Jump to content

Uwagi dotyczące pracy ekipy m-forum

Ylx

Jak oceniasz ogólną jakość pracy Ekipy M-Forum?  

1 member has voted

1. 1.

• Fatalnie - z trudem jestem w stanie wskazaÄ? choÄ? jeden element, który dziaÅ?aÅ?by poprawnie
      0
    • Nie najlepiej - wiÄ?cej rzeczy szwankuje niż dziaÅ?a poprawnie
      0
    • PrzeciÄ?tnie - jedne elementy funkcjonujÄ? znakomicie, ale inne wrÄ?cz fatalnie
      0
    • Dobrze - choÄ? dostrzegam pewne bÅ?Ä?dy i niedopatrzenia
      0
    • Bardzo dobrze - nie mam praktycznie żadnych uwag i zastrzeżeÅ?
      1

Recommended Posts

W celu usprawnienia funkcjonowania forum postanowiłam założyć temat (zainspirowana pomysłem kilku userów), w którym wszyscy użytkownicy mogliby umieścić wszelkie uwagi dotyczące pracy naszej ekipy.

Tak więc - jak ją oceniacie? Macie jakieś zastrzeżenia/uwagi? Co według Was funkcjonuje sprawnie, a co chcielibyście zmienić?

Chciałabym podkreślić, że wątek nie powstał w celu nawrzucania konkretnym członkom ekipy, także podobne posty od razu można sobie darować.

Zapraszam do dyskusji =)

Moim zdaniem administracja i moderacja tego forum jest na bardzo dobrym poziomie. Moderatorzy dbają o porządek forum i sprawnie usuwają złe tematy oraz szybko pozbywają się trolli itp. A szczególnie podoba mi się dołączenie Ylx, do adminów, bo dzieki niej zostało wprowadzonych duzo pozytwnych zmian i jakoś konkursy ruszają. Mam nadzieję, ze nadal będzie moderacja na tak dobrym poziomie. Byłam na wielu forach i sądzę, ze tutejsza moderacja jest najlepsza. zastrzeżeń nie mam:)

• 4 weeks later...

Wczoraj dostałem ostrzeżenie za ten oto post:

viewtopic.php?f=17&p=1389806#p1389806

Powód: Zwrócenie się do użytkownika "doje*ałaś". Nie interesuje mnie ta kropka.

Ale mnie interesuje ta kropka. Oczywiście za wszelkie ocenzurowane przekleństwa typu "ku*wa" należy się ostrzeżenie, tak? A może chodziło o "dojechałaś"?

Wszelmożny Jonannek, wielki król animowanych avatarów dla 13-latek tylko czeka za co by mi tu wpakować ostrzeżenie. Nie pierwszy raz.

Jest kilku normalnych moderatorów jak Nineku czy Hard Candy które potrafią napisać "Słuchaj stary, wyluzuj, wyedytuj, odpuść" zanim bezpodstawnie wstawią ostrzeżenie. CHWA

Wszelmożny Jonannek, wielki król animowanych avatarów dla 13-latek tylko czeka za co by mi tu wpakować ostrzeżenie. Nie pierwszy raz.

A czytałeś, ze w tym temacie nikogo nie obrażamy, bo można wyłapać kolejnego osta i stąd wylecieć ? W swoim poście napisałeś również :

Mandy, głupia jesteś czy udajesz?

To również podchodziło pod osta. Dlaczego ? Kiedyś tak zwróciłem się do pewnej użytkowniczki i Ilona bez problemu wlepiła mi warna. Myślę, że temat zamknięty, a sprawę kropek w przekleństwach trzeba przedyskutować.

Regulamin:

§3. Zasady udzielania się na forum:

9. Mimo równouprawnienia, ekipa m-forum.pl jest tutaj autorytetem. Nie należy notorycznie podważać ich decyzji, ani też prowokować bezsensownych wymian zdań, które i tak nie doprowadzą do kompromisu.

§3. Zasady udzielania się na forum:

9. Mimo równouprawnienia, ekipa m-forum.pl jest tutaj autorytetem. Nie należy notorycznie podważać ich decyzji, ani też prowokować bezsensownych wymian zdań, które i tak nie doprowadzą do kompromisu.

