposób w jaki je łączy :shock: jak dla mnie tragedia. No ale grunt to się wyróżniać, a to jej wychodzi jak mało której szafiarce.