Jump to content

Kradzież

Śmieszekk

Recommended Posts

Posted

Mam problem ;/

ukradłam wczroaj 100 złotych mamie szwagra..wiem,ze zle zrobiłam ale potrzebowałam na jedzenie prosze powiedzcie mi co mi moze za to grozic strasznie sie boje..

Guest Anonymous
Posted

Z racji niskiej szkodliwości społecznej czynu i że jest to wykroczenie to zbyt wiele Ci nie grozi. Jakkolwiek skoro nie jesteś trollem to możesz podać trochę więcej szczegółów, jak na przykład czy ktoś o tym wie itp.

Posted

Nic się nie stanie, ktoś cię widział? zamierzasz to oddać?

Posted

nikt mnie nie widział ale mnie podejrzewaja niby szwagier zawizoł ten portfel na policje by zdjeli odciski palcow..boje sie strasznie nie chciałam zle chciałam tylko dac cos na jedzenie nie wiem juz co robic..

Posted

"Niby" zawiózł czyli pewnie chce żeby ten potencjalny złodziej przestraszył się i przyznał. Ja bym odczekała, może sprawa przycichnie. A jeśli miałabyś już się tłumaczyć to chyba bez różnicy czy tylko przed rodzina czy i przed policją skoro to było w słusznej sprawie, jeśli można tak powiedzieć.

uzytkownik007
Posted

Sprecyzowała byś dlaczego to zrobiłaś. Jeśli brakuje Ci pieniędzy na jedzenie to...współczuję i pytam czy mówiłaś o tym otwarcie komus (chociazby temu szwagrowi) i prosiłaś o pomoc? Myślę że prośba o pomoc to mniejsza ujma na honorze niż zwykła kradzież. Co z tym dalej zrobisz to Twoja sprawa, zależy jaki szwagier, może po prostu chce się dowiedzieć kto mu hajs zawinął, a zarabia niemało i kiedy przyznasz się że potrzebowałaś na jedzenie (jeśli faktycznie tak było), to puści to w niepamięć. Jakby już super śledztwo wykazało że to Ty to nie widzę sensu upierać się że nie. Myślę że rodziny o 100zł do sądu się nie podaje :crazy:

Jesteś pełnoletnia?

Posted

Tylko moje stosunki z szwagrem sa nie za ciekawe..on nie zarabia mało bo ma kupe kasy ale nie obchodzi go sytuacja w domu..nie wiem teraz mysle ,ze mimo wszystko nie powinnam brac tej kasy..Powiedzcie mi tylko czy naprawde moga zdjac odciski za kradziez 100 zł?w domu nikt nie uwiezy mi w to ze chciałam dac na jedzenie a naprawde tak chciałam zrobic by mama nie miała zmartwien teraz tylko przysporzylam wiecej problemow jak sie przyznam to i tak mi on przynajmniej tego nie popusci...jestem pełnoletnia.

Posted

To nie działa tak, że gość idzie na policję i mówi "Zdejmijcie odciski z tego portfela". Musiałby najpierw zgłosić kradzież, musiałoby ruszyć postępowanie prawne i tak dalej. Wydaje mi się, że to zbyt mała szkodliwość czynu. Jak szwagier sra na rodzinę, to bym się nie przyznawał.

Posted

mam nadzieję,że masz racje,ze nie bede musiała sie ponizyc przed policja..nie chciałam zle przeciez ale oni by tego nie zrozumieli ja wciaz sie wypieram,ze to nie ja ale bedzie mi głupio strasznie jak wyjdzie wszystko na jaw..mama mnie znienawidzi..;/

Posted

Jesteś w ciężkiej sytuacji materialnej? Nie masz na jedzenie?

Posted

tak jestem i umiem sie tylko przyznac do tego przed wami..

Posted

Nie ma się czego wstydzić, różnie w życiu bywa. Musisz być silna a wszystko jakoś się ułoży.

Próbowałaś zwrócić się gdzieś o pomoc socjalną? MOPS?

Posted

pobieramy zasiłek..do tego ja wciaz szukam jakiejs prac by poprawic jakos w domu warunki

Posted

Zakończyłaś już naukę? Jakaś szansa na pracę w Twojej okolicy?

Posted

skonczylam...marne szanse na znalezienie w okolicy pracy dlatego szukam dalej..

Posted

Przepraszam, jesli urażę, ale moja wrodzona nieufność każe mi zapytać:

Skąd masz pieniądze na internet, skoro kradniesz na jedzenie?

Jesli natomiast nie jesteś trollem, w co cięzko mi uwierzyć, to:

a) nic Ci nie grozi, małą szkodliwość czynu, z portfela nie da się zdjąć odcisków, a nawet jak to nie będzie to wiarygodny dowód - mógł równie dobrze poprosić Cię, żebyś mu go podała a potem polecieć na policję, żę ma Twoje odciski

b) zgłaszałaś się do opieki społęcznej z tą całą sytuacją?

Posted

ie bedzie zadnej sprawy..podobo to za mało dla policji wiec ciesze sie i moge odetchnac..uf ale igdy wiecej juz takich akcji dziekuje wszystkim za rade i pomoc:)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
    • Gloria
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane