Jump to content

Mama nie pozwala, aby kolega do mnie przychodził, co robić?

krecikkk

Recommended Posts

Posted

Jestem trochę takim dziwolągiem, zawsze są ze mną jakieś problemy, nie dogaduję się z rówieśnikami tylko z osobami starszymi, ogólnie dziwne ze mnie dziecko, a przynajmniej według mojej mamy. Poznałam przez internet chłopaka, który szukał gitarzysty do zespołu, napisałam, bo gram i się polubiliśmy bardzo. Było pierwsze spotkanie, potem druga próba- niestety autobus mi się spóźnił powrotny i mama się o wszystkim dowiedziała, oczywiście była na mnie wściekła. Może się wam to wydać śmieszne, ale mam 13, a on 18. Żyje w słodkiej niewiedzy, że mam 15... ale to inna sprawa. Chcieliśmy się teraz spotkać u mnie, zaprosiłam go na jutro. Nie chciałam kłamać, powiedziałam o tym mamie, ale ona jest przekonana, że ten chłopak jest taki... no wiecie. I się boi o mnie. Tak na prawdę to miła, życzliwa, uprzejma osoba z niego jest. Przyszedłby z gitarą, byśmy sobie pograli, nic nas nie łączy! Powiedziałam mamie, ze on ma 16 lat, powiedziała, że się zastanowi, ale mimo że nic nie mówiła, to i tak widzę, że się nie zgodziła. Twierdzi że osoby w tym wieku mają ,,fiu bździu'' w głowie i że jest dla mnie za stary. A my przecież jesteśmy tylko znajomymi- przyjaciółmi.. Dużo razy wymyślałam mu wymówki, ale bardzo bym chciała żeby przyszedł... przekupywałam mamę piątką z matmy i chemii( co się w ogóle nie zdarza xD ), nawet posprzątałam w pokoju *o* Ale ona nic.. nie wiem, co mam robić.. łączy nas zbyt wiele żeby teraz przerwać znajomość. To nawet nie wchodzi w grę.

HELP MI. ;_;

Posted
nic nas nie łączy!

łączy nas zbyt wiele

No cóż :D Strasznie mieszasz. Mówisz chłopakowi że masz 15, mamie że on 16, a jeśli ta znajomość się rozwinie to prawda i tak wyjdzie na jaw a wtedy będzie niefajnie.

Nie dziw się swojej mamie że zabrania ci się spotkać z facetem o 5 lat starszym ( o czym podobno nie wie) poznanym przez internet. Nie rób sobie za bardzo nadziei bo tak naprawdę sama nie wiesz co on myśli o tobie ( być może sie w tobie zauroczy) co przy twoim wieku może być lekko kłopotliwe....

Posted

Wiem, że prawda wyjdzie na jaw, ale powiedziałam to tak.. spontanicznie. :C

Posted

To może sprostuj to póki masz czas bo w przeciwnym razie "samo" się sprostuje i nie dość że mama będzie wściekła to możesz stracić znajomego i narobić mu problemów

Posted
Wiem, że prawda wyjdzie na jaw, ale powiedziałam to tak.. spontanicznie. :C

Po prostu skłamałaś, bojąc się reakcji rodzica. 15 lat masz, umawiasz się z chłopakiem z internetu który ma 20. Wiesz że prawdopodobnie jesteś troszkę zaślepiona emocjami i wydaje Ci się fajniejszy niż jest w rzeczywistości? Odbierasz go jako coś idealnego, dojrzałego. To po prostu starszy dużo od Ciebie facet. Nic Was nie łączy? A może on myśli inaczej? Po co chce się z Tobą zadawać? Znasz jego plany?

Posted

Raczej nie wydaje mi się że jest fajniejszy niż w rzeczywistości, bo poznaliśmy się i pozytywnie mnie zaskoczył :3 Z początku miało być tylko granie, ale jakoś tak wyszło że zechcieliśmy się spotkać bez reszty zespołu, ufam mu, na prawdę. Ciągle ze sobą rozmawiamy. Nie podejrzewam go o żadne niecne plany. Chciałabym żeby przyszedł, nawet żeby mama go poznała, jestem przekonana że polubiłaby go. Zwykła znajomość, nic zobowiązującego, przecież mogę mieć przyjaciela :D A to, że poznałam go przez internet, chyba mało zmienia ;>

Posted

krecikkk, jakieś plany żeby powiedzieć mamie że ma 20 lat? Jakiś pomysł jak to zrobić? Może powiedzieć że to inny już, że tamten 16 już się zmył?

A co w nim takiego fajnego że wiesz że nic złego Ci nie grozi?

Posted
jakieś plany żeby powiedzieć mamie że ma 20 lat? Jakiś pomysł jak to zrobić? Może powiedzieć że to inny już, że tamten 16 już się zmył?

Ona ma 13, on 18 lat.

A co do tematu, to niby co dalej chcesz robić z tą znajomością. Bo chyba nie będziesz grać razem z zespołem w zadymionych klubach...

Posted

Na pewno nie w zadymionych klubach jak już to w salonie w domu perkusisty o_o Szczerze mówiąc to nie wiem co dalej. Napisałam do nich wielce zafascynowana, że oto rozpoczyna się moja wielka kariera gitarzysty :lol:

Nie mam póki co żadnych planów co do zespołu, zobaczymy jak to się potoczy gdyż z resztą osób nie mam takich relacji jak z Kubą, poza tym to nie traktujemy tego mocno poważnie, raczej jako takie wspólne granie niż profesjonalny zespół :roll:

johanneskate- mam wymieniać, co jest w nim takiego fajnego? Wszystko. Po prostu dobrze się dogadujemy (choć to pewnie wydaje wam się nieprawdopodobne ze względu na różnicę wieku) , możemy ze sobą swobodnie pogadać, no nie wiem, co jeszcze mogę dodać.

Posted

johanneskate- mam wymieniać, co jest w nim takiego fajnego? Wszystko.

I tu wychodzi fascynacja facetem który jest poważniejszy niż twoi rówieśnicy, jakież to typowe :roll:

Posted

Ja tam nie widze nic złego w tym, że jest 5 lat starszy. Fakt, że poznałaś go przez internet może faktycznie jest troche odstarszający. Ale możecie sie kumplować, nie? Chyba, że chcesz czegoś więcej to może poczekaj z rok czy 2. A jesli o zaproszenie do domu to czy nie możes zpo prostu z Nim przyjść? Przedstawić Go ,,Mamo to jest X, dzisiaj pkaże mu jak gram na gitarze, bo chcę dołączyć do ich zespołu... i tyle.

Posted

Okej, mama się zgodziła, żeby jutro przyszedł :)

Ale pewnie będzie go bardzo wypytywać... jak to ja,musiałam jej jakichś bzdur jeszcze nagadać... wtedy jak dowiedziała się, że nie byłam u koleżanki tylko gdzie indziej, nie powiedziałam jej, że grałam w zespole tylko, że grałam z właśnie tym Kubą i jego siostrą. Żeby złagodzić sprawę. Działałam spontanicznie. O ja idiotka. Teraz pewnie będzie się go pytać:

-Dlaczego siostra nie mogła przyjść?

-Jak się uczy?

-Ile ma lat?(zamierzam mu oznajmić, żeby powiedział mamie o tych szesnastu latach, może się zgodzi)

-Gdzie mieszka?

-Do jakiej szkoły chodzi?

Może jeszcze mu będzie coś gadać o moim kłamstwie, jak powiedziałam, że idę do koleżanki a poszłam do nich. Tak, moja mama jest trochę... fanatyczna, boję się odrobinkę, aż mam ochotę cofnąć całe spotkanie. Jak coś się wyda- np. spyta się go czy wie, ile mam lat(bezwstydne pytania zupełnie jej nie przeszkadzają =.=) ,hmmm... wtedy to będę mieć piekło. Chciałabym powiedzieć Kubie, ile mam lat, wtedy nie będzie żadnych komplikacji, ale boję się jak zareaguje na to, że go okłamywałam, i w ogóle, ze jestem tak młoda, a on mnie traktował jako ciut starszą.

Posted

Co Ci dadzą te kłamstwa? Wiesz, że jak któreś z nich wyjdzie na jaw przy spotkaniu dzięki np. Twojej mamie to chłopak zacznie Cię trochę niepoważnie traktować?

zamierzam mu oznajmić, żeby powiedział mamie o tych szesnastu latach, może się zgodzi

To też jest głupota, lepiej powiedz mamie, że ma 18, zamiast namawiać chłopaka do kłamstwa co do swojego wieku w razie czego. Zresztą ja na jego miejscu nie byłabym zbytnio zadowolona, że zatajasz jego wiek. Bez sensu. Jak chcesz budować znajomość na samych kłamstwach to sukcesu Ci nie życzę. Zastanów się nad tym.

I w stu procentach zgadzam się z karrem,

Posted

Ja na miejscu tego chłopaka, gdybyś mnie poprosiła o zaniżenie swojego wieku przed Twoją mamą, pomyślałabym, że coś z Tobą niekoniecznie w porządku.

Chłopakowi wyznaj prawdę. Matka tak czy siak się dowie, że była przez Ciebie okłamywana, więc zacznij myśleć, jak sprawić, by się dowiedziała, ale żebyś Ty nie miała za bardzo przerąbane.

Guest Anonymous
Posted

Hahahaha, pokłam jeszcze trochę, ciekaw jestem jak się z tego później wywiniesz :mrgreen:. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, a szczególnie tak oczywista jak wiek, wbij to sobie do główki póki jeszcze jesteś bardzo młoda to unikniesz wielu nieprzyjemności spowodowanych własną głupotą.

Posted

Rzeczywiście, aż sama się plączę w swoich kłamstwach. Przemyślałam to i podjęłam decyzję- powiem mu prawdę, za dużo stresu mnie kosztuje brnięcie w te kłamstwa, zobaczę, jak zareaguje. Myślę, że po szczerej rozmowie dojdziemy do porozumienia, widzę, że niepotrzebnie wymyślałam te bajeczki- w końcu lubimy się za charakter a nie za to ile mamy lat :D Myślę, że jakoś to pójdzie, nawet jeśli mama rozpocznie Wielki Wywiad, przynajmniej będzie spokojniejsza, bo w sumie nic okropnego nie mamy do ukrycia. Życzcie mi powodzenia *o*

Posted

Powiedz mu prawdę, jak postanowiłaś, a potem jeszcze wyprostuj sprawę z mamą, bo i tak się dowie. Powodzenia.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • dannonka
    • Gloria
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane