Jump to content

Nauczyciel


inthedreams

Recommended Posts

Posted

Witajcie!

Pytanie do Was: Czy nauczyciel może zdradzić tajemnicę lekarską ucznia?

Z góry dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Posted

Jeżeli nauczyciel ją zna toż to już żadna tajemnica lekarska bo została komuś zdradzona.

Nauczyciela nie obowiązuje tajemnica lekarska, to nie ta etyka zawodu ;)

Link to comment
Posted

Ojojj dopiero teraz dotarło do mnie, że źle napisałam pytanie. Może tak Czy może wychowawca zdradzić klasie na co choruję, pod nieobecność moją + komentować tą sytuację? Jeśli nie może to gdzie mogę to zgłosić? Pozdrawiam serdecznie i przepraszam :)

Link to comment
Posted

Wydaję mi się, że jeśli zażyczyłaś sobie by to zostało między wami to nie powinien robić czegoś takiego. Zgłosić to możesz do dyrekcji jedynie, ale dobrze byłoby gdybyś miała jakieś dowody na to, że taka sytuacja zaistniała np. nagranie, bo to, że koleżanki z klasy potwierdzą to niezbyt mocny dowód moim zdaniem.

Bo żeby gdzieś wyżej to chyba jedynie do kuratorium oświaty ale wątpię czy to aż tak poważne wykroczenie żeby tam się tym w ogóle zajęli.

Link to comment
Posted

A nie pomyślałaś, że może tak było lepiej dla Ciebie? Nie wiem na co chorujesz, ale jak na coś poważniejszego, to lepiej, aby otoczenie wiedziało co w razie czego robić, czego unikać itp., itd. Na pewno wychowawca nie zrobił Ci tego na złość.

Link to comment
Posted

Jeszcze nigdy nie spotkałam się z przypadkiem nauczyciela, który by zrobił coś takiego, u mnie zawsze pomijane milczeniem są wszelkie problemy uczniów - wychowawczyni chociażby twierdzi, że nie może z nami rozmawiać o niektórych sprawach.

Ale szczerze powiem, że dla mnie wszystko zależy od choroby ucznia - jeżeli ją widać na co dzień, to warto innym dzieciakom czasami wytłumaczyć, jak się sprawa ma. Jeżeli jednak choroba w żaden sposób - a przynajmniej nie w sposób rażący - się nie objawia, to ja nie rozumiem, po co ten temat w ogóle poruszać?

Tym bardziej nie na miejscu wydaje mi się komentowanie całej sprawy.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
  • Nathaneczek
  • nunca
 • Najnowsze posty

  • Nathaneczek
   Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up