Cendrek

Nerwica lękowa czy arytmia serca.

6 postów w tym temacie

Witam .

Wczoraj o godzinie 12 w nocy dostałem dziwnego ataku . Poczułem jak serce zaczyna walić mi jak szalone , zacząłem się pocić , dostałem lekkich drgawek , myślałem że umrę . Sprawdziłem ciśnienie , było w normie jednak szybkość uderzeń serca na minutę -102. Czasami idąc ulicą boje się ludzi , mam problem z usypianiem , potrafię spać po 3h kładąc się o 6 rano, ciągle myślę o problemach ,ciągle się czymś denerwuje. Czuje się roztrzęsiony, jutro z rana idę do lekarza , jednak boje się że to może być arytmia .

Proszę o pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałam arytmię, jako dziecko, w okresie dojrzewania i teraz coś czuję znów swoje serducho.

Twoje objawy nijak się mają do arytmii. Przede wszystkim, czy czujesz kołatanie serca? To takie niemiarowe, szybsze uderzenia w klatce piersiowej. Kucie serca, czasem duszność, uczucia gorąca.

Ale nie powoduje lęku przed ludźmi, czy problemów ze snem. Atak potrafi wybudzić ze snu, wystraszyć, ale to nie jest coś takiego, jak opisujesz...

Najlepiej, jakbyś był zbadany holterem (to takie 24-48 godzinne EKG).

Ale jak dla mnie- nie jest to arytmia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie , nie budzi mnie ze snu. Moja mama ma nerwice i mam identyczne objawy jednak przy arytmii są podobne, tak czuje kołatanie serca tak jak by miało mi wybić klatkę piersiową , ale wziąłem lek na uspokojnie i coś na krążenie krwi i uspokajanie rytmu serca i czuje sie w miare dobrze , jednak boli mnie głowa i czuje się osłabiony. Duszności nie czuje , ręce mam wilgotne , oraz się trzęsą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest kilka rodzai arytmii. Ja mam/miałem nadkurczliwość spowodowaną spożywaniem napoi energetyzujących. Wykazuje się tym że kolejne uderzenie serca następuje szybciej niż powinno, a po nim długa przerwa, i niesamowity wyrzut krwi z serca. Efektem jest dosłownie rzucenie w tył. Kardiolog zabronił sportu (tylko umiarkowany, delikatny wysiłek fizyczny), napisał receptę z tabsami na serce. Oczywiście wcześniej holter, USG serca, EKG. Powiedział że to z powodu złej gospodarki mineralnej organizmu.

Ale zrobiłem po swojemu. Żadnych tabletek na serce, jeszcze ostrzejsze treningi, całkowita rezygnacja z kawy, redbulli, cola od święta, słabe herbaty i zażywałem preparaty witaminowe. I dziś mam zdrową pikawę. Tylko czasami jak ominę jakiś posiłek, dłużej nie zjem a zmęczę się, to czuję że zaczyna nierówno walić. Ale wtedy duuużo cukrów, węgli, pomidorek czy inny owoc i wraca wszystko do normy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że to jednak nerwica lękowa. Jeśli dobrze się orientuję, zjawisko przyśpieszonego tętna zwie się tachykardia i jest jednym z symptomów choroby, co prawda zalicza się także do arytmii, ale czytając Twoje dalsze słowa, o złym spaniu i nadmiernych nerwach, to wnioski nasuwają się same. Nerwica to kwestia psychiki, jeśli sam nie potrafisz sobie z tym poradzić to radzę kontakt z psychoterapeutą i przedstawienie problemu.

No i jeszcze - lekarzem nie jestem, mogę się mylić, dlatego dla dobra własnego - udaj się lepiej odwiedzić specjalistę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robili mi badania EKG , puls jest zły dostałem szereg skierowań na badania , wątroba , psychiatra , echo serca itp, podejrzewają Nerwice Lękową , nadczynność tarczycy i Tachykardię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• zartyzartami  »  Nineku

yy prowokacja bo co??? 
      · 3 odpowiedzi
    • evances  »  Kamineko

Żyje czy nie żyje?! 
      · 0 odpowiedzi
    • Piotrz

"Są takie piękne chwile, w których nawet najbardziej lewicowych polskich komentatorów rzeczywistości krew zalewa od realizacji ich własnych poglądów. Na przykład jak dziewczyna z Polski walczy i oczywiście przegrywa walkę o medal olimpijski z mężczyzną z RPA, który uważa się za kobietę".
      · 1 odpowiedź
    • evances

Panie i panowie
      Są tacy co stają na głowie
      Tak jakby wszyscy byli w zmowie
      Do czasu aż sobie jeden z drugim uzmysłowi
      Jacy oni wszyscy są małostkowi
      Aż rzygać się chce
      Ten kto to wie kurwa
      Życie upstrzone jak gołębim gównem
      Bulwar
      Zrobi tak jak ja
      Pójdzie własną drogą
      Prócz cienia
      Nie ma ze mną nikogo
      · 3 odpowiedzi
    • Borowy

Znalazłem dziś przez przypadek coś co nazywa się witarianizm i jak rozumiem, weganizm, wegetarianizm itp. to przy tym odpadam.

· 7 odpowiedzi