Daria.

Ostatnio przeczytałem...

240 postów w tym temacie

Nie ma jej, Joy Fielding. 

Przeczytałam z polecenia pewnej Youtuberki zajmującej się recenzowaniem książek - jej kanał nazywa się Wielki Buk i często poleca powieści kryminalne, horrory czy thrillery, a tak się składa, że są to gatunki, które lubię, jeśli idzie o książki.

Nie ma jej to książka podejmująca wątek porwania dziecka oraz rozpacz matki po stracie córeczki. Całość jest napisana w sposób wyważony i delikatny, do tego czyta się bardzo szybko, a Fielding opisuje dramat rodzinny w sposób zwięzły i konkretny, bez niepotrzebnego wnikania w skomplikowane psychiki bohaterów. Akurat zabrakło mi psychologizmu, bo szło z tej historii wycisnąć coś więcej, niż tylko opis wydarzeń. 

Generalnie to 7/10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Kobieta jako zbrodniarka i prostytutka: studja antropologiczne, poprzedzone biologją i psychologją kobiety normalnej." - C. Lombroso

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzie niebo mieni się czerwienią Lisy Lueddece. Szukałem czegoś nowego w fantastyce i znalazłem własnie taką książkę - zwróciłem na nią uwagę w empiku wertując półki o fantastyce. Przyznam, że skusiła mnie ładna okładka :tongue: I dobrze, że skusiła.

Książka jest o nastoletniej Ossie, która żyjąc w lodowej, śnieżniej krainie musi sobie poradzić z trudnymi relacjami z najbliższą rodziną oraz, przede wszystkim, z nachodzącą dla jej ludu katastrofą. A jej lud zamieszkuje wymyśloną wyspę Skane na odległej planecie, którą co jakiś czas nawiedza plaga, w tym również potwory Or. 

Jak wyczytałem autorka jest debiutantką, czego nie czuć. Książka szybko wciąga i nie daje odpocząć do samego końca. Choć jest ulokowana jako książka młodzieżowa, dla mnie spokojnie może być dla dorosłych. Widać dużą wyobraźnię autorki przy kreacji świata oraz dobre rysy bohaterów, Ossy i pobocznych jak Ivar - tutaj wątek miłosny. 

Książka mogłaby być trochę jednak dłuższa aby rozwinąć niektóre wątki. Poza tym książka dla mnie świetna i zasługuje na mocne 8/10.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 7.03.2018 at 10:28, kamaro napisał:

Gdzie niebo mieni się czerwienią Lisy Lueddece. Szukałem czegoś nowego w fantastyce i znalazłem własnie taką książkę - zwróciłem na nią uwagę w empiku wertując półki o fantastyce. Przyznam, że skusiła mnie ładna okładka :tongue: I dobrze, że skusiła.

Książka jest o nastoletniej Ossie, która żyjąc w lodowej, śnieżniej krainie musi sobie poradzić z trudnymi relacjami z najbliższą rodziną oraz, przede wszystkim, z nachodzącą dla jej ludu katastrofą. A jej lud zamieszkuje wymyśloną wyspę Skane na odległej planecie, którą co jakiś czas nawiedza plaga, w tym również potwory Or. 

Jak wyczytałem autorka jest debiutantką, czego nie czuć. Książka szybko wciąga i nie daje odpocząć do samego końca. Choć jest ulokowana jako książka młodzieżowa, dla mnie spokojnie może być dla dorosłych. Widać dużą wyobraźnię autorki przy kreacji świata oraz dobre rysy bohaterów, Ossy i pobocznych jak Ivar - tutaj wątek miłosny. 

Książka mogłaby być trochę jednak dłuższa aby rozwinąć niektóre wątki. Poza tym książka dla mnie świetna i zasługuje na mocne 8/10.

Ja tez czytalam te ksiazke, choc musze przyznac, ze ksiazka wpadla mi w rece przez przypadek i nie spodziewalam sie niczego specjalnego. Jednak wciagnela mnie od poczatku. Oprocz ciekawej akcji mnie najbardziej zafrapował watek rodziny glownej bohaterki. Jej nie latwe relacje z ojcem  i jej bardzo dojrzale podejscie do tego.  Moze autorka pokusi sie o kolejna czesc i rozwinie watki:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi w zasadzie też przez przypadek :) Też liczę na kolejną część, bo książka naprawdę zasługuje na kontynuację i wciąga. Wiesz, to powieść debiutancka, więc myślę, że śmiało można liczyć na tom II :) 

Trzeba teraz nową książką zaczynać ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytałem ostatnio książkę Kobiety ze skazą. Nastawiałem sie na biografię Rychezy a dostałem bardzo ciekawą książkę historyczną, która w kompleksowy sposób przedstawia początki państwa polskiego. Tak wiec jeśli ktoś z Was interesowałby się włąśnie tym etapem w naszej historii to serdecznie polecam. Ksiazka opisuje historię za czasów Bolesława Chrobrego, Mieszka II oraz Kazimierza Odnowiciela. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

coś przeczytałam po drugim pocałunku gity danon, ale nie wiem, bo dalej pamiętam tylko gitę. pierwszy raz wiem, że książka była czym innym, niż tylko nią. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Gdy ogień gaśnie" Willa Hilla. Nastawiałam się na typową młodzieżową, lżejszą historię, a dostałam kawał mocnej, życiowej historii. Książka opowiada o Moonbean dziewczynie, która całą młodość spędziła w sekcie. Udało jej się z niej wydostać, po nalocie policji na sektę. Książka jest niesamowicie wciągająca! Dodatkowo podobne wydarzenia miały miejsce w latach 90 w Stanach, co nadaję jej jeszcze mroczniejszego charakteru. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zacząłem serię Sandman Neila Gaimana - póki co początek, zobaczymy jak pójdzie. 

O 8.06.2018 at 15:33, sasanka napisał:

"Gdy ogień gaśnie" Willa Hilla. Nastawiałam się na typową młodzieżową, lżejszą historię, a dostałam kawał mocnej, życiowej historii. Książka opowiada o Moonbean dziewczynie, która całą młodość spędziła w sekcie. Udało jej się z niej wydostać, po nalocie policji na sektę. Książka jest niesamowicie wciągająca! Dodatkowo podobne wydarzenia miały miejsce w latach 90 w Stanach, co nadaję jej jeszcze mroczniejszego charakteru. 

Słyszałem o tej książce, ale jeszcze nie czytałem. Chodzi o Gałąź Dawida - sektę ze stanów zjednoczonych, która została rozbita przez policję w czasie ataku na prowadzoną przez nich farmę. Jak się czyta?  Książka mnie bardzo ciekawie ze względu na ubogi asortyment w tej tematyce i dobre opinie o niej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie się czytało dobrze. Bardzo mnie wciągnęła bo kartka po kartce dowiadujemy się coraz więcej szczegółów z tego jak okropnie tam manipulowano ludźmi. Wcześniej też nie trafiłam na podobne zagadnienie, jedynie w dokumencie o grupie dziewczyn, które uciekły z podobnego miejsca. Czytałam też o tych wydarzeniach z USA, które zainspirowały autora  i jest tam sporo zagadek np. kto podpalił budynki podczas tego ataku, o którym piszesz i że był to może nawet ten ich guru. Co jest o tyle wstrząsające, że w pożarze zginęło tam ponad 80 osób. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 13.06.2018 at 09:49, sasanka napisał:

Mnie się czytało dobrze. Bardzo mnie wciągnęła bo kartka po kartce dowiadujemy się coraz więcej szczegółów z tego jak okropnie tam manipulowano ludźmi. Wcześniej też nie trafiłam na podobne zagadnienie, jedynie w dokumencie o grupie dziewczyn, które uciekły z podobnego miejsca. Czytałam też o tych wydarzeniach z USA, które zainspirowały autora  i jest tam sporo zagadek np. kto podpalił budynki podczas tego ataku, o którym piszesz i że był to może nawet ten ich guru. Co jest o tyle wstrząsające, że w pożarze zginęło tam ponad 80 osób. 

A książka to raczej dramat psychologiczny, czy coś w stylu sensacji/kryminału?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Audiobooka słuchałam, "Homo Deus: A Brief History of Tomorrow" - dobra sprawa, pobudza szare komórki, mnie jednocześnie utwierdza w smutnych wnioskach, dla innych możliwie przerażających bądź fascynujących.

"Harari’s work is predominantly fixated with one question: what makes homo sapiens so special from other species on planet earth?

(...)

Thus, two unanswered questions remain, says Harari.

Why can’t [thinking] just happen without subjective experience? And what is the role of the subjective feeling of love, anger and fear, over and above the electro-chemical reactions in the brain?"

https://www.irishexaminer.com/lifestyle/artsfilmtv/book-review-homo-deus-a-brief-history-of-tomorrow-430241.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz