Jump to content

Praca po liceum.

Gosia95

Recommended Posts

Posted

Czy po LO mogę zdobyć staż np. w jakimś urzędzie/szkole/stowarzyszeni coś typu sekretarka?

Jak to załatwić? Może macie jakiś inne propozycje pracy (nie chodzi mi o roznoszenie ulotek,zamiatania,pracy w barze itp.)

Nie chodzi mi o jakąś ogromną wypłatę,bo wiem,że po liceum nie jest tak łatwo...

Zamierzam po LO iść na studia zaoczne a w tym czasie pracować.

Posted

Jeśli masz znajomości, pytaj.

Jeśli nie, szukaj i aplikuj na portalach pracy.

Jeśli chcesz pracować/odbywać staż w konkretnej firmie, zabieraj się za pisanie listu motywacyjnego. Rozwiązania są przecież tak oczywiste..

Posted

Co jakiś czas ukazują się ogłoszenia, w których poszukują ludzi na bezpłatny kilkumiesięczny staż w celu uzyskania doświadczenia. Najczęściej właśnie na stanowisko sekretarki (mogłabyś spróbować od razu po maturze i tak pracować do rozpoczęcia się roku akademickiego - miałabyś już wtedy co wpisać do papierka). Ewentualnie możesz udać się do Urzędu Pracy w swoim mieście, zarejestrować jako bezrobotna i dowiedzieć jakie aktualnie prowadzą kursy/szkolenia, po których łatwiej będzie ci się gdzieś zaczepić, no i ogólnie być może uda im się wygrzebać dla ciebie jakąś pracę, choć to w sumie mało prawdopodobne.

Możesz też spróbować jako kelnerka, niania (ale tutaj płacą naprawdę grosze), sprzedawca w jakimś Empiku albo w odzieżówce.

Sama przede wszystkim musisz wykazać ogromną inicjatywę i pisać praktycznie wszędzie. Możesz też pochodzić osobiście z CV i zostawiać w różnych miejscach.

Powodzenia! (Piszę to jako człowiek mający awersję do przeglądania ofert i zmuszania się do reklamowania własnej osoby).

EDIT: Dlaczego praca w barze ci nie odpowiada? Na obecną chwilę nie możesz aż tak wybrzydzać, głównie właśnie w takich miejscach pracują osoby studiujące. Poza tym być może masz kiepskie pojęcie o tego typu miejscach i wydaje ci się, że w barach/pubach uświadczyć można jedynie margines społeczny. Czasami ta praca okazuje się ciekawa gdy ma się do czynienia z różnymi wybitnymi jednostkami. No ale to zależy. Jeżeli jednak z jakichś innych względów nie odpowiada ci taka praca, to możesz się jeszcze zastanowić nad kawiarnią, restauracją czy recepcją w hotelu (tutaj już jednak nie tak łatwo się dostać - trzeba znać dobrze angielski/niemiecki i najczęściej mieć doświadczenie, chyba że trafisz na jakiś mniej prestiżowy).

Posted

Jeszcze masz ponad rok nauki przed sobą a Ty się zastanawiasz już nad robotą.

Zdej tą maturę na razie!

Za robotę będziesz miała się czas jeszcze wziąć. Dla chcącego nic trudnego, coś znajdziesz.

• 3 months later...
Posted

Koleżanka pisze teraz maturę, chce iść na zarządzanie i marketing i załatwiła sobie coś w czymś w stylu dom kultury - ma właśnie zajmować się papierkami. Idź i popytaj, z tego co mi mówiła, to opłaca się to pracodawcom, biorą młodych, którzy kokosów nie oczekują, a zdobywają w ten sposób doświadczenie, które przyda im się w przyszłości, no i mają co potem wpisać do CV.

Posted

Moja siostra skończyła rok temu liceum. Najpierw znalazła pracę w Housie/Croppie (nie pamiętam nigdy gdzie dokładnie), tam ją mamili, że dostanie umowę, oczywiście nie dostała. Rzuciła tą pracę i obecnie pracuje w Inglocie. Od razu dostała umowę o pracę na 3/4 etatu a po miesiącu dostała cały etat i 1700zł (plus premie od sprzedaży) brutto, do tego ma spore zniżki na produkty ale też sporą odpowiedzialność (nie ma nad sobą kierownika zmiany i musi zajmować się sama towarem, rozliczeniem, remanentem itd.).

Widzę, że Ty, tak jak moja siostra, jesteś w dużym mieście - pracę znajdziesz bez problemu. Musisz mieć tylko trochę chęci. Nie licz oczywiście na kokosy i ciepłą posadkę za biurkiem w urzędzie ale coś przyjemnego powinnaś dostać. Stawiaj oczywiście wymagania ale rozsądne.

Posted

Ja z tylko średnim wykształceniem pracowałam jako telemarketerka, w Croppie, House, Top Secret. Umowy śmieciowe, a jakże. Ale prace biurową ze średnim wykształceniem także można wykonywać. Byłam też na rozmowie kwalifikacyjnej w banku i tu również średnie wykształcenie nie było problemem.

Posted

Ja po Lo poszedłem do pracy w sklepie internetowym, prawda jest taka ze jeśli masz umiejętności... ok w tym wieku bardziej znajomości to masz spore szanse żeby znaleźć prace gdzieś na recepcji czy coś...

Posted

Masz skończoną szkołę, udaj się do Urzędu pracy, zobacz jakie są oferty co Cię zainteresuje. Poprzeglądaj internet. Nie trzeba mieć studiów żeby prace znaleźć jeśli nie oczekuje się 5 tyś miesięcznie. A odnośnie pracy w barze nie widzę w tym nic złego. Pamiętam, ze żadna praca nie hańbi a pieniądze zawsze się przydadzą. Kwestia skończonej szkoły. Chociaż z tego co widzę u Ciebie po wieku jeszcze jej nie skończyłaś a martwisz się na zapas co będzie po.

• 4 months later...
Posted

Problem z ludźmi po średniej. Z większością więc uogólniłem. Jest taki, że dużo chcą a nic nie potrafią. Trochę pokory po tej średniej. Z rok pracy i wykazania się, że można i chce się. Wtedy można rozmawiać o podwyżkach. Na początku pracodawca musi poświęcić swój czas lub swoich pracowników na edukację takiej osoby. Ten czas kosztuje. Reasumując można znaleźć prace po szkole średniej ale trzeba udowodnić na rozmowie kwalifikacyjnej, że się chce. Dlatego tak ważne są te wszystkie hobby w CV. Jak toś ma hobby to znaczy, że umie poświecić swój czas na jakiś cel. Dlatego widać już na początku, że mu się chce. Spytajcie pracusiów czy mają jakieś hobby a później leniuszków (imprezy to nie jest hobby). Aha. Argument dla tych co nie studiują po szkole średniej. Na pytanie dlaczego Pan/Pani nie studiuje. Powiedzcie, że nie macie pieniędzy. Później trzeba mówić, że będę pracować bardzo ciężko bo chcę zarobić i skończyć studia.

Pozdrawiam

Przedsiębiorca

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
    • wardrum
    • Gloria
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane