kas0ka

Wyposażenie na biwak do lasu

40 postów w tym temacie

Hej, Ruszamy na tygodniowy biwak w dziką przyrodę :) Co musimy zabrać, do najbliżej miejscowości będzie ponad 15 km, wiec robię sobie listę :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apteczka, ostry nóż, woda niegazowana, zmienne obuwie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Latarki (lampa do podwieszenia pod namiotem to całkiem fajna rzecz). Zapas baterii.

Jeśli chodzi o apteczkę to oprócz opatrunków itd pamiętaj o środkach na ukąszenia i lekach.

Butla turystyczna z gazem - by na czymś gotować, chyba, że macie taki fajny kociołek nad ognisko. Do tego zawsze przydają się jakieś sztućce.

Wiadro/miska - mały zbiorniczek z wodą zawsze się przydaje, choćby do gaszenia ognisk (no ewentualnie gasnica;)

Konserwy, pasztety itd czyli coś co się szybko nie zepsuje a dzięki czemu po powrocie docenisz zawartość swojej lodówki.

Karimata, śpiwory.

Trochę sznurka (pomocny często przy namiotach, których wyposażenie wskazuje na to, że ich przeznaczeniem jest latanie).

Zapałki (zapakowane by nie zamokły)

Pałatka albo coś przeciwdeszczowego.

Papier toaletowy. Szczoteczka do zębów - tak dodaję, bo są to rzeczy, które zwykle sama dokupuję już po drodze bo z domu zapominam;)

Jeszcze tylko dobre towarzystwo i można siedzieć nawet z pół roku w lesie;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedzi, dziś zaopatrzyłam sie w apteczkę + zestaw na komary itp.

Najbardziej cieszę się że ja nie organizuje jedzenia :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kas0ka, popatrz na te za 80-90 zł. Szwajcarskie są porządne, ale weź nie za gruby, ani nie ze zbyt małą ilością elementów, taki średni by był najlepszy. Czyli w cenie jaki podałem wyglądający nieźle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawa to wygodne buty, później odzież, bo raz może być gorąca a raz zimno, polecam płaszcze przeciwdeszczowe. Oczywiście jedzonko, woda, aparat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooo palnik gazowy dobry pomysł - pod koniec sierpnia pojechaliśmy na weekend pod namiot (z chłopakiem) i strasznie zazdrościłam parze obok która miała takie cudo i rano jajecznice zrobili a wieczorem obiadokolacje na ciepło a my kanapki przez 2 dni :P (no i raz grilla)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Latarki (lampa do podwieszenia pod namiotem to całkiem fajna rzecz). Zapas baterii.

Chyba najbardziej wygodną opcją na biwakach jest latarka czołówka - ręce ma się wolne

ooo palnik gazowy dobry pomysł - pod koniec sierpnia pojechaliśmy na weekend pod namiot (z chłopakiem) i strasznie zazdrościłam parze obok która miała takie cudo i rano jajecznice zrobili a wieczorem obiadokolacje na ciepło a my kanapki przez 2 dni :P (no i raz grilla)

Jak jedziesz pod namiot autem to może i tak, ale w przypadku stopa/autobusu/pociągu - coś za coś, trzeba taki palnik + butle nosić, ale fakt, zdecydowanie przyjemniej jeść ciepłe jedzonko. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jedzenie, cipły śpiwór, wygodne buty, aparat, scyzoryk, zapalniczke, bo zapałki mogą zamoknąć, wodę, porządną krimatę czy materac, leki, plastry, małą siekierkę, chusteczki do mycia, no i jakąś żubróweczkę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najlepiej wejść sobie na stronę sklepu z outdoorem i popatrzeć co by mogło Ci się przydać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kas0ka, zależy czy to wypoczynek czy taki "survival". A 15 km do najbliżej miejscowości to około 2-3h drogi pieszo więc nie widzę problemu się przejść w razie czego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A 15 km do najbliżej miejscowości to około 2-3h drogi pieszo więc nie widzę problemu się przejść w razie czego.

czyli wygodne buty wystarczą,

a tak serio to np jak zapomnisz śpiwora (serio to się zdarza - byłem ostatnio z kumplami na 3-dniowym wypadzie, cały bus zapakowany wszystkimi możliwymi sprzętami a jeden kumpel zapomniał śpiwora i podusi - dobrze że materac miał) to ciężko go kupić w pierwszy lepszym sklepie więc pytanie jak najbardziej na miejscu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj zapomnieć śpiwór to już jest wyczyn. Jakiś nóż/ scyzoryk to są praktyczne rzeczy które się mogą przydać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a tak serio to np jak zapomnisz śpiwora (serio to się zdarza - byłem ostatnio z kumplami na 3-dniowym wypadzie, cały bus zapakowany wszystkimi możliwymi sprzętami a jeden kumpel zapomniał śpiwora i podusi - dobrze że materac miał) to ciężko go kupić w pierwszy lepszym sklepie więc pytanie jak najbardziej na miejscu.

Często nocuje w lesie, i śpiwór nie jest potrzebny. "Podusia" tym bardziej niepotrzebna wystarczy ciuchy pod głowę wziąć. I jak ktoś chce śpiwór, to po co mu materac?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

materac to pewnie żeby było miękko i ciepło, ja teraz szukam nowego śpiwora - jakieś sugestie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 31.03.2016 at 12:48, liona napisał:

materac to pewnie żeby było miękko i ciepło, ja teraz szukam nowego śpiwora - jakieś sugestie?

na lato czy na zimę? czy może uniwersalny? w jakiej cenie?

O 22.08.2015 at 19:21, Borowy napisał:

Często nocuje w lesie, i śpiwór nie jest potrzebny. "Podusia" tym bardziej niepotrzebna wystarczy ciuchy pod głowę wziąć. I jak ktoś chce śpiwór, to po co mu materac?

a wczesną wiosną lub jesienią też taki odwazny jesteś? śpiwór obecnie to żaden dodatkowy bagaż i można spokojnie go zabierać.

O 20.08.2015 at 19:25, Tamboo napisał:

czyli wygodne buty wystarczą,

dobrze mieć także dmuchaną karimatę. samopompującą się.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Miralbel napisał:

To taka karimata dmuchana to prawie jak materac tak? Jaka w takim razie jest różnica?

Pewnie w wadze i w rozmiarze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ogromna jest różnica, taka karimata świetnie izoluje, mieści się do plecaka i jest miękka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, bacardo napisał:

ogromna jest różnica, taka karimata świetnie izoluje, mieści się do plecaka i jest miękka.

masz może taką karimatę? Jakoś ciężko mi było to namierzyć wczoraj w sklepie sportowym.. a mogłoby się przydać na lato

O 20.12.2016 at 18:58, Borowy napisał:

Pewnie w wadze i w rozmiarze.

W takim razie musi być i tak bardzo cienka, bo inaczej nie zejdzie się z wagi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto