Jump to content

Ojciec dziewczyny mnie nienawidzi.

LowRider

Recommended Posts

Posted

Witam, jestem tu nowym użytkownikiem ale musiałem w koncu założyć konto i wam to przekazać bo ja już rady nie daje. A więc tak. W listopadzie będę miał 18 lat, dziewczyna ma 16. Poznaliśmy się w maju i jakoś tak wyszło ze od lipca jestesmy razem. To już ponad pół roku. Od września jej ojciec bardzo mnie znienawidził... nie wiem co i czym mu zrobiłem ale nie znosi mnie. Zakazuje jej się spotykanie ze mną i wgl..On jest lekarzem ma kasy w **uj za przeproszeniem ma tylką jedną córke. Ja niestety nie jestem takim bogaczem jestem zwykłym człowiekiem z normalnej rodziny.. Dobra powiem tak. jej ojciec mnie tak nienawidzi, ze zabrał jej telefon, komputer wszystko po prostu.. ona strasznie chce byc ze mną a on na to nie pozwala. kiedyś nawet mnie gonił jak zauwazył ze gadam z nią (zdołałem uciec) niestety nie wiem co robic. Odprowadzam ją do szkoły, spotykamy się jak tylko idzie, ale on zawsze wszystko dojrzał. Dziś ktoś do niego przedzwonił ze widział mnie z jego corką.. ona mnie bardzo kocha ja ją tez.. chodze do szkoły zawodowej (to tez mu przeszkadza) do moich rodziców wydzwania dwa razy nawet przyjechał ze mają mi zakac sie spotykac z nią.. Moi rodzice jednak pozwalali mi na spotykanie ssię z nią ale tez juz nie wytrzymali tego ze on wciaz nie kaze i oni tez juz zakazali.. ale ja jednak sie nie chce poddac.. dziewczyna chciala się rozstac bo ojciec jej caly czas gada ze nigdy ze mną nie bedzię itp. Nie dziwie się bo szału pewnie ona dostaje od tego.. ale ja nie chce się poddac i ją namawiam zeby sie nie poddawała zawsze jej mowie "bez walki nie jestes zwyciezcą" lub "nigdy nie poddawaj się" Przepraszam ze tak to "dziwnie" napisałem ale nie wiedziałem jak inaczej.. pomóżcie mi co mam zrobić. Goscia nic nie przekonuje zebym z nią był. ale jakies wyjscie jest ja w to wierze.

Posted

Nie sądzę,żeby ojciec zmienił zdanie, może po prostu jest takim ciulem, który nie chce żeby jego córka była szczęśliwa. Rozmowa z nim nic nie da, bo prędzej Cię pogoni niż porozmawiacie. Róbcie mu na przekór, dalej się spotykajcie, przecież nie zerwiecie ze sobą ze względu na ojca, który ma jakieś urojenia.

Posted

Robimy mu na przekrój od tego momenty, którego zabronił jej się spotykanie. Rodzicom powiedział ze mnie da na policje i takie rzeczy. Prosze bardzo niech daje ale ja zrobie dla niej wszystko. Ja nadal chcę się spotykać i wgl ale dziewczyna po mału pada. Cała jej rodzina jest przestawiona przeciwko mnie ponieważ oni myslą ze ona przeze mnie przestała sie uczyc i ogolnie wszystko niby ze przeze mnie.. A ona przestała się uczyc bo chciala mu zrobic na złość. Jednak przekonałem ją by nadal się dobrze uczyła. Jej ciocia jest jedyną chyba kobietą w jej rodzinie która mnie toleruje. Jest bardzo wobec nas w porządku i wgl.

Posted

To może powiedz dziewczynie i niech namówi ciotkę,żeby szepnęła dobre słówko o Tobie, może to coś zmieni - w co jednak wątpię, bo ojciec pewnie jest nieugięty. A dziewczyna widzisz, wymięka ... Nie wiem czy jest o co się starać, skoro ona nie jest pewna swoich uczuć.

Posted

Ciotka to się boi jego jak ognia.. On nad nimi wszystkimi czuje się wielkim królem.. Dziewczyna się z nim kłóci caly czas.. mówi mu ze jest ze mną bardzo szczęsliwa, że nigdy taka nie była ale do niego to nie dociera wgl.. A ona wymięka bo codziennie on jej gada ze i tak ze mną nie bd i tak, kręci jej głowie strasznie. (kiedyś ją nawet uderzył strasznie mocno za to ze była ze mną sie spotkac)....;/ale nie poddała się wtedy. dziś już nie wiedziala czy ma byc ze mną czy nie. Ja ją kocham strasznie mocno i nie wyobrazam sobie teraz zyc bez niej..

Posted

Hmmm wydaje mi się, ze to dziwczyna powinna pogadać o tym z ojcem. Czy on nie wie, że jak się zakazuje to miłośc wydaje się wtedy jeszcze fajnieszja? Wkurzaja mnie tacy ludzie, jak on, ze niby lekarz, ze dziwczyna z lepszej rodziny i nie moze się z Tobą spotykać. To już nie te czasy. Niech dziwczyna spróbuje pogadać jeszcze jakoś na spokojnie z tatą. Podejrzewam, ze to nic nie da, wiec dalej trzeba się będzie ukrywać. Moze w końcu da wam spokój?

Posted

Może, w końcu, choć wątpie ;/ .. Ona z nimi nie może nawet porozmawiać bo odrazu na nią krzyczy.. a wiesz przy innych to nie wiadomo jaki on dobry jest. żałosny;/ . Ale błagam o jakieś konkrętne propozycje.. wątpie by kto kolwiek tez mial taką cieżką sytuacje jak my mamy.

Posted

Gość ma paranoje społeczną i żyje dogmatami które od kilkuset lat nie mają już miejsca. Dodając do tego przerośnięte ego związane z niby wyższą pozycją społeczną i to, że ma jedną i to w dodatku córkę, otrzymujemy wyjątkowo żrącą miksturę. Jest to zadufany w sobie skur***el, któremu nawet jakby obić gębę, to nic to nie da, bo uważa się za najmądrzejszego.

Po pierwszej to nie Ty jesteś powodem gorszej nauki Twojej dziewczyny, tylko jej toksyczne relacje w rodzinie. Po drugie nie bój się tego człowieka i nie bój się, że zadzwoni na policję, bo nie łamiesz prawa, na dobrą sprawę to Ty powinieneś to zgłosić na policję, że jesteś nękany i szykanowany przez tego człowieka (ale sytuacja sprawia że nie jest to takie łatwe).

Co ja bym zrobił? Po pierwsze miałbym to w dupie i nie ważne jak poważnie wyglądałaby sprawa, po drugiej dla świętego spokoju zrobiłbym tego typa w chuja. Umówcie się z dziewczyną na fake'owe zerwanie, niech jej staremu wydaje się, że wygrał, a tak naprawdę spotykajcie się jak dalej - opracujcie jakiś plan, dostosowany do Waszych okoliczności.

Drugą rzeczą jaką bym zrobił, to zgłosił się do poradni rodzinnej. Niestety, żeby to miało ręce i nogi to potrzebna będzie tez obecność rodziców Twojej dziewczyny, ale i tak otrzymacie wskazówki, co można z tym zrobić w świetle obowizującego prawa.

Posted

Dziewczyna jest jego jedynym dzieckiem, więc w sumie zachowanie jest nieco usprawiedliwione. Nie można jednak pozwolić mu się rozbestwić, natężenie jego wybryków jest zbyt duże.

Nieco śmieszy mnie to, że on chce iść z tym na policję - i co powie? Że dorastająca jedyna córeczka ma chłopaka, który jest biedniejszy? Przecież to niedorzeczne.

Ja bym spotykała się nadal, bez żadnego stresu. A jak nadal będzie wydzwaniał czy nawet nachodził Twoją rodzinę, to na policję będzie można podać jego.

Posted

Tatuś ma swoje wyobrażenia na temat egzystencji jego córki, pewnie ma już zaplanowane całe życie, w którym nie ma dla Ciebie miejsca. Takie sytuacje często się zdarzają. Jednak tego nie da się tak łatwo przeskoczyć. Dziewczyna ma 16 lat, jest pod opieką prawną swoich rodziców i mają pełne prawo decydować o jej życiu. Nawet rozmowa córki z ojcem nie pomoże, jedynie zaszkodzi. Jakiekolwiek działa może podjąć w chwili ukończenia 18 lat, wtedy nikt nie może jej niczego zakazać.Nie róbcie żadnych głupot. Aktualnie Ty sam możesz próbować zmienić sytuację. Jesteście młodzi i to pewnie Wasz nie pierwszy i nie ostatni związek, ale jeśli jesteś przekonany, że naprawdę możesz wiele dla niej poświęcić i zmienić, to na co czekasz? Pieniądze czy ich brak nic o człowieku nie mówią. Moim zdaniem, w oczach ojca swojej dziewczyny nie jesteś odpowiednią osobą. On lekarz, dobre stanowisko, duże wymagania. Postaraj się temu sprostać. Jesteś w szkole zawodowej, co pewnie go nie zachwyca, zrób co tylko możesz, aby znaleźć się w Liceum. Popraw to jak postrzegają Ciebie ludzie, nie dawaj mu satysfakcji! Twoja wartość w Jego oczach musi wzrosnąć. Musi darzyć Ciebie szacunkiem. Nie rób tego tylko dla swojej dziewczyny i jej ojca, ale przede wszystkim dla siebie. Zastanów się wcześniej czy jesteś w stanie podjąć się takiego wyzwania. W tej chwili nie możesz nic więcej zrobić.

Posted

No tak ale skoro 2 i pół roku jestem w zawodówce i rok mi został (bo 3 lata Zawodówke mam) To chyba nie zrezygnuje z tej szkoły.. skończe zawodówke to będe szedł dalej do liceum itp. Ale teraz musze zrobic coś co jest wręcz bardzo wykonalne. Tylko nie wiem co...;/

Posted

Im bardziej będziecie działa wbrew jego woli, tym bardziej jego złość wzrośnie. Mimo wszystko każdy kij ma dwa końce. I szczerze mówiąc nie chce mi się w pełni wierzyć, że jego reakcja nie jest niczym uzasadniona. Robienie mu w tej sytuacji na złość jest tylko dowodem na to, że rzeczywiście nie dojrzeliście do tego, by stworzyć związek. Nie zmienisz na siłę czyjegoś nastawienia do siebie. Na chwilę obecną możecie po prostu przestać utwierdzać go w przekonaniu, że ma rację.

Posted

Jedyną opcją dla Ciebie jest pogadanie w cztery oczy z jej ojcem. Jak sam go nie przekonasz, to raczej nic nie da takie chowanie się i skryte spotkania.

Posted

Na chwilę obecną możecie po prostu przestać utwierdzać go w przekonaniu, że ma rację.

Możesz te zdanie bardziej uzasadnić ?

-- Dodano 14 Lut 2013, 20:28: --

QumilB, Tak tylko co wtedy jeśli mnie zaatakuje ? jest bardzo źle na mnie nastawiony. Z tyłu bym musiał mieć za sobą dwoch jakiś karków dla bezpieczeństwa.

Posted

LowRider, nie sądzisz, że takie zachowanie jak:

A ona przestała się uczyc bo chciala mu zrobic na złość. Jed

To świadczy samo za siebie.

Natomiast robienie na przekór (nie, nie przekrój) jest naprawdę szczeniackim zachowaniem i nie dziwię się, że w ten sposób jej ojciec traci cierpliwość. To jest jego córka, kieruje się jej bezpieczeństwem i jakkolwiek stereotypy powiązane z zawodowym wykształceniem są niesłuszne, to i tak mogą wzbudzać niepokój. Nie wierzę w to, że jesteście zupełnie bez winy i to On jest tym złym, który stoi na drodze Waszej "miłości". Zastanów się nad tym. Chociaż nad tym, czy zrobiłeś coś co mogłoby zmienić jego przekonania.

Posted

Naprawdę masz ciężką sytuacje, a tym bardziej, że twoja partnerka jest nieletnia. Spotykałem się z niejednym przypadkiem, gdzie Ojcowie mają trochę więcej betonu w głowie. Tak naprawdę ciężko będzie Wam zmienić sytuacje, a tak naprawdę zdanie Jej Taty. Jeśli są już takie numery, gdzie rodzice dzwonią i zakazują to są dwa tylko wyjścia:

- iść i porozmawiać, zapytać się, wyjaśnić, a przede wszystkim powiedzieć, że ją bardzo Kochasz, a szansy ich na pewno nie zmarnujesz. Natomiast drugim wyjściem, bardziej nie ciekawym - zostawić to wszystko. Mówiąc szczerze spotykanie się po kryjomu, chowanie i bawienie w takie rzeczy jest dla mnie chore- nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • yiliyane
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane