Jump to content

Suchy Szampon

Liszka

Recommended Posts

Jest to szampon w sprayu, dzięki któremu szybko odświeżysz włosy bez konieczności ich mycia. Jest świetny w sytuacjach awaryjnych - podczas upalnych dni, w podróży, gdy jesteś chora, a także, gdy nie masz czasu na mycie oraz długotrwałe suszenie i układanie włosów, a musisz pilnie wyjść. Pamiętaj, że taki szampon na dłuższą metę nie zastąpi mycia włosów, ale w sytuacjach podbramkowych jest bardzo przydatny.

Dzięki zawartości specjalnych pudrów wchłania nadmiar sebum, a dodatek wyciągów roślinnych sprawia, że włosy stają się miękkie i lśniące.

Sposób użycia:

wstrząśnij opakowaniem

rozpyl szampon w odległości 20-30cm od włosów

odczekaj chwilę

dokładnie wyszczotkuj włosy

Ja jeszcze używam suszarki, wtedy łatwiej i szybciej pozbędę się proszku z głowy.

Słyszałyście o suchych szamponach? Macie, stosujecie? Stosowałyście? Jak wrażenia, jakie polecacie? Wszystko o tych produktach.

Osobiście jestem zachwycona. Kupiłam na próbę zwykły, Isany, żeby sprawdzić samą ideę bez wydawania kasy (a była promocja, więc nie zapłaciłam nawet 10zł za to).

Po lecie i górskiej wodzie moje włosy zrobiły się dziwne i jak kiedyś spokojnie mogłam myć co drugi dzień, tak teraz myję codzienne, bo na drugi niby wyglądają całkiem w porządku, a jednak uczucie jest dziwne... Wieczorem natomiast wyglądają już fatalnie.

Jednak jestem czasem w sytuacji takiej, że po umyciu zrobię dobieranego zakończonego kłosem, na drugi dzień wciąż się trzyma, a jednak grzywka nie jest taka, jakbym chciała. Rano znów zaspałam i nie mam czasu jej umyć, suszyć i ogarnąć, żeby nie odstawała nie mam wolnych 7-12 minut. Biorę więc suchy szampon i w ciągu maksymalnie 2 minut mam świeżą grzywkę.

To samo przy całych włosach. Jestem przyzwyczajona myć je rano i raz na jakiś czas zdarzy się sytuacja, gdy z takimi drugodniowymi włosami wylecę na uczelnię/materiał/do redakcji. W ciągu dnia nie mam chwili by je umyć, więc wpadam szybko do domu chwila i moje włosy są świeże i nie czuję się niekomfortowo.

Nie zastępuje mi to mycia bo te przedkładam ponad wszystko, ale w tych awaryjnych sytuacjach bardzo sobie chwalę.

Pewnie użyję też w podróży, czy w czasie choroby gdy będę zmuszona wyjść z domu, a nie będę miała siły na ten cały rytuał mycia głowy.

Też kupiłam ten szampon z Isany. Miałam trzy podejścia.

Numer 1 - mam siwe włosy! Po próbie numer 2 już wiedziałam, że źle go rozpyliłam:) I próba numer 2 okazała się najlepsza w efekcie. Myję zawsze włosy co dzień bo tak już mam. Z tym szamponem chciałam zaszaleć i myć co drugi. Nie umyłam włosów a na drugi dzień spryskałam je tym szamponem i było nawet ok ale związałam włosy w kok by mieć pewność, że gdzieś nie świece tłuszczykiem bądź siwizną. A podejście numer 3 skończyło się myciem włosów - jakby w ogóle nie działał albo moje włosy nie chciały z nim współpracować. Na razie wybieram mniej problemowe wyjście i myję włosy codziennie wieczorem by rano były świeże.

Nie miałam jeszcze sytuacji awaryjnej ani nic takiego ale myślę, że taki szampon sprawdzi się u mnie góra po jednym dniu niemycia, potem nie ma na to szans.

No w moim przypadku po zastosowaniu go trzeba jakoś ułożyć, upiąć - inaczej widać, że nie są świeże.

Ostatnio zobaczyłam w sklepie właśnie taki suchy szampon z Syossa, kosztował 16 zł, więc jakoś zwątpiłam w zakup, bo nie wiedziałam czy to w ogóle działa. Ale z tego co tu czytam to chyba warto spróbować ;)

Ha! Specjalnie dzisiaj wypróbowałam, bo już wczoraj widziałam ten temat :)

Otóż- zakupiłam sobie ten zwykły z Isany. Dzisiaj moje włosy wyglądały "ble", nie mam w zwyczaju porannego mycia głowy, a wczoraj nie zdążyłam więc rano przeczytałam instrukcje, wyszczotkowałam włosy (czego normalnie nie robię) i zaczęłam pryskać. Popryskałam z góry, z boków i od tyłu, odczekałam i przeszczotkowałam włosy znowu (zamiast suszarki, żeby wszystkich rano hukiem nie budzić;) ).

Generalnie fajna sprawa, włosy przestały się błyszczeć i wyglądały o niebo lepiej, choć nie jak po normalnym myciu, ale jeśli trzeba gdzieś iść a włosy są "ble" to jak najbardziej jest to dobre wyjście. Jeśli chodzi o rozpylanie- to chyba kwestia wprawy... Ja trochę posiwiałam nad czołem, ale aktualnie mam jasne włosy i nie jestem aż tak drobiazgowa, ale jak ktoś ma czarne/bardzo ciemne włosy to lepiej uważać (chyba, ze suszarka to całkowicie eliminuje).

I tyle. Jak ktoś jest na tyle wrażliwy, że nie lubi uczucia nieświeżych włosów, to taki trik nic nie pomoże- ja cały dzień czułam, że moje włosy proszą o mycie, mimo że wyglądały całkiem znośnie.

Polecam, sama zamierzam używać w razie potrzeby ;)

• 4 weeks later...

ooo... to ja sobie kupiłam akurat szampon toni&guy, rzeczywiście fajna sprawa, kiedy trzeba szybko włosy doprowadzić do jako takiego porządku :) Prawdziwego mycia włosów to nie zastąpi, ale ogólnie polecam :)

Słyszałam, stosowałam, raz Syoss, a raz z jakiejś innej firmy. Szajs straszny, nie polecam, nie pomaga wcale. Do tego ten strasznie duszący zapach. Ble.

Kupiłam sobie jakiś miesiąc temu Syoss'a, ale stwierdzam, że jest beznadziejny. Próbowałam po swojemu, próbowałam zgodnie z instrukcją, a efekt świeżych włosów jest doprawdy znikomy i trwa zaledwie kilka minut. Nie polecam.

Ja w ogóle nie przepadam za kosmetykami tej firmy, na moich włosach w ogóle się nie sprawdzają, kilka razy próbowałam, szampon, farba, odzywka i wszystko oddawałam siostrze. Więcej nawet nie próbuję ;) Ten suchy szampon od razu wzięłam z tony&guy, innych nie próbowałam, ale u mnie się on świetnie sprawdza akurat, także przy nim pozostanę.

Na jakiej zasadzie to działa? Po zastosowaniu musicie wyszczotkować wszystko? Co w przypadku loków, których sie nie czesze, bo sie pusza....

To chyba zależy od samego szamponu. Osobiście nie musiałam rozczesywać włosów gdy używałam Syoss'a, bo nie widziałam żadnego sypkiego proszku na włosach. Wystarczyło je jedynie mocno wymasować ręcznikiem, ewentualnie (jak polecono w instrukcji) posłużyć się suszarką.

Suchy szampon rzucił mi się w oczy podczas pobytu w Anglii i przywiozłam sobie dwa pojemniki na próbę. Nie wiem, co to za firma - w Polsce jej nie widziałam.

Nie przepadam za używaniem go, więc nie robię tego, jeśli nie muszę. Zawsze jednak warto mieć go w plecaku podczas jakiejś wycieczki.

Włosy nie są po nim jakieś rewelacyjnie odświeżone - są po prostu "znośne".

Ostatnio zwiększyłam częstość użytkowania tegoż szamponu a w sumie musiałam wrócić do niego i jest nieźle z efektami. Co fajniejsze - nie muszę go wyczesywać czy używać suszarki. Nakładam go na odpowiednie części skóry głowy/pasma włosów i chodzę z tym jakiś czas, przeczesuje lekko palcami (taki odruch) i w sumie tyle starczy. Zauważyłam lekkie swędzenie z początku a potem spokój.

Tu chyba dochodzi kwestia wprawy po prostu. Jednak włosy robią się siwe, to nie lakier bezbarwny więc trzeba go "wyczuć".

Mam kręcone włosy i nawet jak czesałam włosy po suchym szamponie to na puszenie stosowałam związywanie włosów. Zaplątałam włosy w kok i ładnie się ułożyły w falo-loki. Ale jak ktoś ma kędziorki to raczej musiałby potem albo układać włosy albo zmienić uczesanie (co ja robię najczęściej bo to bezpieczniejsze).

Zauważyłam lekkie swędzenie z początku a potem spokój.

Zazdroszczę, bo ja się powstrzymuję przed drapaniem przez cały dzień, żeby sobie ludzi nie pomysleli, że mam wszy...

Suchy szampon używałam raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu i zauważyłam, że w końcu powróciłam do stanu włosów z kiedyś. Na drugi dzień po umyciu wciąż są świeże i nie muszę ani używać suchego, ani ich myć codziennie. Sukces i to pewnie za sprawą suchego szamponu.

• 3 weeks later...

Ja osobiście myślę, że zwykła odżywka np. ułatwiająca rozczesywanie spełnia swoje zadania kiedy awaryjnie nie ma czasu/miejsca/możliwości umyć włosy normalnym szamponem. Chociaż jestem ciekaw jak działa taki suchy szampon...

Zaciekawiona postanowiłam w końcu kupić.. Ciężko mi było znaleźć w sklepie, aż musiałam dzwonić do Liszki żeby mi wytłumaczyła jak to wygląda :P Efekt zadowalający ;)

Suchy szampon Isana, to mój najlepszy zakup! Podczas moich wyjazdów w ciepłe kraje sprawdził się idealnie. Byłam/jestem bardzo zadowolona. W krytycznych sytuacjach jest cudem nad cudami, w dodatku tanim cudem <3 !!!.

• 2 weeks later...
ja jakoś nie mam zaufania do tych najtańszych kosmetyków

Można bardzo skorzystać na tych tańszych bo często są lepsze.

Toni&Guy też mnie kusi ale akurat tu na pewno przepłaca się za markę a tego bardzo nie lubię. Szybciej skusiłabym się na coś z Batiste, szczególnie ten z lakierem, widziałam efekty i to faktycznie cudo:) Jak wykończę Isanę to kupię Batiste i zobaczymy. U nas to nowość więc podejrzewam, że jeszcze trochę a wybór będzie większy w kwestii tych szamponów.

Ja osobiście myślę, że zwykła odżywka np. ułatwiająca rozczesywanie spełnia swoje zadania kiedy awaryjnie nie ma czasu/miejsca/możliwości umyć włosy normalnym szamponem. Chociaż jestem ciekaw jak działa taki suchy szampon...

Odżywką można umyć włosy ale w sposób w jaki myję się zwykłym szamponem czyli woda jest potrzebna. Zresztą jeśli już odświeżać włosy odżywką to musiałaby to być odżywka bez spłukiwania i z alkoholem aby wysuszała. Choć wątpię w efekt takiego sposobu.

Suchy szampon to głównie talk, który rozprowadza się na włosach i on absorbuje "tłuszczyk" zostawiając włosy bardziej matowe ale w wyglądzie i dotyku bardziej świeże.