Kerosine

Płyty słuchane

Recommended Posts

maxresdefault.thumb.jpg.c5a43830d2f0045f

Autor: Krvavy
Album: W Czerńotchłań
Rok: 2014
Gatunek: Rap rytualny.

Jedna z najlepszych płyt KRV, zauważalny progres w stosunku do poprzedniej "Fantazygoty", jednak wciąż mocno wyczuwalny, charakterystyczny styl, który porzucił przy okazji późniejszej "Przeczywistości".
Płyta raczy nas 13 utworami, które w ciekawy sposób dotykają kwestii egzystencjalnych, miejsca człowieka, czy nawet wiary, nie tylko w siły wyższe ale i w samego siebie.
Na samym początku wita nas półtora minutowe intro złożone z samej melodii, która ciekawie wprowadza do następnego kawałka "Lód II", już w pełni wokalnego.
Miło zaskoczył powrót cenionej przez fanów, serii "Co Czułaś Kochana", w pełni chronologicznie Krvavy (po braku na "Fancie") daje nam część III o podtytule "Piołunowe".
Płytę polecam każdemu (nie tylko fanom mocniejszego rapu), kto ceni sobie refleksyjne utwory przesiąknięte niebanalnymi porównaniami, czy też odwołaniami do tego, co otacza każdego z Nas.
(Po prawdzie to muzyka Krvavego ma niewiele wspólnego z rapem, poza rytmiką i konstrukcją rymów).

Lojalnie ostrzegam, iż teksty są cholernie inteligentne, a ich zrozumienie wymaga sporej wiedzy, jednak czasami warto zajrzeć do słownika/encyklopedii ;)

Notabene, wszystkie płyty są dostępne za darmo (do pobrania) na oficjalnej stronie Krvavego, choć polecam zakup, to undergroundowy artysta, który w pełni zasługuje na wsparcie ;)

Koncertówka Machine Head.

machine-fucking-head-live.jpg

Naszło mnie na koncertówki. Ta ma w sobie niesamowity power! ;) Polecam!!

ZLDD102.JPG

dj.rdsvjmxv.600x600-75.jpg

large.WxpuiOe9FDfZOqqVyKEo2ksL3n5Yd3JuAu

sum-41-chuck-01433933750.png

large.mOMeR20g0o13cfDZUpE6zB3b20M48THcSF

large.ujLx8rWjO4jK9QpDrofApnFhPfdOYEtxWZ

U mnie od pewnego czasu rządzi i dzieli SUM41, więc wkleiłem okładki wszystkich albumów. Grają podobnie do Blink 182, więc jeśli ktoś lubi takie klimaty, gorąco polecam ;)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• Andriu542
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
      Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
      Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
      · 2 replies
    • Borowy

Borowy

Ej, czemu nie jestem zielony?! 
      · 9 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine
      niskokaloryczne przekąski
      Jedna sztuka [oraz przeciętny / mały rozmiar] owoców typu jabłko czy banan, garść mniejszych w rodzaju truskawki czy jeżyny oraz kilka sztuk suszonych; chipsy warzywne [buraczane i marchewkowe wymiatają; te drugie (przynajmniej w wersji od Crispy Natural) są przyprawione tak, że smakują zupełnie jak paprykowe]; batoniki typu raw [od Dobrej Kalorii, Ewy Chodakowskiej / Anny Lewandowskiej, nawet lidlowe Alesto ma je w ofercie]. Przekąska może także być płynna - z powodzeniem sprawdzi się w te
    • redu
      Co macie(mieliście) dzisiaj na obiad ?
      u mnie dzisiaj na słodko. makaron świderki arrighi ugotowany według przepisu na opakowaniu. Posypany cukrem i kakao. I Wszystko polane delikatnie rozpuszczonym masłem.
    • mw2
      Jak chronić oczy
      Ostatnio przy zmianie okularów, poprosiłam o taką powłokę. Faktycznie oczy męczą się mniej, na pewno jest to zdrowsze dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem. W zasadzie rzadko zdarza mi się teraz zakraplać oczy, ale już chyba z przyzwyczajenia, czasami to robię. Jednakże nie może być zbyt pięknie  Taka powłoka nie jest niestety przezroczysta, jest lekko... żółta. Mnie było ciężko się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza, gdy jest się na dworze i dostrzegasz różnicę między kolorem obrazu, k
    • kamien
      Jak chronić oczy
      wydaje mi się, że ochrona wzroku przy pracy biurowej musi opierać się na okularach blokujących niebieskie światło, bo inaczej nawet metr od monitora nas nie ochroni na dłuższą metę. Może ktoś posiada takie okulary i mógłby się wypowiedzieć? 
    • Kerosine
      Rodzaj płatków śniadaniowych
      Obecnie dojadam wygrzebane z czeluści spiżarki i zalegające w niej od doprawdy nieprzyzwoicie długiego czasu [na tyle długiego, że... ten konkretny wariant produktu został przez jego wytwórcę zastąpiony innymi] bezcukrowe müsli orkiszowe z rodzynkami, jagodami goji i suszonymi kawałkami jabłka od Sante. Na wykończenie czeka również granola z owocami granatu i borówki tego samego producenta - o wiele gorsza składowo, ale nie będę przecież wyrzucać żywności  Gdy dojem te dwa produkty, na pewno