Jump to content

Wyrywanie włosów :(

Alicja19

Recommended Posts

Posted

Hej:(Mam problem.Od pewnego czasu wyrywam sobie włosy,Jak się czymś denerwuje lub mam wolny czas to cały czas grzebie we włosach. Pomocy nie wiem czym mam się zająć, Nie mogę nad tym zapanować. To jest silniejsze ode mnie.Już uzależnienie,czy jest jakiś sposób aby już tak nie robić? Mam łyse na środku głowy.

Posted

Hm.. to niedobra sprawa. Może kup sobie jakąś włochatą maskotkę i z niej wyrywaj włosy, żeby odwyknąć od swoich.

Posted

Słyszałaś o trichotillomanii? Może to początek tej choroby, więc nie bagatelizuj tego, bo później będzie jeszcze gorzej.

Też tak mam, że grzebie sobie we włosach, ale po prostu z nudów, no i nie wyrywam kudłów. Za każdym razem jak będziesz chciała wyrwać sobie włosy, to pomyśl o łysych plackach, które będą następstwem wyrywania, to może Cię zahamować, jednak wiem,że nie jest to łatwe, bo czasami człowiek się zapomina.

Zajmij się czymś co Cię uspokaja, co lubisz robić, sama chyba wiesz co jest dla Ciebie najlepsze

Posted

Ogól się na łyso. A tak na poważnie, to spróbuj się zająć czymś innym gdy się zdenerwujesz.

Posted

Alicja19, wielu z nas ma przyzwyczajenia/uzależnienia, które sprawiają, że ich zdrowie lub życie (w jakimkolwiek sensie) na tym wiele traci. Jedni się tną, inni palą papierosy, inni wyrywają sobie włosy.

Da się to powstrzymać jeśli tylko się chce. Ty widocznie nie chcesz. Bo myśląc o tym, żeby tego nie robić ręka która znajduje się na głowie powinna się natychmiast cofnąć.

Posted
Słyszałaś o trichotillomanii?

Znałam kiedyś jedną dziewczynę, u której choroba rozwinęła się do tego stopnia, że musiała zacząć nosić perukę, a w wyrywaniu sobie włosów nie poprzestała tylko na głowie - wyrywała je również z brwi i rzęs. Nie wiem, co dzieje się z nią teraz, ale wtedy nie wyglądało to dobrze.

Wydaje mi się, że to, co robisz odbywa się na tle nerwowym - to pewnie jakiś rodzaj nerwicy natręctw. Czasem, kiedy myślisz, że się nie denerwujesz, a wyrywasz włosy tylko dlatego, jak to napisałaś - "bo masz wolny czas", to i tak może się to odbywać na tle nerwowym.

Sądzę, że zajęcie się czymś innym niewiele pomoże, poza tym może Ci brakować silnej woli. Sama sobie powiedziałaś, że jest to coś złego (inaczej pewnie nie nazwałabyś tego problemem i byś tu nie napisała), a jednak wciąż to robisz, choć w jakiś sposób się też oszpecasz, widzisz to i Ci to przeszkadza. Radziłabym Ci udać się do specjalisty, skoro nie jesteś w stanie sama sobie z tym poradzić.

Posted

Wiąż włosy (czy faktycznie mocno zetnij na krótko) i owijaj je chustką/czapkę - nawet w domu jakąś cienką (zawsze to jakaś bariera) no i zapisz się do specjalisty. W pierwszej kolejności możesz zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu a ten poda Ci namiary i skieruje Cię do właściwego miejsca. Powinien być on zorientowany gdzie najlepiej udać się z Twoim problemem (do jakiej dokładnie placówki bo, że do psychiatry/psychologa to oczywiste).

Posted

Dzieki za rady .Musze naprawdę się gdzieś wybrać .Rzęsy też sobie wyrywam..Masakra co się ze mną dzieje

:(((((((((((

• 5 weeks later...
knowmebetter
Posted

Cześć ! mam ten sam problem ... wyrywam włosy od 9 miesięcy , na początku uznałam to za nie ważne , zignorowałam ,później zaczęłam w tak dużym stopniu tracić włosy ,że nie wiedziałam co ze sobą zrobić... byłam w rozpaczy, z resztą nie tylko ja ale i moja rodzina która nie miała pojęcia jak mi może pomóc . na początku traciłam włosy z tyłu głowy, następnie kiedy wyrwałam już pół włosów z tyłu , przerzuciłam się na włosy z przodu , to było okropne ,codziennie obiecałam sobie ,że to koniec ,że już nie mogę tego robić ,że się niszczę , ale to i tak było silniejsze ode mnie ... wyrwałam dosłownie całą swoją grzywkę i przód ,nie zostało mi nic , a miałam dosyć gęste włosy , bardzo panikowałam ,ale nie tak jak moja rodzina. dzięki niej wylądowałam u psychologa którego odwiedzam raz w tygodniu , uwierz mi ,że bałam się jak cholera ,ale potrzebowałam tego . Obecnie jestem po 4 wizycie i czuję się o NIEBO lepiej. to cud ,dosłownie cud , bo od 3 tygodni nie wyrywałam włosów. Chciałabym powiedzieć,że każdy z tą chorobą powinien zgłosić się się do psychologa,ponieważ bez niego sami nie jesteśmy w stanie się wyleczyć, choroba pochłania całą naszą energię,odbiera pewność siebie , a więc musimy z nią walczyć ! :) mam 16 lat tak że wiem przez co dziewczyny przechodzicie :) pozdrowienia !

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
    • Wulf
    • Wulf
      Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
    • wardrum
      Spotify. Brunetka czy blondynka? 
    • wardrum
      0/10
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane