Jump to content

Kupujecie na za10groszy?

Migotliwa

Recommended Posts

Posted

Moi znajomi ostatnio się tym jarają. Ja jestem trochę sceptyczna, wolę chyba kupować na allegro. Może ktoś próbował, kupuje?

Posted

Dziwię się, że dopiero niedawno zobaczyłem kilka reklam w telewizji. Jakieś 4 czy nawet 5 lat temu był serwis podbij.pl działający na identycznych zasadach. Sama idea jest świetna, ale gorzej z realizacją. Szanse na wygranie jakiejkolwiek licytacji przy sporej liczbie użytkowników graniczy z cudem. Mój znajomy bawił się w to kiedyś i z tego co mówił to można było próbować szczęścia na jeszcze nierozreklamowanych serwisach, gdzie było mało użytkowników. Pamiętam, że wygrał wtedy za nie więcej niż chyba dwa złote telefon wart 200-300 zł. Jednak teraz więcej pieniędzy wyrzucisz na same doładowania konta niż rzeczywiście coś wygrasz.

Posted

Telefon za 2 zł? :shock: To szczęściarz. :)

Migotliwa- właśnie też widziałem, tv ale nie do końca chyba czaje o co chodzi. Bierzesz i licytujesz za pomocą bidów, które się kupuje?

Posted

Tak, kupujesz bidy,one sa w roznych pakietach, mozesz zaplacic smsem, lub przelewem i licytujesz. Ja w ten sposob wylicytowalam juz depilator w super cenie:)

Posted

Też się trochę zainteresowałem tym serwisem. Wiadomo, że w tych mega niskich cenach jest jakiś haczyk. Wiadomo, że nie można sprzedawać produktów za taką cenę, bo by się nie opłacało.

Zna ktoś dokładnie ten system?

Posted

above_beyond - bo o to chyba chodzi, że bierze się udział w licytacji, można trafić na okazję, a można kupić coć mniej okazjonalnego. Albo w ogóle nie kupić, bo ktoś nas wyprzedzi. :)

Posted

Też mnie właśnie to zaciekawiło. Kupił tam ktoś jeszcze coś ? I jak z tymi bindami kupujesz 95 bindów i na ile to starcza ?

Posted

No ja podobnie jak Twoi znajomi się jaram tym :P Wylicytowałam perfumy moje ukochane, których nigdzie nie mogłam dostać w sklepach więc stałam się wierną fanką. Nie dość, że rzecz, którą ciężko dostać do jeszcze za bagatela 80 zł z groszami... Teraz obserwuję i czekam na coś co mnie zainteresuje. Ogólnie można zaufać portalowi. Spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami, ale to raczej pisane jest przez osoby, którym się zwyczajnie nie udało przebić aukcji i tyle. Trzeba próbować no a nie zawsze się przecież wygrywa licytacji - bo to licytacja :P

Posted

Bardzo często korzystam z aukcji internetowych. Z tym serwisem mam nawet pozytywne doświadczenia, wylicytowałam kiedyś suszarkę po dużo niższej cenie niż na rynku. Ale wiadomo jest to aukcja czasami się wylicytuje czasami nie. Z tego chyba wynikają negatywne opinie na temat tego typu serwisów, ludzie nie mogą się pogodzić z tym że nie zawsze się udaje.

Posted

CocoB- to ja nie chce wiedzieć ile normalnie kosztowałaby te perfumy :D

Muszę w końcu spróbować, ale chyba coś bardziej praktycznego niż perfumy. Dzisiaj widziałem licytacje ekpresu do kawy, to już byłoby interesujące. :)

Posted

Mnie to własnie nie przekonuje to, że licytacja odbywa sie przez te pkt, wolę klasyczne allegro i aukcję

Posted
Mnie to własnie nie przekonuje to, że licytacja odbywa sie przez te pkt, wolę klasyczne allegro i aukcję

Wiadomo, że allegro jest wygodniejsze, ale przecież nie ma tak takich okazji jak za10groszy.pl

Jak sobie tam zajrzałem na tę stronę to byłem mega zdziwiony tym za ile ludzie kupują nowe produkty.

Posted

Ostatnio trochę czytałem po forach o tym i znalazłem ciekawy temat pozwólcie że zacytuje.

Przekalkulowałem sobie jak to wygląda. Aby podbić aukcję o (zazwyczaj) 1 grosz, trzeba (również zazwyczaj) poświęcić 3 BIDY. Cena jednego punktu waha się od 10 gr do mniej więcej 13 gr. Załóżmy, że ktoś wydaje masę kasy i kupuje BIDY po 10 gr sztuka. Ceny gadżetów osiągają tam okolice 60 - 120 zł. (oczywiście czasem uda się coś wygrać za 0,80 gr a czasem cena przekracza 120, ja jednak podaję bardziej standardowe przypadki jakie udało mi się zaobserwować - co lepsze i droższe rzeczy dobijają do sporych sum). Gracz - powiedzmy my, wkraczamy do licytacji gdy cena jest na poziomie 5 zł. Próbujemy przelicytować jedną osobę. Walczymy punkt za punkt. Im więcej włożyliśmy do licytacji tym większy żal odchodzić.

Przy kwocie 10 zł wychodzi nam, że od nas pochodzi kwota 2,50 zł (drugie 2,50 od przeciwnika).

KALKULACJE:

2,50 zł = 250 przebić -> 250 przebić * 3 punkty za przebicie = 750 punktów -> 750 punktów * 0,1 zł = 75 zł!!

Ale to nic myślimy, sprzęt wart jest 2 000. 75 złoty przy tej kwocie to nic... i licytujemy dalej. Z czasem nasz przeciwnik dochodzi do wniosku, że jednak poświęci tą kwotę którą włożył i się wycofa. Ale przecież na tej stronie siedzi już setka innych osób i pilnują kiedy włączyć się do akcji. Jak wiadomo, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Wtedy włącza się kolejna osoba. My "użyliśmy" już 75 zł a tu trzeba licytować się ze "świeżą" osobą... itd itd.

W końcu dochodzimy do tego, że wygrana kosztuje już 50 zł. Oznacza to, że dołożyliśmy (co prawda w najgorszym przypadku - ale ten najgorszy przypadek ma duże prawdopodobieństwo wystąpienia) kolejne 20 zł.

20 zł -> 2 000 przebić -> 2000 * 3 pkt za przebicie = 6 000 punktów -> 6 000 * 0,1 zł = 600 zł!!

Także to że piszę że np. telewizor jest kupiony za 200 zł to nie jest do końca tak jak myślicie ; )

Posted

Vampir- tyle że praktycznie co chwile są aukcje z pakietami bidów. I te już naprawdę tanio można zgarnąć przez co, później można szaleć po aukcjach.

Tak w ogóle, trzeba właśnie patrzeć co i jak się licytuje, ja mam taki system, że upieram się przy jednej aukcji .:)

Posted

Z tymi cenami bidów jest różnie, tak jak Kimko napisał można pakiet zdobyć, ja tak właśnie miałam. To my sami decydujemy do jakiej aukcji dołączamy i czy to dla nas opłacalne.

Posted

Właśnie, muszę rozkminić zasady kupowania za pomocą tych bidów. Ponoć to jest bardziej opłacalne.

Posted

a ja wole 10 gr niz Allegro,mam pewnosc , ze rzeczy sa naprawde markowe, a nie jakies podroby, no i ceny o wiele bardziej mnie przekonuja:)

Posted

Korzystam z serwisu. Nie udało mi się d tej pory wygrać nic dla siebie, za to perfumy dla mamy pod choinkę kupiłem za niecałe 30 zł - w sklepie kosztowały ponad 400zł więc się opłaciło.

Posted

No wlasnie, moj znajomy wlasnie wylicytowal netbooka wartego 1200zl za 245zl:)

Posted

Allegro to już w zasadzie sklep i to nie super okazyjny Nowe rzeczy kupić można, ale taniej da się w normalnym sklepie znaleźć. Na za 10groszy są chyba same nowe, ale ja jeszcze nie grałem. Napiszcie jakie macie wyniki i doświadczenia z tym serwisem.

Posted

Czyli ktoś tak kupuje i nawet wygrywa, to mnie przekonuje, by się zarejestrować i zobaczyć samej co i jak. Marzą mi się jakieś markowe perfumki...

Posted

Gurugame na "za 10 gr"sa licytowane nowe i markowe rzeczy, sprzety, perfumy. Do wyboru, do koloru:)To serwis aukcyjny. Ja korzystam z niego juz jakis czas i jestem zadowolona.

above_beyond
Posted

Tylko minus jest taki, że jak się licytuje i się nie wygra, to ta "zainwestowana" kasa przepada :-( Dlatego ja będę kupował produkty, które na pewno potrzebuję.

Posted

Above - Z tego co się zorientowałem to się traci przy niewygranej licytacji. Ale jakoś tak w perspektywie udanego y, za małą kasę wtopić ewentualnie kilka złotych w przypadku niepowodzenia jakoś mi mniej szkoda. Grać znaczy wygrać.

above_beyond
Posted

Fakt, też masz rację. Trzeba rozważyć czy nam się to wszystko opłaci. Ja nie mówię, że serwis jest zły, bo sam też już z niego korzystałem. Jednak to jest taki minus, ale wiadomo, nie może być wszystko idealne :-)