Sign in to follow this  
Followers0
okidoki

gdzie warto kupować domenę i hosting

Recommended Posts

Domenę kiedyś kupowałem na nazwa.pl, ale co do domen to chyba większego znaczenia nie ma, byle tam gdzie najtaniej a każdy prześciga się w ofertach.

Share this post


Link to post

Jedną z lepszych ofert ma OVH. Świetny kontakt z supportem, do tego ceny mają przyzwoite. Dla porównania: przedłużenie domeny .pl na rok kosztuje u nich około 50 zł, natomiast w home.pl ponad 100. Co do wieku to nie ma konkretnego wymogu.

Share this post


Link to post

Jak już to domeny kupuję w Masternet. Hosting to już bardziej skomplikowana sprawa - trzeba rozważyć wiele czynników: skrypt strony, transfer, przewidywana liczba odwiedzin etc.

Share this post


Link to post

Był już taki temat tutaj, poszperaj, ale jeśli chodzi o opinie, ja jeszcze raz mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że miałem wykupiony hosting w cal.pl ,ale jakiś czas temu, bo strona już nie istnieje, jak cała moja działalność, ale wracając. Nic się tam specjalnego nie działo. Strona działała, poczta również, ogólnie nie miałem zastrzeżeń.

Share this post


Link to post

Ja korzystam z usług w Biznes-host

Jestem ich stałym klientem już od 4 lat, dzierżawię kilka serwerów, zarówno www jak i dedykowane, przyznam, że jestem zadowolony. Wynegocjowałem sobie z nimi niższe ceny i support pomaga mi w ew. problemach bardzo szybko, bo w mniej niż 12h. Najdłuższa pomoc trwała przeszło 4 dni, ale problem był ogromny.

Domeny natomiast mam w Future Host(najtansze-domeny.pl), może nie są najtańsze(za pierwszy rok płacisz z góry, ale co roku koszta odnawiania są niskie), za to mogę je bez problemu przenosić i robić z nim wszystko co chcę i pocztę mam w gratisie.

Share this post


Link to post

To Future Host, ciekawe bo wszędzie jednak się za przeniesienie płaci, a tu zrozumiałem że nie. Jak przenosiłem się do cal.pl, też płaciłem poprzedniemu usługodawcy.

Share this post


Link to post

Podepnę się pod temat:gdzie dostanę kod authinfo do domeny od ręki tzn. generowany w panelu klienta i od razu dostępny?

Share this post


Link to post

kod authinfo w domena.pl dostępny jest praktycznie w ciągu 24h, trzeba jednak wypełnić formularz

ja korzystam z linuxpl i futurehost, odradzam natomiast molochy w postaci home, az lub nazwa - jakość usług taka sama jak u mniejszych dostawcow natomiast koszty duzo wyzsze

Share this post


Link to post

OVH i domeny jak dobrze pamiętam AZ to korzysta mój znajomy jest on freelancerem webmasterem. Studiuję informatykę i razem z kolegami się złożyliśmy na jakiś porządniejszy serwer do forum (nie chcieliśmy darmowego php bb) i wzięliśmy sobie nazwa.pl. Wszystko jest w porządku nic tutaj nie zamula i najważniejsze można dodawać duże załączniki

Share this post


Link to post

Wiadomo, że ceny się zmieniają co jakiś czas. Przy czym uniwersalna uwaga z mojej strony jest taka, że należy sprawdzać zarówno cenę zarejestrowania domeny na pierwszy rok, jak i cenę przedłużenia domeny na kolejne, gdyż można się rozczarować cenami przedłużenia w wielu przypadkach. Wiem coś o tym :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
   Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
   Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
   · 2 replies
  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 9 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Plany na dziś.
   Dziś już tylko [albo może aż] skomplikowany labirynt tajemnic uczniów Liberty High.
  • Martusiaaaaaa92
   Masz czy nie masz
   Nie. Ochotę na coś słodkiego?
  • Kerosine
   Jak wyobrażacie sobie swoje życie za 10 lat?
   Jaka szkoda, że obu tych wypowiedzi już nie można przeczytać, a ja ich nie pamiętam... Anyway, na dzień dzisiejszy osobą, którą cytuję jest @Lina_Evi:  
  • Kerosine
   depilacja okolic bikini
   Chyba raczej seria zabiegów  Ja na depilację wiadomych okolic - zresztą nie tylko - chodzę do tzw. studia depilacji [sieć Time for Wax]: do usunięcia owłosienia z wrażliwych miejsc stosują nie tylko tradycyjny wosk paskowy, ale również ich autorski Magic Wax, który przykleja się jedynie do włosków, a nie także do skóry, co skutkuje zarówno mniejszym bólem przy samym zabiegu, jak i szybszym dochodzeniem skóry do siebie już po nim [na tej samej zasadzie odbywa się depilacja pastą cukrową]. Do
  • Shady-Lane90