Słuchawki czy głośniki?

Recommended Posts

rosaria1989
Posted

Jak wolicie słuchać ulubionej muzyki najczęściej : przez głośniki czy przez słuchawki? ;)

Posted

przez słuchawki, bo wtedy mogę kompletnie odciąć się od otoczenia, a nawet jak zechce mi się słuchać naprawdę głośno, to nikomu tym nie przeszkadzam, bez względu na porę dnia/nocy.

rosaria1989
Posted

Ja też wolę zdecydowanie słuchawki, nie lubię gdy ktoś mnie upomina że za głośno itd., lubię mieć muzykę "tylko dla siebie" ;)

Posted

Jeśli jestem sama w domu albo przynajmniej sama w pokoju to zdecydowanie głośniki, w innych sytuacjach słuchawki. Dodam, że słuchając przez słuchawki niektóre piosenki brzmią zupełnie inaczej, można usłyszeć więcej 'szczegółów', co zaliczę do plusów oraz dodatkowo to co już wyżej napisał karr.

Posted

ogólnie słuchawki, ale jak jestem u babci to głośniki, bo słucham takiej muzy, że przyboega do mnie z krzyżykiem :D

Posted

Wszystko zależne jest od otoczenia i od sytuacji. Jednak gdybym miała dać jednoznaczną odpowiedź bez wglądu na te dwa kryteria, powiedziałabym kategorycznie - słuchawki.

Co innego będąc sama w domu i mogąc podgłośnic regulator nie wprawiając tym nikogo w palpitacje i co innego w podróży/oczekiwaniu na coś (często nudnym)/po drodze etc.

Jednak mając słuchawki wetknięte w uszy mogę się dogłębnie zrelaksować, zatracić w swoim świecie i pożyć w tym idealnym miejscu nie zważając na nic dookoła, aż do momentu, gdy playlista się skończy. Poza tym sam dźwięk jest lepszej jakości co również jest plusem.

Posted

Osobiście słuchawki, lecz nie tylko i wyłącznie one, gdyż tak jak osoby wyżej pisały lubię posłuchać głośno muzyki następuje to wtedy, gdy nikomu to nie przeszkadza. (jak nikogo nie ma w domu:P)

Słuchając muzyki na głośnikach, a w słuchawkach, to drugie pozwala mi na odcięcie się od świata.

Słuchawki albo zestaw kina domowego. To drugie gdy jestem sam w domu :) moja muzyka, to moja muzyka, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

Haha po przeczytaniu tego przypomniał mi się o ten filmik :D

Posted

Słuchawki albo zestaw kina domowego. To drugie gdy jestem sam w domu :) moja muzyka, to moja muzyka, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

Posted

Zdecydowanie słuchawki chyba, że w aucie.

, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

hahaha, podpisuje się :mrgreen:

TrueNorvegiaBM
Posted

slabe sluchawki > slabe glosniki

dobre sluchawki < dobre glosniki

;)

Posted

Ogólnie rzecz biorąc - słuchawki. Nawet nie tyle z chęci odgrodzenia się od całego świata podczas słuchania muzyki/za jej pomocą, co po prostu dźwięk przez nie odbierany jest o wiele lepszej jakości niż ten docierający z głośników (niestety, jedno i drugie stanowczo nie jest u mnie z najwyższej półki :<). Poza tym muzyka słuchana za pomocą słuchawek dociera do uszu i idąc dalej - do umysłu bardziej 'wprost' i bezpośrednio, niejako w postaci skoncentrowanej wiązki dźwięku, znacząco ułatwiając tym samym skupienie i koncentrację na odsłuchiwanych treściach... a ja jak wiadomo cenię sobie świadomy odbiór. No i m. in. to właśnie dzięki słuchawkom można niemalże wszędzie zabrać muzykę ze sobą w świat ^^

Mimo to lubię jednak czasami zapuścić ją sobie wprost z głośników i porozkoszować się jej bardziej wtedy naturalnym i mniej 'nachalnym' brzmieniem łagodnie opływającym słuchacza.

tak jak osoby wyżej pisały lubię posłuchać głośno muzyki następuje to wtedy, gdy nikomu to nie przeszkadza. (jak nikogo nie ma w domu:P)
U mnie ten czynnik w ogóle nie wchodzi w rachubę, przy moim niezwykle i grubo ponad miarę wyczulonym narządzie słuchu przeszkadzają mi już dźwięki o natężeniu, które zdecydowana większość miłośników ostrych brzmień (do których też się przecież zaliczam) uznałaby co najwyżej za lekki szmerek. Nawet na słuchawkach bardzo rzadko dochodzę do górnej granicy możliwej głośności - chyba że znajduję się akurat w nader hałaśliwym otoczeniu typu centrum miasta czy wnętrze tramwaju ;P
Posted

Słuchawki zdecydowanie. Oczywiście nauszne, a nie pchełki. Inna sprawa, że nie mam dobrych głośników w domu. Zresztą, nie lubię słuchać głośno muzyki, męczy mnie to. Na głośnikach słucham tylko podczas używania komputera.

Posted
Ogólnie rzecz biorąc - słuchawki. Nawet nie tyle z chęci odgrodzenia się od całego świata podczas słuchania muzyki/za jej pomocą, co po prostu dźwięk przez nie odbierany jest o wiele lepszej jakości niż ten docierający z głośników (niestety, jedno i drugie stanowczo nie jest u mnie z najwyższej półki :<). Poza tym muzyka słuchana za pomocą słuchawek dociera do uszu i idąc dalej - do umysłu bardziej 'wprost' i bezpośrednio, niejako w postaci skoncentrowanej wiązki dźwięku, znacząco ułatwiając tym samym skupienie i koncentrację na odsłuchiwanych treściach... a ja jak wiadomo cenię sobie świadomy odbiór. No i m. in. to właśnie dzięki słuchawkom można niemalże wszędzie zabrać muzykę ze sobą w świat ^^

Też wolę z tego powodu słuchawki, choć czasem coś tam w nich szumi, ale jednak wole słuchawki, bo mogę sie odgrodzić od świata i nikt mi nie przeszkadza oraz nikogo nie narażam na słuchanie czegoś co mi się podoba, a niekoniecznie komuś innemu:p.

A przez głośniki frajdę mi robi jak puszczam na maxa Sabaton by wkurzyć kogoś, kto wnerwia mnie swoim hałasowaniem. Robiliśmy tak zawsze z moim bratem, by szalejące kuzynostwo uspokoić.

• 1 month later...
Posted

Lubię słuchać muzyki przez głośniki ale również przez słuchawki :jupi: ale częściej przez głośniki

Posted

Jestem egoistą i muzyką się nie dzielę, wole słuchawki:)

A dlaczego, lepiej słychać wszystko, mniej szumów z zewnątrz. Oczywiście mowa o nausznych, pchełki tylko w tramwaju i tym podobnych sytuacji.

Posted

Tylko przez słuchawki.

Posted

Wolę przez słuchawki, bardziej się wczuwam.

Guest Anonymous
Posted

To i to, częściej słucham przez słuchawki, ale bardzo lubię słuchać głośno muzykę na głośnikach, szczególnie gdy sprzątam ;3

Posted

Ja również i to i to, aczkolwiek bardziej głośniki 5.1 gdyż wtedy nikt mnie nie wystraszy lub nie zaskoczy, tak jak np przy słuchawkach.... :-)

Posted

Słuchawki, jakoś nie lubię gdy inni słuchają tego co ja, gdy nie do końca tego chcą ;p

Posted

Ogólnie słucham na swoich 300Watowych kolumnach, mam EQ, podkręcę bassy i jazda :D

Słuchaweczki jedynie nauszne, czy to w banie, na mieście albo jak produkuję muzę, generalnie wszędzie. Pchełkami można sobie dupe podetrzeć (a nawet nie :) ), nie rozumiem jak ludzie mogą na nich słuchać, ale to już moje zdanie.

Posted

Podzielam Twoje zdanie, PanKleks :D słuchawki nauszne są jedynymi słuchafonami do słuchania dobrej muzy i do jej kontemplacji xD

• 1 month later...
Posted

Słuchawki. Powiedzmy, że nie lubię dzielić się 'swoją' muzyką z innymi.

Posted

Słuchawki, koniecznie z 3D. Douszne, bo są wygodniejsze i dyskretne.

Posted
Słuchawki, koniecznie z 3D.

A jakie to są słuchawki z 3D? Bo chyba zagubiłem się w mętach akustycznej techniki.

• yiliyane pinned this topic