Pizzaro

Katastrofa w Smoleńsku - wypadek czy zamach ?

Jaka była przyczyna katastrofy w Smoleńsku ?  

75 members have voted

1. 1.

• 1. Zamach
      29
    • 2. BÅ?Ä?d pilotów
      17
    • 3. BÅ?Ä?dne dane kontrolerów lotu
      3
    • 4. ZÅ?e warunki atmosferyczne i mgÅ?a
      18
    • 5. Inne
      10

Recommended Posts

Nie mówie o kopaniu dołków pod rządem (pomijając, że rola opozycji jest nieco inna) i walkę o władzę tylko o kwestie legitymizacji w zasadzie samego państwa. To zupełnie różne poziomy. Dla mnie to takie zabawne, że im głośniej krzyczą o miłości do narodu i wartościach narodowych tym bardziej gardzą krajem.

Nie gardzą krajem, a establishmentem i tzw republiką okrągłostołową, która zostawiła w życiu publicznym sędziów służalczych staremu systemowi, Zomowców i praktycznie całą klasę polityczną w prawie niezmienionym stanie, gdzie przynajmniej połowa ludzi była agentami. Stąd pomysł IV RP, odcięcia się kompletnie od III RP i Kiszczakowego "Nic wam nie będzie". Moim zdaniem jest w tym wiele racji.

Wątpie by mówienie o tym, że Tusk się sprzedał Niemcom ma jakieś podstawy, po prostu widzi on, że sojusz z tym krajem jest jedyną rozsądną drogą, żeby znaczyć coś w Unii. Tym bardziej, że pani kanclerz wywodzi się z podobnie sytuowanej na scenie politycznej partii więc i poglądowo znacznie łatwiej dogadać się niż z przedstawicielami powiedzmy Francji czy UK, które na dodatek mają skrajnie niekorzystne dla nas propozycje.

Ogólnie w obecnym stanie niekorzystna dla Polski jest cała Unia Europejska, a ty mówisz, że sojusz z Niemcami to jedyna droga by znaczyć coś w ZSSE. Dostaniemy trochę więcej pieniążków, ale nie ma nic za darmo. UE już ogranicza wolność Polski w wielu kwestiach, czekamy tylko na kontrolę sektora bankowego i wdrożenie unijnej waluty. A w Unii nie będziemy nigdy znaczyć więcej niż niemieckie psy.

Cóż pytaj zdrajców z kancelarii byłego prezydenta, skoro naczelnego zdrajcy już nie możesz. To tak w kwestii składu osobowego który zaprosili. W ogóle sam pomysł niepotrzebnego lotu, w zasadzie obliczony tylko na walkę polityczną, bo przecie Katyń został uczczony 3 dni wcześniej. Co do procedur to proszę bardzo wykaż te błędy. Swoją droga to całkiem zabawne myśleć, że mogliśmy ot tak przejąć śledztwo w całości i zabrać wrak od tak od razu^^

Co do zdrajcy Kaczyńskiego to on wcale nie domaga się wyjaśnień, on tym cynicznie gra licząc na zwycięstwo w wyborach.

A ty naczelnych zdrajców z PO wciąż możesz zapytać, bo ich masowy samobójca nie tyka. Szkoda, że mają obywateli głęboko i najwyżej pokażą ci palec, a nie odpowiedzą. :wink: Procedur złamano tyle, że obawiano się konsekwencji ze strony NATO swego czasu. Podstawowa procedura, czyli jeśli to obliczyć to te osoby powinny być rozłożone na 4 samoloty, nie na jeden, ale prezydentowi samolotu oczywiście nie chciano dać. Kolejna procedura - zanim wyląduje samolot z głową państwa najpierw trzeba wysłać ekipy na lotnisko i jedno lotnisko zapasowe, żeby sprawdzić czy się nadają. O braku żandarmerii przy oficerach (do których ochraniania została stworzona) nie będę wspominał. Jeśli nie wiesz takich rzeczy dziwię się, że w ogóle wypowiadasz się w temacie tej katastrofy. Winę ponosi Klich. Nikt inny. Oczywiście nie tego, że ci ludzie nie żyją, ale tego, że nie dotrzymano procedur i utrudniania dostępu do komunikacji prezydentowi. To zwykły zdrajca i sprzedawczyk.

I kto ci powiedział, że ten lot był niepotrzebny? Prezydent był patriotą jak i generałowie, zatem chcieli być w tym dniu w tym miejscu.

W ogóle to krew mnie zalewa kiedy czytam, że prezydent kraju chce jechać w rocznicę wielkiego ludobójstwa na jego rodakach na miejsce tego strasznego zdarzenia i uczcić ich pamięć, a premier sprzedawczyk i reszta klakierów mówi, że lot był niepotrzebny, bo już tam gdzieś to ktoś uczcił? Jak to k.. niepotrzebny? W taki dzień prezydent wolnej Polski ma obowiązek tam być!

To tak jak mówić, że nie jedź na Marsz Niepodległości, bo już opiłeś niepodległość 8. Sorry, ale niektórzy mają potrzebę pokazania patriotyzmu w Polsce, która płonie. Taką samą potrzebę miał śp Lech Kaczyński.

Swoją drogą to zabawne myśleć, że Polacy bali się pojechać z ekspertami do Rosji w dzień po i ten wrak po prostu zbadać, a gdyby to był samolot Amerykański to jeszcze w ten sam dzień to byłaby strefa, gdzie nikt poza Amerykanami wejść nie może i wszystko by zbadali i wywieźli. Ale premier piesek oddał wszystko Rosjanom. Brawa dla niego i jego klakierków... a teraz mówi tak, że brat zmarłego prezydenta, który chce sprawiedliwości i prawdy to zdrajca. Jak łatwo manipulować ludzikami. :wink:

Nie gardzą krajem, a establishmentem i tzw republiką okrągłostołową, która zostawiła w życiu publicznym sędziów służalczych staremu systemowi, Zomowców i praktycznie całą klasę polityczną w prawie niezmienionym stanie, gdzie przynajmniej połowa ludzi była agentami. Stąd pomysł IV RP, odcięcia się kompletnie od III RP i Kiszczakowego "Nic wam nie będzie". Moim zdaniem jest w tym wiele racji.

Nazywanie legalnie wybranego rządu zdrajcami (bez żadnego sensownego uzasadnienia), podważanie działania wielu instytucji i traktowania ich jako niepolskie tylko dlatego, że np. słusznie wydały dla nich niekorzystny wyrok.

Zresztą w tym kontekście popieranie PiS jest dość zabawne, bo Ci to dość jawnie wprowadzali "sędziów służalczych staremu systemowi" na najwyższe stanowiska w państwie.

Dla mnie zresztą okrągły stół jest piękną ideą założycielską III RP, niezależnie od tego jak realizacja tego wyszła.

Ogólnie w obecnym stanie niekorzystna dla Polski jest cała Unia Europejska, a ty mówisz, że sojusz z Niemcami to jedyna droga by znaczyć coś w ZSSE. Dostaniemy trochę więcej pieniążków, ale nie ma nic za darmo. UE już ogranicza wolność Polski w wielu kwestiach, czekamy tylko na kontrolę sektora bankowego i wdrożenie unijnej waluty. A w Unii nie będziemy nigdy znaczyć więcej niż niemieckie psy.

Bycie poza UE byłoby dla nas skrajnie niekorzystne, więc to jedyna racjonalna droga. Jak dla mnie dziwnie pojmujesz wolność. To oczywisty fakt, że jeśli idzie o znaczenie Niemiec nie przeskoczymy, wszak istotna jest tu demografia i wielkość gospodarki, tego tak łatwo przeskoczyć się nie da.

A ty naczelnych zdrajców z PO wciąż możesz zapytać, bo ich masowy samobójca nie tyka.

Chyba jednak tyka, ale wtedy w takich wypadkach nagle okazuje się ta osoba być bohaterem narodowym, a nie zdrajcą. Ot taki paradoksik :)

Zresztą to samobójstwa to o co więcej tu pytać?

Podstawowa procedura, czyli jeśli to obliczyć to te osoby powinny być rozłożone na 4 samoloty, nie na jeden, ale prezydentowi samolotu oczywiście nie chciano dać.

Dano 1 z 2, zresztą nie jestem pewien czy ta procedura przypadkiem nie powstała już po katastrofie. Nie chciano dać mu samolotu, ale znacznie wcześniej przy okazji wizyty w Brukseli na jakimś unijnym szczycie.

Za skład lotu odpowiada prezydent i jego kancelaria.

Kolejna procedura - zanim wyląduje samolot z głową państwa najpierw trzeba wysłać ekipy na lotnisko i jedno lotnisko zapasowe, żeby sprawdzić czy się nadają.

Wszyscy i tak wiedzieli, że się nie nadaje. Informacja stara, i stale olewana:)

To zwykły zdrajca i sprzedawczyk.

Jak już to kiepski urząędnik, do tych dwóch epitetów nie ma podstaw.

I kto ci powiedział, że ten lot był niepotrzebny? Prezydent był patriotą jak i generałowie, zatem chcieli być w tym dniu w tym miejscu.

Sam tak uważam, rocznica została już uczczona przez Polskie władze wcześniej. Wystarczy.

To tak jak mówić, że nie jedź na Marsz Niepodległości, bo już opiłeś niepodległość.

Niezwiązane. Chyba że masz na myśli ten faszystowski marsz to wtedy się zgadza.

Swoją drogą to zabawne myśleć, że Polacy bali się pojechać z ekspertami do Rosji w dzień po i ten wrak po prostu zbadać, a gdyby to był samolot Amerykański to jeszcze w ten sam dzień to byłaby strefa, gdzie nikt poza Amerykanami wejść nie może i wszystko by zbadali i wywieźli.

Polska nie jest USA, więc może jakieś bardziej adekwatne porównanie? Tym bardziej, że znając życie mają te oba kraje jakąś bardziej zabawną umowę dwustronną na takie przypadki.

Ale premier piesek oddał wszystko Rosjanom. Brawa dla niego i jego klakierków... a teraz mówi tak, że brat zmarłego prezydenta, który chce sprawiedliwości i prawdy to zdrajca.

On nie chce prawdy, chyba że ta "prawda" będzie taka jaka jemu pasuje. Wybór konwencji był jaki był (a był uzasadniony), więc siłą rzeczy to mam wątpliwości czy w ogóle mógł tu zrobić inaczej.

Natomiast gadanie o zdrajcach z mojej strony to - jak zaznaczyłem uprzednio - swoisty żarcik, pokazujący jak można sobie ot tak używać tego słowa. :)

Nazywanie legalnie wybranego rządu zdrajcami (bez żadnego sensownego uzasadnienia), podważanie działania wielu instytucji i traktowania ich jako niepolskie tylko dlatego, że np. słusznie wydały dla nich niekorzystny wyrok.

Uzasadniane było 100 razy tylko nie pokazali tego w TVP albo w TVN to ludziki już nie wiedzą. A to, że wiele instytucji nie działa z interesem państwa wiadomo nie od dziś.

Zresztą w tym kontekście popieranie PiS jest dość zabawne, bo Ci to dość jawnie wprowadzali "sędziów służalczych staremu systemowi" na najwyższe stanowiska w państwie.

Nazwiska or didn't happened.

Dla mnie zresztą okrągły stół jest piękną ideą założycielską III RP, niezależnie od tego jak realizacja tego wyszła.

Idee równości też były piękne w komuniźmie. Idee rewolucji francuskiej też były piękne. Co z tego wyszło każdy wie.

Bycie poza UE byłoby dla nas skrajnie niekorzystne, więc to jedyna racjonalna droga. Jak dla mnie dziwnie pojmujesz wolność.

Skrajnie niekorzystne ponieważ? Jak wiadomo kraje takie jak Portugalia czy Niemcy po wejściu do Unii naprawdę zyskały taaak dużo. Nie zapominajmy o Grecji. :wink:

Jak dla mnie dziwnie pojmujesz wolność. To oczywisty fakt, że jeśli idzie o znaczenie Niemiec nie przeskoczymy, wszak istotna jest tu demografia i wielkość gospodarki, tego tak łatwo przeskoczyć się nie da.

Jak dla mnie to ty dziwnie pojmujesz wolność. Nie przeskoczymy Niemiec gospodarczo, a więc wejdźmy do tej samej organizacji międzynarodowej i bądźmy ich pieskami, popierajmy ich we wszystkim. Przodkowie walczący w powstaniu Warszawskim czy w AK pewnie są dumni z rodaków.

Chyba jednak tyka, ale wtedy w takich wypadkach nagle okazuje się ta osoba być bohaterem narodowym, a nie zdrajcą. Ot taki paradoksik :)

Nazwisko.

Dano 1 z 2, zresztą nie jestem pewien czy ta procedura przypadkiem nie powstała już po katastrofie. Nie chciano dać mu samolotu, ale znacznie wcześniej przy okazji wizyty w Brukseli na jakimś unijnym szczycie.

Za skład lotu odpowiada prezydent i jego kancelaria.

Nie jest to procedura wymyślona przez Polaków a NATOwska. NATO też zostało utworzone po katastrofie? Przeczysz sam sobie - skoro za loty prezydenta odpowiada kancelaria prezydenta to jak to możliwe, że Kaczyński nie dostał samolotu do Brukseli? Sam sobie go nie dał?

Sam tak uważam, rocznica została już uczczona przez Polskie władze wcześniej. Wystarczy.

Jednym starczy, patriotom nie.

Niezwiązane. Chyba że masz na myśli ten faszystowski marsz to wtedy się zgadza.

Marsz nie jest faszystowski. To ty jesteś ignorantem i powtarzasz obraźliwe słowa używane przez przeciwników MN.

On nie chce prawdy, chyba że ta "prawda" będzie taka jaka jemu pasuje.

Rozumiem, że te wnioski wysuwasz na podstawie dogłębnej analizy portretu psychologicznego.

Wybór konwencji był jaki był (a był uzasadniony), więc siłą rzeczy to mam wątpliwości czy w ogóle mógł tu zrobić inaczej.

Nie mógł, a powinien.

Natomiast gadanie o zdrajcach z mojej strony to - jak zaznaczyłem uprzednio - swoisty żarcik, pokazujący jak można sobie ot tak używać tego słowa. :)

Ogólnie ostatnio panuje moda na żartowanie z tej tragedii, rozkradania kraju, a i jeszcze w dzień dobry TVN jakiś polityk rzuci jakimś fajnym kawałem i w ogóle jest super. Twój swoisty żarcik był równie dobry.

Uzasadniane było 100 razy tylko nie pokazali tego w TVP albo w TVN to ludziki już nie wiedzą. A to, że wiele instytucji nie działa z interesem państwa wiadomo nie od dziś.

Rzadko oglądam TV szczerze mówiąc, ale może powinienem był zaznaczyć "żadnego sensownego uzasadnienia". Co do interesu państwa to kwestia jest prosta, każda partia inaczej go widzi i realizuje. Pluralizm na tym właśnie polega.

Nazwiska or didn't happened.

Przykładowo :)

Wice-minister sprawiedliwości Kryże - sędzia skazujący opozycje, syn sędziego skazującego AK-owców na śmierć (nie żebym oceniał kogoś za czyny ojca, ale pamiętam jak sam Kaczyński i prawicowe media często czyniły z czyjejś genealogii zarzut)

Zbysio Wassermann - zdaje się komunistyczny prokurator

Tu za to masz miłą listę ludzi PiS'u i tych których PiS do rządu zaprosił z czerwoną przeszłością :))

http://prawica.net/node/8022

Nie żeby mi czerwona przeszłość bardzo przeszkadzała, ale skrajna hipokryzja to co innego.

Idee równości też były piękne w komuniźmie. Idee rewolucji francuskiej też były piękne. Co z tego wyszło każdy wie.

Ta akurat wyszła całkiem ładnie i bezkrwawo. Komunizm to akurat średni przykład, bo tam zakładano terror (zwłaszcza w wersji Leninowskiej) w fazie rewolucji o czym pewnie mało kto pamięta.

Skrajnie niekorzystne ponieważ? Jak wiadomo kraje takie jak Portugalia czy Niemcy po wejściu do Unii naprawdę zyskały taaak dużo. Nie zapominajmy o Grecji. :wink:

Niemcy to akurat idealny przykład tych którzy zyskują najwięcej. Co do Grecji to wybacz, ale w dużej mierze sami są sobie winni. Unia nie kazała im się skrajnie zadłużać, ani oszukiwać w jej instytucji w kwestii stanu budżetu. Inna sprawa, że przyjęcie Grecji w ramach struktur miało stricte geopolityczny charakter (nie chciano tam ruskich baz wojskowych).

Jak dla mnie to ty dziwnie pojmujesz wolność. Nie przeskoczymy Niemiec gospodarczo, a więc wejdźmy do tej samej organizacji międzynarodowej i bądźmy ich pieskami, popierajmy ich we wszystkim. Przodkowie walczący w powstaniu Warszawskim czy w AK pewnie są dumni z rodaków.

Masz dziwne pojmowanie współpracy i kompromisu. Od głupie myślenie, że jeśli w jakiejś kwestii odpuszczam to znaczy, że jestem wasalem ;D

Podejrzewam, że dumni są :) Choć pewnie dla takich jak Ty stają się nagle zdrajcami, bądź w najlepszym razie starymi ludźmi bez rozeznania w rzeczywistości vide generał Ścibor-Rylski :)

Nazwisko.

Grzegorz Michniewicz

Nie jest to procedura wymyślona przez Polaków a NATOwska. NATO też zostało utworzone po katastrofie? Przeczysz sam sobie - skoro za loty prezydenta odpowiada kancelaria prezydenta to jak to możliwe, że Kaczyński nie dostał samolotu do Brukseli? Sam sobie go nie dał?

Nie dziecko to Ty mylisz różne rzeczy. Wyraźnie napisałem "Za skład lotu odpowiada prezydent i jego kancelaria." Nijak nie odnosi się to do kwestii wydania samolotu.

Jednym starczy, patriotom nie.

No tak zapomniałem, że pewne środowiska czciłyby coś co miesiąc, a najlepiej co 3 dni:)

Nie widzę w tym jednak nic co czyniłoby z nich patriotów zwłaszcza czegoś co miałoby ich odróżnić od tych którzy odpowiednio uczcili tę rocznicę 3 dni wcześniej. :)

Marsz nie jest faszystowski. To ty jesteś ignorantem i powtarzasz obraźliwe słowa używane przez przeciwników MN.

Oj oj zaczyna się ataczek. To akurat właściwe określenie dla ONR-owskie marszu. Zresztą poznałem wystarczająco ludzi z ONR, żeby uznawać słowo faszyzm za adekwatne.

Rozumiem, że te wnioski wysuwasz na podstawie dogłębnej analizy portretu psychologicznego.

To widać gołym okiem, no chyba że chcesz uznać że pan prezes kompletnie sobie nie radzi z emocjami, ale to zasadniczo dyskwalifikowałoby go jako polityka.

Anyway smoleńsk to w tej chwili dla niego przede wszystkim oręż do konsolidacji elektoratu i uderzania w zaufanie do rządzących.

Wybór konwencji był jaki był (a był uzasadniony), więc siłą rzeczy to mam wątpliwości czy w ogóle mógł tu zrobić inaczej.

Nie mógł, a powinien.

To zasadniczo Twoja opinia, i nic ponadto.

Ogólnie ostatnio panuje moda na żartowanie z tej tragedii, rozkradania kraju, a i jeszcze w dzień dobry TVN jakiś polityk rzuci jakimś fajnym kawałem i w ogóle jest super. Twój swoisty żarcik był równie dobry.

Cóż mogę poradzić, skoro pewna grupa rozdmuchała to do komicznych wręcz rozmiarów. Odpowiedź śmiechem bywa dość naturalna gdy przekroczy się pewne granice :)

Rzadko oglądam TV szczerze mówiąc, ale może powinienem był zaznaczyć "żadnego sensownego uzasadnienia". Co do interesu państwa to kwestia jest prosta, każda partia inaczej go widzi i realizuje. Pluralizm na tym właśnie polega.

I jedna partia ma prawo oskarżać drugą o działanie wbrew interesowi państwa (z jej punktu widzenia). Tu się zgodzę. Ja sens widzę, ty nie - nasza dyskusja na ten temat wygląda mniej więcej tak: - nie ma sensu - a właśnie, że ma - nie, bo nie ma. To twoje zdanie, ja mam inne. Oczywiście rację mam ja. :wink:

Wice-minister sprawiedliwości Kryże - sędzia skazujący opozycje, syn sędziego skazującego AK-owców na śmierć (nie żebym oceniał kogoś za czyny ojca, ale pamiętam jak sam Kaczyński i prawicowe media często czyniły z czyjejś genealogii zarzut)

Zbysio Wassermann - zdaje się komunistyczny prokurator

Wasserman nie zrobił nic niemoralnego w okresie komunizmu, a po 1989 roku wiele robił jak choćby zajmował się weryfikacją agentów SB. Myślę, że Wasserman mimo epizodu jednak był człowiekiem honoru. a Kryże nie wiem jak znalazł się w sejmie, ale wiem, że Kaczyński wywalił go z hukiem i zrugał Ziobre za to, że wybrał Kryże na swojego zastępce.

Ta akurat wyszła całkiem ładnie i bezkrwawo. Komunizm to akurat średni przykład, bo tam zakładano terror (zwłaszcza w wersji Leninowskiej) w fazie rewolucji o czym pewnie mało kto pamięta.

Rewolucja Francuska wyszła ładnie i bezkrwawo? Radzę się dokształcić. A co do komunizmu napisałem, że piękne tam były idee równości, a nie cała ideologia komunizmu.

Niemcy to akurat idealny przykład tych którzy zyskują najwięcej. Co do Grecji to wybacz, ale w dużej mierze sami są sobie winni. Unia nie kazała im się skrajnie zadłużać, ani oszukiwać w jej instytucji w kwestii stanu budżetu. Inna sprawa, że przyjęcie Grecji w ramach struktur miało stricte geopolityczny charakter (nie chciano tam ruskich baz wojskowych).

Niemcy, które zawsze były gigantem przemysłu właśnie mają za sobą recesje i wcale nie zapowiada się na to, że ich gospodarka jakoś znacząco wzrośnie w najbliższym czasie. A wszystko dzięki bałaganowi w UE i silnemu skrętowi w lewo. Jakoś w czasach RFN nikt nie narzekał na brak Unii, a gospodarka rosła w niesamowitym tempie. O rosnących konfliktach na tle etnicznym nawet nie będę wspominał...

Masz dziwne pojmowanie współpracy i kompromisu. Od głupie myślenie, że jeśli w jakiejś kwestii odpuszczam to znaczy, że jestem wasalem ;D

Podejrzewam, że dumni są :) Choć pewnie dla takich jak Ty stają się nagle zdrajcami, bądź w najlepszym razie starymi ludźmi bez rozeznania w rzeczywistości vide generał Ścibor-Rylski :)

"od' głupie myślenie, że ciągle podpinając się pod inne kraje (Niemcy, USA) umocnimy własną pozycje. I nie mów, że Polska ma coś do ugrania w Unii. Jedyne co może zrobić to przystać albo na propozycję Niemiecką, albo Francuską, albo brytyjską. Nie ma Polskiej propozycji. Podpisywać traktaty, które ograniczają władzę ustawodawczą, a dostaniemy trochę miliardów, gdzie znacznie więcej w Polsce jest przejedzone przez biurokrację. Brawo.

Grzegorz Michniewicz

Nic o tej osobie nie słyszałem, więc się nie wypowiadam.

Nie dziecko to Ty mylisz różne rzeczy. Wyraźnie napisałem "Za skład lotu odpowiada prezydent i jego kancelaria." Nijak nie odnosi się to do kwestii wydania samolotu.

Kancelaria prezydenta odpowiada też za przestrzeganie procedur Nato i ochronę generałów? Czy MON? Kończ waść wstydu oszczędź. A to, że zwracasz się do mnie per 'dziecko' nie mając pojęcia z kim rozmawiasz wskazuje tylko na to, że jesteś kompletnie niepoważny i nie panujesz nad swoim słabiutkim układem nerwowym.

No tak zapomniałem, że pewne środowiska czciłyby coś co miesiąc, a najlepiej co 3 dni:)

Nie widzę w tym jednak nic co czyniłoby z nich patriotów zwłaszcza czegoś co miałoby ich odróżnić od tych którzy odpowiednio uczcili tę rocznicę 3 dni wcześniej. :)

Tak, najlepiej powiedzieć parę słówek w telewizji - te głupoty w Katyniu już z głowy. Otóż niektórzy mają potrzebę i wewnętrzny obowiązek być w takim miejscu wtedy kiedy powinni. Wiem, że tacy jak ty nie mają takich potrzeb względem kraju, ale istnieją jeszcze tacy ludzie jak patrioci.

Oj oj zaczyna się ataczek. To akurat właściwe określenie dla ONR-owskie marszu. Zresztą poznałem wystarczająco ludzi z ONR, żeby uznawać słowo faszyzm za adekwatne.

Ataczek? Że tak zacytuję E. Stachurę - "Jeżeli coś do­tyka cię, znaczy: do­tyczy cię. Jeżeli­by nie do­tyczyło cię - nie do­tykałoby cię, nie zrażało, nie ob­rażało, nie drażniło, nie kuło, nie ra­niło. Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze." A ignorant to właściwe określenie dla ciebie. Równie dobrze nazwij wszystkich, którzy pojawiają się w Częstochowie fanatykami Radia Maryja ponieważ część z tych ludzi słucha radia, a część ze słuchaczy radia to fanatycy. Głupota na twoim poziomie.

To widać gołym okiem, no chyba że chcesz uznać że pan prezes kompletnie sobie nie radzi z emocjami, ale to zasadniczo dyskwalifikowałoby go jako polityka.

Chyba na te gołe oko musisz założyć okulary.

Tymi słowami mogę podpisać co drugie twoje zdanie.

Chcieli wylądować mimo, że nic nie widzieli. Pomysł świetny, zdjęcia ciał ofiar też niezłe - tyle sensacji. Tyle i nic więcej.

I jedna partia ma prawo oskarżać drugą o działanie wbrew interesowi państwa (z jej punktu widzenia). Tu się zgodzę.

Przy czym ja uważam, że zwykle te oskarżenia są nieuzasadnione.

Wasserman nie zrobił nic niemoralnego w okresie komunizmu, a po 1989 roku wiele robił jak choćby zajmował się weryfikacją agentów SB. Myślę, że Wasserman mimo epizodu jednak był człowiekiem honoru. a Kryże nie wiem jak znalazł się w sejmie, ale wiem, że Kaczyński wywalił go z hukiem i zrugał Ziobre za to, że wybrał Kryże na swojego zastępce.

Podobnie jak większość komunistów, pracowników SB itd, a mimo to PiSowska strona lubiła stosować odpowiedzialność zbiorową. Więc postrzegam posiadanie takowych ludzi jako niekonsekwencję, żeby nie rzec hipokryzję z ich strony.

Rewolucja Francuska wyszła ładnie i bezkrwawo? Radzę się dokształcić.

Sam się zastanawiam o czym myślałem pisząc tamtą głupotkę ;p

Niemcy, które zawsze były gigantem przemysłu właśnie mają za sobą recesje i wcale nie zapowiada się na to, że ich gospodarka jakoś znacząco wzrośnie w najbliższym czasie. A wszystko dzięki bałaganowi w UE i silnemu skrętowi w lewo. Jakoś w czasach RFN nikt nie narzekał na brak Unii, a gospodarka rosła w niesamowitym tempie. O rosnących konfliktach na tle etnicznym nawet nie będę wspominał...

Cóż ich recesja związana jest generalnie z problememi w innych krajach. Jakby nie patrzeć ktoś musi kupować ich produkty. Choć zdaje się dramatu tam nie ma, a bezrobocie i tak spada. Zastanawia mnie co masz na myśli mówiąc o czasach RFN, a kiedy według Ciebie zaczynają się czasy Unijne bo te drugie w zasadzie zaczynają się niedługo po wojnie.

Kancelaria prezydenta odpowiada też za przestrzeganie procedur Nato i ochronę generałów? Czy MON? Kończ waść wstydu oszczędź.

Wypowiadałem się o zupełnie innym aspekcie niż Ty teraz więc generalnie pudło.

Jak już o tym mowa, to nie sądzę by ta wycieczka była gorzej zabezpieczona niż ta rządowa 3 dni wcześniej.

Zresztą jeśli były tu jakieś uchybienia to nie były one kluczowe dla sprawy.

Tak, najlepiej powiedzieć parę słówek w telewizji - te głupoty w Katyniu już z głowy. Otóż niektórzy mają potrzebę i wewnętrzny obowiązek być w takim miejscu wtedy kiedy powinni.

Mógł zapewne przybyć na obchody 3 dni wcześniej. Nie widzę w jego zachowaniu czegoś wyróżniająco patriotycznego, wręcz przeciwnie.

A ignorant to właściwe określenie dla ciebie. Równie dobrze nazwij wszystkich, którzy pojawiają się w Częstochowie fanatykami Radia Maryja ponieważ część z tych ludzi słucha radia, a część ze słuchaczy radia to fanatycy. Głupota na twoim poziomie.

To chyba odnośnie tego co pisałeś o panowaniu nad słabiutkim układem nerwowym :)

Tymi słowami mogę podpisać co drugie twoje zdanie.

Innymi słowy Twoje pisanie o powinności wyboru innej konwencji to takie o napisanie sobie, bez żadnego uzasadnienia. Fakt jest taki, że tak naprawdę trudno nawet powiedzieć, że "konwencja została wybrana", po prostu w takich przypadkach jak ten stosuje się jej zapisy.

Nie za dużo tych przypadków?

www.wykop.pl/ramka/1345817/morderstwo-k ... smolenska/

Też mnie to ciekawi, bo co kierowało zabójcą ? Czy to ma powiązanie ze Smoleńskiem czy też nie ? Giną kolejni ludzie, eksperci w sprawie katastrofy i nic się w stosunku do tego nie zmieniło. Może wcisną nam taką brednię, jak z E. Wróblem ?

A jakiego rodzaju to była brednia? Zdaje się, że nikt sensownie nie podważył tezy o zabójstwie ze strony syna.

A jakiego rodzaju to była brednia? Zdaje się, że nikt sensownie nie podważył tezy o zabójstwie ze strony syna.

Żona Wróbla jest psycholożką i nigdy nie zauważyła dziwnych zachowań syna, tak samo jak otoczenie. Poza tym wskazywano brak motywów, lecz chłopak sam się przyznał. Nikt też sensownie tego nie wyjaśnił.

psycholożką

23223_3481_500_Psycholoszka.jpg

Zdaje się, że kolejna ofiara tej sprawy, tzn. powiązana z tą sprawą.

On akurat nie był zbyt niewygodną jednostką, jak i żadnym ekspertem.

Pomijając że psychologia wręcz ociera się o pseudo naukę, to warto pamiętać, że...to była jego matka, więc siłą rzeczy mogła ulegać temu "że to jej synek przecie". Więc to w sumie żaden sensowny argument, a to że miał zdanie zbliżone w jakimś stopniu do PiS na temat katastrofy lotniczej to większość ludzi dowiedziała się na długo po jego śmierci. Zresztą on swoją osobą nic nie wnosił do tej kwestii, więc jak dla mnie to na siłę szukanie jakiś powiązań.

Pomijając że psychologia wręcz ociera się o pseudo naukę, to warto pamiętać,

Do tej pory liczyłem się z twoim zdaniem, ale już przestałem. Za dużo ignorancji w tym zdaniu.

Mimo, że

Żona Wróbla jest psycholożką i nigdy nie zauważyła dziwnych zachowań syna,

to zdanie jest totalną głupotą i nijak niczego nie tłumaczy.

ie interesuję się sprawą, ale przypadkiem na to wpadłem i może pomoże jakoś w dyskusji:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ego__.html

Zdaje się, że kolejna ofiara tej sprawy, tzn. powiązana z tą sprawą.

Mnie to jakoś nie przekonuje, ani żadna śmierć "powiązana" ze sprawą. Bo czemu niby miałaby?

Cmb, zapoznaj się ze słownikiem, żeby się dalej nie ośmieszać -> http://www.sjp.pl/psycholo%C5%BCk%C4%85

to zdanie jest totalną głupotą i nijak niczego nie tłumaczy.

Bo zdanie psychologa nic nie jest warte, aha :]

Wulf, ale nigdzie jednoznacznie nie wskazałem, że śmierć tego człowieka miała powiązania ze sprawą Smoleńska. Po prostu staram się obrać inny punkt patrzenia niż większość.

Pomijając że psychologia wręcz ociera się o pseudo naukę, to warto pamiętać, że...to była jego matka, więc siłą rzeczy mogła ulegać temu "że to jej synek przecie". Więc to w sumie żaden sensowny argument, a to że miał zdanie zbliżone w jakimś stopniu do PiS na temat katastrofy lotniczej to większość ludzi dowiedziała się na długo po jego śmierci. Zresztą on swoją osobą nic nie wnosił do tej kwestii, więc jak dla mnie to na siłę szukanie jakiś powiązań.

Więc, napisałeś "mogła ulec temu że to jej synek przecie", a następnie piszesz o braku argumentu samemu rzucając domysłem. Gdzieś tam wyżej napisałeś że wyjazd Lecha to żaden patriotyczny wyczyn. Dałbym uciąć sobie ręke, ze gdyby tam nie pojechał, cała hołota lemingów rozdzierałaby buźki na forach "co z niego za prezydent". A z tym wyjazdem 3 dni wcześniej to mam nadzieje że ironizowałeś...

Mam wrażenie, że nienawiść, może to za dużo, ale spora niechęć do PiSu zaburza u Ciebie logiczne myślenie. Nie dopuszczasz do siebie nawet odrobiny podejrzenia, że coś jest nie tak. Pomimo tak przytłaczającej liczby "przypadków", wałków i innych gniotów smoleńskich.

Osobiście bym rozstrzelał wszystko co się w sejmie porusza, wymienił kompletnie wszystkich, ale nie moge zrozumieć i zdzierżyć tego jak można tak ślepo popierać nieudaczników, kłamców i partoli. PiS to też jest partia pełna gamoni. Dlatego trzeba to wszystko oceniać obiektywnie, w którymś z tematów zarzucales mi że operuję na danych z mediów. Przeczytaj swoje posty, odpowiedzi do innych użytkowników a zobaczysz że kroczysz właśnie tą ścieżką o której mówiłeś mi

Powtarzam, zacznij sam myśleć, nie ufaj bezgranicznie mediom i służbom.

Tu nie chodzi o podziały polityczne pis, po itp. To nie jest miejsce na dyskusje PO - PiS. Chyba nie muszę mówić kto zginął w smloleńsku i jakie sa dzialania rządu aby to wyjasnić. Bylo to wałkowane na poprzednich stronach.

Cmb, zapoznaj się ze słownikiem, żeby się dalej nie ośmieszać -> http://www.sjp.pl/psycholo%C5%BCk%C4%85

Taaa, kominiarka, marynarka... ; ) Nie strasz mnie słownikami, skoro nawet nie wiesz o co mi chodzi. I nie spinaj się tak kochaniutki ;>

Ogólnie w temacie rozchodzi się głównie o wiarę w oficjalnie podane przez rząd teorie lub szukanie na własną rękę nieścisłości, to logiczne że Wulf podpinając się pod tych pierwszych będzie zaprzeczał wszystkiemu co nie jest spójne. Najgłupszym z argumentów jest dla mnie jednak "ludzie zawsze popełniali samobójstwa, byli mordowani, więc o co chodzi". I nagle ginie pewna część ludzi ściśle związanych ze sprawą, co jest oczywiście całkowicie naturalne. Rozumując w ten sposób możemy w ogóle zaprzestać śledztw w sprawie samobójstw, bo przecież zawsze się wieszali i będą, bezsens.

Zresztą, zamieszanie w tej sprawie jest bardzo na rękę naszym wschodnim sąsiadom, pewnie cyrk będzie się ciągnął jeszcze długie lata.

Najgorsze jednak jest to, że "złe służby" których nie wskażę mogą wykorzystywać nasz nijako rozłam państwowy dla celów swojego kraju.

Wulf, ale nigdzie jednoznacznie nie wskazałem, że śmierć tego człowieka miała powiązania ze sprawą Smoleńska. Po prostu staram się obrać inny punkt patrzenia niż większość.

Biorąc pod uwagę, że wrzuciłeś to do tego tematu to wyraźnie dajesz do zrozumienia, że sądzisz iż było jakieś powiązanie. Tyle, że zdaje się jedyne powiązanie to to, że kiedyś wyraził gdzieś opinię ;D

Więc, napisałeś "mogła ulec temu że to jej synek przecie", a następnie piszesz o braku argumentu samemu rzucając domysłem.

Domysł? W tamtej wypowiedzi zawarłem raczej obserwację :)

Gdzieś tam wyżej napisałeś że wyjazd Lecha to żaden patriotyczny wyczyn. Dałbym uciąć sobie ręke, ze gdyby tam nie pojechał, cała hołota lemingów rozdzierałaby buźki na forach "co z niego za prezydent". A z tym wyjazdem 3 dni wcześniej to mam nadzieje że ironizowałeś...

Cóż lemingi pewnie by tak krzyczały, ale czego innego się spodziewać po zwolennikach PiS? :) No dobra tak na serio to wytłumaczyliby sobie to inaczej, równie czerwoną historyjką.

W każdym razie dla mnie polityka L.K jako prezydenta od 2007 roku była w zasadzie przeciwieństwem patriotyzmu podobnie jak obecna zabawa PiS'u który można określić mianem "alternatywne państwo".

Tak mógł pojechać na te same obchody co premier, i tak to byłaby najwłaściwsza postawa, a nie zabawa w "zrobię inne obchody, większe, lepsze itd".

Mam wrażenie, że nienawiść, może to za dużo, ale spora niechęć do PiSu zaburza u Ciebie logiczne myślenie.

Niechęć. Co do logicznego myślenia to jeśli podchodzić do tego formalnie, to wybacz, ale to raczej Ty nie widzisz logicznych luk w postępowaniu PiS'u :)

Skoro to był zamach to czemu nie odmówili odszkodowań? (żeby przywołać mała uszczypliwość ^^)

Czemu ta wielka wspaniała komisja rzekomo mająca dowody (ale ich nie pokazująca), nie złożyła nawet zawiadomienia do prokuratury? Czemu nie chcieli posłów z innych partii?

Co do rzekomych badań naukowych dotyczących np. samolotu zastanawia mnie metodologia badań które siłą rzeczy robione były z ogromnymi lukami w danych do których Macierewicz i jego klika nie mieli dostępu. Zresztą Ci eksperci którzy niby wspierali PiS jakoś do prokuratury ze swoimi teoriami przychodzić nie chcieli (nawet jak dostali wezwania w charakterze świadków). Może bali się kompromitacji jak zwolennicy ID w Dover? :P

Ci wszyscy martwi ludzie też są wciągani na siłę, większość z nich to osoby które gdzieś kiedyś wygłosiły opinię pt "bo w smolensku to było inaczej", albo "rząd nie ma racji" czyli powiedziało coś co przy różnych okazjach mowi miliony Polaków i od razu robi się z tego niewiadomo co. Ci ludzie w większości nie mieli żadnego związku z czymkolwiek w tej kwestii, ani w komisji Antka nie byli, ani dostepu do informacji czy dokumentów które mogłyby coś do sprawy wnieść.

Jak na razie dość logiczne jest to, że sprawa niezależnie od tego co tam się stało, jest wykorzystywana politycznie.

Osobiście bym rozstrzelał wszystko co się w sejmie porusza, wymienił kompletnie wszystkich

Ty może tak, ale widać Polacy nie, skoro tak głosują. Demokracja :)

, ale nie moge zrozumieć i zdzierżyć tego jak można tak ślepo popierać nieudaczników, kłamców i partoli.

Nie mam pojęcia, nie głosuje na PiS.

Dlatego trzeba to wszystko oceniać obiektywnie,

Żądasz niemożliwego. Proponuje raczej rzetelność.

w którymś z tematów zarzucales mi że operuję na danych z mediów. Przeczytaj swoje posty, odpowiedzi do innych użytkowników a zobaczysz że kroczysz właśnie tą ścieżką o której mówiłeś mi

Ja należę do osób uważających to za wypadek na który nałożyło się wiele czynników: złe warunki atmosferyczne, pośpiech, złe przygotowanie, leciwy samolot.

Ja należę do osób uważających to za wypadek na który nałożyło się wiele czynników: złe warunki atmosferyczne, pośpiech, złe przygotowanie, leciwy samolot.

Ja mam takie samo zdanie...kto myśli inaczej naprawdę jest szalony i pozbawiony zdrowych zwojów mózgowych...wystarczy,że politycy wokół tej sprawy robią mega ferment,aż wstyd ile jadu dla politycznych celów zrobiono z ofiarami tej katastrofy.

Ja mam takie samo zdanie...kto myśli inaczej naprawdę jest szalony i pozbawiony zdrowych zwojów mózgowych...wystarczy,że politycy wokół tej sprawy robią mega ferment,aż wstyd ile jadu dla politycznych celów zrobiono z ofiarami tej katastrofy.

Tak samo mówiono kiedyś o osobach, które wierzył w to, że np. w Katyniu strzelali Rosjanie, a nie Niemcy (mowa o ludziach ówcześnie żyjących), że azbest był zły, że Dreyfus był wrobione et cetera. Czy trzeba być szaleńcem i człowiekiem pozbawionym zdrowych zwojów mózgowych, by ujrzeć zaniedbania z obu stron w tej sprawie?

Czy trzeba być szaleńcem i człowiekiem pozbawionym zdrowych zwojów mózgowych, by ujrzeć zaniedbania z obu stron w tej sprawie?

Zaniedbania są oczywiste, ale cała ta retoryka zamachu jest przygnębiająca. Jarosław Kaczyński, jest cwany. Jestem przekonany, że i on w zamach nie wierzy, jednak co najgorsze, jego stanowisko i pozycja pozwala kreować taki stan rzeczy. Cały ten zamach lansowany przez JK to nic innego jak bomba pijarowa PiSu która po raz kolejny ma pokazać że Polska jest w stanie kryzysu i zagrożenia i że tylko jego partia może Polskę obronić przed bandą złych sąsiadów czyhających na naszą niezależność. Tyle.

Chyba większość z nas pamięta że przed wygranymi wyborami PiSu również kreowano nam obraz patologii przeżerającej państwo? Mamy w tej chwilą niemalże tą samą sytuację, a nawet jeszcze lepszą, bo tu mamy trupy na rosyjskiej ziemi.