Daria.

Trendy, których nienawidzicie

Recommended Posts

W sumie to nic mi aż tak bardzo nie przeszkadza. Wszystko to kwestia gustu. Ale nie lubię jak dziewczyny ubierają się jak faceci i na odwrót, oraz solary, tapety, że aż spływa, to chyba mnie najbardziej obrzydza.

Co do leginsów. Jak kobieta jest zgrabna, ma długie nogi i ładną pupę, to i ja lubię popatrzeć. I faceci lubią.

To jest taki mały spis tych rzeczy których nienawidzę:

* wszystko co związane z panterką,

* noszenie za małych ciuchów,

* ogrodniczki,

* neonowe lakiery,

* okulary kujonki,

* buty UGG,

* frędzle nieważne czy na bluzce, sukience, torebce czy spodniach u mnie stanowcze nie,

* łat na łokciach ktoś już to tutaj wymienił,

* balerinki,

* spódnic w stylu "bombka",

* poncho,

* wielkie okulary, które zasłaniają pół twarzy,

* sukienka baby-doll,

* botki,

* nadmiar biżuterii,

* alladynki,

* kombinezony,

* spódnice do kostek,

* drewniaki,

* obcisłe legginsy,

* kalosze,

* buty na koturnie.

Ostatnio trendy wariują… załóż jak najwięcej na siebie i żeby było jak najstarsze, zniszczone (to znaczy, żeby tak wyglądało, ale miało markową metkę).Jeśli są tu hipsterki, to wam powiem- opamiętajcie się! Myślę, że tak naprawdę wcale się nie wyróżniają, to też jest powtarzanie stylizacji za gwiazdami wybiegu, czy muzyki. Fajniejsze jest postawienie na coś oryginalnego, nie z sieciówek. Ważne są dodatki. Biżuteria, buty, breloczek. Po prostu Total look to nie dla mnie :P

-Wszelkie części garderoby z motywem GALAXY (ludzie, kto to wymyślił, ostatnio nawet widziałam takie skarpetki)

-creepersy (czy jak to się tam pisze)

-plecaki sięgające do kolan

- duże bluzy z hipsterskimi napisami

I ogółem szkoda dziewczyn, które założą wszystko co tylko jest modne, nie patrząc na to jak dana rzecz wygląda i czy rzeczywiście jest ładna. Jestem przekonana, że większość tych feszionistek nawet nie spojrzałyby na większość z tych rzeczy gdyby tylko nie pojawiły się na modowych blogach czy w gazetach.

1. Torebki na jedno ramię, gdzie pasek sięga kolan.

2. Czapki "smerfetki".

3. Buty "emu".

4. Rażące w oczy kolory ubrań.

5. Koki na czubku głowy.

6. Kolczyki tak długie, że "zatrzymują się" na ramionach.

:)

Kurcze, na prawdę aż tak wiele rzeczy Was razi? Bo szczerze mówiąc to sama długo zastanawiałam się nad odpowiedzią w tym temacie i są w zasadzie tylko trzy rzeczy, które mocno mi się nie podobają. Są to buty [sama nie wiem] chyba crocksy, zakładanie skarpetek do balerinek i butów na obcasie i zakolanówki. W zasadzie coś musi na prawdę bardzo mi się nie spodobać, żebym zwróciła na to swoją uwagę.

Legginsy, długie kolczyki, koki, pastele i neony, ćwieki, emu, duże okulary... - wszystko to uwielbiam i przyznam szczerze trochę się zdziwiłam, że tak wielu osobom to nie pasuje. No ale wiadomo - co człowiek to opinia.

coraz częściej widzę facetów ubierających się we wszystkich kolorach tęczy..albo co gorsza kontrastują ze sobą jaskrawe kolory.

Czy to jakaś moda/trend, czy po prostu wolność mniejszości coraz bardziej widoczna?

Raczej nie ubieram się wg obowiązujących trendów, ale żeby mnie jakoś specjalnie raziły to nie... Jedyne co mi się strasznie nie podoba to czarne legginsy, noszone jak spodnie przez które prześwituje biała metka i nierzadko majtki. Są tak maksymalnie naciągnięte, że nawet skóra przez nie prześwituje.

:roll: Jaka tolerancja u Was, hohohohooooooo.

Mnie tam razi tylko pomarańczowa gęba, bo nawet nie buzia, zsolaryzowanej dziuni (czy to damskiej czy męskiej). Zwłaszcza w zimie.

Moda lata mi daaaaaleko koło D... Sama ubieram się tak, jak mi się podoba, maluję paznokcie na różne kolory, wzorki robię rzadko.

Gdybym była zdrowa i mogła nakładać szpilki, koturny i inne obuwie na obcasie to bym chodziła w nich nawet w skarpetkach, a teraz rażę Was balerinami - no można i tak ;] zamiast pomyśleć, że może ktoś jest po amputacji i innych butów nosić nie może i ma i tak ogromną podjarę, że nałoży takie super kobiece buty jak baleriny. I tak, mam do tego skarpetki! jak już przy butach jesteśmy to emu sa jedynymi fajnymi butami zimowymi na zupełnie płaskiej podeszwie co jest wręcz nie do znalezienia. Ale to też ciężko zrozumieć, bo zawsze można skrytykować bo pogrubiają nogi i są niekształtne - dla niektórych chociaż bezpieczne.

To samo z alladynkami - gdybym mogła nosiłabym legginsy, ale wyglądałabym miliard razy gorzej niż w tych alladynkach. Nie wspomnę o sukienkach bo nie noszę ich wcale, ale gdybym miała jaja to zakładałabym te długie. Problem w tym, że ja sama znając ludzi i ich wielce wysoką tolerancję (widać powyżej) nie założę nawet długiej ciągnącej się po ziemi sukni od Versace.

Paranoja. :roll:

Jaka tolerancja u Was, hohohohooooooo.

Co to ma wspólnego z tolerancją? W tym kontekście można jedynie odnieść się do kwestii upodobań, akceptacji lub jej braku.

Wciąż uważam, że nie potrafiłabym założyć litów. Osobiście nie lubię także leginsów noszonych do zbyt krótkich T-shirtów oraz kolorowej bielizny.

Jest także jedna rzecz, która mnie nieustannie dziwi. Skąd na salach tanecznych pojawiła się moda na to, by najpierw założyć leginsy, a później kostium baletowy?

Każdy lubi co innego i jestem tolerancyjna, jednak nie mogę przekonać się do alladynek. One wyglądają okropnie!

spodnie-pro-moda.jpg

Dodatkowo nie mogę zrozumieć dziewczyn dlaczego one robią z Twojej twarzy coś okropnego na podobieństwo pomarańczy. Ani to ładne, ani zdrowe a wygląda to karykaturalnie.

Nie lubię również jak dziewczyna ma więcej na sobie niż jeden motyw z panterką. Ogólnie jedna rzecz z garderoby z tym wzorem jest do zaakceptowania, jednak co za dużo to niezdrowo! Nie rozumiem jak można założyć legginsy, kolczyki i bluzkę z panterką.. :crazy:

Krótkie bluzki, takie które odsłaniają brzuch, zwłaszcza jak nie ma czego odsłaniać. I te paznokcie też są straszne, w ogóle naklejki na paznokcie mi się nie podobają, no ale.

Krótkie bluzki, takie które odsłaniają brzuch

O tak. Jak idzie taka po mieście to mam ochotę ją trzepnąć czymś. Co my na plaży jesteśmy?

Nie cierpię, a przypuszczam, że większość z was też skarpetek do sandałów. Nie mogę na to patrzeć. Albo szpilki do bluzy. Z taką też się spotkałam i wcale nie było jej zimno.

Rurki, wansy, pedalskie koszuleczki do kolan i wszelakie ubrania dla pedałów :wink:

Wyrażaj się trochę grzeczniej. Następnym razem ost - Daria

Opaski na włosy. Nie takie zwykłe, estetyczne dla oka - tylko jakieś dziwne kawałki plastiku w neonowych (żeby nie powiedzieć: oczobijnych) kolorach. Najczęściej dwie, trzy sztuki jednocześnie.

Zjawisko wyjątkowo łatwe do zaobserwowania u lubujących się w dresiarskim stylu paniach. ;)

Wypiszę wszystko co aktualnie mi wpadło do głowy, ogólnie sporo by się tego zebrało...

- buty emu

- creepersy (masakra jakaś)

- białe skóry

- baskinki

- kolorowe spodnie

- panterka

Podczas ostatnich zakupów w Reserved szczególnie raziły mnie w oczy bluzki/bluzy/swetry o bezkształtnym, luźnym, wręcz workowatym fasonie, oraz rękawy o śmiesznej długości 3/4. Poza tym drażniące są też, wszechobecne już, legginsy w biało-czarne paski, galaxy i inne dziwne wzory.

Poza tym drażniące są też, wszechobecne już, legginsy w biało-czarne paski, galaxy i inne dziwne wzory.

O tak, ta moda to mi się kompletnie nie podoba. Bardzo często w wielu przypadkach zniekształca kształt i jak na mój gust wygląda to co najmniej tandetnie.

Nienawidzę koturn bleeeee

2vvp36a.jpg

A co do tych paznokci wcześniej(Darii i Akszil) to są bardzo modne i zajebiste, uwielbiam je :P

Kokieteria, paradoxalna, zgadzam się z Wami w 100%. Chciałam już coś napisać, ale pierwsze poczytałam posty, co denerwuje innych... jak tego dużo ;O

Zwracacie uwagę nawet na takie rzeczy jak kogoś nieodepchnięte skórki przy paznokciach..

No ja też śledzę ten temat od początku, próbowałam coś nawet wymyślić, coś, co mi się nie podoba, ale takie pojedyczne, wymienione przez Was osobno rzeczy, typu emu, białe adidasy, czy balerinki (których sama nie kupuję) w jakimś połączeniu mogą wyglądać świetnie, dlatego nie mogę powiedzieć, ze skreślam to definitywnie. Nie podoba mi się kicz, jaki prezentują niektórzy ludzie, ale wydaje mi się, że to nie jest kwestia trendów, tylko dobrego smaku u ludzi i łączenia niektórych rzeczy ze sobą. Nie podoba mi się, że jak coś zaczyna pojawiać się na wybiegach, to od razu połowa ludzi chce to mieć i przez to wszyscy wyglądają tak samo. Lubię urozmaicenia, lubię, jak ktoś bawi się modą, albo też w drugą stronę - jak nie przejmuje się tym, co nosi. Jakoś nie razi mnie wygląd innych ludzi, rozwalone włosy czy podrapane paznokcie. Wręcz przeciwnie, lubię to wszystko w ludziach i nie chciałabym, żeby każdy był dopracowany w 100%. A na to, co wielu osobom tu może się nie podobać, nigdy w życiu bym nie wpadła, bo ja chyba nie mam tak, że jak patrzę na coś, co wydaje się średnio do mnie pasować, to od razu to skreślam i nadaję temu etykietkę "ble", tylko jak ktoś w tym fajnie wygląda i się fajnie czuje, no to why not...

Jedyny trend, który potrafi wyprowadzić mnie z równowagi, to maniera noszenia spodni opuszczonych do połowy tyłka

Podpisuję się pod tym.

Jest jedna taka rzecz, która jakoś nie za bardzo mi się podoba. Mianowicie: marynarka+koszula+jeansy(mowa oczywiście o galowej koszuli i marynarce).

No nie wiem, jakoś mnie to odrzuca. Zapomniałabym, no i żel do włosów.

Mnie wkurzają te wąsy (chociaż teraz już jest ich na szczęście coraz mniej) i krótkie spodenki, które równie dobrze mogłyby robić za majtki.

Poza tym standardowo, pokazywanie ciała gdy stan odsłoniętej skóry pozostawia wiele do życzenia [tak, dokładnie cellulit mam tu na myśli] i/lub posiada się nadmierną ilość dodatkowych kilogramów. To... naprawdę... brzydzi.

Tak to prawda, mnie też to odrzuca jak myślę i wielu z nas, którzy niestety muszą to oglądać, jednak postarajmy się to trochę zrozumieć. Potencjalna kobieta z cellulitem w trzydziestu dwóch stopniach nie jest w stanie wytrzymać w długich spodniach i koszulce po szyje. Przypuszczam, że takie osoby bardzo często też nie mają ochoty pokazywać tego, co jest w nich brzydkie, ale w takiej sytuacji nie mają wyjścia. Nie można tego nazwać "trendem". To jest fakt narzucony jej, ona sobie tego cellulitu na siebie nie założyła.

różowy pajacyk, zgadza się, ale na litość, mogłaby chyba zamiast kusych szortów założyć lekką i przewiewną, ale spódniczkę do kolan...

Tak, ja doskonale rozumiem Twoje zgorszenie, dlatego, że nawet ostatnimi czasy widziałam młodą dziewczynę, ale strasznie grubą, wręcz spasioną niemiłosiernie. Wyglądała naprawdę mało mało korzystnie, po prostu odrzucała swoją tuszą, a nie sposób było jej nie zauważyć. I na początku przez głowę też mi przeszło "wygląda jak kawał świni, jest pół rozebrana i wszyscy muszą na to patrzeć". Jednak od razu kiedy o tym pomyślałam zrobiło mi się strasznie szkoda tej dziewczyny, bo spojrzałam na siebie, a przyznam, że ja nie mam problemów z wagą. Wtedy przyszło mi na myśl, że może nie jest gruba, bo dużo je tylko może jest na przykład chora? To przykre, bo jestem pewna, że na pewno chciałaby być szczupła i nie mieć problemów z nadwagą i nie szokować obrzydliwym cellulitem, czy tuszą tylko piękna, zgrabną sylwetką. Ale po prostu przy tych trzydziestu stopniach, które nam tamtego dnia towarzyszyły ugotowałaby się w długich spodniach, czy swetrze. To prawda, zwiewną spódniczkę też mogłaby założyć, ale to nasze słowa. Tak samo jak Tobie mogą się nie podobać na przykład sztruksy, tak samo ona może nie lubić spódnic zwiewnych do kolan i jej nie założy nawet jeśli miałoby to polepszyć nam widoki. Bo właśnie to w naszych oczach wyglądałoby korzystniej, ale ona sama mogłaby czuć się już wtedy niekomfortowo, nosząc coś czego nie lubi.