To jest trochę w tym wszystkim drażniąca zasada, bo wtedy moderatorowie działają jak sędzia w piłce nożnej, przepisy/zasady jakieś obowiązują ale mają pewne pole do ich własnej interpretacji i potem biedny szary człowieczku rozbijaj się o mur. Sympatie i antypatie forumowe mogą wtedy źle działać na nie korzyść lub korzyść pewnych użytkowników. Bo nie ma się co oszukiwać jeżeli ktoś kogoś lubi i jest łagodny w wyrokowaniu to ostrzeżenia takowego nie wlepi.

johanneskate

Arsen, Nigdy regulamin nie zapełni każdej dziurki i każdej sprawy nie opisze dokładnie z punktu widzenia wszystkich poglądów. Moderacja sama decyduje o tych niezałatanych dziurach i nieokreślonych sprawach. Kto inny powinien?

Arsen, administratorzy nie wybierają losowych osób do ekipy moderatorów. Nikt nie kieruje się osobistymi sympatiami i antypatiami. Jeżeli moderator lubi bardziej lub mniej kogoś i tym kieruje się przy wymierzaniu kary ( czy to ost czy upomnienie ) to w obu przypadkach jest to złe. Kara dla vetusa jest całkowicie zasłużona, co nie zmienia faktu, że każdy moderator może podejść inaczej do sprawy, gdyż niedługo ma się pojawić nowy regulamin z poprawkami i np. obecnie sprawa z przekleństwami i gwiazdkami nie jest uregulowana.

vetus, jak widać w moim profilu sama zebrałam już kilka ostów, za większe bzdury niż Ty i czułam się tak samo pokrzywdzona, bo dalej uważam, że były niesprawiedliwe. Ale taka prawda, że administracja musi mieć swoje zdanie i rozsądzać co karać a co nie, bo inaczej robi się burdel, a wiem, że jak się siedzi po drugiej stronie barykady to sprawa - komu co wlepić - nie jest już taka oczywista i przejrzysta. Więc wyluzujmy, przecież tego osta i tak Ci zdejmą za jakiś czas, szkoda nerwów :)

Pizzaro, pierwszy przypadek na pewno pochopnie wystawiony, chyba że ema, miała już jakieś upomnienia w tej sprawie. Mnie za takie coś upominano chyba z dwa lub trzy razy, nauczyłem się na błędach a przy okazji obyło się bez osta.

ema, wg. Ciebie te dwa osty był za nic :devil: ?

viewtopic.php?f=46&p=1366507#p1366507

viewtopic.php?f=29&p=1366529#p1366529

Jeżeli ktokolwiek czuje się pokrzywdzony to niech albo pisze tutaj, albo zwróci się do odpowiedniego moderatora, który go ukarał.

Oczywiście, że tak uważam :) Zwłaszcza w drugim wypadku, bo nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem zabijania żywej dyskusji hasłem 'odeszliśmy od tematu', forum jest po to żeby dyskutować, i jeśli takowa dyskusja się nawiązuje to tylko się cieszyć, a nie bawić w kaprala :)

Natomiast tak jak mówiłam, rozumiem stronę administracji, i nigdzie mi sie nie spieszy, jakoś mnie nie pali ta cyferka '2' w profilu, więc nie widze powodu do robienia afery.

Postaram się w tym tygodniu już na pewno uregulować kwestię regulaminu, kładąc szczególny nacisk na szczegółowy opis tego, za co można dostać ostrzeżenie/ban, co by nikt nie miał więcej wątpliwości.

Osobiście nie uważam, aby ostrzeżenie było konieczne, dlatego postaram się sprawę wyjaśnić między dwiema stronami "konfliktu".

Pizzaro, cytowanie akurat tej zasady regulaminu jest dość zabawne, zwłaszcza, że stawia całą ekipę w roli, nie wiem - tyranów, a całe forum jako miejsce, gdzie panuje system autorytarny i nikt nie liczy się ze zdaniem użytkowników, bo to administracja zawsze ma rację i ostatnie słowo. Nie chcę, aby tak było, naprawdę.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości, sprawy, które uważacie za konieczne/warte poruszenia, to piszcie śmiało.

ema, w pierwszym przypadku autor szukał książek o tematyce etycznej, a Ty napisałaś post o treści :

Ojej, przeczytałam erotycznej, ehh.. niepotrzebnie weszłam :twisted:

Takie coś kwalifikuje się na osta i Bish miał rację nadając go.

W drugim temacie dyskusja była o tabletce 72h po, a Ty napisałaś :

Po Twojej poprzedniej wypowiedzi wyraźnie widać, zę na siłę szukasz dowodu na to jak wszyscy na Ciebie naskakują. Jak ktoś się zgadza z Twoimi poglądami to jest ok, a jak nie, to znaczy, że jest do Ciebie wrogo nastawiony? Wmawianie komuś na siłę, że jest Twoim wrogiem jest co najmniej dziwne. I jesli po mojej poprzedniej wypowiedzi nie zrozumiałaś to piszę jeszcze raz - kto Ci powiedział, że ktokolwiek jest do Ciebie wrogo nastawiony czy że jesteś gorsza, dziewczyno? Masz jakiś syndrom uniżenia, czy co?

Gdzie tu cokolwiek o tej tabletce ? Odpowiadałaś na zaczepkę jakiejś userki, a takie coś załatwiamy na pw. Bish znów miał rację.

Ylx, więc ten punkt, który cytowałem jest do usunięcia w takim przypadku. Ale sama zobacz, jak o Janku wyraża się vetus pisząc o nim takie słowa... chyba zieloni powinni mieć jakieś poważanie...

Pizzaro, poważanie - w porządku. Ale nie przesadzajmy. Sprawa została wyjaśniona, a w ciągu tego tygodnia regulamin zostanie zmodyfikowany, więc uważam, że dalsza dyskusja na ten temat nie jest konieczna.

Ale sama zobacz, jak o Janku wyraża się vetus pisząc o nim takie słowa... chyba zieloni powinni mieć jakieś poważanie...

Ehe, to mnie zainteresowało, nie powiem. Owszem, trochę razi to, co napisał vetus (choć, nie ukrywajmy, nie jest to z drugiej strony jakieś bardzo uwłaczające) i może i słusznie zwrócono mu uwagę, ALE w podobnym tonie zwraca/zwracał się on do użytkowników bez rangi/z rangą mniej ważną niż moderator i takiej reakcji nie było, o ile w ogóle jakaś była. To już jest co najmniej nieco niesprawiedliwe, nieprawdaż?

Ale sama zobacz, jak o Janku wyraża się vetus pisząc o nim takie słowa... chyba zieloni powinni mieć jakieś poważanie...
ALE w podobnym tonie zwraca/zwracał się on do użytkowników bez rangi/z rangą mniej ważną niż moderator i takiej reakcji nie było, o ile w ogóle jakaś była. To już jest co najmniej nieco niesprawiedliwe, nieprawdaż?

Czyli prawidłowym ciągiem logicznym obdarowywania vetusa ostami teraz powinien być już zbanowany ; )

Arsen, nigdzie nie napisałem, że za te zwroty ma dostać ostrzeżenie, choć myślałem, że zasady minimalnej kultury tutaj obowiązują, a nie obrzucanie się łajnem :)

Pizzaro, ale ja nie podpieram moich słów tym co konkretnie mówiłeś, a raczej nie mówiłeś, a po prostu logicznie wnioskuję co powinno nastąpić. Dostał osta za wyrażenia w kierunku Mandy, w podobny tonie niedługo po wyraził się tak w kierunku Janka więc czym powinien został obdarowany - (?)

; )

Arsen, nigdzie nie napisałem, że za te zwroty ma dostać ostrzeżenie, choć myślałem, że zasady minimalnej kultury tutaj obowiązują, a nie obrzucanie się łajnem

Ty naprawdę widzisz w tym, co napisał vetus w kierunku Janka, jakąkolwiek obrazę czy brak kultury?

Darcia K, a Ty nie odczuwałaś obrazy lub braku kultury, kiedy nazywał Cię "gimnazjalistką roku", "Gimcią K" ? Niedługo w życie wejdzie nowy regulamin, który będzie czytelniejszy i bardziej przejrzysty. Niemniej sprawa ostrzeżenia została wyjaśniona, więc sprawa zamknięta ze strony moderacji przynajmniej. Spokojnie, pozdrawiam.

Arsen, w słuszności osta dla vetusa kierowałem się tym, że kiedyś dostałem warna za identyczną rzecz. Chciałbym zaznaczyć, że pisałem o tym z Jankiem na pw i poczuł się urażony.

Darcia K, nie jest to na pewno przykład kulturalnej wypowiedzi i jeżeli ktoś ma decydować o tym, czy było to obraźliwe, to tylko Janek (jeżeli go to dotknęło, bądź nie). =)

Prawdą jest jednak, że forum jest od dyskutowania i wymiany poglądów, a nie od rzucania na siebie błotem - od tego są prywatne wiadomości.

Darcia K, a Ty nie odczuwałaś obrazy lub braku kultury, kiedy nazywał Cię "gimnazjalistką roku", "Gimcią K" ?

Nie, z początku mnie to tylko nieco irytowało i tylko popychało do tego, żeby z nim już w jakiekolwiek dyskusje nie wchodzić, ale w życiu nie łączyłam tych zwrotów z obrazą czy brakiem kultury. Pod brak kultury szybciej podciągnę to, co napisał wczoraj do Mandy, a nie głupi zwrot 'gimnazjalistka roku'. Gdybym poczuła się wtedy urażona, to bym zgłosiła sprawę wyżej i domagała się interwencji, a nie przypominam sobie, żebym to zrobiła. Za ciasno wiążesz krawat jak przychodzi co do czego i ktoś się odzywa do kogoś postawionego wyżej, wiesz?

Arsen, w słuszności osta dla vetusa kierowałem się tym, że kiedyś dostałem warna za identyczną rzecz.

O ile dobrze rozumiem, w powodzie ostrzeżenia dla vetusa napisałeś, że nie interesuje Cię kropka w wycenzurowanym przekleństwie, które, przepraszam, brzmiało 'dojebałaś'. To za co on w końcu osta dostał, za te wyrażenie, czy za spytanie się Mandy, czy 'jest głupia, czy tylko udaje'?

Za ciasno wiążesz krawat jak przychodzi co do czego i ktoś się odzywa do kogoś postawionego wyżej, wiesz?

Nie dostrzegam tego, lecz uwagi są przydatne od ludzi, którzy obserwują.

O ile dobrze rozumiem, w powodzie ostrzeżenia dla vetusa napisałeś, że nie interesuje Cię kropka w wycenzurowanym przekleństwie, które, przepraszam, brzmiało 'dojebałaś'. To za co on w końcu osta dostał, za te wyrażenie, czy za spytanie się Mandy, czy 'jest głupia, czy tylko udaje'?

Primo, nie ja nadawałem osta. Secundo, powodem wg. Janka jest wulgaryzm + owa obraza za nazwanie "idiotką". Z takimi pytaniami to nie do mnie, skoro to nie ja nagradzałem.

Dalej chyba nie muszę się spowiadać, prawda ?

Pizzaro, poważanie - w porządku. Ale nie przesadzajmy.

Święte słowa. Co do tego ja mam trochę do powiedzenia i wybaczcie, ale zwracając się ogólnie do wszystkich moderatorów, uważam, że trochę (bardzo) im ubliżę, ale skoro od teraz nagle trzymamy się ścisło zasad, to wolę nie ryzykować ostrzeżeniem :crazy: Litości, do tej pory jakoś zwykli userzy mieli prawo odzywać się jak chcą, jak równy z równym ( oczywiście bez przesady, żadnych wyzwisk, przekleństw itp.)do zielonych, a od pewnego czasu nagle za nieodpowiedni zwrot, sarkazm, albo BROŃ CIĘ PANIE BOŻE jakikolwiek przejaw agresji w stosunku do moda, obojętnie czy chodzi o forum, czy o czat, to od razu jest albo groźba banem, albo ostem, albo od razu ostrzeżenie. No nie przesadzajmy, jasne, nie możecie sobie pozwolić wejść na głowę, ale trochę dystansu do siebie, do zasad i do forum. Wydaje mi się, że niektórzy powinni spuścić trochę powietrza z tego "balonika" ;)