DOTA 2

Recommended Posts

Guest Anonymous
Posted

Niemożliwe, że jeszcze nie ma tematu o tej grze. Gra ktoś z forum w betę? Jeśli tak to wysyłajcie swoje nicki steam w temacie, można się zgadać i pograć razem, gramy czasem z Wulfem, Predem i Schabem aka Bethem, ale lepiej jakby była piątka do gry.

Dla ludzi którzy nie wiedzą co to Dota. Dota 2 to gra typu moba, której pierwowzór był mapą/modem do gry Warcraft 3 oraz który jest "ojcem" wszystkich gier tego typu (League of Legends, Heroes of Newerth itp).

Link to comment
Posted

Obadałbym, ale z drugiej strony ostatnio nie mam ochoty w ogóle grać a poza tym mam lagi. No ale może dam się namówić, tylko z Predem nie gram ;)

Link to comment
 • 10 months later...
Guest Anonymous
Posted

Jeśli ktoś ma ochotę coś pograć, to piszcie w temacie : D

-- Dodano 18 Cze 2013, 04:36: --

Jako, że ostatnio przeszedłem z LoLa do Doty w którą gram teraz bardzo dużo, postanowiłem przedstawić wam różnicę pomiędzy tymi grami, oraz co tak spodobało mi się w Docie, że postanowiłem przejść na niego. Może w ten sposób uda mi się kogoś przekonać do zmiany, lub choćby spróbowania trochę Doty 2. Zaczynajmy! (Będę posługiwał się skrótami D2 - Dota2, Lol - League of Legends)

- w D2 śmierć kosztuje nas dużo więcej niż w Lolu. Ginąc tracimy złoto oraz doświadczenie, które warte jest bardzo dużo. Umiejętności w D2 nie skalują się od itemów tak jak w LoLu, stają się potężniejsze wraz z levelami, tak więc różnice leveli między postaciami, oznaczają, że jedna jest silniejsza od drugiej.

- w D2 nie trzeba wracać się do bazy po przedmioty. Można je kupić, umieszczane są w naszym schowku, ze schowka możemy przerzucić je na kuriera, który dostarczy nam je w dowolne miejsce na mapie. Wracamy się do bazy tylko jeśli mamy mało punktów życia i many i nie mamy nic co przywróci nam życie czy manę.

- W D2 aby wrócić się do bazy, trzeba tyrać z buta lub wykupić sobie zwoje teleportu, które teleportują nas do każdej sojuszniczej budowli.Zwój teleportu ma cooldown równy 65 sekund i kosztuje 75 many przy użyciu. Dzięki zwojom, rozgrywka jest bardziej dynamiczna, możemy wrócić z bazy na linię lub na odwrót, gankować gdy linia jest zpushowana w stronę wieży przeciwnika, szybko zmieniać linię by pomóc przy pushu lub szybko przeteleportować się by dołączyć się do team fightu. Poza zwojami, można kupić buty, które pozwalają nam co 60 sekund teleportować się nie tylko do sojuszniczej struktury, ale też do sojuszniczej jednostki nie będącej bohaterem. Buty szczególnie są przydatne w późniejszej fazie gry.

- W D2, mamy trzy atrybuty określające bohaterów. Siłę - z każdym punktem dodanym do siły, rośnie nam regeneracja zdrowia i punkty zdrowia. Zręczność - z każdym punktem dodanym do zręczności, rośnie nam pancerz i szybkość ataku. Inteligencja - z każdym punktem dodanym do inteligencji rosną nam punkty many i regeneracja many. Poza tym każdy champion ma swój jeden, główny atrybut, który sprawia, że z każdm dodanym punktem do tego atrybutu, obrażenia od podstawowego ataku zwiększają się o 1. Z każdym levelem postać otrzymuje określoną ilość każdego z atrybutów, przeważnie najwięcej otrzymuje się tych, które są naszymi głównym, lecz są wyjątki. Jak łatwo się domyślić, postacie o głównym atrybucie siły będą miały dużą ilość życia, bardzo często są tankami. Postacie z atrybutem zręczności, będą miały dużo armora i będą szybko atakować, najczęściej są to Carry. Postacie o głównym atrybucie inteligencji, będą miały duży mana pool, postacie te mogą używać więcej umiejętności, nie bojąc się, że szybko zabraknie im many.

- W D2, dużo łatwiej zginąć, trzeba mieć lepszy map awareness i lepszy positioning podczas team fightów, stuny trwają tutaj dłużej, mocno nafeedowany carry potrafi "zeżreć żywcem" cały przeciwny team. Postacie inicjujące mogą zakupić sobie Blink Daggera, który daje nam możliwość flashowania się w środek walki, przedmiot ma cooldown 12 sekund, gdy ktoś nas zaatakuje automatycznie nakładany jest na niego cooldown 3 sekund, więc nie możemy nim uciekać z każdej sytuacji. Uwierzcie mi , niektórzy inicjatorzy mają tak potężne ultimate'y lub skille, że dobrze zgrana ekipa, dobry timing, dobra inicjacja z Blink Daggerem potrafi w 3 sekundy zmieść cały przeciwny team z mapy.

