Jump to content

Porady Prawne


Cooper201

Recommended Posts

Posted

Mam sprawę z art 190a paragraf-1 wiec pytam o porady

1:Nigdy nie byłem karany

2:i w jaki sposób zeznawać najlepiej na swój pożytek.

Proszę o dobre rady.

Link to comment
Posted

Art. 190a. § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Najpierw to opisz nam całą sytuację, bo nic o zdarzeniu nie wiemy i pomóc nie będziemy mogli. Kogo nękałeś, jakie były tego okoliczności?

Jeżeli nie byłeś karany to na pewno jest to duży plus. W najgorszym warunku zawiasy.

Tutaj masz wszystko o tym, co powinno cię interesować -> http://www.gazeta.policja.pl/portal/997 ... kingu.html

Oraz zalecam zwrócenie się na forum prawne, bo tam są zawodowcy.

Link to comment
Posted

Już jeden proces się odbył tydzień temu i zeznawałem,przeprosiłem ja przy sądzie i jak myślicie wezmą to pod uwagę,teraz za 2 miesiące nastepny proces będzie tym razem przesłuchiwana pokrzywdzona,i może jakiś świadek,przyznałem się tylko do tego że pisałem do tej osoby treści,ale do reszty zarzutów się nie przyznałem,są to jakieś wkręcenia że niby nachodziłem,śledziłem,itp..

Link to comment
Posted

Eh, możesz opisać sytuację z tą dziewczyną od początku do końca? Wszystko po kolei? W końcu nachodziłeś ją, czy nie? Śledziłeś, czy nie? Kim ta osoba jest dla ciebie? Ilu ma świadków i czy są wiarygodni?

Najlepiej, żebyś mówił, iż to twoje pierwsze wykroczenie, że żałujesz, nie wiedziałeś, jakie to może mieć skutki, że przepraszasz i czujesz skruchę.

Link to comment
Posted

No przeprosiłem ją na pierwszym procesie pokazałem swoją skruchę,na początku było to tak,że pisaliśmy ze sobą na gg,potem coś jej odbiło tam coś napisała mnie to wkurzyło ,zaczeliśmy się kłocić,potem zaczeła prowokować ze swoimi znajomymi,i tak to się zaczęło.

-- Dodano 21 Lut 2013, 17:22: --

Co do świadków,to według mnie nie są do końca wiarygodni ,ponieważ są to pomówienia wiesz jak to ze znajomymi,świadków gdzieś około 4-5 .

Link to comment
Posted

Jak ci udowodnią na podstawie materiału dowodowego twoją winę i przejdą stawiane zarzuty to dostaniesz dwa przez cztery i zakaz zbliżania, bardziej prawdopodobne że dostaniesz karę pieniężną i zakaz zbliżania również. Ogólnie rzecz biorąc to taka sprawa na ogół rozchodzi się po kościach chyba że mają naprawdę mocne zarzuty i coś na ich poparcie. Póki nie napiszesz nic sensownego tutaj nic więcej powiedzieć nie można. Jeśli to twoja np. była to w sumie masz łatwiejszą linię obrony, jeśli obca laska IMO już gorzej.

Link to comment
Posted

Miała to być moja dziewczyna,ale wyszło jak wyszło,a jakoś tylko przyznałem się do tych treści,przeprosiłem przy sądzie tą osobe,i jakoś powinni się co do tego przychylić,co sądzicie ?

Link to comment
Posted

Jakbyś szukał pełnomocnika albo innego rodzaju pomocy prawnej to spróbuj uzyskać ją tutaj e-prawnik.pl ma forum prawne i prawników online z płatnymi wycenami pomocy prawnej.

Link to comment
Posted

Wiem,ale też chciałbym się poradzić takiej porady ludzkiej,niż od prawników,to swoją drogą,założyłem ten temat dlatego,żeby się doradzić ludziom ogólnie,tak jakby byli na kogoś miejscu tak moge to ująć . ! :D

-- Dodano 31 Mar 2013, 12:39: --

dostałem pare dni temu zawiadomienie o rozeznaniu o tymczasowy areszt,a na dozór się stawiam i wszystkich zapomogł sie rozwiązuje o co tak na prawde może chodzić ?

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
  • Nathaneczek
 • Najnowsze posty

  • Nathaneczek
   Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up