Daria.

Trendy, których nienawidzicie

Recommended Posts

wydaje mi się, że gdy mowa o naprawdę zaawansowanym cellulicie/chorobliwej otyłości odpowiedni ubiór jest już bardziej kwestią poniekąd dobrych manier/szacunku do bliźnich, nawet za cenę własnej wygody

Bez przesady, jeśli ktoś z jakiegoś powodu odbiega od normy - jest gruby, ma pryszcze, blizny - powinien to chować, żeby nie urazić innych? Wiadomo, że otyła kobieta naraża się na śmieszność, ale to tylko o wyłącznie jej sprawa ;)

Mnie denerwuje ilość pastelowych kolorów, które atakują sklepy każdego lata. Większość ludzi zakłada jasne ubrania, gdy jest gorąco (ja też rezygnuję chociażby z brązu na rzecz beżu), ale tak strasznie nienawidzę pasteli.

Mam cellulit i rozstępy. Nie wiem wprawdzie co oznacza "zaawansowany" w tym kontekście, ale z kostiumu kąpielowego i krótkich spodenek nie zrezygnuję. Niedoskonałości nie powinny być powodem do wstydu. Mnie także dziwi, gdy otyłe osoby dobierają ubrania przeznaczone dla osób szczupłych. Jednak jeżeli im to pasuje, niech tak robią. Moda i tak dostatecznie wyklucza osoby borykające się z nadmiarem kilogramów.

Bez przesady, jeśli ktoś z jakiegoś powodu odbiega od normy - jest gruby, ma pryszcze, blizny - powinien to chować, żeby nie urazić innych? Wiadomo, że otyła kobieta naraża się na śmieszność, ale to tylko o wyłącznie jej sprawa

Nie mam już możliwości edycji, więc rzucę małym offtopem i dopowiem, że chciałam napisać "Otyła kobieta w legginsach". Nie wiem, jakim cudem skonsumowałam dwa ostatnie słowa.

Rzeczą, która najbardziej w świecie mnie wkurza są wszędobylskie loga, nadruki marek . Niewiadomo dlaczego nastała moda na bycie żywą reklamą sklepu. Nawet nie chodzi mi już tak bardzo o pokazywanie drogiej, czy sportowej marki , tylko o ubrania ze zwykłych sieciówek (np. w diverse widziałem koszulkę która wyglądała jakby była mundurkiem pracownika tego sklepu). Kolejną rzeczą której nie lubię jest vintage - chyba moda z tej wiosny/zimy - sam uwielbiam ubrania w tym stylu, ale niekomfortowo się czuję gdy nagle wszyscy tak jak ja chodzą w skórzanych czapkach, swetrach czy lnianych spodniach. Na szczęście teraz szczytem mody są te głuipie kolorowe rurki i Feralek dalej może chodzić w swoim sweterku :twisted:

-- Dodano 11 Sie 2013, 12:22: --

Jeszcze zapomniałem o jednej rzeczy - mianowicie o koszulkach bez pach. Są straszne zarówno w męskim i damskim wydaniu taki po prostu worek wrzucony na plecy.

W ogóle to ja jestem cichą wielbicielką http://faszynfromraszyn.pl/

O jacie, moja koleżanka swojego czasu wariowała na punkcie tej strony :D.

Dobra, teraz o mnie. Krótko - z reguły wkurza mnie niemiłosiernie to, co ogólnie nazywane jest "hipsterskim", a obnoszą się z tym gimnazjalistki, które chcą udowodnić światu jakie to one są niepokorne i niepowtarzalne. Z reguły ich ideologię depcze pierwsze wyjście do ludzi w tej, czy innej rzeczy, bo na pierwszym lepszym skrzyżowaniu okazuje się, że:

a.) o jacie, gdzie tamta jędza dorwała te spodnie w czarno-białe paski???

b.) jejku, ta czapka (z napisem, konnnniecznie! ",mutherfacker", albo inne gówno; preferencje noszenia - około 25 stopni Celsjusza) to taka, jak moja...

c.) jaaaaacie, tak mi w tej huście gorąco... (ale nie ściągnę!).

