Pizzaro

Katastrofa w Smoleńsku - wypadek czy zamach ?

Jaka była przyczyna katastrofy w Smoleńsku ?  

76 members have voted

1. 1.

• 1. Zamach
      29
    • 2. BÅ?Ä?d pilotów
      17
    • 3. BÅ?Ä?dne dane kontrolerów lotu
      4
    • 4. ZÅ?e warunki atmosferyczne i mgÅ?a
      18
    • 5. Inne
      10

Recommended Posts

Pomijając że psychologia wręcz ociera się o pseudo naukę, to warto pamiętać,

Do tej pory liczyłem się z twoim zdaniem, ale już przestałem. Za dużo ignorancji w tym zdaniu.

Mimo, że

Żona Wróbla jest psycholożką i nigdy nie zauważyła dziwnych zachowań syna,

to zdanie jest totalną głupotą i nijak niczego nie tłumaczy.

ie interesuję się sprawą, ale przypadkiem na to wpadłem i może pomoże jakoś w dyskusji:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ego__.html

Zdaje się, że kolejna ofiara tej sprawy, tzn. powiązana z tą sprawą.

Mnie to jakoś nie przekonuje, ani żadna śmierć "powiązana" ze sprawą. Bo czemu niby miałaby?

Cmb, zapoznaj się ze słownikiem, żeby się dalej nie ośmieszać -> http://www.sjp.pl/psycholo%C5%BCk%C4%85

to zdanie jest totalną głupotą i nijak niczego nie tłumaczy.

Bo zdanie psychologa nic nie jest warte, aha :]

Wulf, ale nigdzie jednoznacznie nie wskazałem, że śmierć tego człowieka miała powiązania ze sprawą Smoleńska. Po prostu staram się obrać inny punkt patrzenia niż większość.

Pomijając że psychologia wręcz ociera się o pseudo naukę, to warto pamiętać, że...to była jego matka, więc siłą rzeczy mogła ulegać temu "że to jej synek przecie". Więc to w sumie żaden sensowny argument, a to że miał zdanie zbliżone w jakimś stopniu do PiS na temat katastrofy lotniczej to większość ludzi dowiedziała się na długo po jego śmierci. Zresztą on swoją osobą nic nie wnosił do tej kwestii, więc jak dla mnie to na siłę szukanie jakiś powiązań.

Więc, napisałeś "mogła ulec temu że to jej synek przecie", a następnie piszesz o braku argumentu samemu rzucając domysłem. Gdzieś tam wyżej napisałeś że wyjazd Lecha to żaden patriotyczny wyczyn. Dałbym uciąć sobie ręke, ze gdyby tam nie pojechał, cała hołota lemingów rozdzierałaby buźki na forach "co z niego za prezydent". A z tym wyjazdem 3 dni wcześniej to mam nadzieje że ironizowałeś...

Mam wrażenie, że nienawiść, może to za dużo, ale spora niechęć do PiSu zaburza u Ciebie logiczne myślenie. Nie dopuszczasz do siebie nawet odrobiny podejrzenia, że coś jest nie tak. Pomimo tak przytłaczającej liczby "przypadków", wałków i innych gniotów smoleńskich.

Osobiście bym rozstrzelał wszystko co się w sejmie porusza, wymienił kompletnie wszystkich, ale nie moge zrozumieć i zdzierżyć tego jak można tak ślepo popierać nieudaczników, kłamców i partoli. PiS to też jest partia pełna gamoni. Dlatego trzeba to wszystko oceniać obiektywnie, w którymś z tematów zarzucales mi że operuję na danych z mediów. Przeczytaj swoje posty, odpowiedzi do innych użytkowników a zobaczysz że kroczysz właśnie tą ścieżką o której mówiłeś mi

Powtarzam, zacznij sam myśleć, nie ufaj bezgranicznie mediom i służbom.

Tu nie chodzi o podziały polityczne pis, po itp. To nie jest miejsce na dyskusje PO - PiS. Chyba nie muszę mówić kto zginął w smloleńsku i jakie sa dzialania rządu aby to wyjasnić. Bylo to wałkowane na poprzednich stronach.

Cmb, zapoznaj się ze słownikiem, żeby się dalej nie ośmieszać -> http://www.sjp.pl/psycholo%C5%BCk%C4%85

Taaa, kominiarka, marynarka... ; ) Nie strasz mnie słownikami, skoro nawet nie wiesz o co mi chodzi. I nie spinaj się tak kochaniutki ;>

Ogólnie w temacie rozchodzi się głównie o wiarę w oficjalnie podane przez rząd teorie lub szukanie na własną rękę nieścisłości, to logiczne że Wulf podpinając się pod tych pierwszych będzie zaprzeczał wszystkiemu co nie jest spójne. Najgłupszym z argumentów jest dla mnie jednak "ludzie zawsze popełniali samobójstwa, byli mordowani, więc o co chodzi". I nagle ginie pewna część ludzi ściśle związanych ze sprawą, co jest oczywiście całkowicie naturalne. Rozumując w ten sposób możemy w ogóle zaprzestać śledztw w sprawie samobójstw, bo przecież zawsze się wieszali i będą, bezsens.

Zresztą, zamieszanie w tej sprawie jest bardzo na rękę naszym wschodnim sąsiadom, pewnie cyrk będzie się ciągnął jeszcze długie lata.

Najgorsze jednak jest to, że "złe służby" których nie wskażę mogą wykorzystywać nasz nijako rozłam państwowy dla celów swojego kraju.

Wulf, ale nigdzie jednoznacznie nie wskazałem, że śmierć tego człowieka miała powiązania ze sprawą Smoleńska. Po prostu staram się obrać inny punkt patrzenia niż większość.

Biorąc pod uwagę, że wrzuciłeś to do tego tematu to wyraźnie dajesz do zrozumienia, że sądzisz iż było jakieś powiązanie. Tyle, że zdaje się jedyne powiązanie to to, że kiedyś wyraził gdzieś opinię ;D

Więc, napisałeś "mogła ulec temu że to jej synek przecie", a następnie piszesz o braku argumentu samemu rzucając domysłem.

Domysł? W tamtej wypowiedzi zawarłem raczej obserwację :)

Gdzieś tam wyżej napisałeś że wyjazd Lecha to żaden patriotyczny wyczyn. Dałbym uciąć sobie ręke, ze gdyby tam nie pojechał, cała hołota lemingów rozdzierałaby buźki na forach "co z niego za prezydent". A z tym wyjazdem 3 dni wcześniej to mam nadzieje że ironizowałeś...

Cóż lemingi pewnie by tak krzyczały, ale czego innego się spodziewać po zwolennikach PiS? :) No dobra tak na serio to wytłumaczyliby sobie to inaczej, równie czerwoną historyjką.

W każdym razie dla mnie polityka L.K jako prezydenta od 2007 roku była w zasadzie przeciwieństwem patriotyzmu podobnie jak obecna zabawa PiS'u który można określić mianem "alternatywne państwo".

Tak mógł pojechać na te same obchody co premier, i tak to byłaby najwłaściwsza postawa, a nie zabawa w "zrobię inne obchody, większe, lepsze itd".

Mam wrażenie, że nienawiść, może to za dużo, ale spora niechęć do PiSu zaburza u Ciebie logiczne myślenie.

Niechęć. Co do logicznego myślenia to jeśli podchodzić do tego formalnie, to wybacz, ale to raczej Ty nie widzisz logicznych luk w postępowaniu PiS'u :)

Skoro to był zamach to czemu nie odmówili odszkodowań? (żeby przywołać mała uszczypliwość ^^)

Czemu ta wielka wspaniała komisja rzekomo mająca dowody (ale ich nie pokazująca), nie złożyła nawet zawiadomienia do prokuratury? Czemu nie chcieli posłów z innych partii?

Co do rzekomych badań naukowych dotyczących np. samolotu zastanawia mnie metodologia badań które siłą rzeczy robione były z ogromnymi lukami w danych do których Macierewicz i jego klika nie mieli dostępu. Zresztą Ci eksperci którzy niby wspierali PiS jakoś do prokuratury ze swoimi teoriami przychodzić nie chcieli (nawet jak dostali wezwania w charakterze świadków). Może bali się kompromitacji jak zwolennicy ID w Dover? :P

Ci wszyscy martwi ludzie też są wciągani na siłę, większość z nich to osoby które gdzieś kiedyś wygłosiły opinię pt "bo w smolensku to było inaczej", albo "rząd nie ma racji" czyli powiedziało coś co przy różnych okazjach mowi miliony Polaków i od razu robi się z tego niewiadomo co. Ci ludzie w większości nie mieli żadnego związku z czymkolwiek w tej kwestii, ani w komisji Antka nie byli, ani dostepu do informacji czy dokumentów które mogłyby coś do sprawy wnieść.

Jak na razie dość logiczne jest to, że sprawa niezależnie od tego co tam się stało, jest wykorzystywana politycznie.

Osobiście bym rozstrzelał wszystko co się w sejmie porusza, wymienił kompletnie wszystkich

Ty może tak, ale widać Polacy nie, skoro tak głosują. Demokracja :)

, ale nie moge zrozumieć i zdzierżyć tego jak można tak ślepo popierać nieudaczników, kłamców i partoli.

Nie mam pojęcia, nie głosuje na PiS.

Dlatego trzeba to wszystko oceniać obiektywnie,

Żądasz niemożliwego. Proponuje raczej rzetelność.

w którymś z tematów zarzucales mi że operuję na danych z mediów. Przeczytaj swoje posty, odpowiedzi do innych użytkowników a zobaczysz że kroczysz właśnie tą ścieżką o której mówiłeś mi

Ja należę do osób uważających to za wypadek na który nałożyło się wiele czynników: złe warunki atmosferyczne, pośpiech, złe przygotowanie, leciwy samolot.

Ja należę do osób uważających to za wypadek na który nałożyło się wiele czynników: złe warunki atmosferyczne, pośpiech, złe przygotowanie, leciwy samolot.

Ja mam takie samo zdanie...kto myśli inaczej naprawdę jest szalony i pozbawiony zdrowych zwojów mózgowych...wystarczy,że politycy wokół tej sprawy robią mega ferment,aż wstyd ile jadu dla politycznych celów zrobiono z ofiarami tej katastrofy.

Ja mam takie samo zdanie...kto myśli inaczej naprawdę jest szalony i pozbawiony zdrowych zwojów mózgowych...wystarczy,że politycy wokół tej sprawy robią mega ferment,aż wstyd ile jadu dla politycznych celów zrobiono z ofiarami tej katastrofy.

Tak samo mówiono kiedyś o osobach, które wierzył w to, że np. w Katyniu strzelali Rosjanie, a nie Niemcy (mowa o ludziach ówcześnie żyjących), że azbest był zły, że Dreyfus był wrobione et cetera. Czy trzeba być szaleńcem i człowiekiem pozbawionym zdrowych zwojów mózgowych, by ujrzeć zaniedbania z obu stron w tej sprawie?

Czy trzeba być szaleńcem i człowiekiem pozbawionym zdrowych zwojów mózgowych, by ujrzeć zaniedbania z obu stron w tej sprawie?

Zaniedbania są oczywiste, ale cała ta retoryka zamachu jest przygnębiająca. Jarosław Kaczyński, jest cwany. Jestem przekonany, że i on w zamach nie wierzy, jednak co najgorsze, jego stanowisko i pozycja pozwala kreować taki stan rzeczy. Cały ten zamach lansowany przez JK to nic innego jak bomba pijarowa PiSu która po raz kolejny ma pokazać że Polska jest w stanie kryzysu i zagrożenia i że tylko jego partia może Polskę obronić przed bandą złych sąsiadów czyhających na naszą niezależność. Tyle.

Chyba większość z nas pamięta że przed wygranymi wyborami PiSu również kreowano nam obraz patologii przeżerającej państwo? Mamy w tej chwilą niemalże tą samą sytuację, a nawet jeszcze lepszą, bo tu mamy trupy na rosyjskiej ziemi.

Cóż lemingi pewnie by tak krzyczały, ale czego innego się spodziewać po zwolennikach PiS? :) No dobra tak na serio to wytłumaczyliby sobie to inaczej, równie czerwoną historyjką.

W każdym razie dla mnie polityka L.K jako prezydenta od 2007 roku była w zasadzie przeciwieństwem patriotyzmu podobnie jak obecna zabawa PiS'u który można określić mianem "alternatywne państwo".

Mojej postawy możesz się domyslić. Sądzę wprost przeciwnie, polityka była patriotyczna. Nie płaszczono się przed Rosjanami jak i Niemcami jak to ma teraz miejsce.

Tak mógł pojechać na te same obchody co premier, i tak to byłaby najwłaściwsza postawa, a nie zabawa w "zrobię inne obchody, większe, lepsze itd".

Szczerze mówiąc nie mam zdania na ten temat.

Niechęć. Co do logicznego myślenia to jeśli podchodzić do tego formalnie, to wybacz, ale to raczej Ty nie widzisz logicznych luk w postępowaniu PiS'u :)

Dostrzegam je, uwierz. To są takie same klamoty jak pozostałe, ale PO u władzy to nie zdzierżę. Także jak mam wybierać to jednak wole PiS dla poparcia warto wziąć wszelkie dane gospodarcze z roku 2007 a z obecnego.

Skoro to był zamach to czemu nie odmówili odszkodowań? (żeby przywołać mała uszczypliwość ^^)

Odszkodowania przyznawane przez władze, która póki co ośmiesza się konkretnymi sytuacjami w wyjasnianiu katastrofy, także przykład nietrafiony.

Czemu ta wielka wspaniała komisja rzekomo mająca dowody (ale ich nie pokazująca), nie złożyła nawet zawiadomienia do prokuratury? Czemu nie chcieli posłów z innych partii?

Nie wiem ^^

Co do rzekomych badań naukowych dotyczących np. samolotu zastanawia mnie metodologia badań które siłą rzeczy robione były z ogromnymi lukami w danych do których Macierewicz i jego klika nie mieli dostępu. Zresztą Ci eksperci którzy niby wspierali PiS jakoś do prokuratury ze swoimi teoriami przychodzić nie chcieli (nawet jak dostali wezwania w charakterze świadków). Może bali się kompromitacji jak zwolennicy ID w Dover? :P

Czy może bali się seryjnego samobójcy? :) Metoda zastraszania swoje 3 grosze myślę że też wrzuciła :P (ale nie tylko, żeby mi tu któryś nie wyskoczył, że fanatycznie na tym się opieram)

Ci wszyscy martwi ludzie też są wciągani na siłę, większość z nich to osoby które gdzieś kiedyś wygłosiły opinię pt "bo w smolensku to było inaczej", albo "rząd nie ma racji" czyli powiedziało coś co przy różnych okazjach mowi miliony Polaków i od razu robi się z tego niewiadomo co. Ci ludzie w większości nie mieli żadnego związku z czymkolwiek w tej kwestii, ani w komisji Antka nie byli, ani dostepu do informacji czy dokumentów które mogłyby coś do sprawy wnieść.

Pod takie wytłumaczenie to można i nastolatków podpiąć co sie wieszają z miłości. Większośc tych ludzi to ludzie z urzędów, medialni, publiczni. W dodatku mordowani (tak, mordowani) w dniach kiedy media bębnią o czym innym.

niepoprawni.pl/blog/394/lista-ofiar-seryjnego-samobojcy

Warto dodać, że tylko podczas tych rządów samobójca jest dość aktywny. Jakoś zwolennicy torii spiskowej z mojego osiedla nie popełniają samobójstw, panie w ZUSie też mają się dobrze, póki co to giną ludzie "ważni".

Jak na razie dość logiczne jest to, że sprawa niezależnie od tego co tam się stało, jest wykorzystywana politycznie.

Zgadzam się

Ty może tak, ale widać Polacy nie, skoro tak głosują. Demokracja :)

Nie wszyscy Polacy, wiadomo jaka jest frekwencja. Ale tak to jest, jak media ogłupią. Pierwsza zasada, im gorzej sie dzieje, tym intensywniejsza propaganda.

Podejrzewam, że mam większą styczność ze skrajnie prawicowymi mediami niż Ty (zawsze lubiłem literaturę fantasy).

Jakoś mnie nie rusza ta uszczypliwość :) Fantasy, fantasy, ale poruszaja tematy których nie zobaczysz na onecie czy w faktach, ot taka subtelna róznica.

Natomiast zabawnie brzmi to co piszesz, bo jest to dość charakterystyczny sposób pisania dla zwolenników PiS (przesiedziało się troche czasu na ich forach).

Nienawidzę, ale to nienawidze stwierdzeń "typowy elektorat czegoś tam, wyborca kogos tam itp".

Zdanie ot takie z dupy wzięte, żeby coś napisać, ale nic sensownego.

Zapewne już zdążyłeś mnie zaszufladkować jako zwolennika partii na którą nigdy nie zagłosowałem i przypisać do środowiska które jest mi ideologicznie odległe.

Przyznaję, trafiłeś do woreczka z napisem PO.

No i te lemingi ^^ (zawsze miałem wrażenie, że pojęcie to efekt wyparcia PiSowskiej grupki modlitewnej).

Odbijam piłeczkę, a "mochery" przez kogo zainicjowane?

Wiesz wole komunikaty służb o tyle, że to właśnie one mają dostęp do twardych materiałów, mają sprzęt, metody, i przepisy nad sobą, a efekty ich pracy są później oceniane przez prokuratury i sądy.

Natomiast programowe podważanie wiarygodności czy wręcz legitymizacji rządu i służ, jest nie tylko dalekie od patriotyzmu, ale wręcz trąci działalnością antypaństwową.[/quoteocz]

Powtórzę jeszcze raz, służby nie działają na zasadzie policji czy innych jednostek. I jesteś w błędzie że wszystkie ich działania są pod kontrola, czy tez oceniane są przez prokuraturę. Służby działają w tle, tyle wystarczy wiedzieć, a to co podają trzeba odbierać z dystansem.

Niemniej nie widzę tam żadnej złej woli z naszej strony.

W wyjasnianiu tej sprawy tez nie widzisz złej woli ze strony naszego rządu? Nawet wraku nie odzyskaliśmy, a jedyne działania jakie podejmują to pismo od czasu do czasu :)

pozdro

Mojej postawy możesz się domyslić. Sądzę wprost przeciwnie, polityka była patriotyczna. Nie płaszczono się przed Rosjanami jak i Niemcami jak to ma teraz miejsce.

Nie bardzo wiem w czym się ten patriotyzm objawiał poza głośnym krzyczeniem hasełek. Płaszczenia nie ma i teraz, po prostu zmieniła się retoryka.

Dostrzegam je, uwierz. To są takie same klamoty jak pozostałe, ale PO u władzy to nie zdzierżę. Także jak mam wybierać to jednak wole PiS dla poparcia warto wziąć wszelkie dane gospodarcze z roku 2007 a z obecnego.

Tyle, że PiS po prostu nic nie robił i korzystał z osiągnięć SLD i zasadniczo nic w gospodarce nie zmieniał za swoich rządów. Wszelkie reformy w tej materii uczynione przez PiS jak choćby rujnująca budżet zarówno państwowy jak i samorządowy reforma Gilowskiej wchodziły w życie (nie mylić z uchwalaniem) już za rządów PO. Do tego obiektywnie różniły się sytuacje makroekonomiczne w obu okresach więc w sumie takie porównanie i próba ocen jest niewiele warta.

Jak dla mnie PiS zmarnował ostatni jak dotąd świetny moment na strukturalne reformy gospodarcze. Choć w sumie i tak często przyznaje się politykom zbyt wielką rolę w takich kwestiach.

Nie wiem ^^

Bo wcale nie idzie o żadną "prawdę", tylko interes polityczny.

Czy może bali się seryjnego samobójcy? :) Metoda zastraszania swoje 3 grosze myślę że też wrzuciła :P (ale nie tylko, żeby mi tu któryś nie wyskoczył, że fanatycznie na tym się opieram)

Jak dla mnie to typowa obawa przez passusem Dover, co innego sobie głosić jakieś tezy, co innego mówić je pod przysięgą pod groźbą odpowiedzialności karnej.

Większośc tych ludzi to ludzie z urzędów, medialni, publiczni. W dodatku mordowani (tak, mordowani) w dniach kiedy media bębnią o czym innym.

niepoprawni.pl/blog/394/lista-ofiar-seryjnego-samobojcy

Nie chce mi się po raz n-ty omawiać tej durnej listy, która na dodatek zawiera przekłamania (np. Knyż był w Smoleńsku 7 kwietnia, a nie 10 itd), czy łączenie na siłę różnych osób, oraz stawianie znaków zapytania przy rozwiązanych sprawach. Ot spekulacja bez twardych podstaw.

póki co to giną ludzie "ważni".

Wszyscy ludzie w jakimś kontekście są ważni, zabawność tej listy polega na tym, że tę ważność nadaje im sie ex post.

Nie wszyscy Polacy, wiadomo jaka jest frekwencja. Ale tak to jest, jak media ogłupią. Pierwsza zasada, im gorzej sie dzieje, tym intensywniejsza propaganda.

Nikt nie mówi, że wszyscy jednak widać w którą stronę przechylona jest szalka.

No i te wymówki, media ogłupiają, niska frekwencja i rzecz jasna propaganda! Zupełnie jakby dotyczyło to tylko określonej wyciętej i izolowanej grupy społecznej związanej z jedną partią, a pozostali niby wolni od tego tylko, że w mniejszości ;D

W sumie dość płytko postrzegasz rolę mediów, zupełnie jakbyś nie wiedział, że i one są swoistym ośrodkiem oddziałującym politycznie, że promują własną wizję oraz, że są jedną z władz która realizuje własne polityczne interesy.

Nienawidzę, ale to nienawidze stwierdzeń "typowy elektorat czegoś tam, wyborca kogos tam itp".

Zdanie ot takie z dupy wzięte, żeby coś napisać, ale nic sensownego.

Rzekł ktoś kto używa pojęcia "lemingi" w pewnym dość określonym kontekście :)

Przyznaję, trafiłeś do woreczka z napisem PO.

Bywa, choć w sumie nigdy na nich nie głosowałem.

No i te lemingi ^^ (zawsze miałem wrażenie, że pojęcie to efekt wyparcia PiSowskiej grupki modlitewnej).

Odbijam piłeczkę, a "mochery" przez kogo zainicjowane?

Nie bardzo wiem w czym się ten patriotyzm objawiał poza głośnym krzyczeniem hasełek. Płaszczenia nie ma i teraz, po prostu zmieniła się retoryka.

Dbał o interesy Polski (przykładowo zwołanie prezydentów krajów post-komunistycznych i wylot do Gruzji, poprawna polityka medalowa - honorowano wtedy prawdziwych bohaterów, budował dobre stosunki z krajami Europy środkowej i wschodniej ), głośne wykrzykiwanie hasełek to chyba wymysł Twojej imaginacji. Prezydencja była nieporównana w stosunku do obecnej, która jest totalnie bierna, mierna i felerna. Nawet zwykle przemówienie mnie do czerwoności doprowadza, jak słyszę ten sztuczny piękny ton. Jedyne co plusuje to wizerunek. Kaczyńscy, i jeden i drugi tej reprezentatywności nie mają.

A płaszczenie przed niemcami jest, którzy notabene właśnie podcierają sobie nami dupcie, stojąc za niekorzystnymi zmianami w budżecie UE.

Tyle, że PiS po prostu nic nie robił i korzystał z osiągnięć SLD i zasadniczo nic w gospodarce nie zmieniał za swoich rządów. Wszelkie reformy w tej materii uczynione przez PiS jak choćby rujnująca budżet zarówno państwowy jak i samorządowy reforma Gilowskiej wchodziły w życie (nie mylić z uchwalaniem) już za rządów PO. Do tego obiektywnie różniły się sytuacje makroekonomiczne w obu okresach więc w sumie takie porównanie i próba ocen jest niewiele warta.

Jak dla mnie PiS zmarnował ostatni jak dotąd świetny moment na strukturalne reformy gospodarcze. Choć w sumie i tak często przyznaje się politykom zbyt wielką rolę w takich kwestiach.

Nie tyle SLD, co poprzednich rządów, samo SLD tez gówno zdziałało, ale dla obywatela zrobili sporo (obniżenie składek, sądy 24h - które zostały zlikwidowane przez PO -,- itd.). I tak zaraz możesz odbić pileczke że PO również, jakby nei patrzeć wybudowali te km autostrad i dróg, ale nikt nie patrzy jakim kosztem, nikt tego nie pilnuje, dość często zdarzaly sie wałki na placach budowy, wykorzystywano nieadekwatne materiały do budowy w stosunku do umowy, o zadłużeniu nie wspominając, o odcięciu świnoujścia od świata patrząc z perspektywy super statków, czy też masowców.

Jasne, ze spartolili sprawę z reformami, bo byl świetny okres na zmiany, ale co jajku po zmianie skorupki jak środek zepsuty?

Odnośnie samobójstw, powtarzam - jakoś u mnie na osiedlu nie wieszają się i nie strzelają sobie w głowy krytykujący sprawe smoleńską ;) Oczywiście że trzeba mieć dystans co do "samobójstw" ale Ty moim zdaniem zdecydowanie z tym przesadzasz ;)

No i te wymówki, media ogłupiają, niska frekwencja i rzecz jasna propaganda! Zupełnie jakby dotyczyło to tylko określonej wyciętej i izolowanej grupy społecznej związanej z jedną partią, a pozostali niby wolni od tego tylko, że w mniejszości ;D

To nie są żadne wymówki a szczera prawda. Osoba która nie śledzi polityki, dostaje gotowa porcje wiadomości, nie wspominają o rosnącym zadłużeniu, wzrastającym bezrobociu, czy o kosztach zatrudnienia. Jakoś media sie tym nie zajmują! Plus oczywiście wyrywane z kontekstu fragmenty rozmów politykow opozycji ;) Radzę pośledzic trochę te bajki w internecie

W sumie dość płytko postrzegasz rolę mediów, zupełnie jakbyś nie wiedział, że i one są swoistym ośrodkiem oddziałującym politycznie, że promują własną wizję oraz, że są jedną z władz która realizuje własne polityczne interesy.

Jesli u góry są postawione osoby przysłane z jeszcze wyższej góry, to już widze jak one promuja własną wizję polityczną. Nie bądź śmieszny.

Czy Ja gdzieś napisałem "wszystkie"? Nie sądzę. Nie napisałem nawet, że to działa (w sensie sprawności), tylko w kontekście zobowiązań związanych z procedurami. Dystans dystansem, ale trzeba mieć zakotwiczenie w faktach i dowodach, a nie tworzyć wymyślne spekulacje w oderwaniu od nich.

Zwracam honor nie napisałeś "wszystkie". No jakich faktach i dowodach mam sie zakotwiczyć, tych ktore podają służby, bo chyba Cię nie zrozumiałem.

Rosjanie, od dość dawna powtarzali (co zresztą powtórzyli ostatnio), że wrak zostanie u nich do zakończenia ich śledztwa. Jeśli według Ciebie zła wola polega na tym, że ktoś nie chce walić głową w ścianę to gratuluję.

Komu jak komu, ale Rosjanom to mogę zaufać tyle co konsultantowi z szybkich pożyczek. Zobacz że nasze śledztwo opiera sie przewaznie na danych przesłanych przez czerwonych, także jaka tu jest rzetelność? W pierwszym rzędzie pierwszeństwo do badań powinna mieć strona polska, to nie pani Bożenka zza płotu tam zginęła a elita kraju. Od czasu do czasu zapuści się tam jakiś nasz prokurator, zeby sobie co nieco zbadać, no jakas kpina. Mijają prawie 3 lata, w pierwszych miesiącach niszczenia wraku na otwartej przestrzeni, w tle "niepewne dane" przesyłane od rosyjskich śledczych, zresztą nei chce mi się znowu tego wszystkiego pisać. Jak dla mnie sprawa ewidentnie śmierdzi na odległość, a udawanie że wszystko jest w porządku, jest efektem przypadków to przejaw istnej durnoty.

No, ale pewnie Ty jesteś taki mądry, że znasz prosty sposób odzyskania wraku, skoro według Ciebie to tylko kwestia dobrej woli politycznej ze strony naszych władz...

Nie po to płace podatki, aby cały sztab darmozjadów nie miał żadnego pomysłu i żeby nic nie robili!

Goście dostają pensję za co?! Jako podatnik oplacam(y) tych bezmózgów nie po to abym sam musiał gdybać co tu zrobić. Pamiętaj że ja jestem zwykły Kowalski, co chodzi do biedronki na zakupy. Obmyslili że wyślą raz na rok pismo, tamci odmówią i juz?! "nic wiecej nie mogliśmy zrobić". Mnie to nei zadowala, jak nie mają pomysłów to won

Swoją drogą, zboczylismy z tematu deczko, nie licząc końcówki naszych postów. ;)

o odcięciu świnoujścia od świata patrząc z perspektywy super statków, czy też masowców.

Nie żebym popierał Gazociąg Północny ( swoją drogą - Świnoujście piszę się z dużej litery, to w końcu nazwa miasta ) ale MITEM jest bajeczka o zablokowaniu portu przez gazociąg. Więc nie powielaj głupot.

Dbał o interesy Polski (przykładowo zwołanie prezydentów krajów post-komunistycznych i wylot do Gruzji, poprawna polityka medalowa - honorowano wtedy prawdziwych bohaterów, budował dobre stosunki z krajami Europy środkowej i wschodniej ),

W zasadzie to tejże polityki w zasadzie nie było przez większość czasu, Lech K. zaczął przejawiać aktywność dopiero po utracie władzy przez PiS, czyli dość późno. (bierność)

Dbanie o interesy Polski? Udział w awanturze gruzińskiej po stronie awanturnika? Na dodatek rola w rozwiązaniu tego konfliktu była w zasadzie żadna, splendor przypadł przede wszystkim Sarkozy'emu. (felerność)

Do tego nagła dość niska chęć, że jednak istnieje i służba opozycyjnej partii przejawiająca się w kontestowaniu polityki rządu na arenie międzynarodowej przykład szczyt w Brukseli, alternatywne uroczystości w Katyniu etc. (mierność) TK zresztą rozstrzygnął kto odpowiada na politykę zagraniczną ( z czym ten pan nie umiał się pogodzić ) co przy okazji ograniczyło prerogatowy prezydenckie.

Polityka orderowa...była tak dobra, że niektórzy z powodu tego jak była prowadzona, odznaczeń przyjmować nie chcieli.

A płaszczenie przed niemcami jest, którzy notabene właśnie podcierają sobie nami dupcie, stojąc za niekorzystnymi zmianami w budżecie UE.

Nic tylko sobie przypomnieć "yes yes yes" Marcinkiewicza i czynienie z obcięcia polsce kilku miliardów euro sukcesu :)

Swoją drogą dziwna jest Twoja diagnoza odnośnie obecnych negocjacji, bo zdaje się budżetu jeszcze nie ma, a już wiadomo, że cięcia nie obejmą kluczowych dla nas obszarów czyli polityki spójności i rolnej. To zasadniczo jest naszym sukcesem i to we współpracy z Niemcami ;]

Nie tyle SLD, co poprzednich rządów, samo SLD tez gówno zdziałało,

Liniowy CIT, jeden z najniższych jak nie najniższy w Europie, co zasadniczo oprócz sporego rynku wewnętrznego czyniło przez lata nasz kraj atrakcją dla inwestorów.

ale dla obywatela zrobili sporo (obniżenie składek, sądy 24h - które zostały zlikwidowane przez PO -,- itd.).

Kłamstwo podwójne. 1. Nic nie dały. 2. Rzekoma likwidacja, nie żeby pokładano w nich nadzieje podczas euro 2012 jako bat na pseudokibiców. 3. Zresztą to był bubel prawny który nie miał prawa sensownie działać, PO niby próbowało to poprawić, ale ogólnie cała idea była poroniona.

Choć odnośnie kasowania ustaw i działania dla (części) społeczeństwa, było skasowanie przez PiS, SLD-owskiej ustawy o konkursach na stanowiskach w spółkach państwowych.

I tak zaraz możesz odbić pileczke że PO również, jakby nei patrzeć wybudowali te km autostrad i dróg, ale nikt nie patrzy jakim kosztem, nikt tego nie pilnuje, dość często zdarzaly sie wałki na placach budowy,

wykorzystywano nieadekwatne materiały do budowy w stosunku do umowy, o zadłużeniu nie wspominając, o odcięciu świnoujścia od świata patrząc z perspektywy super statków, czy też masowców.

Jakby nie patrzeć, władza ma jedynie pośredni wpływ na tę kwestię (uchwalanie ustawy). Jeśłi idzie o konkretnych wykonawców to niestety ale ustawa o zamówieniach publicznych jest skonstrułowana z naciskiem na niską cenę, co rodzi w/w problemy.

Jasne, ze spartolili sprawę z reformami, bo byl świetny okres na zmiany, ale co jajku po zmianie skorupki jak środek zepsuty?

Nie ma środka, nie ma centrum, ich rolą była kwestia skorupki.

Odnośnie samobójstw, powtarzam - jakoś u mnie na osiedlu nie wieszają się i nie strzelają sobie w głowy krytykujący sprawe smoleńską ;)

Jakoś nie słyszałem, żeby komuś z komisji Macierewicza (czyli tych najbardziej pyszczących) jakaś krzywda się działa. :))

Osoba która nie śledzi polityki, dostaje gotowa porcje wiadomości, nie wspominają o rosnącym zadłużeniu, wzrastającym bezrobociu, czy o kosztach zatrudnienia. Jakoś media sie tym nie zajmują! Plus oczywiście wyrywane z kontekstu fragmenty rozmów politykow opozycji ;) Radzę pośledzic trochę te bajki w internecie

Zastanawia mnie skąd pomysł, że media się tymi tematami nie zajmują? Nic tylko spytać które media czytasz/oglądasz ;D

Jesli u góry są postawione osoby przysłane z jeszcze wyższej góry, to już widze jak one promuja własną wizję polityczną. Nie bądź śmieszny.

Patrzysz na świat zbyt wertykalnie, a nie horyzontalnie. Parlament i inne instytucje nie są jedynymi ośrodkami politycznymi, rolę podobnych sił pełnić może również telewizja, radio, ośrodki naukowe, organizacje pozarządowe itd.

Komu jak komu, ale Rosjanom to mogę zaufać tyle co konsultantowi z szybkich pożyczek.
W tej jednej kwestii można, nie oddadzą wraku wcześniej niż jego koniec. Jakby nie patrzeć nie powiedzieli kiedy to nastąpi. ;]
W pierwszym rzędzie pierwszeństwo do badań powinna mieć strona polska,

Miło i prosto jest rozmawiać na poziomie powinności i oburzenia moralnego :) Tylko zapytam któryś raz o konkretne rozwiązanie i odpowiedź na pytanie "co można było zrobić?".

Jak dla mnie sprawa ewidentnie śmierdzi na odległość, a udawanie że wszystko jest w porządku, jest efektem przypadków to przejaw istnej durnoty.

Jak dla mnie kwestia jest raczej prosta, Rosja jest uczulona na punkcie własnego prestiżu, a cała sprawa weń godzi, zwłaszcza że część błędów była po stronie, a wypadek na ich terytorium. Typ myślenia mają wybitnie starosystemowy "co złego to nie my, pod żadnym pozorem". Zamach jest jednak tezą wybitnie naciąganą, ani sensownych motywów, ani interesu w tym.

Nie po to płace podatki, aby cały sztab darmozjadów nie miał żadnego pomysłu i żeby nic nie robili!

Goście dostają pensję za co?! Jako podatnik oplacam(y) tych bezmózgów nie po to abym sam musiał gdybać co tu zrobić.

To zasadniczo najlepiej oddaje jakość Twojej krytyki. :)

Po prostu jesteśmy za ciency jako państwo,aby postawić się USA czy Rosjanom i wszystko. Potrafimy tylko wysyłać naszych żołnierzy na wojnę i więzić w Chlewkach jakiegoś Araba, aby robić alibi USA

Ostatnio byłam na domówce i był tam pewien znany lekarz i opowiadał niestworzone historie o rozstrzeliwaniu itd. mówił że nie oddają nam wraku bo szukają jakiegoś nadajnika.

Nie mam pojęcia co myśleć o tym.

Ja np. w zamach nie wierzę tylko nie mogę zrozumieć dlaczego zeszli tak nisko? Błąd czy zła aparatura? I należałoby się nad tym skupić.

Długo opierałam się temu tematowi, w sumie nie przeczytałam żadnego artykułu, przełączałam wszystkie programy gdzie tylko wzmianka się o tym pojawiła itd. Ale bodajże we wtorek zauważyłam, że ma lecieć na TVPuls dokument o całej tej sprawie, kręcony przez "niezależną tv" (ale gdzieś w tle urywki TVNu się pokazywały z wypowiedzi premiera Donalda). Znając nasze dokumenty, telewizję itd. - wszystko jest przekłamane, przekoloryzowane, wyolbrzymione i zawsze widnieje tylko głos/obraz jednej strony - to oczywiste. Tylko, że wiecie, zawsze też człowiek nabiera mimowolnie innych odczuć. Tak działa telewizja, chce by się wierzyło w to co się widzi/słyszy.

Cały dokument przedstawiał i podawał dowody na:

- niekompetentność komisji MAK i tej drugiej komisji (Millerowskiej? - za dużo tych komisji tworzą)

- brak współpracy z Rosją i zaniedbania Rosji oraz Polski

- "olanie" sprawy wraku na całej linii

- przyczyna - wybuch (niekoniecznie zamach), na pewno nie sosna, zero wspomnień o pogodzie, pilotach, dziwnych półbeczkach.

Może to nie ma wiele wspólnego z tematem ale oglądam czasem "katastrofy w przestworzach" i gdy oglądam z jakich opresji można wyjść (bądź czasem nie - są różne przypadki), i porównuję z przedstawianą wersją katastrofy Smoleńskiej to uważam, że ktoś tu piszę niezłą bajkę.

Nie trzeba być inżynierem lotnictwa czy nie wiadomo jakim profesorem by wiedzieć, że ponad połowa przedstawionych "faktów" i tego co próbuje się nam wmówić na ten temat to kpina. Myślę, że mój trzyletni bratanek wymyśliłby bardziej wiarygodne "fakty".

Zwalenie winy na sosnę było chyba największym absurdem, błąd pilotów to zbyt małe określenie i nic nam to nie mówi, nie wiadomo co to znaczy więc nie znaczy to nic, pogoda nie może być powodem bo warunki nie były tak złe ale kontrola mogła nawalić, trudno w sumie powiedzieć jaka jest ich rola skoro nagrań nieujawniono, jednej czarnej skrzynki nie znaleziono (mogli nie zasypywać miejsca katastrofy po trzech dniach...).

Podejrzewam, że nigdy nic nie wyjdzie na jaw i zostanie nieszczęsna sosna czy piloci. Po prostu rząd Polski nie ma zamiaru nigdy tego wyjaśnić a Rosja już dawno ma to gdzieś. Gdyby prawda miała wyjść na jaw to by wyszła. Wystarczyłoby trochę chęci i pracy ale skoro ściągnięcie wraku stanowi problem nie do przejścia dla Polski to właściwie o czym my rozmawiamy?

niekompetentność komisji MAK i tej drugiej komisji (Millerowskiej? - za dużo tych komisji tworzą)

Tylko 2 komisje były, Polska i Rosyjska ;)

Po prostu rząd Polski nie ma zamiaru nigdy tego wyjaśnić a Rosja już dawno ma to gdzieś.

