rosaria1989

Słuchawki czy głośniki?

Recommended Posts

przez słuchawki, bo wtedy mogę kompletnie odciąć się od otoczenia, a nawet jak zechce mi się słuchać naprawdę głośno, to nikomu tym nie przeszkadzam, bez względu na porę dnia/nocy.

Jeśli jestem sama w domu albo przynajmniej sama w pokoju to zdecydowanie głośniki, w innych sytuacjach słuchawki. Dodam, że słuchając przez słuchawki niektóre piosenki brzmią zupełnie inaczej, można usłyszeć więcej 'szczegółów', co zaliczę do plusów oraz dodatkowo to co już wyżej napisał karr.

Wszystko zależne jest od otoczenia i od sytuacji. Jednak gdybym miała dać jednoznaczną odpowiedź bez wglądu na te dwa kryteria, powiedziałabym kategorycznie - słuchawki.

Co innego będąc sama w domu i mogąc podgłośnic regulator nie wprawiając tym nikogo w palpitacje i co innego w podróży/oczekiwaniu na coś (często nudnym)/po drodze etc.

Jednak mając słuchawki wetknięte w uszy mogę się dogłębnie zrelaksować, zatracić w swoim świecie i pożyć w tym idealnym miejscu nie zważając na nic dookoła, aż do momentu, gdy playlista się skończy. Poza tym sam dźwięk jest lepszej jakości co również jest plusem.

Osobiście słuchawki, lecz nie tylko i wyłącznie one, gdyż tak jak osoby wyżej pisały lubię posłuchać głośno muzyki następuje to wtedy, gdy nikomu to nie przeszkadza. (jak nikogo nie ma w domu:P)

Słuchając muzyki na głośnikach, a w słuchawkach, to drugie pozwala mi na odcięcie się od świata.

Słuchawki albo zestaw kina domowego. To drugie gdy jestem sam w domu :) moja muzyka, to moja muzyka, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

Haha po przeczytaniu tego przypomniał mi się o ten filmik :D

Słuchawki albo zestaw kina domowego. To drugie gdy jestem sam w domu :) moja muzyka, to moja muzyka, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

Zdecydowanie słuchawki chyba, że w aucie.

, nie maltretuję wszystkich dookoła, jak autobusowi didżeje z Nokią w ręce.

hahaha, podpisuje się :mrgreen:

Ogólnie rzecz biorąc - słuchawki. Nawet nie tyle z chęci odgrodzenia się od całego świata podczas słuchania muzyki/za jej pomocą, co po prostu dźwięk przez nie odbierany jest o wiele lepszej jakości niż ten docierający z głośników (niestety, jedno i drugie stanowczo nie jest u mnie z najwyższej półki :<). Poza tym muzyka słuchana za pomocą słuchawek dociera do uszu i idąc dalej - do umysłu bardziej 'wprost' i bezpośrednio, niejako w postaci skoncentrowanej wiązki dźwięku, znacząco ułatwiając tym samym skupienie i koncentrację na odsłuchiwanych treściach... a ja jak wiadomo cenię sobie świadomy odbiór. No i m. in. to właśnie dzięki słuchawkom można niemalże wszędzie zabrać muzykę ze sobą w świat ^^

Mimo to lubię jednak czasami zapuścić ją sobie wprost z głośników i porozkoszować się jej bardziej wtedy naturalnym i mniej 'nachalnym' brzmieniem łagodnie opływającym słuchacza.

tak jak osoby wyżej pisały lubię posłuchać głośno muzyki następuje to wtedy, gdy nikomu to nie przeszkadza. (jak nikogo nie ma w domu:P)
U mnie ten czynnik w ogóle nie wchodzi w rachubę, przy moim niezwykle i grubo ponad miarę wyczulonym narządzie słuchu przeszkadzają mi już dźwięki o natężeniu, które zdecydowana większość miłośników ostrych brzmień (do których też się przecież zaliczam) uznałaby co najwyżej za lekki szmerek. Nawet na słuchawkach bardzo rzadko dochodzę do górnej granicy możliwej głośności - chyba że znajduję się akurat w nader hałaśliwym otoczeniu typu centrum miasta czy wnętrze tramwaju ;P

Słuchawki zdecydowanie. Oczywiście nauszne, a nie pchełki. Inna sprawa, że nie mam dobrych głośników w domu. Zresztą, nie lubię słuchać głośno muzyki, męczy mnie to. Na głośnikach słucham tylko podczas używania komputera.

Ogólnie rzecz biorąc - słuchawki. Nawet nie tyle z chęci odgrodzenia się od całego świata podczas słuchania muzyki/za jej pomocą, co po prostu dźwięk przez nie odbierany jest o wiele lepszej jakości niż ten docierający z głośników (niestety, jedno i drugie stanowczo nie jest u mnie z najwyższej półki :<). Poza tym muzyka słuchana za pomocą słuchawek dociera do uszu i idąc dalej - do umysłu bardziej 'wprost' i bezpośrednio, niejako w postaci skoncentrowanej wiązki dźwięku, znacząco ułatwiając tym samym skupienie i koncentrację na odsłuchiwanych treściach... a ja jak wiadomo cenię sobie świadomy odbiór. No i m. in. to właśnie dzięki słuchawkom można niemalże wszędzie zabrać muzykę ze sobą w świat ^^

Też wolę z tego powodu słuchawki, choć czasem coś tam w nich szumi, ale jednak wole słuchawki, bo mogę sie odgrodzić od świata i nikt mi nie przeszkadza oraz nikogo nie narażam na słuchanie czegoś co mi się podoba, a niekoniecznie komuś innemu:p.

A przez głośniki frajdę mi robi jak puszczam na maxa Sabaton by wkurzyć kogoś, kto wnerwia mnie swoim hałasowaniem. Robiliśmy tak zawsze z moim bratem, by szalejące kuzynostwo uspokoić.

Jestem egoistą i muzyką się nie dzielę, wole słuchawki:)

A dlaczego, lepiej słychać wszystko, mniej szumów z zewnątrz. Oczywiście mowa o nausznych, pchełki tylko w tramwaju i tym podobnych sytuacji.

Ogólnie słucham na swoich 300Watowych kolumnach, mam EQ, podkręcę bassy i jazda :D

Słuchaweczki jedynie nauszne, czy to w banie, na mieście albo jak produkuję muzę, generalnie wszędzie. Pchełkami można sobie dupe podetrzeć (a nawet nie :) ), nie rozumiem jak ludzie mogą na nich słuchać, ale to już moje zdanie.

Słuchawki, koniecznie z 3D.

A jakie to są słuchawki z 3D? Bo chyba zagubiłem się w mętach akustycznej techniki.

Od czasu kiedy zakupiłem sobie lepsze słuchawki, nie mam ochoty słuchać muzyki na głośnikach. Więc wybieram słuchawki.

Vetus, może mu chodziło o stereo czy coś XD

W naszych czasach określenie '3D' przychodzi odruchowo.

W jakich czasach? Jakie odruchowo? 3D to 3D, stereo to stereo.

Etap "im głośniej, tym lepiej" mam już za sobą, ale nadal od czasu do czasu lubię przypomnieć swoim głośnikom do czego mają służyć. Niektórych utworów po prostu nie da się słuchać cicho.

Generalnie wolę słuchawki. Może brzmi to trochę śmiesznie, ale wtedy mam uczucie bycia sam na sam z muzyką, a poza tym nie muszę dostosowywać typu muzyki ani jej głośności do zachcianek otoczenia - pełen luksus. ;)

Słuchawki jeśli nie jestem sama w domu, głośniki jeśli sprzątam lub mam ochotę posłuchać czegoś głośniej niż zazwyczaj i może potańczyć jak nikt nie patrzy :mrgreen: