Jump to content

Podróż po Polsce za jeden uśmiech i 100 zł :)

podróżnik92

Recommended Posts

podróżnik92
Posted

Cześć wszystkim, jestem studentem z Trójmiasta, uwielbiam podróżować po Polsce, szczególnie za środek transportu wybierając kolej. Od czasu do czasu kupuję Bilet Podróżnika za ok. 70 zł i ruszam w piątek na cały weekend. Zazwyczaj podróżuję sam, wedle mojej romantycznej mentalności, ale czasami jeździli ze mną moi znajomi. Ze względów bezpieczeństwa jednak jeździć z kimś, choćby z jedną osobą (tak najlepiej). Noclegi - nie na żadnych dworcach, ale w pociągach. Przygód zazwyczaj mam zawsze dużo, za to właśnie lubię te wycieczki :) planuję trasę: Gdynia - Bielsko-Biała - Katowice - Skarżysko-Kamienna - Przemyśl - Rzeszów - Gdynia. Koszt to Bilet za chyba teraz 74 zł, plus 2 miejscówki czyli łącznie 6 zł, wyżywienie we własnym zakresie. Oczywiście jest to oferta wspólnej podróży, odpowiem chętnie na pytania, podana trasa to wersja robocza, chętnie wprowadzę do niej jakiekolwiek zmiany. Termin także do uzgodnienia. Wyżywienie we własnym zakresie, ale koszt nie powinien przekroczyć 120 zł ;) szczegóły we wiadomościach prywatnych, pozdrawiam.

Posted

Ale, że szukasz w internecie osoby która z Tobą będzie podróżować ?

podróżnik92
Posted

Szukam ludzi, którzy mają też zacięcie do podróży w taki sposób :) a we dwójkę zawsze raźniej.

Posted

Zajebista opcja, chętnie bym na to przystała jakbyśmy się znali i miałabym czas :mrgreen:

podróżnik92
Posted

Zgadzam się, opcja jest zajebista - zawsze po takiej wycieczce śpię jak dziecko cały dzień :P

Posted

Jak będziesz w Przemyślu to na Kazimierzowskiej, Pizzeria Galicyjska, weź wszystkie 3 rodzaje. Podziękujesz mi później.

Posted
Szukam ludzi, którzy mają też zacięcie do podróży w taki sposób :) a we dwójkę zawsze raźniej.

Powodzenia !:)

Posted

Ca

Zazwyczaj podróżuję sam, wedle mojej romantycznej mentalności

Nie wiem co ma wspólnego błąkanie się samemu po kraju z romantycznym usposobieniem :) Najbardziej pociągające w tym pewnie jest jazda przed siebie, namiastka "ucieczki ". Że niby taki młodzieńczy szalony wypad.

Osobiście nie widzę w takich wycieczkach nic pociągającego. Coś robisz poza jazdą? :D w jeden weekend zaglądasz do 6 miast? I co jesteś w stanie zobaczyć skoro większość czasu spędzasz na torach?

No ale skoro to lubisz to życzę powodzenia.

Ja w to miejsce wolę założyć znoszone acz wygodne trepy i ruszyć na górski szlak. Najlepiej jesienią, gdy nie ma ludzi. No ale co kto lubi :)

Posted
Coś robisz poza jazdą? :D w jeden weekend zaglądasz do 6 miast? I co jesteś w stanie zobaczyć skoro większość czasu spędzasz na torach?

Niektórych to nie rajcuje, niektórych zaś bardzo.

Ja bardzo lubię takie wycieczki. Uważam że podróż to jeden z najlepszych jak nie najlepszych elementów danego wyjazdu, a pociągi, tak zwane "kible" to ma swój klimat, można pić, impreza w przedziale i jest świetnie :] Tylko jednak trzeba mieć kogoś do towarzystwa bo samemu to jednak smutno, nie ma radości z odbywania takiej podróży ale kto co lubi.

Ja planuję a może bardziej dopiero w sferze moich marzeń jest się wybrać w taki objazd po Polsce ale to najwcześniej w przyszłym roku dopiero.

podróżnik92, Tobie zaś powodzenia!

podróżnik92
Posted

W sumie, to coś takiego jak "ucieczka: od zgiełku miasta. Podróżowałem kilka razy w ten sposób, ostatni raz pod koniec lipca zeszłego roku. Któregoś razu w ten sposób poznałem np. wdowę po górniku, która męża straciła - o dziwo! - nie w kopalni, ale... w wypadku na autostradzie. Widoki też są niezapomniane, np. budowa zbiornika retencyjnego Świnna Poręba między Krakowem a Zakopanem, te szerokie doliny, lasy, na niektórych trasach także szybkości. Fajne jest w takich wypadach to, że przykładowo wczesnym rano pije się kawę w Warszawie, obiad je się w Krakowie, a wieczorem wsiada się do kolejnego pociągu dalekobieżnego we Wrocławiu. Na pewno nie są to wycieczki dla ludzi, którzy lubią podczas podróży pociągiem popijać kawkę w pierwszej klasie, nocne podróże zawsze spędzają w wagonach sypialnych, a po miastach chodzą z przewodnikiem. Trzy, cztery godziny w mieście są wystarczające jak na tak intensywną wycieczkę. Kiedyś podczas jednego weekendu zrobiłem ponad trzy tysiące kilometrów, sporo zwiedzając. Kilka razy jeździła ze mną koleżanka z architektury, ale teraz z racji większych partii materiału nie daje rady; znałem ją dość długo, miałem ją za typową kobietę - że niby trzy dni bez mycia włosów nie da rady :D - zupełnie mnie zaskoczyła, nawet nie narzekała na warunki, ba, ileż śmiechu mieliśmy, gdy zaplanowaliśmy wycieczkę z wyprzedzeniem akurat w weekend, gdy zmieniał się rozkład jazdy - okazało się, że w Zakopanem będziemy mieć zamiast 3 godzin, to... 59 minut czasu wolnego ;D niedziela jest zawsze dniem krytycznym. Człowiek rano się "budzi", czasem w ogóle łapie się już totalny nie ogar, bo to dwie noce bez dobrego łóżka, wtedy bez kawy albo energetyków nie da się przeżyć.

Plecak + góry to też dobra opcja, także ją preferuję, ale jedynie w miesiącach, gdy na szlakach jest mniej ludzi, a także w góry mnie uczęszczane, np. Bieszczady ;)

Dziękuję bardzo za życzenia powodzenia! :)

Incomprehensible
Posted

Marzy mi się coś takiego, ale po świecie. (: Nie myślałeś o tym? Oczywiście wtedy weekend nie wystarczy. (;

podróżnik92
Posted

Po świecie to głównie Koleją Transsyberyjską, ale na takie wycieczki nie wystarczy jedynie weekend ;) jednak podróże po Polsce są równie ciekawe, moim zdaniem, choć mam tylko za sobą właśnie opcję długiej podróży po naszym kraju właśnie, polecam także :) można wiele zobaczyć i wiele przeżyć, wyznacznik czasu nie jest dobry, bo weekend to wystarczająco dużo czasu.

Posted
Nie wiem co ma wspólnego błąkanie się samemu po kraju z romantycznym usposobieniem :) Najbardziej pociągające w tym pewnie jest jazda przed siebie, namiastka "ucieczki ". Że niby taki młodzieńczy szalony wypad.

Osobiście nie widzę w takich wycieczkach nic pociągającego. Coś robisz poza jazdą? :D w jeden weekend zaglądasz do 6 miast? I co jesteś w stanie zobaczyć skoro większość czasu spędzasz na torach?

No ale skoro to lubisz to życzę powodzenia.

A co ciebie to obchodzi? Rzucasz się jakbyś miał dupościsk niemożebny. Albo brakowało ci wyobraźni.

//johanneskate: przyznano ostrzeżenie

Posted

wredna czeczenio, napisałem tylko co myślę o takich kolejowych wyprawach, a to Ty się rzuciłaś jakbyś owy niemożebny dupościsk miała :D spytałem co w tym pociągającego, normalne ludzkie pytanie, nie rób sensacji.

//johanneskate: przyznano ostrzeżenie

• 2 weeks later...
Posted

podróżnik92, piszę się na to zawsze i wszędzie :D

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane