joko

Clubbasse

Recommended Posts

Czy jest ktos na forum kto tak jak i ja kocha Clubbasse'ów??i zachwyca sie brzmieniami ich bitów??;>

Historia

Wszystko zaczęło się od pewnego klubu na Śląsku. Poznałem tam kolesia który mówił, że jego kumpel także tworzy muzykę, więc może byśmy mogli podskoczyć do niego? No jasne odpowiedziałem (Archi) Następnego dnia już znałem Mariusza i stwierdziliśmy że co dwie głowy to nie jedna i postanowiliśmy coś stworzyć razem.

O Clubbasse

Clubbasse powstało na początku 2002r. clubbasse team to zawsze dj archi oraz dj quasar,

obydwaj pochdzą ze Śląska. Tworzeniem muzyki zajmowali się o wiele wcześniej, jednakże dopiero w 2002 postanowili połączyć siły i stworzyć projekt clubbasse, który istnieje mimo nacisku antyfanów i ludzi, którzy twierdzą, że polski rynek klubowy to patologia muzyczna. Clubbasse uważają, że jednak warto wierzyć w marzenia, bo one się jednak sprawdzają, oni są tego żywym przykładem. Marząc na początku kariery o występach w klubach, nie przypuszczali, że aż tak to wszystko się potoczy. Chcieli odwiedzać kluby na Śląsku, jednak wypłynęli na szersze wody. Od początku założenia grupy, odwiedzili ponad 112 klubów na terenie całej polski, do których oczywiście powracają, co rok no i oczywiście odwiedzają kolejne nowe lokale. Można tutaj mówić w pewnym sensie o fenomenie, gdyż beż żadnej pomocy mediów (mowa tutaj o radiach, stacjach TV) udało im się wbić na polski rynek i trwać do dziś. Clubbasse nie zamykają się w jednym gatunku muzycznym, bo jak twierdzą jest to najgorsze co może być, a dlaczego? "To proste, szufladkując się w jednym gatunku muzycznym nie ma takiego pola do popisu. Jeśli ma się ochotę na house to się robi house, jeśli trance to trance." Twierdzą clubbasse. "Nie jesteśmy żadnymi gwiazdami aby zamknąć się w konkretnym gatunku, dlatego też szukamy inspiracji w innych gatunkach. Istniejemy prawie 4,5roku na polskiej scenie i nie zamierzamy stać w miejscu."

Osiągnięcia

Bez wątpienia ich popularność zaczęła się od utworu In Attack, który został wydany na składance DeeJay Mix Club'u, a następnie na kolejnej edycji tej CD znalazło się nagranie Time To Progres które otworzyło nam drogę do klubów. Kolejne nagrania, które królowały w klubach to Elektroschall i Explode, wydane na winylach jako bootleg i właśnie od tych dwóch ostatnich nagrań zaczęła się współpraca z producentem Brooklyn Bounce (Matthias Menck), który zainteresował się naszą twórczością i postanowił z nimi nawišzać współprace. W wytwórni Mental Madness, na płycie winylowej zostały wydane dwa remixy, były to Rumble - Oh Ne Ne (clubbasse remix) i Brooklyn Bounce - Crazy (clubbasse remix), współpraca trwa do dzisiejszego dnia z małą korektą, już nie Mental Madness lecz GroveJet. Dobre kontakty z Shaun Bakerem, który usłyszał nasz remix Xplode i postanowił razem z nami stworzyć projekt Clubbasse & The Baker, co doprowadziło do powstania nagrania Worldwide i wydanie go w Trinity Musix na czarnym krążku. Ale nie tylko współpracujemy z tymi wytwórniami, również sami jako Bazze Records chcemy pomagać i wydawać polskich producentów na płytach winylowych i CD.

Projekty

Przez ostatnie 4 lata było tylko clubbasse, jednakże w 2006 roku powstaną inne projekty, Jednym z nich jest House'owy projekt SweetHarmony. W sumie planują 2 projekty nie wliczając clubbasse, więc dużo na głowie Archi'ego i Quasar'a. Podnieśli sobie poprzeczkę maxymalnie. Najważniejsze jest to żeby nie stać w miejscu i szukać inspiracji oraz eksperymentować. Czy się uda? Zobaczymy.

