Jump to content

Przemoc domowa ze strony mamy

agataaaa

Recommended Posts

Posted

mam duzy problem z mama... od dluzszego czasu robi wszystko zeby umiescic mnie w zakladzie poprawczym ... wyzuca mnie z domu i w ten sposob pozoruje moja ucieczke dzwoniac na policje ... chodzi do moich znajomych mowiac im ze jestem zdemoralizowana i szargam sobie opinie . a tak naprawde to ona sama chodzi po mojej miejscowosci i mowi ze jestem kur...a ,wyzywa mnie czasami dochodzi do tego ze z nerwow potrafi mi przylozyc ... staralam sobie na poczatku z tym radzic ale to juz mnie powoli przerasta... chciala bym prosic o rady co mage w tej sytuacji zrobic :(

Posted

Skoro Cię bije, to może po prostu gdzieś to zgłoś? Przy okazji będziesz mogła napomknąć o stosowanej w stosunku do Ciebie przemocy psychicznej, jaką jest w tym przypadku wyzywanie.

Posted
Skoro Cię bije, to może po prostu gdzieś to zgłoś? Przy okazji będziesz mogła napomknąć o stosowanej w stosunku do Ciebie przemocy psychicznej, jaką jest w tym przypadku wyzywanie.

Dokładnie, nie wiem, w jaki inny sposób mieliby Ci pomoc użytkownicy forum. Jedyna rada, jaką możesz dostać.

Posted

agataaaa, nikt z nas nie może tutaj orzec po czyjej stronie leży wina. Każdy medal ma swoje dwie strony. Jednak bez względu na przyczyny takiego zachowania Twojej mamy, Tobie także przysługuje pomoc. W każdym mieście funkcjonuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Możesz udać się tam na bezpłatną konsultację, o której Twoja mama nie zostanie poinformowana. Z pewnością uzyskasz tam pomoc w rozwiązaniu sytuacji, w której się znalazłaś. Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz lub nie możesz się tam udać, możesz skorzystać z innych form pomocy. Chociażby z opcji oferowanych przez Fundację Dzieci Niczyje http://www.116111.pl/

Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. :)

Guest Anonymous
Posted

Skąd jesteś? MOPR też chyba by mógł coś zadziałać.

NieDramatyzuj
Posted

To nie jest takie proste. W przypadku takiego zgłoszenia bezwzględnie trzeba mieć twarde dowody, najlepiej w postaci nagrań i wiarygodnych świadków, którzy potwierdzą wersję pokrzywdzonej. W innym przypadku sąd sprawę oleje, a pokrzywdzona wróci do domu...a tam jak sądzę po akcji ze zgłoszeniem sytuacje jeszcze się pogorszy. Piszę niestety z doświadczenia z bliskiego otoczenia...

Posted

Wyprowadź się to będzie najlepsze co możesz zrobić. Mam będzie musiała płacić Ci alimenty.

Posted
To nie jest takie proste. W przypadku takiego zgłoszenia bezwzględnie trzeba mieć twarde dowody, najlepiej w postaci nagrań i wiarygodnych świadków, którzy potwierdzą wersję pokrzywdzonej. W innym przypadku sąd sprawę oleje, a pokrzywdzona wróci do domu...a tam jak sądzę po akcji ze zgłoszeniem sytuacje jeszcze się pogorszy. Piszę niestety z doświadczenia z bliskiego otoczenia...

Ja też piszę na podstawie doświadczeń.

Mam koleżankę, którą rodzice bardzo bili. Pewnego dnia nie wytrzymała i powiedziała o wszystkim w szkole. Szczęśliwie (Boże, jak to brzmi w kontekście tego, co zaraz napiszę...) miała bardzo świeże siniaki i rany, więc została wykonana obdukcja i sprawa poszła dalej.

A jeżeli nie zgłoszenie problemu, to co niby miałoby pomóc? Ja możliwości innej nie widzę, prócz pomocy doraźnej w postaci telefonu zaufania etc.

• 3 weeks later...
Posted

Zgłoś to na policję! Twoja mama nie powinna tak robić!

Posted

Słuchaj, czasami zdarza się tak, ze trafisz to fajnej rodziny zastępczej. Znałąm kiedys przypadek, ze chłopak został przeniesiony do takiej rodziny i bardzo ja polubił. po jakimś czasie, jego ojciec znowu chciał go wziąc spowrotem, ale on nie chciał i zaczął broić, zeby pozostać w tej rodzinie zastępczej. Bez sensu jest na siłe być z mamą, która nie potrafi Cię kochać. Co mozesz zrobić? pierwsze pytanie to ile masz lat?

Posted

A mi się wydaje, że pierwsze kroki nie powinny być aż tak drastyczne. Porozmawiaj może z kimś z rodziny? Co z ojcem? Jakaś ciocia od strony matki, wujek? Dziadkowie? Jeśli rodzina odpada - zgłoś się do pedagoga szkolnego i nauczycieli. Oni porozmawiają z Twoją mamą, może wpłyną na jej postępowanie. Nie możesz jej skreślać bez podjęcia jakiejkolwiek próby pomocy. Wiem, że jesteś jej córką i Ci ciężko, ale jednocześnie pamiętaj, że to Twoja mama. Jeśli łagodne próby polepszenia sytuacji nie pomogą, dopiero wtedy zgłoś się do ośrodków, które są w stanie Ci pomóc, np. MOPR czy w.w. OIK.

Posted

Nie wiem o co chodzi w waszej kłótni z mama ale wiem ze jakie dziecko by nie było to matka nie powinna takich rzeczy robić. Powinnyście obie pójść na jakąś terapie, która może i by wam pomogła. Wasze relacje były by zupełnie inne. Twoja mama chyba nie zdaję sobie sprawy jakie problemy takim zachowanie może zafundować sobie i Tobie.

Posted

Powinnaś gdzieś zgłosić fakt, że matka stosuje wobec ciebie przemoc. Dziwnym wydaje mi się fakt, że chodzi po mieście i rozpowiada o tobie takie rzeczy - która matka chciałaby, żeby jej córka miała tak złą reputację?

Czy na pewno mówisz prawdę, czy jest trochę tak, że chcesz oczernić swoją mamę a sama też masz coś na sumieniu? Może ty też robisz coś nie tak? To tylko pytanie, w dodatku bardzo osobiste, więc nie musisz odpowiadać tutaj na forum, wystarczy że odpowiesz na nie sama przed sobą. A jeśli odpowiedź jest twierdząca, to już zmienia postać rzeczy i to trochę inny problem.

Tak czy inaczej, nikt nie ma prawa używać wobec ciebie kar cielesnych, mało tego - jeśli na to pozwolisz, w przyszłości będziesz mieć naprawdę duży żal do matki i zachwianą psychę. Zrób z tym coś, dowiedz się co to "niebieska linia". Jeśli twoja mama rzeczywiście chce się ciebie pozbyć, to musi mieć jakiś powód. Może jest alkoholiczką, a opieka nad tobą ją przerasta i nie może skupić się na piciu? Sprawa jest jak dla mnie bardzo tajemnicza i podejrzana, bo nie opisałaś dokładnie sytuacji, ale jeśli zechcesz, to sama się przed nami otworzysz.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • Gloria
    • dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane