Jump to content

Blizna po wypadku jak sie pozbyc

johanneskate

Recommended Posts

johanneskate
Posted

rafals1989, spróbuj z tą fotką, to będzie nam łatwiej. Dodaj może na portal: http://tinypic.com/ i wklej nam link.

Są maści do różnorakich blizn po cięciach, oparzeniach i moje rodzeństwo pozbyło się dzięki temu blizn. Świeża ta twoja blizna?

Posted

Jak z Twoim budżetem? Najlepszą skutecznością odznacza się laserowe usuwanie blizn. Niestety, nie jest to najtańsza metoda. Na większość kremów czy tabletek już za późno, kiedy to się przestało goić.

Wiem, że czasem stosuje się też głębokie peelingi, ale nie znam zasad, jakimi akurat tutaj należy się kierować.

• 4 months later...
Posted

Są jeszcze plastry na bazie sylikonu. Są bardzo cienkie i elastyczne dla tego rewelacyjnie się nadają na twarz. Można je docinać i dopasowywać do rozmiarów blizny. A działają rewelacyjnie. Nawilżają i sprawiają ze blizna nie jest napięta. A przede wszystkim ja rozjaśniają i wygładzają.

Posted

Contractubex lub Cepan. Polecam z czystym sumieniem. Szczególnie ten pierwszy.

Posted

ja też mam świeżą bliznę i robiłam ostatnio przegląd co warto a co nie warto stosować. Na maści się nie zdecyduję, laser na ten moment za drogi więc myślę, że wypróbuję plastry silikonowe ktoś już jest po stosowaniu tego rodzaju plastrów?

Posted

plastry są słabe.

Polecam dermatix czy jakoś tak. Drogi, że ja pie** ale skuteczny

Posted

no właśnie słyszałam o tego typu kremie z silikonem i wcale nie są polecane a do tego bardzo drogie...maść się wyciera w ubranie i sam składnik nie ma kiedy zadziałać a plastry jak już nakleimy to przynajmniej spokojnie wszystko się wchłonie bo nie ma problemu z wycieraniem w ubranie leku

Posted

mam blizny pooperacyjne, plastry slabo działały, dermatix - bomba ;)

Posted

No ja dermatix tez przerobiłam. Startowałam od tanszych maści, ale nie widząc efektów zainwestowałam. Ale sedno sprawy leżało chyba w mojej niesumienności. No i tym ze jak już sobie przypomniałam o smarowaniu to zaraz gdzieś leciałam i maść po prostu się właśnie wycierała. Więc nie działały A plastry się przykleja i działają przez 24h. Możesz się z nimi wyprysznicować i nadal się trzyma.

Posted

ja nie próbowałam tej maści ale nie ukrywam, że moje nieogarnięcie nie pomogłoby w jej stosowaniu :/ podobnie jak Ty zapominam o smarowaniu blizny a z plastrem jest jednak łatwiej naklejasz na kilka dni i z głowy :)

Posted

No wlasnie. Mi jeszcze w Sutriconie oprocz skutecznosci, bardzo pasuje ze plasterek chroni przed otarciami np odziezy. Strasznie mnie to zawsze draznilo.

Posted

Przede wszystkim bez sensu stosować maść która w połowie wyciera się o ubranie i nie dość że nie pomaga to odzież jest już tylko do prania :( Sutricon jest rzeczywiście fajny bo można dostosować sobie wielkość i kształt plastra do rany.

Posted

A Ty Hipcio na jaka blizne stosowalas Sutricon? Po czym? Jakich rozmiarow? I jak dlugo?

Posted
A Ty Hipcio na jaka blizne stosowalas Sutricon? Po czym? Jakich rozmiarow? I jak dlugo?

Zarzuciłaś mnie pytaniami :)

Sutricon stosowałam nie tyle ja co mój tata, ale ja nadzorowałam zmiany plastrów i kontrolowałam ich stan. Blizny po operacji wycinania żylaków na nogach. Także dostosowywałam wymiar plastra do blizny - zazwyczaj maksymalnie 2 cm/2cm. W zasadzie teraz mija miesiąc od stosowania. Tata mówił że go nie swędzi, ja widzę że kolor jest łagodniejszy, a miejsce jakby bardziej nawilżone. Myślę, że już starczy jego stosowania.

martuśka.
Posted

Na świeże blizny nie stosuje się usuwania laserowego. Blizna musi być starsza, biała. Takie świeże, różowe zmniejsza się maściami czy plastrami.

Ja na swoją bliznę stosowałam Żel silikonowy na blizny - tak się dokładnie nazywa, kosztował około 20zł. Dobry żel ale ja nie stosowałam systematycznie czy też bardzo długo (kilka miesięcy) wiec efekty raczej średnie wyszły. Coś tam się zmniejszyło ale nie wiele.

Dodatkowo blizny warto masować dookoła. Trzeba pobudzać skórę do regeneracji i nie dopuścić do tego by blizna się ściągnęła. Na twarzy to ważne bo przy dużych bliznach skóra się ściąga i trzeba operacyjnie to usuwać.

Posted

A bo ja bardzo ciekawska jestem:P Ale w ulotce jest napisane żeby stosować 3 msc. Chociaż w sumie u faceta na nogach to i tak nie będzie widać. A blizny już nie swędzą?

Posted
Ale w ulotce jest napisane żeby stosować 3 msc. Chociaż w sumie u faceta na nogach to i tak nie będzie widać. A blizny już nie swędzą?

Tak kojarzę że były napisane trzy miesiące, ale jak sama stwierdziłaś słusznie mężczyźni nie przykładają zbyt wielkiej wagi do wyglądu ;) To stwierdziłam, że przyoszczędzę na plastrach i sama zastosuję na bliznę na kolanie którą miałam po małym wypadku w stanie nietrzeźwości ;)

A plastry tak rzeczywiście neutralizują uczucie swędzenia.

Posted

Haha... No niestety stany upojenia pretendują do uszkodzeń ciała:P A ile masz tę bliznę na kolanie? Jestem ciekawa jak one rzeczywiście sprawdzają się w walce ze starszymi bliznami. O proszę, a ja właśnie po lewej stronie, zauważyłam odnośnik do strony o Sutriconie:)

• 2 weeks later...
Posted

Blizna na kolenie ma jakieś (myślę) trzy lata, tak jakoś mi się kojarzy i niestety tak na prawdę kolano wyglądało tak jak bym parę dni temu zerwała z niego strup. Wydaje mi się, że plastry nie uwidocznią zupełnie blizny ale złagodziły wygląd kolana.

Posted

plastry nie zniwelują w 100% blizny ale powinny ładnie ją zmniejszyć zmiękczyć i rozjaśnić :) a ty już kleisz to kolano?

Posted
a ty już kleisz to kolano?

W środę przykleiłam sobie plaster, ale patrząc na pogodę zastanawiam się czy kontynuować kurację czy odpuścić jak będzie trochę chłodniej.

Posted

nie no dlaczego przestawać ?? no chyba, że on Ci jakoś strasznie przeszkadza ale chyba nie warto sama zobaczysz za chwilę pogoda i tak się zmieni a ty już będziesz w połowie klejenia :) te plasterki fajnie przepuszczają powietrze więc nie powinnaś odczuwać dyskomfortu :)

Posted

Bardziej chodziło mi o moje ciągłe chodzenie pod prysznic i pocę się jak mysz - miałam obawy jak to wyjdzie z wytrzymałością plasterka, ale nie jest źle. Wymieniam na kolejny czas najwyższy. :)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Nathaneczek
  • Najnowsze posty

• Nathaneczek
      Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
    • wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane