Jump to content

Pamiątki z wakacji.


yncydent

Recommended Posts

Jako, że wakacje dobiegają końca, zastanawiam się jakie pamiątki przywozicie zwykle z wczasów. Czy są to ciupagi kupione nad morzem, bursztyny w górach, pocztówki, czy może ubrania, albo w ogóle nic, bo nie macie zwyczaju?

Możecie napisać, jaka była najgłupsza rzecz, której już dzisiaj byście nie kupili podczas wakacji, a do jakiej czujecie szczególny sentyment. Zachęcam do wstawiania zdjęć. ;)

Link to post

Ja zazwyczaj kupuję pocztówki, bo ta chińszczyzna serwowana jako pamiątki w turystycznych miejscowościach ma zbyt wygórowane ceny i może się szybko rozlecieć, a pocztówka jest tania, również przynosi wspomnienia o spędzonych wakacjach. Tez przywożę muszle i kamyki z morza. W górach kupiłam kilka pamiątek, figurek w miarę tanich i ciupagę, bo jak można nie przywieźć ciupagi z górskich wakacji:D. Jednak teraz staram się ograniczać w kupowaniu pamiątek, bo jak jestem gdzieś dość często to po co kupować coś co się powtarza choćby tematyką

Link to post

Kiedyś miałam ambicje żeby z każdego miejsca przywieźć sobie bransoletkę i tak sobie dokładałam jak na liczydle i chodziłam po świecie radośnie, ale kiedy dotarłam do tego momentu:

d3711947e0e86d9e.jpg

przestało być to praktyczne.

Od jakichś 2-3 lat poluje też na płócienne torby z jakimiś fajnymi napisami, ale tylko dwa razy udało mi się ustrzelić coś co podobało mi się i nie kosztowało absurdalnych pieniędzy. Niemniej zawsze idę na poszukiwania.

Zawsze przywożę też do domu jakieś lokalne jedzonko(najczęściej jednak słodycze) i alkohol.

Od lat nie kupuję durnostojek. Jako dzieciak- oczywiście, zdarzało się. Najgłupszym prezentem była chyba poduszka z owczej wełny z zakopanego, która śmierdziała owczym gównem jeszcze przez pół roku. I przywiozłam takie coś wybrankowi mego serca :P "Masz, sztachnij się aromatem Zakopanego " ;)

Najbardziej ekstrawagancką (jak na dziewczynę) pamiątką jaką sobie przywiozłam jest koszulka Partizana. Oraz kilka (z 5-6?) kilogramów książek ;)

Często jednak zdarza się, że sobie nic nie kupuję bo w wirze poszukiwań prezentów dla bliskich kończy mi się kasa. Bliskim staram się nie przywozić gratów, bardzo staram się, żeby te prezenty się podobały/przydały się/coś sobą reprezentowały. Jak kasy nie ma to rozsyłam pocztówki, lubię ten zwyczaj :) Dla mnie wtedy zostają tylko zdjęcia/darmowe mapki/przewodniki/ i wspomniane wyżej żarełko.

Link to post

Z typowych pamiątek już raczej wyrosłam (całe szczęście!). Nie chce mi się zwykle bawić w poszukiwania ciupag, obrazków, bransoletek z muszelek i innych pierdół. Najczęstsze, co przywożę z wakacji to pocztówki (lub też wysyłam jeśli mam pewność, że dojdą ;)), ewentualnie regionalny alkohol czy przysmak (np. wino czy oscypki). Wątpię, aby moi znajomi cieszyli się, gdybym wciąż przywoziła im wisiorki z kości słoniowej czy słoniki z porcelany ;D

Sama sobie raczej niczego nie kupuję. No chyba, że coś naprawdę mi się spodoba i wtedy jest to zazwyczaj biżuteria, której i tak później nigdy nie założę ;) Osobiście wolę jednak pozostać przy zdjęciach i wspomnieniach niż wydawać niepotrzebnie pieniądze na coś, co będzie leżało i się kurzyło.

Link to post

Nie mam w zwyczaju kupowania pamiątek. Ani dla siebie ani dla znajomych czy rodziny. Zazwyczaj kupuję jedynie pocztówki, kilka wysyłam bliskim osobom i ze dwie zostawiam dla siebie do mojej małej kolekcji ;) Jakoś ze dwa lata temu kupiłam sobie koszulkę z głupim napisem, która obecnie pełni funkcję piżamy. A, i bransoletkę z korali, która strasznie mi się podoba, ale i tak jej nie noszę ;D Poza tym pewnie znalazłyby się jakieś pojedyncze pamiątki z lat dzieciństwa, jednak są to jedynie jakieś pojedyncze egzemplarze, jakoś nigdy nie czułam potrzeby wydawania pieniędzy na bzdety. Najlepszą pamiątką są dla mnie zdjęcia.

Link to post

W sumie to niezbyt może godne pochwały, ale owszem, często lubię coś ze sobą mieć. Z czasów, jak byłam jeszcze młodsza, na biurku w domu stoją najtypowsze pamiątki świata typu poznańskie koziołki czy krakowski smok. Dobrze, że w Berlinie sobie nigdy misia nie kupiłam :roll: Jednak podczas każdego kolejnego wyjazdu tam wypatruję srebrnych pierścionków dosyć konkretnego typu, przeważnie bezowocnie. Obecnie kupuję raczej krótkotrwałe pamiątki dla siebie i innych, bo przeważnie jedzenie ;)

Link to post

Ja uwielbiam pocztówki, zawszę przynajmniej jedna wraca ze mną. Kiedyś lubiłem kupować różnego rodzaju bransoletki, łańcuszki, zawieszki itp.

Możecie napisać, jaka była najgłupsza rzecz, której już dzisiaj byście nie kupili podczas wakacji, a do jakiej czujecie szczególny sentyment. Zachęcam do wstawiania zdjęć.
Kiedyś kupiłem w Zakopanym drewnianego węża. Nie wiem co w sobie ma ale nigdy nie pozwolę go wyrzucić :mrgreen:
Link to post

Kiedyś kupowałam jakieś figurki, wysyłałam pocztówki, dawałam młodszemu kuzynostwu jakieś maskotki (np smoka wawelskiego :D) w prezencie.

Od jakiegoś czasu stanęło tylko na jakichś magnesach na lodówkę etc., aczkolwiek ZAWSZE z motywem, który się szczególnie kojarzy z miejscem, w którym dany bibelot był kupiony. No i w tym roku nie mogłam się oprzeć, kupiłam cudowne śpioszki ze smokiem wawelskim i napisem 'I love Kraków', dla Smroda, jak się już urodzi :mrgreen:

Link to post
Od jakiegoś czasu stanęło tylko na jakichś magnesach na lodówkę

A właśnie! Jeszcze magnesy na życzenie mamy, która chyba zamierza stworzyć całą kolekcję i zapełnić nimi całą lodówkę ;D

Link to post
 • 4 years later...
Shady-Lane90

Właściwie jedynymi pamiątkami, jakie przywożę z różnych miejsc są breloczki i pocztówki. Uwielbiam pocztówki, a zwłaszcza te, wysłane do mnie przez bliskie osoby.

Link to post
 • 2 years later...
yiliyane

Przywożę różne pamiątki z wakacji w zależności od tego, co mi się spodoba i co ma w miarę rozsądną cenę. Jak dotąd przywoziłam głównie:

 • t-shirty I ♥ [nazwa kraju]
 • biżuterię
 • kubki 
 • długopisy i ołówki
 • figurki
 • sukienki
 • muszle
 • kalendarze
 • pocztówki
Link to post
 • 7 months later...
WszyscyZginiemy

Zwykle nie przywożę z wakacji jakichkolwiek pamiątek, a jak już to nie dla siebie. Dla rodziny zwykle to są magnesy na lodówkę, pocztówki, bryloczki, zakładki do książek i zapalniczki. Dla siebie jak już coś kupuję to są to pamiątki z muzeów jak figurki bądź monety.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • michaelowax3
  • NYC
  • Shady-Lane90
  • holdem
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Shady-Lane90
   Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
  • holdem
   Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
  • Shady-Lane90
   Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
  • holdem
   Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
  • holdem
   Emm, nie jest powiedziane, że gra internetowa, więc; poker
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   22
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  76 posts
  holdem
  holdem
  54 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  25 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  233 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  785 posts
×
×
 • Create New...