Share this post


Link to post

jak ktoś lubi to ok. ja osobiście lubię muzykę w tym stylu co Clubbasse tworzą(Electro) ale jeśli chodzi o nich to.. kurcze nie umieją nic sami zrobic a to ból..

Share this post


Link to post

Bardzo ich lubię. Ale osobiście wolę starsze produkcje Clubbasse. Wtedy ich muzyka bardziej przypominała Klubb (odłam techno). Teraz schodzą bardziej w stronę Electrohouse, co mnie niezbyt cieszy. Wydali też jakieś Trance'owe sety (chyba TranceSensation o ile sie nie mylę), które nawet im wyszły.

Utwory, które najbardziej lubię:

-> Bazze Bazze

-> Bravo

-> Energy

-> Entire Life

-> Explode

-> Give Me More

-> Hurricane

-> In Attack (wszystkie 10 wersji które posiadam :wink: )

-> Pump Up The Volume

-> Where I Belong

Share this post


Link to post

15 września w clubi eArena jest ostatni występ Clubbasse.. koniec tego duetu :( przynajmniej pod tą nazwą...

predator: komercja? lol

Share this post


Link to post

dwa lata temu! w diedzinie muzyki to wiecznośc i liczy się głównie to co jest teraz! nie to nie jest komercha! komerchą mogą być AP, EC, Beattraax, MBrother czy C-Bool!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • 空白愛
   Nieodwzajemniona miłość?
   Witam wszystkich, którzy to czytają. Piszę to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie myśleć już trzeźwo, a nie mam osoby, która mogłaby mi z tym pomóc. Jestem 19-letnim chłopakiem, który niedługo zacznie studia. Około półtora miesiąca temu zakochałem się w swojej znajomej, przez pierwszy tydzień nie byłem świadomy swoich uczuć, ale powoli zaczęło do mnie docierać co do niej czuję. Zacząłem sobie wyobrażać nas razem, po paru dniach od uświadomienia sobie co do niej czuję zacząłem myśleć „P
  • wojtek1337
   Co dalej z tą Polską?
   Jeśli Cię ten wstęp zainteresował zapraszamy do poświęcenia chwili . Czy widzisz co ludzie u władzy robią z naszym pięknym krajem?  Czujesz się tym podirytowany? Polak jest obrócony przeciwko drugiemu polakowi.  Nikt w Warszawie nie jest w stanie się dogadać, a co będzie powiedzmy za ten może nie nawet rok, ale 3-4 lata? Chciałbyś  wstać i ruszyć ten świat?  Czas coś zrobić i zacząć organizować się!  Jeśli nie uważasz tego za puste słowa sklejone w zdania,  chcielibyśmy zaprosić
  • MartaNowak1
   Aplikacja do zarabiania pieniędzy :D
   Hej, powstałą nowa aplikacja do zarabiania pieniędzy poprzez videostreaming  Macie tutaj link, jest do pobrania bezpłatnie tutaj: http://bit.ly/SurroSocialFunApp  
  • little_julietta06
   Pomożecie mi?
   Hej. Mam na imię Julia. Mam 13 lat. Idę teraz do siódmej klasy. Niestety albo i stety moja klasa się rozpadła. Był w niej chłopak, z którym byłam dwa razy. Raz 1 miesiąc, a za drugim razem niecały tydzień. Pewnie zastanawiacie się czemu niecały tydzień.? Ponieważ nie czułam już nic do niego, po prostu no nie ufałam mu już. Jak zaczęłam z nim chodzić to dziwnie się zachowywał, ale unikałam tego. Pewnego dnia jak ze sobą pisaliśmy to traktował mnie jak dzieciaka...DOSŁOWNIE. Pytałam się mojej przy
  • Shady-Lane90
   Opisz siebie jednym słowem!
   Przemęczenie