Jump to content

Dziwny lęk


Adrm

Recommended Posts

Posted

Hej, w sumie nigdy nad tym sie nie zastanawiałem, ale teraz jakoś ta myśl mnie znów naszła i postanowiłem, że napiszę.

Od małego boje sie masek gazowych. Pamiętam, że gdy byłem mały, mialem moze z 5-6 lat to był jakiś wojenny film i juz wtedy czułem ogromny lęk choć nie wiedziałem nawet co to jest, do czego służy itp. Nigdy nie mogłem dojść do tego skąd ten lęk sie bierze. Nie mogłem grać w żadne gry wojenne, oglądać filmów ani zdjęc. No i jest tak do dziś. Nie znam nikogo innego kto by bał sie masek gazowych, to w sumie śmieszne. Nie przeszkadza mi w niczym, ale po prostu zastanawiam sie skąd mogło się coś takiego wziać.

Link to comment
Posted

Śmierdzi mi tu prowokacją :-P

Link to comment
Posted

Nie no, serio. Żadna prowokacja. Może nie bardzo pasuje to do problemów innych, ale zawsze coś.

Link to comment
Posted

Nie jestem w stanie w żaden sposób zareagować na to. To jest tak jakby ktoś bał się nie wiem, ołówka, kibla, kubka bądź papieru toaletowego. Może po prostu weź ją w łapę, popatrz na nią i pomyśl że nie wyskoczy z niej żaden potwór ? :O

Link to comment
Posted
To jest tak jakby ktoś bał się nie wiem, ołówka, kibla, kubka bądź papieru toaletowego.

No co Ty, jak możesz to porównywać.

Mnie też przerażają maski gazowe, ale nie tak, że nie mogę na nie patrzeć i uciekam przed nimi w popłochu ale czuje niepokój, masakra była jak musieliśmy na PO je zakładać. Ble. Nie wiem skąd ten strach, ja ogólnie boje się bardzo wielu rzeczy.

Link to comment
Posted

Uwierz w to, że to są tylko maski, a będzie dobrze.

Link to comment
Posted

Black Haze, ja jakoś nigdy nie odczuwałem strachu przed rzeczą, ale wszystko można zrozumieć :)

Link to comment
Posted
Black Haze, ja jakoś nigdy nie odczuwałem strachu przed rzeczą, ale wszystko można zrozumieć :)

A ja owszem. Zawsze bałam się lalek, klaunów... Ale te przedmioty u stosunkowo wielu ludzi wywołują lęk, zresztą są dość częstym motywem wykorzystywanym w horrorach itp (;

Ale nie wiem, jak mozna temu zaradzić, bo to nie jest taka typowa fobia. Ja… cóż, po prostu nie patrzę na lalki i klauny. (;

Link to comment
Posted

Nie uważam, żeby to było coś nienormalnego. Ja od małego boję się wiatru ale tylko jak jestem w domu. Też się to wydaje dziwne.

Link to comment
Posted

Ja się wcale nie dziwię, że się boisz masek gazowych. Znam wielu ludzi, którzy się ich boją. Mają w sobie w sumie coś strasznego, szczególnie jakby patrzeć na zdjęcia zrobione z klimatem. Na żywo też nie gorzej wyglądają.

Nie wiem, czy Ci to jakoś pomoże, ale ja tam polecam po prostu pogapić się trochę na te maski i przywyknąć do ich wyglądu. Zasadniczo nie boję się zbyt wielu rzeczy, ale jak coś ma dla mnie straszny wygląd, patrzę na to chwilę, przyglądam się szczegółom i próbuję najzwyczajniej przywyknąć.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Nathaneczek
 • Najnowsze posty

  • Nathaneczek
   Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up