Obecny rząd już wyjaśnił i przedstawił ostateczny raport z katastrofy i istnieje ostateczna wersja przyczyny wypadku że był to "błąd" pilotów (błąd tutaj trzeba rozwinąć o cały szereg wcześniejszych okoliczności które się na to nałożyły m.in. prawdopodobne naciski) plus oczywiście nasza strona zwraca uwagę na znaczący udział w katastrofie rosyjskich kontrolerów. Temat dalej drąży PiS i inne podobne im środowiska, z jednej strony dobrze bo PO nie wykazało się pełnią kompetencji w sprawie katastrofy, a z drugiej jest to właśnie szukanie na siłę jakiś dziwnych powodów katastrofy i próba wybielenia ludzi odpowiedzialnych i pośrednio odpowiedzialnych za ten lot.

nieszczęsna sosna

Nieszczęsna sosna nie była sama, było kilka tych drzew i na pewno przyczyniły się do zderzenie samolotu z ziemią, bo ja osobiście nie wierzę że nawet jakby ta sosna krucha była to nie wpłynęłaby na sterowności samolotu. Samolot to nie stal tylko aluminium i inne lekkie, niezbyt trwałe materiały.

Wystarczyłoby trochę chęci i pracy ale skoro ściągnięcie wraku stanowi problem nie do przejścia dla Polski to właściwie o czym my rozmawiamy?

Ewidentna opieszałość władz i sprawa z wrakiem jest co najmniej śmieszna i godna pożałowania.

Obawy mam co może na nowo się rozkręcić gdy wrak wróci już w końcu kiedyś do Polski, ponowne super badania, kawałek fotela z samolotu obiektem kultu i traktowane jak relikwie (?)

Toż to przecież wina potężnej pancernej brzozy smoleskiej, co wy nie wiecie? Szczegół, że inny samolot tych rozmiarów ściął 200 metrów gęstogo lasu i pozostał nienaruszony.

Ewidentna opieszałość władz i sprawa z wrakiem jest co najmniej śmieszna i godna pożałowania.

Ja bym zapytał, co można było w tej kwestii zrobić więcej czy lepiej?.

Rosjanie od początku mówili, że będą trzymać wrak do końca swojego śledztwa i tak robią.

Podejrzewam, że nigdy nic nie wyjdzie na jaw i zostanie nieszczęsna sosna czy piloci.
Obecny rząd już wyjaśnił i przedstawił ostateczny raport z katastrofy i istnieje ostateczna wersja przyczyny wypadku że był to "błąd" pilotów (błąd tutaj trzeba rozwinąć o cały szereg wcześniejszych okoliczności które się na to nałożyły m.in. prawdopodobne naciski) plus oczywiście nasza strona zwraca uwagę na znaczący udział w katastrofie rosyjskich kontrolerów.

Ehm, kiedyś rząd również wyjaśnił, że mord katyński to sprawa hitlerowskich Niemiec, a ostatnio wyszło szambo w związku z katastrofą jakiegoś prezydenta z Afryki, którego samolot miał się rozbić w skutek złych warunków atmosferycznych, lecz okazało się, że za tym stało jakieś ugrupowanie opozycyjne.

Poza tym może nastawienie psychiczne pilotów, na pokładzie było tyle ważnych dla państwa osób, jeżeli ktoś nie widział to niech zobaczy film napierającego na pilotów świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego w locie do Gruzji.

Śmieszne porównanie z Gruzją, bo na podstawie zapisów stenogramu okazało się, że prezydenta w kokpicie nie było.

Ja bym zapytał, co można było w tej kwestii zrobić więcej czy lepiej?.

Rosjanie od początku mówili, że będą trzymać wrak do końca swojego śledztwa i tak robią.

Może Arsenowi chodziło nie tylko o samo zwrócenie wraku, a warunki w jakich był przetrzymywany, myty, czyszczony etc?

W sumie gdyby ktoś mi hipotetycznie nakreślił taką sytuację z katastrofą, postępowaniem strony przeciwnej bez podania nazwisk i nazw krajów to od razu bym czuł, że coś nie gra.

@KICEK

Wiecie co naprawdę jest śmieszne... Nie zadajecie sobie pytania "Kto i po co chciałby śmierci prezydenta i urzędników państwowych?". Bo moim zdaniem wszystkie teorie spiskowe biorą w łeb jak faktycznie trzeba podać przyczynę.

Wałkowane kilka stron wcześniej.

Wiecie co naprawdę jest śmieszne... Nie zadajecie sobie pytania "Kto i po co chciałby śmierci prezydenta i urzędników państwowych?". Bo moim zdaniem wszystkie teorie spiskowe biorą w łeb jak faktycznie trzeba podać przyczynę.

Nie zadajecie sobie pytania "Kto i po co chciałby śmierci prezydenta i urzędników państwowych?".

Sprzeciwianie się budowie Gazociągu Północnego? Pierwsze z brzegu.

No tak, przecież Kaczyński był tak niewiarygodnie ważna osobistością, bohaterem narodowym i panem wszystkiego, że tylko jego śmierć mogła powstrzymać jego wszechmoc.

Nic nie miał do gadania, tym bardziej, że jego kadencja i tak się kończyła i rząd był PO.

Z tym, że Pizzaro przeczytał więcej gazet i oglądał więcej telewizji, na pewno ma racje.

No tak, pan wyżej znów w zaczepnej i prowokacyjnej formie, ale czego ja mogłem się po nim spodziewać. Teraz znalazłem ciekawy artykuł, co do postawionego przez ciebie pytania. Jeżeli chcesz to przeczytaj, bo jest ciekawy, co nie oznacza, że się za nim stawiam lub jestem przeciwko -> http://niepoprawni.pl/blog/713/kto-chci ... aczynskich

Super fajnie, dalej nie wiem jak można twierdzić, że on był znaczącą postacią i faktycznie mógł coś zrobić poza obcięciem pensji były SB-kom. I na to było za późno po przegraniu wyborów przez PiS.

nie wiem jak można twierdzić, że on był znaczącą postacią i faktycznie mógł coś zrobić

Hm, kto napisał, że był on znaczącą postacią i mógł coś zrobić? Może chodziło o to, co zrobił. Widząc to, co stało się Maglińskiemu, Litwinience, Juszczence czy Politkowskiej to po Putinie można się wszystkiego spodziewać.