Jump to content

Nielubiani Polacy

layl

Recommended Posts

konwencja

Kolejność nie ma znaczenia, wszyscy mają u mnie złoty medal w kategorii "nielubiany Polak"

Jarek K. - człowiek widzący dookoła same spiski. Tak jak wyżej ktoś napisał, po 10 kwietnia powinien zostać oddalony od polityki. Na całej tragedii smoleńskiej kręci politykę swojej partii, bo wypowiada się tylko i wyłącznie na ten właśnie temat (pomijam już przemówienia, które mają na celu krytykę opozycji/czegokolwiek)

Gessler - tak bardzo jej nie lubię, że aż pojadę po jej wyglądzie. Gruba świnka, widać, że siedzi w gastronomii, w dodatku butna, agresywna, nie szanuje drugiego człowieka i wchodząc do kuchni nie związuje włosów - nawet nie chcę sobie wyobrażać ilu Polaków znalazło jej włosa w zupie...

Rutowicz - tłumaczyć chyba nie trzeba. Na szczęście coraz mniej jej w mediach.

Korwin-Mikke - działający na nerwy, arogancki, o dziwnych jak dla mnie poglądach.

plus Jacyków, Wiśniewski, Sablewska i jeszcze wielu innych, o których w tym momencie nie pamiętam. Może to lepiej.

• 4 months later...

Cejrowski. Wielki święty, nawraca każdego i wszędzie widzi spiski i ataki na Kościół. Poza tym, w swoich programach nie jest obiektywny i przedstawia wszystko ze swojego punktu widzenia, oceniając inne kultury okiem europejczyka i do tego katolika. A do tego genialny pseudopatriota.

No i, tradycyjnie:

Jarek K. - człowiek widzący dookoła same spiski. Tak jak wyżej ktoś napisał, po 10 kwietnia powinien zostać oddalony od polityki. Na całej tragedii smoleńskiej kręci politykę swojej partii, bo wypowiada się tylko i wyłącznie na ten właśnie temat (pomijam już przemówienia, które mają na celu krytykę opozycji/czegokolwiek)

Fenomenalne jest to, że tak silnymi negatywnymi uczuciami darzę człowieka, który żył sobie dwa wieki temu. Absolutnie nie znoszę Mickiewicza. Nie, nie zaprzeczam jego umiejętnościom i uzdolnieniom. Nie toleruję go za bycie gburem, znęcanie się nad Słowackim i skrzywdzenie naszego narodu tym swoim nadmuchanym mesjanizmem. Niesamowicie irytują mnie jego przepełnione patetycznym liryzmem wiersze. Zdaję sobie sprawę, że tym rządziła się jego epoka, ale proszę was, wielkie dzieła Adasia tak są łzawe, przebrzmiałe od patosu i próżności autora, że trudno nie zwymiotować po "Romantyczności".

Choć muszę przyznać, że "Pan Tadeusz", o ile pod względem technicznym to mistrzostwo, o tyle fabularnie tak samo przypadł mi do gustu. Ach, no i "Sonety krymskie", wiersze mojego życia od maja tego roku, kiedy to zafundowały mi przepiękny wynik na ustnej z polskiego. :D

Jeżeli mówisz o panu Urbanie, to nie zgadzam się z etykietką "zdrajca narodu". I nie bardzo wiem, pod jakim względem miałby tym zdrajcą być.

Lul, rzecznik Jaruzela z niewątpliwą chęcią wprowadzenia czarno-białych Goebbelsowskich propagand. Nic w nim ze zdrajcy ;;;;;;;

+

Livien ; jesteś jeszcze za młoda by zrozumieć ; Daj sobie trochę czasu a nienawiść zniknie.

Cwaniaczek

Sympatia niekiedy pojawia się znikąd, podobnie jest z niechęcią - jest, bywa, występuje, lecz nie potrzebuje ku temu specjalnego powodu, bywa tak, że rodzi się nie posiadając do tego żadnego pretekstu. Wytłumaczyć się tego nie da, no chyba, że menstruacją. Niemniej, każda zasłużona antypatia obserwatora jest znacznie bardziej satysfakcjonująca niżeli fantasmagoryczne widzimisię. Co do zasady, na taką satysfakcję nikt nie powinien sobie pozwalać, nikt też nie powinien być zmuszony by ją komukolwiek sprawiać. Człowiek winien wyzbyć się niechęci i jedynie kochać, lubić, szanować. Nie można sobie pozwalać na tak destrukcyjne uczucie, jako człowiek i jako istota społeczna. Osobiście wyzbyłem się już szkodliwych reakcji z własnego zachowania. Jednak gdybym nie odznaczał się wzorowym hartem ducha oraz równie wzorową dobrocią serca, mógłbym nie lubić tych oto państwa:

Paweł Zarzeczny - butny, arogancki dziennikarz ciemiężony nowotworem megalomanii. Ciężko znaleźć drugi egzemplarz, tak mocno zapatrzonego w siebie człowieka, bezwarunkowo wielbiącego swoją osobę, przekonanego o własnej wyjątkowości. Szkoda, że światopogląd kończy mu się wraz z czubkiem nosa, choć może to i dobrze. Jego ego jest tak rozdmuchane, że wygląda jakby było w ciąży, a dzieci ładnych to z tego nie będzie. Na domiar złego, p. Paweł nie ma najmniejszych podstaw by czuć się kimś wyjątkowym, bowiem jest bardzo marnym redaktorem telewizyjnym (czytać mi się go nie zdarzyło).

Jarosław Kaczyński - wyjątkowo agresywny polityk, często nie zważający na słowa, tak jakby najpierw mówił, potem myślał. Lubujący w populizmie, lubujący w podburzaniu nastrojów, w budowaniu bardziej negatywnej opinii o kimś, niż pozytywnej o sobie.

Anna Grodzka - ciężko tutaj mówić w ogóle czy to mężczyzna, czy kobieta, więc pozostanę przy tym, że to zjawisko. Pojawiło się na scenie politycznej przebojem, dorwawszy się do koryta za sprawą odmienności, bycia dziwolągiem żerującym na forsowanym przekonaniu ludzi o wymogu cywilizacji do coraz głębszej tolerancji, bez dopytywania o granice i dobry smak. Szantażowanie emocjonalne gdzie osnową jest tolerancja wobec drugiej osoby, a narratorem krzykacz usiłujący zdobyć popularność odmiennością, którą rzekomo chciałoby zmienić na normalność, powszechność. Paradoksalnie, robi wrażenie jakoby wcale tej zmiany nie chciał/a/o. Chciałbym zobaczyć Annę Grodzką tam gdzie jej miejsce czyli naprzeciwko M. Pudzianowskiego na KSW. Najlepiej jakby był tam też kisiel, dużo kisielu. Myślę, że pokusiłbym się nawet o wykupienie pakietu pay per view.

wolnaczeczenia
Pojawiło się na scenie politycznej przebojem, dorwawszy się do koryta za sprawą odmienności, bycia dziwolągiem
A Korwinowi ciągle się to nie udaje...
Szantażowanie emocjonalne gdzie osnową jest tolerancja wobec drugiej osoby
Z kolei Polacy są gotowi na bezsensowne i okrutne atakowanie jej tylko ze względu na swoją głupią przekorę, agresywną zaściankowość i wrogość. Ludzie, którzy lubią się nad nią poznęcać, sądzą, że jej wyborcy/zwolennicy są bezmyślnym bydłem, a oni sami pozjadali wszystkie rozumy i tylko na nich padło błogosławieństwo oporu wobec zasad Zgniłej Cywilizacji Zachodu. W ogóle nie przeszkadzałoby mi czepianie się Grodzkiej, gdyby dotyczyło jej działalności politycznej, ale niemal zawsze są to cebulackie teksty o jej wyglądzie albo zaglądanie jej do gaci. Ciekawe, czy kiedyś Polaków zacznie bardziej ruszać pieprzenie o krzyku zarodków albo zagranicznej migracji embrionów, niż postura, waga i rysy twarzy polityka.

BTW nie sądziłam, że tekst wybitnej pani polityk Pawłowicz o ewentualnej karierze bokserskiej Grodzkiej tak dobrze się przyjmie.

Domi, przecież Grodzka nie wybiła się spośród tłumu( jeżeli w ogóle to zrobiła) z powodu wybitnych osiągnięć, znakomitego dorobku naukowego czy porywających wystąpień, a tylko z tego powodu, że jest trans. W ogóle ten cały zbiór przypadkowych osobistości u Palikota z prawdziwą polityką i z rządzeniem nie ma nic wspólnego.

wolnaczeczenia

Pizzaro, Grodzka jest człowiekiem odważnym, pełnym spokoju, kultury i życiowej mądrości, poza tym od początku podkreślała, że będzie umacniała prawa mniejszości i dyskryminowanych grup, a są ludzie, dla których to ważne.

• 7 years later...
WszyscyZginiemy

Podpisuję się całym serduszkiem pod postem wyżej. :smile: 

Jarka i jego bandy zupełnie nie trawię. Teraz chyba najlepiej widać, że nic nam Polakom i Polsce z ich nie przyjdzie. Ja tak jak kocham Polskę i ciężko mi mieszkało się za granicą, z dala od rodziny, bliskich i kraju, tak oglądając co się tu teraz dzieje byłabym skłonna po studiach za granicę wrócić.

Z księżami na szczęście wiele nie miałam w życiu swoim do czynienia i oby tak pozostało. Jeśli jesteś dobrym przewodnikiem duchowym i człowiekiem - ok, jeśli nadużywasz swojej pozycji krzywdząc innych mam nadzieję, że to Piekło jednak istnieje i przyjdzie Ci w nim sczeznąć.(Przepraszam za mocne słowa, no ale no...)

O nielubianych polskich politykach już tu kiedyś pisałem. W sumie, szkoda byłoby się powtarzać. Mógłbym tam dodać jeszcze ileś nazwisk, ale taka wyliczanka byłaby raczej nudna i monotonna.

Jeśli chodzi o osoby publiczne, które obecnie mają coś do powiedzenia i są cytowane, a ich opinie przytaczane przez media, bo część ludzi uważa ich za autorytety, nawet jeśli autorzy są już dawno na emeryturze, to na pewno do nielubianych należałoby zaliczyć księży i biskupów popierających PiS i zaostrzenie prawa aborcyjnego (często są to jednocześnie zwolennicy Radia Maryja). I tych wszystkich hierarchów, którzy tuszowali przypadki nadużyć seksualnych w swoich diecezjach zamiast chronić ofiary i pomagać ofiarom. A także ludzi takich jak Waldemar Łysiak, Jan Pietrzak, Mariusz Dzierżawski, Wanda Półtawska, Kaja Godek, Aleksander Stępkowski, Witold Kieżun, Bogusław Nizieński i pozostali fanatycy religijni i zagorzali zwolennicy PiS-u, którzy jednocześnie wygadują brednie na temat aborcji, LGBT, opozycji i sytuacji, w jakiej znajduje się Polska. IMHO ci, którzy głosują na podłych polityków, nie są w niczym lepsi od samych podłych polityków. Mówi się, że władza jest emanacją narodu - i jest w tym dużo prawdy.

Martusiaaaaaa92

Nie będę chyba oryginalna, bo moi najbardziej nielubiani Polacy są ze sfery politycznej. Myślę, że niezależnie od poglądów każdy wymieni tu polityków tej opcji politycznej, której sam najbardziej nie lubi.

Czyli w moim przypadku będą to prawie wszyscy politycy PiS i Konfederacji. Za skrajny konserwatyzm obyczajowy, co widać choćby w obecnym sporze o aborcję czy pogorszenie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. A Konfederacja dodatkowo za hipokryzję (próbują tłumaczyć, że to nie ich wina, mimo że sami podpisali się pod skargą do TK), antyszczepionkowość i gadanie Korwina, że kobiety są gorsze i głupsze od mężczyzn.

yiliyane

Wśród nielubianych przeze mnie Polaków są przede wszystkim członkowie ugrupowań powiązanych z polityką. Nie lubię żadnych politycznych skrajności, ale członkowie partii miłościwie nam panującej oraz członkowie partii skręcającej jeszcze bardziej w prawo działają mi na nerwy jak mało kto. Do listy dochodzi też ugrupowanie wtrącające się w politykę, czyli Kościół. Przeciwko zwykłym księżom nic nie mam, ale przeciwko tym łączącym wiarę z polityką - już tak. Szczególnie wysoko postawieni hierarchowie kościelni i szara eminencja z Torunia są na mojej czarnej liście.