Jump to content

matura w wieku 30 lat

Guru77

Recommended Posts

Posted

Hej, mam 30 lat i jestem bez matury, mimo to mam dobra prace i jakos sobie poradzilem ale od pewnego czasu zaczalem myslec czy nie zrobic matury, co o tym sadzicie czy warto jszcze sobie tym zawracac glowe jesli bez niej dobrze mi sie wiedzie?

Kobieteria
Posted

Zależy, jakie masz plany na przyszłość. Czy chciałbyś studiować, podwyższać swoje kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności, zmienić pracę na lepszą...

Myślę, że warto. Przynajmniej ja na pewno chciałabym mieć maturę.

Ale to zależy tylko od Ciebie, Twojej sytuacji i planów.

Posted

Hmm skoro dobrze Ci się wiedzie... ale z drugiej strony to jeśli masz taką ochotę, tfu tzn jeśli wtedy czułbyś się lepiej to chyba warto. Moja ciotka 44 letnia zrobiła maturę dopiero 4 lata, dla siebie, dla satysfakcji, chociaż też miała b. dobrą pracę ;)

To już od Ciebie zależy, ale wydaje mi się, że lepiej jednak mieć też świstek w łapkach ;)

Kobieteria
Posted
To już od Ciebie zależy, ale wydaje mi się, że lepiej jednak mieć też świstek w łapkach

... bo nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Posted
... bo nie wiadomo, kiedy może się przydać.

oj tak, bo jakbyś chciał zmienić pracę bądź by Ciebie zwolnili to zostajesz na lodzie niestety :/

Posted

[fquote]oj tak, bo jakbyś chciał zmienić pracę bądź by Ciebie zwolnili to zostajesz na lodzie niestety :/[/fquote]

no wlasnie... moim zdaniem powienies zdac predzej cie przyjma do pracy gdy z owej cie wyrzucą czego ci nie zyce

Posted

no jak juz bylo wspomniane to zalezy od tego czy chcesz sie jeszcze rozwijac w przyszlosci. Hmm a jesli to dla samego faktu posiadania dokumentu to nie wiem czy warto.. tracic czas na nadrabianie zaległości i stresu przed maturalnego. Sa w zyciu ciekawsze rzeczy do roboty. No ale jesli ci sie nudzi to czemu by nie.. papierki szczescia nie daja ale lepiej miec niz nie miec.

Posted

nie wiem moze jednak zrobie ta mature, swoja droga dzis gadalem z koleszka i mowil ze jeden zul z naszego bloku taki co spi na lawce do szkoly sie zapisal mature robic hehe

Posted

Na twoim miejscu bym zrobił maturę. Pewniejsza przyszłość.

Posted

Sprawa wygląda dla mnie na oczywistą. Matura to matura. Zawsze lepiej mieć maturę niż jej nie mieć. Zrób ją dla siebie samego.

Posted

Uczyć sie zawsze warto.

Agnieszka1991
Posted

Hmm...jasne, że lepiej mieć maturę.

Więc chyba warto.

Zresztą ,,lepiej późno niż wcale".

Posted
co o tym sadzicie czy warto jszcze

no pewnie! wszystko jest dla ludzi. popatrz ile miała lat taka Renatka Beger jak sobie maturke robiła;) ewentualnie na targu możesz sobie kupić hi hi

IwonaZam 17
Posted

ja myśle że nie, jęśli masz stałą prace to nie zawracaj sobie tym głowy

Posted

Moim zdaniem warto.Dlaczego? A no dlatego,że ta stała praca, nie zawsze może byc taka stała,poza tym pomyśl-masz 30 lat i nie sądzę,żebyś chciał przez całe życie pracować w tym samym miejscu. I chociaż teraz nie narzekasz, to być może kiedyś poczujesz,że stać Cie na więcej,zechcesz sie rozwijać, może nawet weźmiesz pod uwagę studia :wink: Pomyśl o przyszłości,pozdrawiam.

• 3 weeks later...
Posted

....człowiek uczy się przez całe życie....więc jeśli się ma jakiś cel - trzeba wyjść mu na przeciw... :D

Posted

Na naukę nigdy nie jest za późno. Mojej przyjaciółki mam (ma ok 45 lat) w tym roku zdawała maturę i idzie na studia. W dzisiejszych czasach wykształcenie jest bardzo ważne, przydatne. A poza tym człowiek musi się rozwijać :)

Posted

hehe moja mama w tym roku robila mature :D:D jesli ci cos to da to rob

Posted

Myślę, że zawsze lepiej mieć niż nie mieć... Zawsze może się przydać. :wink:

Posted

Na naukę nigdy nie jest za późno.

Posted
hehe moja mama w tym roku robila mature :D jesli ci cos to da to rob

Moja równiez, miała jakieś 35 lat gdy zdawała maturę i zdała ja naprawdę świetnie. Warto choćby dla samej satysfakcji a i zawsze masz więcej pewnosci, że w razie utraty pracy znajdziesz cos nowego.

Posted

Moja mama w wieku prawie 50 lat poszła na studia i skończyła.:) Uważam, że lepiej podnosic kwalifikacje. Teraz jest praca - za kilka lat moze jej nie byc, roznie bywa. A kto teraz zatrudnia człowieka bez matury? Lepiej miec.

Posted

Moja ciocia ma 41 lat...zdaje teraz mature.. heh fajnie ;]

teraz uczy sie razem z córką, ktora chodzi do liceum (: pozdrawiam i zycze zdania na szóche :P

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine