Jump to content

Jak wszyscy to i ja

vicke

Recommended Posts

Posted

Zarejestrowałam się na forum, to trzeba się przedstawić. A więc, mam na imię Wiktoria, mam 14 lat, prawie 15 (w marcu ).

Interesuję się jeździectwem (już 9 lat mija)

Lubię muzykę (wszelkiego rodzaju, jednak najczęściej słucham metalu).

Od wakacji moją nową miłością są żagle.

Obecnie jestem w Niemczech na wymianie młodzieży, i sobie hasam radośnie szprechając. Do 4 kwietnia.

W przyszłości chciałabym być lekarzem (pediatra, neurolog), jednak wszyscy mówią, że jestem za głupia.

... Cóż, sprzątaczki też są potrzebne :lol:

Nie wiem co jeszcze napisać, więc pytajcie :D

Posted

Cześć. ; )

Czego dokładnie słuchasz? Czytasz coś?

Posted

Hej, a gdzie w Polsce mieszkasz?:)

Posted

Wampirka Stolica 8)

Bazyl Hmm, słucham np: Iron Maiden, SOAD, Deep Purple, Kings Of Leon i dużo dużo innych :lol:

Ano czytam. Ubóstwiam Stephena Kinga. Ogólnie lubię horrory, kryminały, niektóre fantazy.

Btw, fajny nick :D

Posted

Oho, warszafka ;P

Legia czy Polonia? ; ]

Posted
Obecnie jestem w Niemczech (...) radośnie szprechając

Plus! Dobrze już znasz Niemiecki? Od ilu lat się go uczysz?

W przyszłości chciałabym być lekarzem (pediatra, neurolog), jednak wszyscy mówią, że jestem za głupia.

Kolejny plus! Nikt nigdy nie jest za głupi. Trzeba się zaprzeć i pokazać innym, że się mylili ;)

Ubóstwiam Stephena Kinga

Plus Nummer drei! Ulubiona książka?

Legia.

Wiedziałam, że jest zbyt pięknie :mrgreen:

Posted

Teoretycznie uczę się od dwóch lat. Jednak to ile się nauczyłam wyszło dopiero jak tu przyjechałam. Czyli nie umiałam właściwie nic. Ale właściwie, wiedziałam że tak będzie, bo moja pani od Niemieckiego jest wyjątkowo nieudana :lol:

Właściwie nie wiem skąd znałam te słowa których używałam w rozmowie (która nie sprawiała mi zadnego problemu. Z tym chłopakiem mi sie wyjątkowo dobrze rozmawia. Niektórych wgl nie rozumiem).

Ohh, ja im już pokazuję :twisted: Mam 5 z biol. Mogłam mieć 6 ale zepsułam. Bo zawaliłam jak mnie zapytała. No ale mam 5.

Ulubiona. Hmm. Własciwie nie wiem. + fakt że nie czytałam ich zbyt wiele.

Przypadły mi do gustu Misery, Cmętaż dla zwieżaków (czy jakoś tak, nigdy nie ogarniałam jak to się poprawnie piszę z błędami ;p ), ohh i Zielona Mila - klasyk :lol:

Obecnie czytam Sklepik Z Marzeniami. Ale jeszcze w połowie nie jestem, więc na razie się nie wypowiadam.

A Ty jakieś jego polecasz?

Posted
Misery, Cmętaż dla zwieżaków, Zielona Mila

Wszystkie 3 czytałam i wszystkie 3 należą do moich ulubionych ;)

Ręka Mistrza, Bastion, Pod Kopułą - ale to dla wytrwałych i zagorzałych fanów Kinga, bo opasłe tomiszcza. Z czegoś lekkiego to zdecydowanie: Miasteczko Salem, Dolores Claiborne czy Skazani na Shawshank.

Ogromnie ci zazdroszczę tej wymiany. Twoja szkoła ją organizuje? Świetna sprawa dla każdego, kto chce się osłuchać z językiem i dobry sposób na zmotywowanie do nauki ;) Ja miałam jechać na wymianę w czerwcu jednak z pewnych przyczyn nie pojadę. Żałuję okropnie.

Posted

Te co napisałaś mam w planach 8)

Co do wymiany, to mam takiego tatę. Wypycha córki w świat :D

Przeszukał internet i proszę. Jestem w Niemczech. Siostra była rok temu w Norwegii (ale na rok, ja mam na 3 miesiące, bom młoda).

Mialam za rok jechać również do Norwegii, również na rok. Ale jakoś się nie złożyło. Mam chłopaka. Po za tym, nie czuję się jeszcze gotowa do opuszczenia domu na tak długi okres czasu.

Ale ogólnie bardzo polecam. Super przeżycie :D

I super ludzie. Strasznie będę za nimi tęskniła i już to wiem.

Posted
Interesuję się jeździectwem (już 9 lat mija)
To chyba bardziej rodzice się interesowali 8)

Obecnie jestem w Niemczech na wymianie młodzieży, i sobie hasam radośnie szprechając. Do 4 kwietnia.
Podoba Ci się tam? Gdzie dokładniej? Jak dla mnie nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Mieszkałam kiedyś 4 lata.

Cóż, sprzątaczki też są potrzebne
Uważasz, że są głupie?

Oho, warszafka ;P
Błagam.

Wampirka Stolica 8)
Dzielnica?
Posted

Też chciałam się zaptać o ulubioną książkę Kinga ale MegLam, mnie już wyprzedziła. "Sklepik z marzeniami" podobno całkiem okej, czekam aż mi koleżanka pożyczy.

Radośnie szprechając, aaa, urocze :D Jaki jest Twój ulubiony kolor? (strzelam, że czarny)

Posted

Moniamogo

Rodzice boją się koni. Starsza siostra kiedyś mnie posadziła na kucyku (tak. spadłam wtedy dwa razy, ale to nic) i spodobało mi się tak, że mama mnie tam przywoziła.

No a później z czasem pasja się pogłębiała :wink:

W Hamburgu. Bardzo mi się podoba. Chodzę do świetnej szkoły (nie porównuję nawet do tej w Polsce), i spotykam super ludzi 8)

Ale jestem tu na razie od dwóch tygodni, więc coś nowego. Napiszę później jeszcze jak moje wrażenia.

Uważam tak jak napisałam. Sprzątaczki są potrzebne. Nie uważam, że są głupie. Zawód jak zawód.

Tylko nie to chciałabym w życiu robić.

Mokotów

fokusmok Skąd wiedziałaś? :shock: :oops:

W tym kolorze czuję sie najbezpieczniej, i mam wrażenie że najmniej rzucam się w oczy (ninja 8) )

Choć brąz również lubię. I czerwień.

ohh. Lubię większość kolorów, oprócz różowego.

No i takich bardzo oczojebnych

Posted

Cześć, cholernie Ci zazdroszczę tej wymiany.

Posted

I prawidłowo :lol:

Choć nie ma czego zazdraszczać, trzeba jechać samemu 8)

Czemu nie próbujesz?

Btw. Właśnie patrzę w internnecie na szkoły pod żaglami.

Awww, moje marzenie od kilku lat może się spełni w 1 klasie liceum :D

Posted
Czemu nie próbujesz?

To jest skomplikowane, może Ci opowiem przy okazji. Kiedyś.

Posted

Witaj i nie znikaj szybko, bo juz zaczynasz mi się podobać.

Lubisz język niemiecki? Ja kocham i też marzy mi się jechać do Niemiec i szprechać wesoło z Niemcami:D.

Posted

Nie jest to najpiękniejszy język jaki słyszałam. Aczkolwiek zaczynam go chyba lubić :D

Na razie znikać nie mam zamiaru, nie martw się 8)

A polecam polecam. Niemcy to bardzo fajni ludzie :lol:

I wymiana to wspaniałe przeżycie :D

Posted

Na pewno wymiana jest niesamowitym przeżyciem, ale wiążą się z tym niemałe koszty.

A ja niemiecki kocham <3

Posted

Koszty jak koszty. Organizacja większość pokrywa.

Tj. Podróż do kraju, podręczniki i wszystkie materiału (po okazaniu faktury czy tam paragonu), bilety jeśli musisz dojeżdżać do szkoły. + dostajesz miesięcznie np 100 euro (chłopak który u mnie był dostawał 400zł)

Posted

Jeeeeeej Hamburg, zazdroszczę Ci jeszcze bardziej! Mieszka tam mój przyjaciel, którego planuję w maju odwiedzić, jednak nie będzie się to nijak równało z twoim dłuższym pobytem tam. W wolnych chwilach zwiedzaj dużo i opowiadaj mi na PW, bo teraz z wrażenia nie będę mogła spać :DHamburg Hamburg Hamburg, what a beautiful city it is!

Posted
Niemcy to bardzo fajni ludzie
Serio? To może się zmienili, bo byli strasznie sztywni i nudni. I ten Ordnung, masakra. Sprawdzali nawet czy wycieraczka leży dobrze. Zresztą mają uprzedzenia co do Polaków.
Posted
Zresztą mają uprzedzenia co do Polaków.

Taaa, tak samo jak Polacy do Niemców, pusta gadanina. Kwestia ludzi, z którymi ma się do czynienia.

Posted

Tzn dorośli nie wiem jak.

Ale młodzież jest bardzo spoko. I chciałabym mieć taką atmosferę w klasie, jak tu jest.

otototo Zgadzam się z MagLam

Posted
Taaa, tak samo jak Polacy do Niemców, pusta gadanina. Kwestia ludzi, z którymi ma się do czynienia.
Jak w szkole nauczycielka potrafi powiedzieć "chyba u Ciebie w Polsce" (coś tam z kradzieżą), lub ginekolog z ironią "tego u Was nie uczą?", to faktycznie nie mają uprzedzeń. To raczej kwestia tego, czy akurat o tym głośno mówią czy nie. Często różne nieprzyjemne gadki i zawsze będziesz się tam czuła obco.