Jump to content

Czego NIE żałujesz w swoim życiu?


kyar

Recommended Posts

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.

Mamy już temat o rzeczach, które żałujemy, że zrobiliśmy, ale co z resztą? Czy jest coś, czego nie żałujecie i, gdyby nadarzyła się okazja, zrobilibyście jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz? Coś, co diametralnie zmieniło Wasze życie i podejście do pewnych spraw?

// Proszę o czytanie tematu ze zrozumieniem! Piszemy, czego NIE ŻA

Link to post
Black Haze

Niczego nie żałuję. Wszystko co się w moim życiu stało, czy było dobre czy złe, przyczyniło się do tego co mam teraz, nie chciałabym, by było inaczej bo nie jest wcale powiedziane, że byłoby lepiej.

Link to post

La vida es demasiado corta para beber malos vinos :)

Nie ma rzeczy których żałuję, nie ma rzeczy których nie żałuję. Moje życie trwa, płynie do przodu. Nie planuję, nie analizuję. Wyciągam wnioski i płynę dalej.

Link to post

Że nie poszedłem na studia i jak na złość pacanom wróżącym mi zamiatanie ulic, mam stałą pracę polegającą na nicnierobieniu. Żyć nie umierać.

Link to post
NieDramatyzuj

Tego,że wbrew opiniom wielu ludzi sama podejmowałam decyzje o tym co będę w życiu robić,do dziś o dziwo wychodzę na tym na dobre. Najważniejsze to nie dać się zmanipulować.

Link to post
Incomprehensible

Chyba niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. <:

Nie żałuję praktycznie wszystkich chwil, w których odważyłam się zaryzykować. Każda z nich jakoś wpłynęła na moje życie, lepiej lub gorzej, ale zawsze dowiadywałam się czegoś o sobie, czasem zyskując nawet więcej.

Link to post

Nigdy w swoim życiu nie będę żałowała łez, które wypłynęły mi z oczu. Każda łza uczyła mnie czegoś. Nawet gdy to były łzy spowodowane przez smutek. Nie myślcie, że jestem beksa czy coś, zresztą każdy z nas płakał nie raz. Chodzi mi o to, że te łzy mnie czegoś nauczyły dlatego ich nie żałuję.

Nie żałuje żadnej chwili, w każdej było coś wspaniałego, dlatego każda chwila z mojego życia jest dla mnie ważna i mam nadzieję, że na długo pozostanie mi w pamięci.

Nie żałuję żadnego pocałunku. Żadnego uścisku, żadnego słowa "kocham".

Link to post
sebastian1918

Nie żałuję rzeczy które robię dotychczas, szczerze nie wiem z czego mógłbym być dumny z poderwania jakiejś dziewczyny z ocen z bycia najlepszym zawodnikiem meczu nie wiem.

Ale żałuje tego że nie przykładałem się do nauki w taki sposób jaki mógłbym, że podrywałem nie te dziewczyny które powinienem(niestety nie rozpoznaję o co im tak na prawdę chodzi) że jak miałem 5 lat nie starałem się o dojście do Lechii Gdańsk, żałuję że zmarnowałem swój hmm talent który niby mam ale jak to się mówi po ptakach

Link to post
 • 8 years later...
michaelowax3

Powiem tak : nie żałuję, że wyrwałam się z toksycznego związku a przy tym jestem z tego niesamowicie dumna. Tkwienie w tym dalej na pewno psychicznie zniszczyłoby mnie do cna. Gdybym mogła cofnąć czas? W ogóle bym się w to nie pakowała. Ale polak mądry po szkodzie. Z jednej strony staram się nawet myśleć co pozytywnego mi dało i mam wrażenie, że z każdą wylaną łzą uświadamiałam sobie jedynie, że to nie może trwać wciąż. Potrzebowałam odnaleźć w sobie odpowiednią siłę ale nie było to aż tak trudne. To całkowicie zmieniło mnie i moje życie - wreszcie zaczynam je nawet lubić, wow! 

Ogółem nie żałuję, że pozbyłam się ze swojego życia ludzi którzy wywoływali u mnie negatywne emocje. Od razu lepiej się żyje. 

Link to post
WszyscyZginiemy

Właściwie większości rzeczy, decyzji, a nawet błędów w życiu nie żałuję. Prawie z każdego zdarzenia, pozytywnego czy negatywnego, decyzji - złej, dobrej czy neutralnej, można coś wyciągnąć, czegoś się nauczyć. Traktuję życie jako ciągły proces nauki. Jedną wielką lekcję.

Link to post
Markiz
5 godzin temu, WszyscyZginiemy napisał:

Właściwie większości rzeczy, decyzji, a nawet błędów w życiu nie żałuję. Prawie z każdego zdarzenia, pozytywnego czy negatywnego, decyzji - złej, dobrej czy neutralnej, można coś wyciągnąć, czegoś się nauczyć. Traktuję życie jako ciągły proces nauki. Jedną wielką lekcję.

Dokładnie to samo chciałem napisać. Nie da się lepiej tego ujać.

Żałowanie bez świadomości nauki na błędach jest bez sensu. Dołowanie dla dołowania. Nie żałuję niczego. No może poza zjedzeniem raz lodów do których w gratisie dorzucili mi salmonellę.

 

Link to post
Martusiaaaaaa92

Większości rzeczy w moim życiu nie żałuję. Prościej by było powiedzieć, czego żałuję, ale to by było nie na temat.

Skupię się więc na rzeczy, której kiedyś bałam się, że będę żałować, ale dziś ani trochę nie żałuję: ryzyka, jakie podjęłam kilka lat temu wiążąc się z moim chłopakiem, mimo że oznaczało to wtedy wyjazd z kraju, odcięcie się od rodziców, przerwanie studiów i rozłąkę z córką. Dziś z perspektywy kilku lat uważam, że podjęłam najlepszą decyzję dla całej rodziny, jaką mogłam wtedy podjąć. Każde inne rozwiązanie przyniosłoby więcej szkód i cierpienia.

Link to post
yiliyane

Z jednej strony zazdroszczę, a z drugiej strony nie potrafię w żaden sposób pojąć podejścia "niczego w życiu nie żałuję". Niesamowicie dla mnie abstrakcyjna sprawa. Może wynika to z samego sposobu widzenia błędów i ich konsekwencji. W Waszym podejściu dominuje przekonanie, że z każdego błędu płynie cenna lekcja, natomiast w moim - że każdy błąd jest zrobioną dziurą w kartce, symbolizującej człowieka. Im większy błąd, tym większa dziura. I tak dziurkując tę kartkę z każdym popełnionym błędem dochodzimy nie tylko do tego, że kartka staje się nieużyteczna, ale w którymś momencie po prostu znika. Czasem niektóre dziury da się załatać, ale nic nie jest w stanie cofnąć kartki do stanu sprzed podziurawienia - tak jak człowiek nie jest w stanie cofnąć swojego życia do stanu sprzed błędnych decyzji. Przed i po popełnieniu błędu nie jest już się tą samą osobą. Tak jak każda dziura niszczy kartkę, tak każdy błąd niszczy, mniej lub bardziej, życie. To tyle słowem pesymistycznej dygresji... :D Jeśli zaś chodzi o odpowiedź na pytanie, to rzeczy, których nie żałuję, mogę policzyć na palcach jednej ręki. Na pewno nie żałuję zakupu kota, który jest moim najdroższym skarbem, nie żałuję też moich podróży, przeprowadzki do nowego domu i, jak dotąd, kierunku studiów. 

Link to post
 • 1 month later...

Nie jestem pewien czy nie będę żałował ale trudno... Nie żałuję, że poznałem pewnych trzech debili, którzy są dla mnie jak rodzina. Pozdrawiam, tych trzech nierobów, idiotów i kretynów!!!!

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • michaelowax3
   Dla mnie żaden tam status społeczny czy różowe albo zielone włosy nie świadczą o wartości. Myślę, że dla każdego z osobna co innego będzie definiować kogoś jako tego wartościowego. Dla mnie najważniejsze jest być sobą, nie udawać. Charakter, postępowanie, czyny, słowa - to może wpływać na to co o kimś będziemy myśleć i czy uznamy tę osobę wartościową. Choć to pojęcie jest chyba używane nad wyraz bo jednak wartościowy według słownika oznacza jakieś bogactwo. Podpisać pod to kogoś kto ma wiele zalet. Ale wartość określana raczej jako całokształt mówiąca o człowieku.
  • Shady-Lane90
   Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
  • holdem
   Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
  • Shady-Lane90
   Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
  • holdem
   Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   22
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  76 posts
  holdem
  holdem
  54 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  26 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  233 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  785 posts
×
×
 • Create New...