Jump to content

witajcie, towarzysze.

Luthiee

Recommended Posts

Posted

ze względu na kończące się ferie postanowiłam zrobić coś (a jakże!) produktywnego i zarejestrować się na tym forum. zapewne nie pomoże mi to w zdaniu miliarda rzeczy w przyszłym tygodniu, ale CÓŻ

mam na imię Agnieszka :D lubię słuchać muzyki (najczęściej rock i pop punk, ale istnieją wyjątki od reguły), spotykać się z przyjaciółmi (co jest chyba standardem), śpiewać i grać na keyboardzie - a raczej próbować na nim grać. interesuję się też zjawiskami paranormalnymi, czytam książki fantasy, które wzbudziły moją sympatię dosyć niedawno, bo w zeszłym roku, i uwielbiam się opiekować moim psem rasy Cavalier King Charles Spaniel!

mam mnóstwo marzeń i celów, które wydają się ludziom raczej niepraktyczne lub zwyczajnie głupie :P jednym z nich jest np. ufarbowanie włosów na niebiesko, innym - wyjazd na studia do Nowej Zelandii, ku czemu staram się póki co czynić malutkie kroczki, takie jak uczęszczanie do klasy pre-IB.

mam nadzieję, że znajdę tutaj jakieś bratnie duszyczki ;) albo po prostu kilka miłych osób!

Posted

Luthiee, witaj Agnieszko : )

proszę, nigdy ale to nigdy nie rezygnuj z marzeń, nie daj sobie wmówić, że Twoje marzenia są nic nie warte. uwierz w siebie, w swoje cele, a wszystko się spełni!

Posted
najczęściej rock i pop punk, ale istnieją wyjątki od reguły

Masz ulubionych wykonawców, zespoły?

ufarbowanie włosów na niebiesko

Na taki jasnoniebieski? Z całej siły wspieram Cię w spełnieniu tego marzenia ;)

wyjazd na studia do Nowej Zelandii,

Tutaj również trzymam kciuki.

czytam książki fantasy, które wzbudziły moją sympatię dosyć niedawno

Wybrałaś już swoje ulubione? Czytasz coś poza fantasy?

Witaj.

Posted

jumisiek., dzięki za ciepłe słowa :D bardzo się staram mieć takie nastawienie!

Absurdalny Widelec, aktualnie moim ulubionym zespołem jest Billy Talent, w czołówce plasują się również Paramore, Flyleaf i All Time Low. jeśli chodzi o książki, skupiam się głównie na fantasy, na razie pozostaję ignorantką wobec innych gatunków. myślę, że najbardziej podoba mi się styl Martina - Pieśń Lodu i Ognia wciągnęła mnie jak mało co kilka miesięcy temu :) i staram się wziąć za Władcę, ale średnio mi wychodzi...

odpowiedź na kolejne pytanie: tak, jasnoniebieski! :D być może wchodzący w turkus. także dziękuję za trzymanie kciuków!

Posted
staram się wziąć za Władcę, ale średnio mi wychodzi...

Do Władcy nie ma się co zmuszać. Osobiście Tolkiena uwielbiam, ale zadna ze znanych mi osób, którym nie podoba się jego styl pisania, nie dotrwała do końca ;) Choć od siebie polecam.

tak, jasnoniebieski! :D być może wchodzący w turkus

Cudo, sama przymierzałam się do takiego kolorku.

Posted

pop punk? o.0

Ile książek z Pieśni Lodu i Ognia przeczytałaś? Czytałaś jakieś inne Martina?

Ten jasnoniebieski kolor włosów to wziął Ci się z PLiO?

Posted

Absurdalny Widelec, dam radę, tylko na razie przytłacza mnie trochę ogrom informacji. :D

SimpleMan, no tak, pop punk, czyli zespoły takie jak na przykład All Time Low, You Me at Six, Mayday Parade, coś jak baaardzo lekki rock, wyjątkowo żywiołowy.

przeczytałam wszystkie 5 wydanych dotąd tomów Pieśni, nie miałam niestety do czynienia z pozostałą częścią jego twórczości, może ewentualnie mógłbyś coś polecić? :D

haha, nie! wyszło to jakoś za sprawą oglądania wielu tutoriali z włosami w roli głównej. nawet zdążyłam zapomnieć że ktoś w PLiO miał niebieskie włosy :)

Posted

Ktoś?:O Przecież Tyroshijczycy farbowali sobie włosy na niebiesko :P W tym Daario Naharis, a także Gryf i Młody Gryf (nie będę wchodził w szczegóły, ujawniając nazwiska, żeby po prostu nie spoilerować :P)

Polecić nie mogę, bo sam nie czytałem, ale w wolnym czasie sięgnę po jakieś jego opowiadania.

Co do 'pop punku' - kolejny podgatunek wymyślony przez użytkowników lastfm, którzy zapewne tagują tak zespoły, które nie klasyfikują się do punk rocka, a chcą żeby to, czego słuchają brzmiało buntowniczo :P

Posted

My zdążyłyśmy już pogadać na czacie, ale i tak Cię witam ;)

I gorąco wspieram Cię w dążeniu do wymarzonego koloru na włosach. Także o takim marzę.

Posted

Hej, dlaczego Nowa Zelandia i powitanie takie w stylu komuny?

Pozdrawiam.

Posted

SimpleMan, pop punk to dość powszechna nazwa. W muzyce okołorockowej wystarczy małe, powtarzalne odstępstwo od normy, żeby powstał nowy gatunek, a od niego nowy podgatunek i tak dalej. ;)

Żeby nie było kompletnego OT to powodzenia w czytaniu Tolkiena (; Oglądałaś ekranizacje jego książek?

Posted

SimpleMan, cichaj, umysłem byłam w serialowym świecie Pieśni. :P co do pop punku, tak jak mówi Widelec. btw, wymyślony przez lastowiczów? :O no jeszcze czego!

Daria., również witam i dziękuję :)

Pizzaro, hej :) ano, NZ wydaje mi się atrakcyjna pod względem krajobrazów, jej obraz przybliżył mi też mój przyjaciel, który właśnie tam mieszka. niewątpliwą zaletą jest używany tam język angielski oraz położenie, nieco odizolowane. co do powitania (:DDD), myślę, że spowodowane jest nadużywaniem w ostatnim czasie słowa "towarzysz" przez mojego historyka, który, nawiasem mówiąc, jest najlepszym nauczycielem tego przedmiotu, jakiego kiedykolwiek miałam. liczyłam także na zainteresowanie tematem, nie ukrywam :)

Absurdalny Widelec, przyznaję, że bardzo dawno temu próbowałam obejrzeć którąś część Władcy, co skończyło się porażką, ale niedawno byłam w kinie na Hobbicie i wywarł na mnie całkiem pozytywne wrażenie. niestety nie zdążyłam przeczytać przed filmem książki, zrobiłam to dopiero później. styl Tolkiena wydał mi się trochę irytujący, ale to nic, zobaczymy co będzie dalej!