joko

Clubbasse

Recommended Posts

Czy jest ktos na forum kto tak jak i ja kocha Clubbasse'ów??i zachwyca sie brzmieniami ich bitów??;>

Historia

Wszystko zaczęło się od pewnego klubu na Śląsku. Poznałem tam kolesia który mówił, że jego kumpel także tworzy muzykę, więc może byśmy mogli podskoczyć do niego? No jasne odpowiedziałem (Archi) Następnego dnia już znałem Mariusza i stwierdziliśmy że co dwie głowy to nie jedna i postanowiliśmy coś stworzyć razem.

O Clubbasse

Clubbasse powstało na początku 2002r. clubbasse team to zawsze dj archi oraz dj quasar,

obydwaj pochdzą ze Śląska. Tworzeniem muzyki zajmowali się o wiele wcześniej, jednakże dopiero w 2002 postanowili połączyć siły i stworzyć projekt clubbasse, który istnieje mimo nacisku antyfanów i ludzi, którzy twierdzą, że polski rynek klubowy to patologia muzyczna. Clubbasse uważają, że jednak warto wierzyć w marzenia, bo one się jednak sprawdzają, oni są tego żywym przykładem. Marząc na początku kariery o występach w klubach, nie przypuszczali, że aż tak to wszystko się potoczy. Chcieli odwiedzać kluby na Śląsku, jednak wypłynęli na szersze wody. Od początku założenia grupy, odwiedzili ponad 112 klubów na terenie całej polski, do których oczywiście powracają, co rok no i oczywiście odwiedzają kolejne nowe lokale. Można tutaj mówić w pewnym sensie o fenomenie, gdyż beż żadnej pomocy mediów (mowa tutaj o radiach, stacjach TV) udało im się wbić na polski rynek i trwać do dziś. Clubbasse nie zamykają się w jednym gatunku muzycznym, bo jak twierdzą jest to najgorsze co może być, a dlaczego? "To proste, szufladkując się w jednym gatunku muzycznym nie ma takiego pola do popisu. Jeśli ma się ochotę na house to się robi house, jeśli trance to trance." Twierdzą clubbasse. "Nie jesteśmy żadnymi gwiazdami aby zamknąć się w konkretnym gatunku, dlatego też szukamy inspiracji w innych gatunkach. Istniejemy prawie 4,5roku na polskiej scenie i nie zamierzamy stać w miejscu."

Osiągnięcia

Bez wątpienia ich popularność zaczęła się od utworu In Attack, który został wydany na składance DeeJay Mix Club'u, a następnie na kolejnej edycji tej CD znalazło się nagranie Time To Progres które otworzyło nam drogę do klubów. Kolejne nagrania, które królowały w klubach to Elektroschall i Explode, wydane na winylach jako bootleg i właśnie od tych dwóch ostatnich nagrań zaczęła się współpraca z producentem Brooklyn Bounce (Matthias Menck), który zainteresował się naszą twórczością i postanowił z nimi nawišzać współprace. W wytwórni Mental Madness, na płycie winylowej zostały wydane dwa remixy, były to Rumble - Oh Ne Ne (clubbasse remix) i Brooklyn Bounce - Crazy (clubbasse remix), współpraca trwa do dzisiejszego dnia z małą korektą, już nie Mental Madness lecz GroveJet. Dobre kontakty z Shaun Bakerem, który usłyszał nasz remix Xplode i postanowił razem z nami stworzyć projekt Clubbasse & The Baker, co doprowadziło do powstania nagrania Worldwide i wydanie go w Trinity Musix na czarnym krążku. Ale nie tylko współpracujemy z tymi wytwórniami, również sami jako Bazze Records chcemy pomagać i wydawać polskich producentów na płytach winylowych i CD.

Projekty

Przez ostatnie 4 lata było tylko clubbasse, jednakże w 2006 roku powstaną inne projekty, Jednym z nich jest House'owy projekt SweetHarmony. W sumie planują 2 projekty nie wliczając clubbasse, więc dużo na głowie Archi'ego i Quasar'a. Podnieśli sobie poprzeczkę maxymalnie. Najważniejsze jest to żeby nie stać w miejscu i szukać inspiracji oraz eksperymentować. Czy się uda? Zobaczymy.

Share this post


Link to post

jak ktoś lubi to ok. ja osobiście lubię muzykę w tym stylu co Clubbasse tworzą(Electro) ale jeśli chodzi o nich to.. kurcze nie umieją nic sami zrobic a to ból..

Share this post


Link to post

Bardzo ich lubię. Ale osobiście wolę starsze produkcje Clubbasse. Wtedy ich muzyka bardziej przypominała Klubb (odłam techno). Teraz schodzą bardziej w stronę Electrohouse, co mnie niezbyt cieszy. Wydali też jakieś Trance'owe sety (chyba TranceSensation o ile sie nie mylę), które nawet im wyszły.

Utwory, które najbardziej lubię:

-> Bazze Bazze

-> Bravo

-> Energy

-> Entire Life

-> Explode

-> Give Me More

-> Hurricane

-> In Attack (wszystkie 10 wersji które posiadam :wink: )

-> Pump Up The Volume

-> Where I Belong

Share this post


Link to post

15 września w clubi eArena jest ostatni występ Clubbasse.. koniec tego duetu :( przynajmniej pod tą nazwą...

predator: komercja? lol

Share this post


Link to post

dwa lata temu! w diedzinie muzyki to wiecznośc i liczy się głównie to co jest teraz! nie to nie jest komercha! komerchą mogą być AP, EC, Beattraax, MBrother czy C-Bool!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep,
   I'm a negative creep and I'm stoned!
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Razem z @mw2 planujemy spotkanie forumowe za jakiś tam czas. Są tu chętni?  
   · 7 replies
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Miło, że są tu jeszcze osoby, które mnie pamiętają. Mam nadzieję, że tym razem osiądę tu na dłużej
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Do lasu grzybów szukać! 
   · 7 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 15 replies
 • Popular Now

 • Posts

  • Gloria
   Czy życie w obecnych czasach jest łatwe?
   Myślę, że postęp technologiczny narzucił pewne podejście do różnych spraw, a szerzej do naszego światopoglądu. Tak samo pewne zachowania są niejako narzucane i w różnych środowiskach szeroko akceptowane i uznawane jako normalne. Być może momentami mamy za łatwo... nieograniczony dostęp do pożywienia, nieograniczony dostęp do zaspokajania swoich potrzeb... następnie rodzi się pytanie: co dalej? Co chcemy dalej robić? Czy wystarcza nam ten (iluzoryczny) świat czy może szukamy czegoś innego? 
  • Kerosine
   Co aktualnie porabiacie?
   Patrzymy razem na świat - ja i <ona, która jest we mnie>. Wspólnie próbujemy dotrzeć do prawdy [choć ona od zawsze wydaje się po prostu wiedzieć] i za każdym razem podjąć decyzję, która okaże się dla nas najlepszą. – Jedynie przeszkadzasz. – I know.
  • Kerosine
   O czym teraz myślisz?
   Pokonam więc siebie, pokonam siebie... Tak często mówi nam się, że powinniśmy dążyć w życiu właśnie do tego. Tylko, że... jeśli naprawdę pokonuję siebie... kto tak naprawdę jest stroną przegraną?
  • Gloria
   Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę
   Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć? Wydaje mi się,
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/