- W D2 mamy dużo więcej przedmiotów z aktywnymi umiejętnościami. Każde buty mają jakąś aktywną umiejętność. Zdarzam nam się czasem mieć po 4,5,6 aktywnych itemów, z tego jeden rzuca silence, drugi narzuca na nas niewrażliwość na magię, inny daje aurę sojusznikom itp. Wymaga to większych umiejętności oraz większej, ogólnej znajomości gry.

- W D2 mamy pory dnia i nocy. W nocy zasięg widzenia wardów oraz naszych bohaterów jest zmniejszony (są wyjątki). Bohater taki jak Night Stalker, jest dużo efektywniejszy w nocy.

- W D2 mamy różnicę wysokości terenów. Bohaterowie którzy są wyżej widzą więcej, bohaterowie będący na nizinach, nie dostrzegą bohaterów znajdujących się wyżej. Mgła wojny jest bardziej zaawansowana niż w lolu, w dżungli są przejścia pomiędzy drzewami w których nas nie widać. Alternatywą, moim zdaniem dużo prostszą dla tego, są krzaki w Lolu.

- Do złożenia niektórych itemów w D2, potrzebujemy komponentów z ukrytych sklepów, które znajdują się w dżunglach po każdej stronie mapy. Nigdy nie wiadomo, czy przeciwnik nie czai się koło naszego, ukrytego sklepu. Poza tym na topie i bocie, są sklepy w których możemy kupić sporo pomniejszy itemów, złożyć niektóre buty, czy kupić zwój teleportu

- W D2, nie tylko kontrolujemy swojego bohatera, są championi, którzy przyzywają swoich przydupasów, oraz takich którzy mogą przejmować kontrolę nad neutralnymi potworami. Mamy nad nimi pełną kontrolę, w dżungli jest wiele neutrali, które możemy przejąć i zacząć używać ich skilli. Spawn neutrali w dżungli jest losowy, zależnie od wielkości campa, nigdy nie wiadomo na co trafimy w dżungli. Możliwości jest baaaardzo dużo.

- Co prawda nie mamy Dragona, ale na rzece po każdej stronie, są miejsca na runy, które spawnują się tylko w jednym losowym miejscu. Dają nam one na pewien czas jakieś bonusy, możemy stać się niewidzialni na pewien czas, możemy zregenerować sobie życie, lub stać się bardzo szybcy. Gdy kupimy sobie butelkę, przedmiot który regeneruje nam zycie i manę, będziemy mogli zabutelkować efekt runy i zostawić go na później.

- Baron w Lolu daje nam aurę. Roshan w D2 wyrzuca przedmiot, którego właściciel, po śmierci zostanie przywrócony do życia, w miejscu w którym zginął, po trzecim respawnie Roshana, jest możliwość dropu sera, który natychmiastowo regeneruje nam 2500 hp i 1000 hp, taki bonusik na late game.

- Zamiast skinów, możemy sami wybierać sobie ekwipunek bohaterów, zmienić broń, założyć inny hełm itp. Nowy ekwipunek czasem dostaniemy po grach, czasem dostaniemy kuferek, który możemy otworzyć tylko kluczem, który możemy kupić za prawdziwe pieniądze. Moim zdaniem jest to dużo lepsze, postaci zachowują swój prawdziwy charakter, sami decydujemy jak wyglądają nasi bohaterowie.

- Grafika jest kwestią gustu. Dota 2 jest dużo bardziej zaawansowana technologicznie, o wyglądzie gier nie będę się wypowiadać.

- Na koniec smaczek, nie musimy płacić za zamianę nicku! XD Dota jest grą steamową, nick steam, to nasz nick w Docie, co jest bardzo wygodne, możemy zmienić nick w każdym momencie.

To tylko kilka różnic różnic między Lolem a Dotą, oraz kilka głównych zasad rządzących Dotą, mechanik jest tutaj od groma, postaci od groma, wszystkiego od groma. Osobiście uważam, że LoL w porównaniu do Doty jest ubogi, ale nie w negatywnym znaczeniu. Prostota nie jest złą rzeczą, lecz jeśli ktoś szuka bardziej głębokiej gry, co tu dużo mówić, trudniejszej, która wymaga większego treningu, umiejętności i wiedzy, jeśli ktoś lubi wyzwania to Dota 2 jest miejscem w którym poczuje się dobrze. Jeśli jednak ktoś preferuje prostotę, niech wybierze Lola. Obydwie gry są bardzo dobre, nie będę wskazywał, która lepsza. Jedno te gry łączy, najlepiej grać ze znajomymi, tutaj chodzi o fun! Po "głębszym" zainteresowaniu się Dotą 2, prawdopodobnie po prawie 2 latach opuszczę Summoners Rift, bo w Docie mi dobrze. Mam nadzieję, że kogoś zachęciłem tym postem do spróbowania Doty. Pozdrawiam, wasz Krzyś :3

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up