Daria.

Ostatnio przeczytałem...

Recommended Posts

Audiobooka słuchałam, "Homo Deus: A Brief History of Tomorrow" - dobra sprawa, pobudza szare komórki, mnie jednocześnie utwierdza w smutnych wnioskach, dla innych możliwie przerażających bądź fascynujących.

"Harari’s work is predominantly fixated with one question: what makes homo sapiens so special from other species on planet earth?

(...)

Thus, two unanswered questions remain, says Harari.

Why can’t [thinking] just happen without subjective experience? And what is the role of the subjective feeling of love, anger and fear, over and above the electro-chemical reactions in the brain?"

https://www.irishexaminer.com/lifestyle/artsfilmtv/book-review-homo-deus-a-brief-history-of-tomorrow-430241.html

large_zeby_umarlo_przede_mna.jpg

Kolejna odsłona opowieści z Innego Świata, wstrząsająca i mocna jak to zwykle one. I choć autor stwierdza w posłowiu "Gdybym po tych wszystkich spotkaniach i rozmowach miał powiedzieć w jednym zdaniu, o czym jest ta książka, powiedziałbym, że o miłości.", to nie umiem niestety nie patrzeć na nią zarazem jak na przygnębiające świadectwo tezy:

"Życie nie jest darem. Życie się przyDARza".

Sandra Brown - Okruchy zła

Pozycja dość lekka, choć bardzo wciągająca. Zakończenie nieco zaskakujące, sama akcja książki jest dosyć hmm intrygująca ;)

Po wielu, wielu latach wróciłam do Wiecznej wolności [a przynajmniej ostatniego jej tomu, który dla mnie paradoksalnie stanowił pierwszą część cyklu... ot, uroki polegania na mocno niekompletnych szczególnie jeśli chodzi o komiksy zbiorach bibliotek]. Damn, ta opowieść wciąż zachowuje swój niesamowity  [choć trochę niepokojący] klimat, a co najlepsze - dopiero teraz ją w pełni rozumiem. Interstellar zostaje lata świetlne z tyłu.

Lisy Pustyni Paula Carella, o Afrikakorps. Lubię takie opisy walk, a wcześniej nie zagłębiałem się w II wojnę światową w Afryce.

I need some more

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• Vertigos
    • Kerosine
    • Celt
    • Kalafior_Grozy
    • yiliyane
    • Shady-Lane90
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 8 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
      · 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
      · 4 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
      I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
      · 3 replies
    • Celt
      Filmy muzyczne
      "Miłość w rytmie rap", oprócz tego że trudno to nazwać filmem muzycznym (tzn. musicalem), jest filmem zupełnie nieromantycznym, za to pełnym właśnie rapu. Osobiście bym odradził. Momentami można najwyżej śmiać się z bohatera, który jest biały i na siłę próbuje mieć sposób bycia czarnego rapera - choć ten efekt komiczny raczej nie był przez twórców zamierzony... Ogólnie to też nie przepadam za musicalami jako takimi, choć gdy jakiś ma naprawdę dobrą muzykę, to wtedy go lubię i nieraz nawet n
    • Shady-Lane90
    • Vertigos
      Hayao Miyazaki
      Widziałem tylko Mój sąsiad Totoro, Spirited Away i Ruchomy zamek Hauru. Na szczęście Netflix wrzuca teraz filmy Studia Ghibli więc będą miał okazję ponadrabiać
    • Vertigos
      Filmy muzyczne
      Nie lubię musicali. Nigdy nie mogłem się do nich przemóc.  Jedyny film muzyczny jaki lubię to Once (2007) To ten film z Vanilla Ice XD Polecam
    • Vertigos
      Najlepsze filmy XXI wieku
      Trochę o nich zapomniałem, choć ogólnie nie oglądałem zbyt wiele ale mogę wyróżnić: Spirited Away Ruchomy zamek Hauru Toy Story 3 (4 jeszcze nie widziałem) Wall-E Mary i Max (jakby ktoś miał dobry humor i chciał go sobie popsuć) Kubo & the two strings Inside Out I w sumie wymieniłem The Lego Movie i Fantastic Mr Fox. Ogólnie mam do nadrobienia dużo animacji, może kiedyś