kas0ka

Wyposażenie na biwak do lasu

40 postów w tym temacie

17 godzin temu, bacardo napisał:

a szukałaś w necie po prostu?:) myślę, że łatwo znaleźć

Patrzyłem, ale wiesz, czasem lepiej coś dotknąć, zobaczyć jak jest wykonane itd. A gdybym miał już info od kogoś kto używa jakiś konkretny model to wiedziałbym że sprawdzone i można kupować nawet w ciemno przez neta :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

weźcie ze sobą koniecznie aluminiowe garnki i kubki, bez względu na to na czym będziecie gotować będą dobre, koniecznie dobrze naostrzony nóż, może jakąś niewielką siekierkę i lampę kempingową. Bo namioty, śpiwory, karimaty to wiadomo. To wszystko na militaria.pl sprawdź, chyba najlepiej wyposażony sklep jaki znam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na biwak scyzoryk się świetnie przydaje i samopompująca karimata.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Żanecia napisał:

Na biwak scyzoryk się świetnie przydaje i samopompująca karimata.

samopompująca? ciekawe. Drogi taki luksus?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, Miralbel napisał:

Multitoole też są przydatne, ale to już bardziej dla osób które często jeżdżą bądź też lubią majsterkować :)

//Drogi kolego, linki od 50 postów. ~Borowy

Multitool to coś co trzeba mieć, jeśli się sporo podróżuje. Nie raz się przekonałem, że dzięki multotoolowi można łatwiej rozpalić ognisko, gdyż szybciej zetniemy gałęzie z drzew, nie musimy ich szukać. W dodatku multitoole nie są drogie.

O 7.01.2017 at 11:57, kotta napisał:

samopompująca? ciekawe. Drogi taki luksus?

Nie jest drogi, podwyższa cenę standardu o jakieś 10 procent, ale na prawdę warto. Dobra karimata to podstawa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 6.01.2017 at 11:09, Miralbel napisał:

Patrzyłem, ale wiesz, czasem lepiej coś dotknąć, zobaczyć jak jest wykonane itd. A gdybym miał już info od kogoś kto używa jakiś konkretny model to wiedziałbym że sprawdzone i można kupować nawet w ciemno przez neta :)

a co oglądałeś? byłeś w jakiś sklepach na mieście?

O 6.01.2017 at 12:45, kotta napisał:

weźcie ze sobą koniecznie aluminiowe garnki i kubki, bez względu na to na czym będziecie gotować będą dobre,

jeszcze garnek to ok, ale kubki no jak. jest tyle zmyślnych termicznych i turystycznych, że trzeba iść z duchem czasu i techniki. natomiast są też silikonowe, fajne naczynia składane, nie zajmują miejsca w transporcie.

O 8.01.2017 at 14:01, empetrzy napisał:

Nie jest drogi, podwyższa cenę standardu o jakieś 10 procent, ale na prawdę warto. Dobra karimata to podstawa.

to nie luksus i nie jest specjalnie drogi. masakrycznie podnosi standard. Nerki, kręgosłup, lepszy sen, za kilkadziesiąt złotych więcej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 18.01.2017 at 14:34, Miralbel napisał:

Do takiego ścinania gałęzi to nie lepiej sobie maczetę sprawić jeżeli często robimy wypady do lasu czy kemping?

NIestety maczeta nie jest najwygodniejszym sprzętem do podróżowania po górach. Dodatkowo gałęzie wystarczy pozbierać w lesie suche więc nie warto okaleczać zdrowych drzew. Dla multitoola jest znacznie więcej ciekawych zastosowań niż ścinanie  nim drzew.

Już znalazłem taką matę w sklepie militarnym. 150zł za taką matę FN to chyba dobra cena nie?

To są maty samopompujące??  Ja jakiś czas temu sobie taką sprawiłem. Sprawia w transporcie nieco więcej problemów niż zwykła karimata ale  za to śpi się dużo wygodniej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 22.01.2017 at 10:54, Diaboł napisał:

NIestety maczeta nie jest najwygodniejszym sprzętem do podróżowania po górach. Dodatkowo gałęzie wystarczy pozbierać w lesie suche więc nie warto okaleczać zdrowych drzew. Dla multitoola jest znacznie więcej ciekawych zastosowań niż ścinanie  nim drzew.

multitoolem to raczej drzewa nie zetniesz :P Obetniesz gałązki pojedyncze i to małe...

To są maty samopompujące??  Ja jakiś czas temu sobie taką sprawiłem. Sprawia w transporcie nieco więcej problemów niż zwykła karimata ale  za to śpi się dużo wygodniej.

czemu więcej problemów? Możesz przecież do plecaka wrzucić

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te silikonowe potwierdzam są super. Warto kupić po prostu zestaw kempingowy i będziemy mieć kubki, sztućce, pojemniki, itd

dokładnie, to najwygodniejsze rozwiązanie - później często okazuje się, że czegoś się zapomniało, a tak wszystko jest w zestawie skompletowane tak jak trzeba

wszystko zależy od tego w jakiego toola się zainwestuje i ile będzie posiadał funkcji, ale fajne jest np to, że te leathermana posiadają przecinaki do drutów - przydatna rzecz jakby nie patrzeć

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do takiego ścinania gałęzi to nie lepiej sobie maczetę sprawić jeżeli często robimy wypady do lasu czy kemping?

pewnie, że maczeta jest super, idealnie się sprawdzi. ale to dodatkowy bagaż!

chociaż jak o tym pomyślę, to znajdzie się chyba inny bagaż, który jest bardziej zbędny niż maczeta :]

Już znalazłem taką matę w sklepie militarnym. 150zł za taką matę FN to chyba dobra cena nie?

Te silikonowe potwierdzam są super. Warto kupić po prostu zestaw kempingowy i będziemy mieć kubki, sztućce, pojemniki, itd

150 to nawet dużo, za 130- 110 da sie juz dobrą kupić.

zestaw kempingowy to powinna być miska, talerz, kubek, widelec i łyżka, nic więcej nie trzeba.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możecie też zabrać prysznic polowy, małe i poręczne urządzenie proste w obsłudze. Ale to większy wydatek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 22.01.2017 at 11:43, kurierka napisał:

no i myślę że nerki też Ci za to podziękują :)

O 24.05.2017 at 17:57, bacardo napisał:

prysznic solarny to wydatek rzędu 50 zł tylko

pierwszy raz słyszę o takim czymś :O

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 4.08.2017 at 14:20, queen10 napisał:

pierwszy raz słyszę o takim czymś :O

My robimy go z baniaka wody pięciolitrowej i wtedy to wydatek rzędu pięciu złotych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz