Sign in to follow this  
Followers0
Berlioz

Banksy.

Recommended Posts

O Banksym opowiadała nam kiedyś anglistka, mieliśmy nawet lekcje o nim. Moje ulubione dzieło tego artysty, to para zakochany w kaskach nurków.

Share this post


Link to post

polecam film "wyjscie przez sklep z zabawkami" (chyba taki był tytuł) o jego twórczości - bardzo fajny!

a jego najlepsza akcja? - wydrukowanie fałszywych funtów :D

Share this post


Link to post

banksy-dreams_00349040.jpg

To jest dość pocieszne, między innymi. Lubię, doceniam sposób myślenia, popieram.

Z graffiti jest pod pewnym względem podobnie jak z tatuażami - jeśli w odpowiednich miejscach i nie tak, by raziło, jeśli ze smakiem i nikomu wbrew, jeżeli tylko po to, by komuś było lepiej, przyjemniej, to dlaczego nie?

Share this post


Link to post

jest taka masa jego prac że cięzko mi wybrać ulubioną... a tej śmierci nad wodą z pierwszego postu nie znałem - mega to lubię haha

Share this post


Link to post

Lubię Banksy'ego bo to taki dadaista XXI w., a ja bardzo lubię, kiedy sztuka ma kryć za sobą jakąś mocniejszą treść. Kiedy ma przełamywać tabu, czy czasami nawet wyśmiewać niektóre zachowania.

Najbardziej w pamięć zapadła mi "Dziewczynka z balonikiem".

W całej tej kulturze podoba mi się to, że ludzie są gotowi igrać z prawem w celu wyrażenia swoich poglądów (a ja bardzo cenię kiedy ludzie ja mają i strzegą ich jak oka w głowie).

Share this post


Link to post
"Wyjście przez sklep z pamiątkami" Świetny film!

Film o człowieku, który całe życie lata za ludźmi z kamerą i który w pewnym momencie para się pastiszem. Dwie pieczenie przy jednym ogniu: o sobie i o człowieku z kamerą.

Podoba mi się jak artysta zagląda pod podszewkę rzeczywistości i jak ją interpretuje. Najlepiej wyszło mu na murze oddzielającym Palestynę od Strefy Gazy. Wiadomo co co chodzi, wiadomo jak interpretować.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   "Mój dzień byłby stracony bez..."
   W ostatnim czasie - zdecydowanie sałatki warzywnej na bazie miksu sałat, ze słuszną liczbą pomidorków koktajlowych, drobniutko pokrojoną małą czerwoną cebulką lub szalotką, groszkiem konserwowym / taką samą czerwoną fasolą i innymi dobrami zależnymi już od wersji dania [wymienione przeze mnie składniki muszą znaleźć się w nim zawsze]. Bardzo dobrze, niedostatek zarówno ogółu warzyw, jak i konkretnie tych zielono-liściastych od zawsze stanowił jeden z najsłabszych punktów mojego sposobu odży
  • yiliyane
   Największe książkowe rozczarowanie
   Księga Zepsucia Marcina Podlewskiego. Zachęcona opisem i świetnymi recenzjami skusiłam się na książkę, która miała być mroczna, brutalna, z dużą dozą tytułowego zepsucia i z bohaterami, którym do świętości daleko. W rzeczywistości książka była bardzo chaotyczna - główny bohater trafił do nieznanego sobie świata i nie wiedział co się wokół niego dzieje - podobnie jak czytelnik, który musiał się z tym chaosem męczyć przez prawie czterysta stron; w dodatku miejscami pisana tak paskudnym współczesny
  • yiliyane
   Mało znane książki, które warto przeczytać
   Uczeń nekromanty E. Raj. Książka, która ma zaledwie 34 oceny na lubimyczytać.pl, a jest naprawdę świetna. Byłam zdziwiona jak dobra może być polska fantastyka - z rozbudowanym i ciekawym światem przedstawionym, a do tego z głównymi bohaterami, których nijak nie da się do protagonistów zaliczyć - a to w moich oczach duży plus, bo już rzygam dzielnymi rycerzami i pięknymi księżniczkami. Jeśli lubicie mroczne klimaty, to zdecydowanie polecam.
  • yiliyane
   Ulubiona lektura szkolna ?
   Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara Adam Mickiewicz - Dziady cz. II, Dziady cz. IV Eliza Orzeszkowa - Gloria victis Henryk Sienkiewicz - Krzyżacy
  • yiliyane
   Seriale
   Najlepszym serialem, jaki oglądałam, jest Czarnobyl, mam jednak też ogromny sentyment do Przygód Merlina, mimo że zdecydowanie nie jest to światowy poziom, a efekty specjalne są koszmarnie niedorobione.