Kilka fotek, akurat mam pod ręką:

http://zapytaj.onet.pl/Category/027,007 ... glowe.html

http://urstyle.pl/kreator/spodnie/spodnie-w-paski/

http://lamoda.pl/offer/id:63005

Acha, no po takiej wypowiedzi, to muszę dodać - nie, nie jestem wiecznie zirytowanym człowieczkiem, który wszystko i wszystkich dookoła hejtuje. Po prostu denerwuje mnie udawanie kogoś kim się nie jest, nie myśląc jeszcze o tym, dlaczego się to robi. Bleh...

Akurat bandana na głowie to dla mnie mega praktyczna rzecz. Moje włosy lubią majtać się we wszystkie strony świata, a zlapane jakkolwiek bandaną nie przyklejają mi się do oczu, nosa i ust w najmniej odpowiednich momentach.

Spodnie w paski to zło tego świata większe, niż leginsy. Powinni produkować jak najmniejsze rozmiary, bo dziewczyna w rozmiarze 38+ wygląda w nich tragicznie. Jeszcze, jak jej się poprzekręcają i ma fale, zamiast pasów, albo to paskowane leginsy... A jak doda do tego bluzkę w paski. Omamoproszęchcęwrócićdotwegołona ;<

Bejsbolówki! Kilka sklepów zeszłam, zanim znalazłam porządną (czyt. w miarę zwyczajną) bluzę. Wszędzie bejsbolówki, strasznie mi się nie podobają.

Denerwuje mnie też powracająca co zimę moda na emu, choć zauważyłam, że bardziej modne stało się krytykowanie tych butów.

1. Emu - te buty wyglądają jak ciepłe pantofle, które nigdy nie powinny wyjść poza ściany naszego mieszkania.

full_img_97534.jpg

2. Nieprofesjonalne ombre, wyglądające jak zapuszczone odrosty, gdzie linia rozjaśnienia nie przechodzi

stopniowo, tylko najpierw jest np. ciemny brąz, a potem taka chamska platyna.

e7_485x640.jpg

3. Leginsy z motywem flagi Ameryki, cokolwiek z tym motywem jest tandetne.

leginsy-z-flaga-usa.jpg

4. Zakolanówki. Czasami wyglądają ładnie na naprawdę szczupłej dziewczynie i jak są z cienkiego materiału, ale paskudnie, gdy zakłada je dziewczyna przy kości, najgorzej jak są jeszcze z takiego "sweterkowego materiału", fujka.

images?q=tbn:ANd9GcTrSh1agQn4w4Ro8aDN5rcIz-0obTRorvWhu1Mk5KvAT0hvKyl-

5. Adidasy/trampki na wysokim obcasie... Porażka życia, ok.

26722934.jpg

6. S

Mnie irytują rurki u facetów i grzywka na Biebera. I skarpetki do sandałów, ale trudno to nazwać trendem ;)

Okulary zerówki. Od zawsze uważałam, że idiotyzmem jest noszenie tych okularów, ale po oglądnięciu wczorajszego odcinka ''Szansy na Sukces'' z Dodą jestem po prostu już w pełni przekonana, że ten "ekskluzywny" dodatek jest przeznaczony dla ćwierćinteligentów i osób, które są przekonane o niesamowitej mocy tych okularów podwyższającej IQ, a tak naprawdę okulary te są dla mnie oznaką totalnego debilizmu.

26722934.jpg

I nie wiem kim trzeba być, żeby to założyć, a co gorsza - wyjść w tym na ulicę.

+ to całe ombre na głowie już co drugiej dziewczyny na ulicy też mnie przeraża.

1. Emu - te buty wyglądają jak ciepłe pantofle, które nigdy nie powinny wyjść poza ściany naszego mieszkania.

full_img_97534.jpg

2. Nieprofesjonalne ombre, wyglądające jak zapuszczone odrosty, gdzie linia rozjaśnienia nie przechodzi

stopniowo, tylko najpierw jest np. ciemny brąz, a potem taka chamska platyna.

e7_485x640.jpg

3. Leginsy z motywem flagi Ameryki, cokolwiek z tym motywem jest tandetne.

leginsy-z-flaga-usa.jpg

4. Zakolanówki. Czasami wyglądają ładnie na naprawdę szczupłej dziewczynie i jak są z cienkiego materiału, ale paskudnie, gdy zakłada je dziewczyna przy kości, najgorzej jak są jeszcze z takiego "sweterkowego materiału", fujka.

images?q=tbn:ANd9GcTrSh1agQn4w4Ro8aDN5rcIz-0obTRorvWhu1Mk5KvAT0hvKyl-

5. Adidasy/trampki na wysokim obcasie... Porażka życia, ok.

26722934.jpg

6. S

Czas na kolejne trendy.

bluza-boy-london.jpg

Fajnie wiedzieć, że jesteś chłopakiem. Sama bym nie zauważyła, naprawdę :roll:

tumblr_lm3ucyP4CZ1qjz7ieo1_500_large.png

Szorty + sweter, to w końcu jest lato czy zima?

DSC_0270+(2).JPG

Neonowe air maxy? Podziękuję.

romantics-vampy-2.jpg

Ombre lips? Może niedługo będzie ombre z opalenizny.

I jeszcze coś co w sumie wolę opisać najpierw. Ja naprawdę rozumiem, że nie każdy ma wyrobiony gust, ale nigdy nie zrozumiem jak można chodzić ubranym w same luźne rzeczy lub same obcisłe. na przykład obcisłe rurki i obcisła bokserka. Dla mnie to wygląda bardzo źle.

eE6yG.jpg

soł feszyn

lub

moje1.JPG

Gdy widzę takie coś, to

comment_sAWM4ditO3ZPLfsmBIMzXznoWa01mPCA.jpg

Hm...w ogóle irytuje mnie moda z sieciówek, tzn. gdy 3/4 ludzi wygląda identycznie, a z takim konkretnych przykładów to legginsy galaxy, rzeczy w neonowych kolorach - idę sobie ulicą i nagle oślepia mnie dziewczyna we wściekle żółtej, czy zielonej koszulce, t-shirty pseudo rockowych zespołów, air maxy, szorty do połowy tyłka, kurtki z eco skóry, czapki - kondomy z idiotycznymi napisami, kiedyś okulary zerówki, pseudo glany i...to chyba tyle.

Denerwuje mnie kreowanie się na pin-up girl. Ostatnio takich dziewczyn jest jak grzybów po ciepłym deszczu. Mam dosyć tej charakterystycznej czerwonej chustki.

długaśne koszulki do kolan

rurki

buty emu

legginsy w obciachowe wzory typu hamburgery

fullcapy, gdzie nie pójdę do sklepu to są a normalną czapkę trudniej znaleźć

spodnie z dużym krokiem

paskudnie jaskrawe airmaxy/mercuriale czy jakiekolwiek inne ciuchy w jaskrawe kolory

ogólnie hipsterstwo i cała scena swag i yolo sprawia że mam ochotę puścić pawia i chcę żeby zniknęło jak najszybciej, już emo było mniej denerwujące

Jack Daniel's. Wszędzie i na wszystkim. Aż się rzygać chce.

Ponadto, bezsensowne podążanie za modą, styl vintage, hipsterzy.

Tyle ludzi już wspomniało o głupotach ludzkiego umysłu... Ahh.

Konformizm górą!

Jacki Daniele strasznie mnie denerwują... Zwłaszcza u dziewczynek i chłopczyków, którzy alkoholu w ustach nie mieli, ale t-shirt ładnie wygląda.

Ohh. Tunele, splity i inne głupoty które zniekształcają nasze ciało w najbardziej idiotyczny sposób jaki się chyba da.

J**ane rurki na męskiej du**e. A jeszcze jak są kolorowe...

Ostatnio mi matka takie rurki do domu przywlokła, bo stwierdziła, że w nich będę ładnie wyglądał. Roześmiałem sie i nawet ich nie przymierzyłem. Powiedziała mi, że teraz ciężko dostać szersze spodnie w moim rozmiarze...

Na drugi dzień kupiłem sobie normalne dżinsy i na znak mojego protestu dresy (takie cieńsze "wersja letnia"). 8)

Jestem taką umiarkowaną nonkonformistką, bo czasem coś aktualnie modnego przypadnie mi do gustu. Jednak nie mogę znieść paru rzeczy, tzn. skóra zjarana na solarium i do tego jakaś jaskraworóżowa bluzka i legginsy w panterkę. W sumie nie mam nic do panterki, bo sama posiadam sweterek w ten deseń, ale uważam, że takowe legginsy dobrze prezentowałyby się z czarną tuniką bez żadnych udziwnień. Jeszcze nie ogarniam wąsów, które są po prostu wszędzie. Jakiś czas temu widziałam dziewczynę z gimnazjum, która miała na nogach legginsy w wąsy. Ledwo opanowałam wybuch dzikiego śmiechu. I jeszcze coś, czego chyba nigdy nie pojmę. W jakiejś modowej gazecie ukazany jest jakiś trend lansowany przez pewną gwiazdę. I zaraz na ulicy jakiegokolwiek miasta pojawi się atak klonów ubrany tak samo jak na zdjęciu przedstawiającym daną gwiazdę. Bo przecież było napisane, że to jest na topie. Choćby były to majtki założone na głowę. Tego, co mi się nie podoba jest więcej, ale daruję sobie.

Podoba mi się wiele modnych rzeczy, nie narzekam na wszystko. Ale wiosną często rozkładam z niemocy ręce w sklepach, bo wszędzie tylko: kwiatki, kwiatki, jaskrawe kolory, takie żyywe kolory (które nie są jaskrawe, ale tak mocne i czyste, że rażą), pastele (kocham pastele, ale nie lubię ich nosić), bluzki/sukienki/wszystko poozdabiane gigantycznymi napisami ("Spring!!!", "summer!!!", "holidays'!!", "Sea!!")... Naaah.

Nieumiejętność dobrania ubrań do własnego wyglądu (to się tyczy przede wszystkim sylwetki) też rzuca się w oczy. Raczej nie komentuję na głos grubszych dziewczyn w legginsach czy mini (przeciwnie - sama latem wkładam odkryte bluzki, mimo że przy tak płaskim dekolcie dziwnie to wygląda;)), ale zwracam na to uwagę.

Te wielkie szaliki (pewnie ma to jakąś inną nazwę) które zakrywają połowę ciebie tylko nie szyję. Jak to po co to to ja nie wiem; czapki kondomy noszone na spadnie-czy-nie-spadnie-ooo-już-prawie-spadło. kolejna rzecz która nie spełnia swojej podstawowej funkcji ani cię to ogrzeje ani też wygląda

I brody, brody brody wszędzie brody, nieważne że masz zarost jasny i rzadki jak piwo rozcieńczane w tanim pubie ; nie gól tego niedorostu przez miesiąc.

nie żebym był przeciwnikiem bród w ogóle w końcu zz top i Bóg wyglądają awesome tyle że nie każdemu pasują + jak chcesz mieć brodę to przystrzyż ją raz na jakiś czas, inaczej wyjdzie ci z tego gniazdo dla ptaków na twarzy

Nie uważam się za wielką znawczynię mody, wiem z pewnych źródeł, że ostatnio modne Conversy pasują do wielu stylizacji. Ok, do wielu ale nie do wszystkich, szczególnie wszelkie Conversy i Conversopodobne trampki za kostkę. Wczoraj z racja zakończenia roku szkolnego wyszły dziewczęta w spódniczkach dość eleganckich i w takich trampkach... To wyglądało nad wyraz komicznie i tragicznie zarazem. A już załamałam się widząc dziewczynę w pięknej, kwiecistej sukience a do tego te trampki. No po prostu zepsuty cały strój. Rozumiem, że czasem chce się dodać ostrości do stroju by nie wyglądać dziewczęco no ale zwiewne, kwiatowe sukienki są dziewczęce i już. Było nie kupować takiej sukienki.

Swoją drogę takie trampki nigdy mi do niczego nie pasowały i nie pasują.